forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 STRIP-PREFIKS #3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MarkoDj Posted - 07/04/2023 : 19:42:51
Uskoro! :)

Novi broj PREFIKSA!
Iz kuhinje Hrvatski autorski strip, kao autorski projekt uredništva u sastavu: Korina Hunjak, Mihaela Erceg, Saša Paprić i moja malenkost.
O tome koliko je ovaj broj moćan svjedoči cover Helene Janečić, te popis gostujućih autora/ica na istomu :)


23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shaner Posted - 14/06/2023 : 00:07:28
Athan rasturio sa stripom u trećem broju! Meni možda i najbolja stvar do sada u Prefiksu.

andjusticeforall Posted - 12/06/2023 : 23:31:54
quote:
Originally posted by Deers

Strip prefiks #3

Ovo ide iz dobrog u sve bolje, iako nisam mislio da se može lako nadmašiti prošli broj.
A od prošlog broja dužan san komentar na Ivanu Geček, koja ima nekakvu modernu "ružnu" stilizaciju ali su joj zato priče sve samo ne plitke. Oba njezina stripa se bave podsvjesnim željama i našim unutarnjem alte egom kao avatarom našeg djelovanja i odmaka od stvarnosti. Mihinu Salty Bananu znam sa facebooka ali nisam siguran da li sam čitao ovu priču ili neku drugu. Sviđa mi se njezin stil i kako barata dramaturgijom i gestikulacijom. Oduševljava me, sa druge strane, kad netko uspješno koristi sve te predivne jarke boje. Priča je ljubavno-univerzalna bez obzira na fakultetsko okruženje. Athan, taman kad sam mislio da sam ga prokužio, on me iznenadi jednim takvim potpuno drukčijim stripom.
Parlight Starlov, ta čudna biljka domaćeg stripa koju mi je drago opet vidjeti. Pogotovo jer ga piše Biuk, možda najčudnija i najplodnija biljka domaćeg stripa. Ne brinite se, potpuno jestiva!Za kraj, tu je i Korinina posveta otoku, onom stvarnom i metafizičkom

Strip reportaža Irene Jukić Pranjić o Cirkusu u cirkusu je tekst o jednom jako neobičnom i zanimljivom projektu o strip-mobilima. Taj dio sa "animiranim" dijelovima crteža podsjeća me na neke Bouletove stripove samo što je ovo u živo. Volio bih to vidjeti u živo i zanima me da li je možda u planu i animirana digitalna verzija. Znam da se time gubi jedan bitan segment, ali mislim da bi i tako funkcionirala.

Na kraju, opet jedva čekam sljedeći broj.



Vezano za Athana, ja sam bio mišljenja, kod drugog broja, ok imamo autora specijaliziranog za mitologiju i onda frajer ispali ovu vrućinu u trećem broju
Shaner Posted - 07/06/2023 : 18:12:23
quote:
Originally posted by Deers

Elem, zaboravio spomenuti Gajića, koji uvijek ide korak dalje, u pozitivnom smislu.


Manijak. Kad sam vidio onu fotku sa svitcima nisam mogao doći k sebi.

vice Posted - 07/06/2023 : 10:11:53
Niste jedini, ne brinite, ali još nisan nabavija treći broj.
Deers Posted - 07/06/2023 : 09:44:39
Već sam se zabrinuo da smo jedini. Elem, zaboravio spomenuti Gajića, koji uvijek ide korak dalje, u pozitivnom smislu.
Shaner Posted - 06/06/2023 : 23:02:53
Nemam što puno dodati, javljam se da ne bi ispalo da samo Jeleni čitaju Strip-prefiks.

Tek sam nedavno nabavio sva tri broja i evo jučer završio s čitanjem. Odličan časopis kojem želim da što dulje potraje i nastavi biti sve bolji iz broja u broj!

P.S.
Drago mi je vidjeti riječke snage u ovako dobrom izdanju.

Deers Posted - 06/06/2023 : 22:18:17
Strip prefiks #3

Ovo ide iz dobrog u sve bolje, iako nisam mislio da se može lako nadmašiti prošli broj.
A od prošlog broja dužan san komentar na Ivanu Geček, koja ima nekakvu modernu "ružnu" stilizaciju ali su joj zato priče sve samo ne plitke. Oba njezina stripa se bave podsvjesnim željama i našim unutarnjem alte egom kao avatarom našeg djelovanja i odmaka od stvarnosti. Mihinu Salty Bananu znam sa facebooka ali nisam siguran da li sam čitao ovu priču ili neku drugu. Sviđa mi se njezin stil i kako barata dramaturgijom i gestikulacijom. Oduševljava me, sa druge strane, kad netko uspješno koristi sve te predivne jarke boje. Priča je ljubavno-univerzalna bez obzira na fakultetsko okruženje. Athan, taman kad sam mislio da sam ga prokužio, on me iznenadi jednim takvim potpuno drukčijim stripom.
Parlight Starlov, ta čudna biljka domaćeg stripa koju mi je drago opet vidjeti. Pogotovo jer ga piše Biuk, možda najčudnija i najplodnija biljka domaćeg stripa. Ne brinite se, potpuno jestiva!Za kraj, tu je i Korinina posveta otoku, onom stvarnom i metafizičkom

Strip reportaža Irene Jukić Pranjić o Cirkusu u cirkusu je tekst o jednom jako neobičnom i zanimljivom projektu o strip-mobilima. Taj dio sa "animiranim" dijelovima crteža podsjeća me na neke Bouletove stripove samo što je ovo u živo. Volio bih to vidjeti u živo i zanima me da li je možda u planu i animirana digitalna verzija. Znam da se time gubi jedan bitan segment, ali mislim da bi i tako funkcionirala.

Na kraju, opet jedva čekam sljedeći broj.
MarkoDj Posted - 03/05/2023 : 15:05:57


Vidimo se danas u Booksi u 20h!
https://web.facebook.com/events/1013061743007724


andjusticeforall Posted - 02/05/2023 : 15:20:28
Detaljna najava sutrašnje promocije na našem brlogu:


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/2023/05/promocija-casopisa-strip-prefiks-br-3.html

andjusticeforall Posted - 02/05/2023 : 15:18:49
quote:
Originally posted by delboj

Od kada je ovo u prodaji https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.7d80f4f474a5428686d4a21e6e1a86f7.strip-prefiks-3.aspx?



Od 22. 4. 2023.

Tj. tada smo dostavili SNK-u...
delboj Posted - 01/05/2023 : 20:10:37
Od kada je ovo u prodaji https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.7d80f4f474a5428686d4a21e6e1a86f7.strip-prefiks-3.aspx?
MarkoDj Posted - 18/04/2023 : 14:59:20
quote:
Originally posted by Paka01

Vjerojatno samo skup ilustracija, barem po nazivu u donjem desnom kantunu.



Jep, Helena već duže vrijeme crta prizore iz Twin Peaksa u ilustraciji, pa i u stripu. https://www.instagram.com/mr_dodge_dart/
ReemCP Posted - 14/04/2023 : 12:01:21
Aha, hvala :)
Ja pomislio (i ponadao se) na prvu, Twin Peaks u stripu, rekoh, yeah

Skužio sad i Audrey Horne i onaj njen ples.

quote:
Originally posted by MarkoDj




Paka01 Posted - 14/04/2023 : 11:53:46
Vjerojatno samo skup ilustracija, barem po nazivu u donjem desnom kantunu.
ReemCP Posted - 14/04/2023 : 11:45:58
Dale Cooper?
O čemu se radi?
MarkoDj Posted - 14/04/2023 : 11:41:45












MarkoDj Posted - 10/04/2023 : 21:47:59
















MarkoDj Posted - 10/04/2023 : 21:40:00
quote:
Originally posted by Deers

Dješka / Biuk? Zanimljiva kombinacija.


Jep, i to još Parlight Starlov :)

quote:
[i]Korinin Otok je, pretpostavljam, onaj sa visitlosinj.hr stranice?



Mislim da jest tamo, na engl.

Deers Posted - 10/04/2023 : 09:38:05
Dješka / Biuk? Zanimljiva kombinacija.

Korinin Otok je, pretpostavljam, onaj sa visitlosinj.hr stranice?
MarkoDj Posted - 09/04/2023 : 16:21:15












risbozg Posted - 08/04/2023 : 19:18:30
Super..
ivanl Posted - 07/04/2023 : 21:03:26
👍
Deers Posted - 07/04/2023 : 19:48:24
Bravo!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000