forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 197 - Teror

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 06/07/2023 : 16:27:08
Uzimajući u obzir koliki je Big Ben, to ne može biti putnički avion...



Scenarij: Contu
Crtež: Casertano

Broj originala 370.

Već dostupan na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima.
17   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 17/09/2023 : 23:23:01
Ovo je ludilo!

Ja sam slistio jos jednom danas ovu Dylanovu epizodu izmedu zadnjih Fibrinih dvaju Tezuki i Predka u dvije knjige, i mogu kazati; ovo je, ludilo!

Bas mi je milo koliko moj jako dragi SBE junak Dylan, moze biti odlican u odlicnoj prici, kad svi njihovi ongoing serijali danasnjice plutaju u vodama stajacicama. Ova je epizoda, prava rijeka koja nemilo pici ka uscu.

Ovo se ponovo iscitava, za neko kratko vrijeme.
ivanl Posted - 16/09/2023 : 11:49:45
Razvuklo mi se vrijeme na druge stripove i evo tek jucer sam procitao ovog kiosk Dylana.

Wow!

Ne sjecam se da sam ovako gustao u nekoj njegovoj epizodi. Scenaristica sjajna. Prica brza, 'vozi' ko luda. U cas slistis strip. Odlicna prica. Casertano, nikad bolji u crtezu, a uvijek je sjajan. Nevjerovatno kako im se 'omakla' ovakva dobra epizoda. Ovom broju cu se jos vracati. Preporuka ko kuca za ovu epizodu!
Ted Miller Posted - 08/08/2023 : 21:40:30
ne ne ne, bas je ovako epizoda odlicna, DD nije samo horror, vise phiholoski strip i igranje umom, sto je stvarno a sto nestvarno, komedija je cisto zlato ovdje, svi histericni, ludi i smjesni.
dariohead Posted - 08/08/2023 : 16:14:55
Sve mi je OK da se pokušava napraviti nešto novo i svježe ali me razočarala epizoda. Sve u priči je "telefonirano" i totalno predvidljivo, da ne pričam da je sve kao neka propovijed o predrasudama ali zbilja loše napravljeno. Mislim, ovo je Dylan Dog i mogli su barem u sve to provući neku notu horrora i/ili nadnaravnog. Ovako je sve samo meh. Šteta.
Barker Posted - 22/07/2023 : 19:55:32
Evo sta sam napisao kad sam procitao ovo. Tako da slazem se i sa Lucy i sa Deersom
Barker Posted - 22/07/2023 : 19:54:31
Originally posted by Lucy Liu

Epizoda je bila inspirirana stvarnim događajem kad je jedan američki učenik donio home-made sat u školu i jedan učitelj ga je prijavio misleći da je to bomba, samo zato što je učenik bio crnac/musliman. Razvući taj događaj na 96 strana i još u njega uvući Dylana mi se činilo nemogućim, no scenaristica je uspjela. Uspjela je u tome što je kombinirala dva faktora koja rjetko viđamo u Dylan Dogu; nedostatak horrora i obilje humora. Tu je još ubačeno nekoliko likova, pa imamo odnos Bloch-Rania, pa ona car-chase scena s Carpenterom... i sve to kako bi čitatelj došao do pouke da je pravi teror - ljudska glupost.


U potpunosti se slazem. Ocekivao sam totalni krah, a ispalo je sasvim obrnuto. Vrlo veoma solidna epizoda :) A i Casertano posle duuugo vremena ne izgleda lose. jel napisala ova Contu jos nesto za Dilana? Totalno mi nepoznato zvuci.
Deers Posted - 21/07/2023 : 16:36:01
Teror

Contu/Casertano

Zanimljivo. Aktualna tema obrađena ne jedan nadrealno crnohumorni način bez da upadne u zamku parodije. Baš me ugodno iznenadilo. Bravo za autoricu. Casertano malo drukčiji, čak mi se čini bolji no inače.
marcho Posted - 08/07/2023 : 20:34:37
Sljedeća epizoda u najavi je crossover s Dampyrom. Problem je što se direktni nastavak te epizode, odnosno njen drugi dio nalazi u serijalu Dampyr, koji Ludens/Strip agent ne objavljuje.
Altairfan Posted - 08/07/2023 : 13:20:26
Na naslovnici piše TEROR.
gogs.321 Posted - 08/07/2023 : 07:51:29
Na kioscima.
ivanl Posted - 07/07/2023 : 01:21:27
I da se eto, nekom suludom slucajnoscu, nekako zajebu, pa pritisnu gas i pocnu izbacivati dva na mjesec, opet bi prokleto kasnili...
kiky Posted - 06/07/2023 : 21:35:55
Simpatična epizoda o predrasudama i ljudskoj gluposti koja generira sveopći užas (iliti teror).
Lucy Liu Posted - 06/07/2023 : 19:41:27
Ovo sam čitao u izdanju Veselog Četvrtka i jako mi se svidjela
IGMAN2 Posted - 06/07/2023 : 17:23:48
quote:
Originally posted by Space Marine

Pa je li Teror ili Užas?


Ma, kako hoces- sve ti je rekao delboj
Space Marine Posted - 06/07/2023 : 16:42:04
Pa je li Teror ili Užas?
delboj Posted - 06/07/2023 : 16:41:51
Šta je ovo? U šta se Dilan pretvorio? Tematika je takva da se ne zna o čemu je priča ni kakve ko ima ciljeve. Dilan se glupo ponašao, a ostali prave nadrealni haos Londonu.
Ted Miller Posted - 06/07/2023 : 16:40:36
Ludens se raspištoljio, dosta toga izlazi sada dan za danom novosti :P

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000