forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 NA ČEKANJU

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
AdamEer Posted - 09/07/2023 : 23:26:38
Krajem davne 2003.g. je izdavačka kuća Publika u saradnji sa francuskom Ambasadom objavila poziv strip crtačima da dostave svoje radove.

Žiri su činili Enki Bilal, Danis Tanović, Safet Zec i još par njih kojih se ne mogu sad sjetiti. Čak je i Gaspar Noe u jednom trenutku provirio glavu na nekom od prijema na koji smo bili pozvani.

Uglavnom, i ja sam učestvovao sa svojim radom "Na čekanju" – kratkim stripom na 8 tabli, što je, čini mi se, i bio maksimalno dozvoljeni broj stranica.

Nisam osvojio nikakvu nagradu, ali je na kraju uvršten u strip album odabranih radova kojeg je objavila Publika (mislim da je od 90-tak pristiglih radova u tom albumu objavljeno ukupno 8 priča).

Meni lično, međutim, se nikada nije sasvim dopalo kako sam ga uradio. Dijelom zbog nedostatka vremena (tačno u tom periodu sam završavao fakultet i pripremao diplomski), dijelom zbog nedostatka znanja i iskustva, strip nije ispao onako kako sam želio – prvenstveno crtački.

Stoga sam, s vremena na vrijeme, kada bih uhvatio vremena i inspiracije, priču nanovo obradio. Tekst je ostao manje-više isti, ali crtež sasvim drugačiji. Nadam se, bolji.

Uglavnom, evo nove verzije.








































15   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
AdamEer Posted - 13/07/2023 : 13:17:37
quote:
Originally posted by Beva

Naježio sam se!

Ne preferiram baš kratku formu stripa, ali ovo baš ostavlja dojam!

Ako bih išta prepravljao na crtežu, to je samo ekspresija lica glavnog lika na 7. tabli, donji srednji kadar. Mislim da bi taj osmijeh trebao biti "veseliji", nacrtan je nekako creepy, kao iz horora.

Iako ima dosta crne, mislim da bi tvom stilu prikladan kolor legao savršeno.

Odlično, hvala ti što si podijelio s nama!



quote:
Originally posted by Tonto

Istu stvar sam primjetio.


Kao prvo, hvala na lijepim riječima, Beva. Za kolor nisam baš siguran, strip sam zamislio kao c/b; možda bi neka isprana, nezasićena kolor paleta pogodila atmosferu.

Kao drugo, što se tiče spomenutog panela, niste jedini koji su to primjetili; i supruga mi je dala otprilike isti komentar.

Jedino što mogu reći je da sam s razlogom napravio izraz lica koja ima primjese nelagode ili "creepiness-a" i nije u potpunosti svijetao i pozitivan.

Otac zaista želi da je oraspoloži, da joj olakša čitavu situaciju, da unese dozu nade u budućnost, ali oni koji prolaze kroz ovakve traume znaju da vrlo teško svjetlost prodire kroz takvu tamu; na taj način je i njeno viđenje njega blago iskrivljeno.

Ne znam bolje od ovoga objasniti; očigledno i sama scena to ne dočarava u potpunosti, ali tako je kako je.
Tonto Posted - 13/07/2023 : 10:50:12
quote:
Originally posted by Beva


Ako bih išta prepravljao na crtežu, to je samo ekspresija lica glavnog lika na 7. tabli, donji srednji kadar. Mislim da bi taj osmijeh trebao biti "veseliji", nacrtan je nekako creepy, kao iz horora.





Istu stvar sam primjetio.
Beva Posted - 13/07/2023 : 09:51:09
Naježio sam se!

Ne preferiram baš kratku formu stripa, ali ovo baš ostavlja dojam!

Ako bih išta prepravljao na crtežu, to je samo ekspresija lica glavnog lika na 7. tabli, donji srednji kadar. Mislim da bi taj osmijeh trebao biti "veseliji", nacrtan je nekako creepy, kao iz horora.

Iako ima dosta crne, mislim da bi tvom stilu prikladan kolor legao savršeno.

Odlično, hvala ti što si podijelio s nama!
AdamEer Posted - 12/07/2023 : 08:55:33
quote:
Originally posted by vice

Svakako bolje od Spiralnog pada.



Ah, always nice meeting a fan
vice Posted - 11/07/2023 : 13:06:27
Svakako bolje od Spiralnog pada.
cerichus Posted - 11/07/2023 : 13:03:05
Jako dobro.
AdamEer Posted - 11/07/2023 : 11:31:13
Hvala svima na lijepim riječima.

Teška je ovo tema, i to je jedan i od razloga što sam se odlučio da je ponovo obradim; nekako mi se stari crtež jednostavno činio nedostojnim onoga što sam pokušao reći.

Iako je ovo je samo moja skromna fiktivna interpretacija, zasnovana je na mnogim užasnim događajima koji su na žalost dio svakodnevnice mnogih nas i o kojima se treba i mora pričati, ako ništa kao opomena budućim generacijama.

Cromwell Posted - 10/07/2023 : 11:23:32
Da, ovo je totalni doppelganger Dicka Freya.
Priča je odlična, baš jako udara. I crtež/kadriranje su isto prilično dobri i mislim bi uz dodatak malo sjenčanja u ponekoj vinjeti ovo moglo u tiskovnu objavu bez ikakvog problema.
Poli Posted - 10/07/2023 : 10:29:17

Snazno... tuzno... ali treba nam i ovakvih stripova.


naker Posted - 10/07/2023 : 09:09:36
Dobar, tužna priča :(
emirem Posted - 10/07/2023 : 08:52:36
Podsjeca na jwdnog sta je crtao Lazarus Ledda.
Deers Posted - 10/07/2023 : 07:43:41
Odlično!
ivanl Posted - 10/07/2023 : 03:48:47
Tuzno, crno...ali odlicno!
Jako me se dojmilo. Jako dobra prica.
Shaner Posted - 10/07/2023 : 00:15:29
Odlično! Baš jako pogađa.

Zaslužuje da se nađe negdje u tiskanom obliku.

mladjo Posted - 09/07/2023 : 23:57:07
Uh...

Odličan strip.

Fakat ostavlja dojam.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000