forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Lazarus 1 - Obitelj

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/07/2023 : 11:04:20


U bliskoj distopijskoj budućnosti sam je koncept vlade drugačiji, velika je potražnja za resursima, a onaj tko ih posjeduje određuje zakone. Svijetom vladaju Obitelji – šesnaest najmoćnijih obitelji na Zemlji – ljubomorno čuvajući ono što posjeduju i izrabljujući Otpad – niže klase – koji teškom mukom pokušava preživjeti na njihovim teritorijima. Svaka Obitelj ima svog „Lazarusa“, kibernetičkog ratnika, zaštitnika Obitelji zakletog na izvršavanje bilo kakvih prljavih poslova koji su dio načina na koji Obitelji upravljaju populacijom. Naša je protagonistica Forever „Eve“ Carlyle – Lazarus i kći obitelji Carlyle – koja naizgled posjeduje više osjećaja nego što se od nje očekuje u ulozi hladnokrvnog ubojice. Što više informacija Rucka, autor ovog serijala, otkriva o političkim dogovorima među Obiteljima, to se više primjećuje koliko su prožete izdajama, igrama moći i korupcijom.

„Larkov je crtež fantastičan, u stanju je prikazati scene nasilja i scene introspekcije u kojima Forever pokušava prihvatiti samu sebe, a doživimo i što ona zbog toga osjeća. Vrhunski osmišljen znanstvenofantastični svijet.“ Publishers Weekly

Lazarus 1 • Obitelj • 256 stranica • Kolor • 190 x 285 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Greg Rucka • Crtež Michael Lark • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.7.2023. • Cijena 37 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/lazarus-1-obitelj/895/

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 01/01/2024 : 16:57:13
opaa,pa ovo je odlično,odmah bacanje na ostatak
DiSkAcH Posted - 21/11/2023 : 18:54:48
Dobio instant ocjenu. :D
Spock Posted - 21/11/2023 : 18:20:16
Nightova treća recenzija, ovaj put Lazarus je na meniju:

https://www.stripovi.com/recenzije/lazarus-laz-fb-1-lazarus-1-obitelj/3122/
Chui Posted - 27/10/2023 : 10:05:52
Nakon previewa bio sam sumnjiv prema Lazarusu, oh kakva pogreška. Sad sam na pola druge knjige, Lazarus kida. Odlično je napisan i crtež iako nekako sirov super radi posao i odlično dočarava likove njihove karaktere ponašanja ma vrh. Totalno sam navučen. Odličan serijal.
Jerry Krause Posted - 27/09/2023 : 22:28:52
Kako je ovo dobro, ni u snu nisam ovo očekivao. Nije mi ovaj strip bio na listi prioriteta, još uvijek imam neki odmak od američkih autora (jedino Lemirea zasad objeručke prihvaćam), ali nakon pozitivnih kritika na forumu nisam mogao ovo ne nabaviti.

Vrhunski posložen distopijski svijet. Ovaj Rucka je neki teški freak, kako mu se dalo ovo sve posložiti. Toliko me je uvukao u ovaj svijet u prvom dijelu da sam s guštom pročitao dodatak stripu. Uvjerljivo je posložen timeline, dosta vjerno kao bi se mogao dogoditi scenarij bliske budućnosti, a i predstvaljanje svih obitelji su bili na zavidnoj razini.

Idemo večeras odmah dalje...
ivanl Posted - 24/09/2023 : 12:17:34
Uf, uf, kako mi se ovo svida.
Dobro se trebalo pomuciti za 'izgraditi' ovaj postapokalipticni svijet. Odlicna tema. Odlican crtez. Napeto. Zabavno, (koliko moze biti zabavno, jer tko kaze da se ovakvo sto ne moze dogoditi). Bojim se da sam nagrabusio i da nije kraj u trecoj knjizi...
Ovo je za sada najbolje od ture Fibre s kojom sam kasnio.
jaki Posted - 21/09/2023 : 12:57:48
quote:
Originally posted by Macbeth

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Macbeth

Druge dvije knjige kupljene, jedva čekam nastaviti



Ti si bija jučer u Columba navečer?
Pa šta se nisi javija?
Vidija si da trkeljamo o forumskim glupostima...



Jesam, jebiga nisam zna, ne znam face forumašima
Ne registriram tuđe razgovore nekad uopće, ja tražim ima li neki Tex koji mi fali ili novi Maxi, šta ja znam ko šta priča...


😁
frano Posted - 16/09/2023 : 16:14:06
Makbet, pa di si ti?
Daj dojdi do nas na livadu, naj se durit :)
Macbeth Posted - 16/09/2023 : 15:25:01
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Macbeth

Druge dvije knjige kupljene, jedva čekam nastaviti



Ti si bija jučer u Columba navečer?
Pa šta se nisi javija?
Vidija si da trkeljamo o forumskim glupostima...



Jesam, jebiga nisam zna, ne znam face forumašima
Ne registriram tuđe razgovore nekad uopće, ja tražim ima li neki Tex koji mi fali ili novi Maxi, šta ja znam ko šta priča...
jaki Posted - 16/09/2023 : 15:03:36
quote:
Originally posted by Macbeth

Druge dvije knjige kupljene, jedva čekam nastaviti



Ti si bija jučer u Columba navečer?
Pa šta se nisi javija?
Vidija si da trkeljamo o forumskim glupostima...
DiSkAcH Posted - 16/09/2023 : 12:14:37
quote:
Originally posted by Kerempir

Moji upitnici su nakon pročitane sve 3 knjige, ne samo prve. Evo kad pročitaš i ostale ( postaju mi sve bolje) ovaj razlog mi baš ne drži vodu.

Diskach, hvala ti ali valjda će fibra nastaviti s izdavanjem :D



Hoće, ali ako si nestprljiv.
I nisam siguran da će objaviti Sourcebook (ovo o povjesti obitelji) pošto je to doslovno knjiga sa par slika. Ima hrpa teksta i objašnjenja od toga kako su nastali do naoružanja, vjere, kontrole građana i ne građana, ma sve do u detlalje, jako fora i vidi se da je Rucka puno uložio u građenje tog svijeta.

Sam strip imaš za pročitati Risen 1-6, ali i epizode 27 i 28 koje ti zapravo završavaju treću knjigu, da ne spojlam previše.
Ja sam morao nastavit i pročitat sve dostupno jer mi je ovo strašno napeto, a Fibrine knjige kupujem čim izađu, a na to ćemo se načekat je Rucka užasno spor.
Kerempir Posted - 16/09/2023 : 07:52:30
Moji upitnici su nakon pročitane sve 3 knjige, ne samo prve. Evo kad pročitaš i ostale ( postaju mi sve bolje) ovaj razlog mi baš ne drži vodu.

Diskach, hvala ti ali valjda će fibra nastaviti s izdavanjem :D
Macbeth Posted - 15/09/2023 : 21:31:11
Druge dvije knjige kupljene, jedva čekam nastaviti



quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Kerempir

Dobar je lazarus.

Prvi dio daje užu sliku jedne obitelji, a onda se u nastavcima fokus pomiče na globalni nivo.

Knjiga je također bogata dodacima o worldbuildingu, povremeno toliko opsežnom da sam se pitao je li bilo potrebno toliko picajzliti ali kako vidim u nastavcima radnja se dotiče i najdaljih kutova svijeta.

No osim akcije, prikaza socijalnih prilika i teritorijalnih sukoba u distopijskom svijetu, najintrigantniji su međusobni odnosi unutar obitelji Carlyle uključujući i same Eve.

Jedino mi nije jasno zašto bi se vladajuće obitelji zadržale samo na jednom lazarusu umjesto da nasštancaju što više supervojnika.



Vjerojatno će Rucka objasnit, ali gle, nemaju ni sve obitelji svog Lazarusa....ugl neću ti ništa spojlat, samo ću ti reć da pročitaš i daljnje epizode u skenu jer je priča sve bolja kako piči dalje i da pročitaš onu knjigu u kojoj se podrobno objašnavaju Carlyeli, Heck i Rusi....zab sam im ime.

Moooožda dobiješ neki odgovor na svoja pitanja.



Tek sam prvu završio, ali ovako ofrlje da bubnem - ne bi li takav projekt bio nenormalno skup? Koliko sam skužio iz prve knjige, tehnološki svijet nije baš toliko napredan niti ima toliko resursa da se razbacuju Lazarusima?
Ovo je samo nagađanje na temelju dosad pročitanog, bez spoilera, možda ispadnem u krivu
DiSkAcH Posted - 15/09/2023 : 15:21:14
quote:
Originally posted by Kerempir

Dobar je lazarus.

Prvi dio daje užu sliku jedne obitelji, a onda se u nastavcima fokus pomiče na globalni nivo.

Knjiga je također bogata dodacima o worldbuildingu, povremeno toliko opsežnom da sam se pitao je li bilo potrebno toliko picajzliti ali kako vidim u nastavcima radnja se dotiče i najdaljih kutova svijeta.

No osim akcije, prikaza socijalnih prilika i teritorijalnih sukoba u distopijskom svijetu, najintrigantniji su međusobni odnosi unutar obitelji Carlyle uključujući i same Eve.

Jedino mi nije jasno zašto bi se vladajuće obitelji zadržale samo na jednom lazarusu umjesto da nasštancaju što više supervojnika.



Vjerojatno će Rucka objasnit, ali gle, nemaju ni sve obitelji svog Lazarusa....ugl neću ti ništa spojlat, samo ću ti reć da pročitaš i daljnje epizode u skenu jer je priča sve bolja kako piči dalje i da pročitaš onu knjigu u kojoj se podrobno objašnavaju Carlyeli, Heck i Rusi....zab sam im ime.

Moooožda dobiješ neki odgovor na svoja pitanja.
Kerempir Posted - 14/09/2023 : 08:56:45
Dobar je lazarus.

Prvi dio daje užu sliku jedne obitelji, a onda se u nastavcima fokus pomiče na globalni nivo.

Knjiga je također bogata dodacima o worldbuildingu, povremeno toliko opsežnom da sam se pitao je li bilo potrebno toliko picajzliti ali kako vidim u nastavcima radnja se dotiče i najdaljih kutova svijeta.

No osim akcije, prikaza socijalnih prilika i teritorijalnih sukoba u distopijskom svijetu, najintrigantniji su međusobni odnosi unutar obitelji Carlyle uključujući i same Eve.

Jedino mi nije jasno zašto bi se vladajuće obitelji zadržale samo na jednom lazarusu umjesto da nasštancaju što više supervojnika.
Macbeth Posted - 13/09/2023 : 21:47:10
Pročitao sam ovu prvu knjigu i jako sam zadovoljan, moram uzeti i drugu što prije!
Krenuo danas s čitanjem, na kraju nisam stao cijelu večer i završio sve u komadu...
Sviđa mi se radnja, world-building je dobar (ne patim od toga previše, ali sviđa mi se što distopija nije apsolutno unakažena klišejima), crtež je također vrlo dobar, premda nisam sad nešto oduševljen istim.
Sporedna radnja s civilima je isto neloša, iako pomalo generična.
Definitivno zarazno, ima potencijala. Upratit će se i ostatak!
kasper Posted - 10/08/2023 : 11:58:19
ove godine mi se budzet & vreme smanjio za stripove, tako ce biti negde do decembra. sto je dobro jer odavno zelim da odmorim oci i proluftiram mozak od istih. idealna prilika da se nesto promeni su mi bili lazarus i predak, pazarih ih u celosti i otprilike citam jednu epizodu od oba dnevno, pravo uzivanje u kasne sate, ko nekad
lazarus je odlican zanatski strip. ono, nekoliko porodica drze svet, super ratnici na svim stranama, neka sumnja koja provejava i porodicne price, nekako je tok manje vise jasan. al super je to rucka sve izracunao, mozda malo vise napetosti da bude, sad sam na pocetku druge knjige i kad dva lazarausa pregovaraju mi je top deo. lark odlican.
idemo lagano do kraja
sawitch Posted - 01/08/2023 : 17:39:46
Ooooodlicna prva knjiga. Sad cu ostale..
john connor Posted - 30/07/2023 : 19:51:01
Oba, naravno.
night Posted - 30/07/2023 : 19:41:55
U dobroj sam dilemi da li uzeti ovo ili Lemira. Verovatno će, na moju (ne)sreću biti i jedno i drugo!
Kerempir Posted - 27/07/2023 : 14:02:58
Sad za zadnju kupovinu cijeli dan sam vagao između Lazarusa, Pretka i Last Mana, na kraju je izvisio Lazarus (ipak se ide na godisnji, servisira auto itd) ali bez nekog osobito razloga, doslovce na ždrijeb. Ali sam definitivno napaljen na ovo :)
john connor Posted - 27/07/2023 : 13:33:20
Knjige su uradjene fenomenalno, i jos tri odjednom. Svaka cast.
DiSkAcH Posted - 24/07/2023 : 13:26:56
Ja sam ovo nakon privjua morao dokusuriti digitalno i pod 1, da strip je inače puno oštriji, ali za privju ej ovo OK.
Drugo strip mi je, barem ova prva knjiga apsolutna bombetina. Insta buy, čekam da dođe pa pročitam sve u miru na papiru. :)
Jazzbina1 Posted - 24/07/2023 : 07:27:11
Pao je prvi svezak. Rucka si je u pripremi Lazarusa dao zanimljiv zadatak da prvo stvori svijet u kojem će razvijati priču. Istraživao je kako i gdje su raspoređeni najbogatiji ljudi i korporacije diljem svijeta, da bi nam u dodacima ponudio jednu svoju viziju kako je moć distribuirana na Zemlji, koje obitelji je posjeduju, kako su do nje došli, u kakvom su odnosu s drugim obiteljima - ukratko ponudio je genezu svake od 16 obitelji uz vremensku crtu s najvažnijim događajima. Vrlo obećavajuće.

Kreće priča u koju nas dobro uvlači, crtež vrlo dobar (meni pomalo generički). Međutim, osim što pratimo odnose unutar jednu od obitelji s ponekim rukavcima koji priču šire prema susjednim obiteljima (što je solidno odrađeno), nekako sam očekivano puno otvorenije političko grananja priče (obzirom na početne postavke svijeta koji Rucka gradi). Rano je suditi, no svakako idem dalje da vidim gdje idemo. Očekujem više.
Markos Posted - 20/07/2023 : 00:20:05
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Markos
Poskupljenje je minimalno, manje od 10%, ne pokriva niti inflaciju. Ako netko negdje nađe bolje, a jeftinije izdanje, samo naprijed.


Ništa zlonamjerno nisam mislio, nema razloga za ljutnju.


Znam da ti nisi, bez brige:)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000