forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Dororo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/07/2023 : 11:08:39


Samurajski gospodar trampi organe svoga novorođenog sina s četrdeset i osam demona u zamjenu za dominaciju na bojnom polju. Unatoč tomu, napušteno dijete preživi zahvaljujući liječniku koji ga opremi primitivnim protezama – smrtonosnim – koje će odbačeni sin upotrijebiti kako bi lovio brojne demone i povratio svoje tijelo dio po dio, sve dok se ne suoči sa svojim ocem. Na svojim će putovanjima mladi junak susresti siroče koje tvrdi da je najveći lopov u Japanu…

Dororo 1 • Ukleti mač • 416 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Osamu Tezuka • Crtež Osamu Tezuka • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.7.2023. • Cijena 20 Euro

Dororo 2 • Prizor iz pakla • 440 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Osamu Tezuka • Crtež Osamu Tezuka • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.7.2023. • Cijena 20 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/dororo-1-ukleti-mac/893/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/dororo-2-prizor-iz-pakla/894/



21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
don_draper Posted - 21/05/2024 : 18:28:02
Do sada se popratilo i nabavilo sve od ovog majstora mange, a nisam htio prekidati niz. Po premisi ovo je djelovalo obećavajuće i mislio sam da slijedi jedna fina uživancija.
Krenut ću od pozitivnog. Crtački je ovo jedan od dojmljivijih Tezuka u Fibrinom katalogu. Prizori borbi su izrazito dinamični i puni raznih kreativnih ideja. Sve to u ovoj konstituciji stripa doprinosi brzom čitanju i tečnosti.
No, sve ostalo nije baš za pohvalu. U istom tom vizualno pogođenom stilu se znaju naći često kaotične scenarističke odluke. Općenito, po scenariju je ovo najslabiji Tezuka kojeg sam čitao. U početku se činilo da će ovo biti opako dobra manga s elementima horora. No, kako radnja napreduje, svaka smetnja likovima se otklonila suludom lakoćom, interakcije među likovima izrazito neuvjerljive i cijela neka vjerodostojnost radnje je prilično slaba.
Dororo je očito po samom podtipu mange namijenjena mlađoj populaciji, a tako se i čita. Sva sreća pa je Tezuka dovoljno svestran i sposoban pa i u ovakav kaos zna ubaciti iskupljujuće elemente i održati pažnju na velikom broju stranica. No, mislim da je ovo prvi Tezuka koji će završiti na aukciji.

3/5
Macon Posted - 24/12/2023 : 14:57:24
Scenarističko mi je najdječji Tezuka, svi drugi izdati kod Fibre su mi bolji. Kao što ste drugi prije napisali u osvrtima, sa svima se slažem.
Peyo Posted - 19/09/2023 : 00:03:52
quote:
Originally posted by Gil-galad

Čitam Apolona trenutno, ovo je sledeće... Da li je neko raspoložen da kaže šta znači Tezukin "prelazni period" koji se spominje na koricama Apolonove pesme?



Piše ovdje:
https://tezukainenglish.com/wp/?page_id=5559

Tezuka’s works by Period
Early Works (Late 1940s to Early 1950s)
Mid-Career Works (Mid 1950s to Mid 1960s)
Transitional Works (Late 1960s)
Dark Period Works (Early 1970s)
Later Works (Mid 1970s to Mid 1980s)
Unfinished Works (Generally Late 1980s)

Ovo su radovi iz te faze:
https://tezukainenglish.com/wp/?tag=transitional-works

Evo zgodnog pregleda njegovih radova:
https://tezukaosamu.net/en/manga/chronology.html


Gil-galad Posted - 18/09/2023 : 23:37:53
Čitam Apolona trenutno, ovo je sledeće... Da li je neko raspoložen da kaže šta znači Tezukin "prelazni period" koji se spominje na koricama Apolonove pesme?
ivanl Posted - 18/09/2023 : 00:33:16
Sad sam vec 'navucen' na Tezuku, ali da sam ovo procitao kao njegov prvi strip u Fibrinom katalogu, ne bi me bas odusevio.


Jedan je Adolf. I vrijedan. Njemu se cesto vracam i smatram ga remek djelom stripa.
naker Posted - 12/09/2023 : 21:16:14
Crtački veoma kvalitetno, odlično je Tezuka ilustrovao demone i čudovišta, scene borbe su takođe kvalitetno odrađene. Mislim da je ovo vizuelno najjače delo do sada objavljeno od ovog autora.

Što se tiče priče.. eh. Sva sreća pa je strip prepun akcije pa se brzo čita, jer ovo nije tip stripa na kojem se treba dugo zadržavati. Ipak je ovo shonen manga za mlađe naraštaje gde dečak kada beži skoči nekome na leđa i sakrije se ispod njegove majice, a samu priču oko ubijanja demona gde je svaki sledeći demon jači od prethodnog i gde svaki demon ima različitu ahilovu petu je detaljnije i bolje odrađeno u mangi Demon Slayer. A pošto je Tezuka dok je radio na ovom stripu istovremeno radio na još 45 stripova ponovo imamo scene tipa "ups ovo je pogrešan kadar ", "ovaj tekst ide za neki drugi strip" itd. Meni ovo baš razbija koncentraciju, kako da ozbiljno shvatim strip kada ga ni sam autor ne shvata ozbiljno? Meh.

Crtački sve valja, ali priča mi je možda najlošija od do sada objavljenih Tezukinih radova.
anto Posted - 09/08/2023 : 17:53:53
fala Coa
AleksandarN Posted - 08/08/2023 : 21:43:01
quote:
Originally posted by anto

jel sdesna na levo, ili po naški?



Po japanski!
anto Posted - 08/08/2023 : 20:29:38
jel sdesna na levo, ili po naški?
Peyo Posted - 19/07/2023 : 19:50:45
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by Peyo

Nije sve Tezukino ista/najviša razina.



ako misliš na Dororo i ja mislim da je malo lošiji od ovih do sada izdanih



Da, čitao sam ga na engleskom i nisam ga zadržao u kolekciji.

Što ne znači da je to loš strip, naprotiv.

Osim toga primijetio sam da neki stripovi koji mi se manje sviđaju dobro prolaze kod mlađarije.
risbozg Posted - 19/07/2023 : 19:09:59
quote:
Originally posted by Peyo

Nije sve Tezukino ista/najviša razina.



ako misliš na Dororo i ja mislim da je malo lošiji od ovih do sada izdanih
Peyo Posted - 19/07/2023 : 11:47:08
Nije sve Tezukino ista/najviša razina.
john connor Posted - 19/07/2023 : 10:22:43
+1
DzekDenijels Posted - 19/07/2023 : 00:00:18
Kad je Tezuka u pitanju, nema se šta puno pisati.
Sve od majstora se uzima...
Andrey Posted - 18/07/2023 : 18:55:37
Tezuka je nevjerojatno dobar, naoko jednostavan crtež ali filmičan do bola za razliku od bonelija, da je bio prevođen u bivšoj državi rata nebi bilo. Hvala Fibri što me upoznala sa njime.
Chui Posted - 18/07/2023 : 18:39:21
Dororo mi je isto na shoping listi
zare80 Posted - 18/07/2023 : 14:02:06
Genijalna ideja, nikad citao, ali bas privlaci
zkne Posted - 18/07/2023 : 13:28:45
Predivan strip! Velika preporuka za Dorora!
Bachy Posted - 18/07/2023 : 12:09:01
Paka01 Posted - 18/07/2023 : 11:27:17
E dobro, sad mogu obavit narudžbu!
Poli Posted - 18/07/2023 : 11:16:16

Novi tezuka! :)



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000