forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Srebrni letač 1 i 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 12/04/2022 : 11:04:33
NAKON DESET GODINA, PREDSTAVLJAMO VAM NOVO, KOLOR-IZDANJE NEZABORAVNOG SERIJALA O HRABROJ I PRAVDOLJUBIVOJ SVEMIRSKOJ LUTALICI IZ PERA VELIKANA DEVETE UMETNOSTI STENA LIJA I DŽONA BJUSEME!

„SREBRNI LETAČ“ 1 i 2 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.810 dinara za prvi i 1.540 dinara za drugi tom!



Format 16,5 x 23,5 cm
Povez Tvrd
Broj strana 296
Štampa Kolor
Serijal The Best of Marvel
Junak Srebrni letač

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Srebrni%20leta%C4%8D_%201%20prelistavanje%20.pdf



Format 16,5 x 23,5 cm
Povez Tvrd
Broj strana 256
Štampa Kolor
Serijal The Best of Marvel
Junak Srebrni letač

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Srebrni%20leta%C4%8D_.2%20%20prelistavanje%20%20.pdf

Kako bi spasao voljenu matičnu planetu Zen-La od uništenja kojim joj je zapretio Galaktus, proždirač svetova, Norin Rad sa tim supermoćnim bićem sklapa dogovor: Galaktus će poštedeti planetu ako on pristane da bude njegov izvidnik, koji će širom svemira tragati za svetovima čiju će energiju Galaktus moći da crpe. Pritom Galaktus menja svog novog podanika, pretvarajući ga u blistavog čuvara svemirskih staza – Srebrnog Letača!

Međutim, našavši se na Zemlji, sledećoj planeti koja bi trebalo da bude proždrana, Letač odlučuje da se suprotstavi gospodaru, kako bi zaštitio ljudsku rasu od uništenja. Kazna za to mu je večno zatočeništvo na tom za njega novom i nepoznatom svetu... I ubrzo on postaje časni čuvar čistote i pravde, ljuti borac protiv svakog zločina i zla...

TOM 1: SILVER SURFER (1968) 1-7
TOM 2: SILVER SURFER (1968) 8-18; MATERIJAL IZ FANTASTIC FOUR ANNUAL
(1963) 5, NOT BRAND ECHH (1967) 13

„SREBRNI LETAČ“ 1 i 2 na Letećem su startu u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.810 dinara za prvi i 1.540 dinara za drugi tom, od srede, 13. aprila, do nedelje, 17. aprila 2022. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.000 dinara za prvi i 1.700 dinara za drugi tom, a u ostalim knjižarama 2.699 dinara za prvi i 2.299 dinara za drugi tom.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 15/10/2023 : 06:39:44
Porijeklo Srebrnog Letača by Salkan:

https://www.stripovi.com/recenzije/srebrni-letac-srl-cark-1-porijeklo-srebrnog-letaca/3101/
igor23 Posted - 24/07/2023 : 21:50:27
quote:
Originally posted by igor23

quote:
Originally posted by Aftermath

Da li je tko iz Hr naručivao sa njihovog web shopa? Zanima me ima li kakvih dodatnih troškova osim regularne dostave?

Ni ne pomišljaj.Ja neki dan za tri knjige 80 eura poštarina i carina!!Francuska sobarica je goli Kurtz za mene:)Pardon ,nije s njihovog,već sa neke e-trafike,a prije par godina imao sam i s njima sličan slučaj

igor23 Posted - 24/07/2023 : 21:48:04
quote:
Originally posted by Aftermath

Da li je tko iz Hr naručivao sa njihovog web shopa? Zanima me ima li kakvih dodatnih troškova osim regularne dostave?

Ni ne pomišljaj.Ja neki dan za tri knjige 80 eura poštarina i carina!!Francuska sobarica je goli Kurtz za mene:)
jaki Posted - 24/07/2023 : 20:19:52
Carina i pdv(vjerovatno).
Aftermath Posted - 24/07/2023 : 20:07:26
Da li je tko iz Hr naručivao sa njihovog web shopa? Zanima me ima li kakvih dodatnih troškova osim regularne dostave?
alexts Posted - 20/07/2023 : 11:23:51
Crno je remek-delo. Napišem utisak, kad stignem.
Salkan Posted - 20/07/2023 : 09:47:36
Meni jeste sličan Spawnu u dijelu gdje je prikazan Nal. Gestikulacija Letača nije dovoljno elegantna, niti ima onih fatalističkih samogrljenja na dasci, niti recimo pružanja ruku u očaju, što je po meni vrhunac njegove depikcije kod Busceme i Kirbyja. A što se kritika tiče, odnose se na prethodni post i istopljeno ogledalo.
E, da. Jedino što mi se ustvari nije svidjelo je format. Ipak su trebali to probat malo razvuć.
Paka01 Posted - 20/07/2023 : 09:28:44
Sličnost sa Spawnom u crtežu?
Jesmo li mi čitali iste stripove?

Ovo je možda jedan od najbolje nacrtanih Marvelovih stripova unazad bar 10ak godina, ako ne i više. Ne znam koliko ga ima smisla uspoređivati s Kirbyjem i Buscemom s obzirom da je stilski skroz drugačiji.
A što se kritika tiče, moram priznati da ih nisam vidio baš puno... Manje više ljudi hvale ovaj mini serijal, i to s jako dobrim razlogom.
Salkan Posted - 20/07/2023 : 09:14:19
Sinoć sam nakon oluje uzeo da čitam SS:CRNO, a ujutro prije posla ustanem u 5 i dovršim sve, najviše zbog kritika na račun ovog interesantnog stripa. Slobodno mogu reći da kritike ne stoje, jako sam zadovoljan ukupnim utiskom nakon čitanja. Naravno da to nije ni Kirby ni Buscema i samim tim nije TO-TO, ali svo ono šarenilo i zviždanje rasutih boja po crtežu je baš, baš, dobro sjelo. Priča je žestoki otklon od "normalnog" pripovjedanja na koje se jednom navikneš kod Letača, pogotovo ako krećeš ispočetka sa gradivom i malo sam uspoređivao sa prvom SPAWN-ovom knjigom - liči itekako, pogotovo crtež, pogotovo monolozi u toj mjeri da naš Lutalica ima vrlo malo ili nikako dvojbi o svim sranjima koje je napravio u Galaktusovoj službi, ali opet - sve kao cjelina izgleda vrlo, vrlo lijepo.
Ali ne izgleda moćno kao nekad.
ridiculus Posted - 15/04/2022 : 08:35:46
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Unngenant

Silver Surfer je zreo za ozbiljan reboot i to odavno...Šteta što nije DC i što nisu Britanci ga uzeli pod svoje pre 30 i nešto godina...


Znači, nisi čitao Silver Surfer: Black?



Mnogi fanovi klasičnog Letača ne vole Tradda Moorea i njegov prikaz stvari koje kao da se dešavaju iza istopljenog ogledala - "ne vole" je čak blaga reč (ili dve) - ali meni je baš simpa.

S druge strane, mislim da su originalne table odmah prodate, možda čak i unapred, pre nego što su bile završene, tako da... ima on jaku podršku.
going going Posted - 15/04/2022 : 01:36:54
quote:
Originally posted by kasper

mene opet interesuju, i to mnogo interesuju, epizode letaca izmedju dve ck rukavice. i to one koje su vezane za samu rukavicu tj. silver surfer volume 2 44-50



I mene.
Mr. Bushido Posted - 14/04/2022 : 12:03:53
quote:
Originally posted by Paka01

@Bushido:
Koliko je "SS: Black" vezan za Catesovog Venoma?


Rekao bih da se ovaj mini-serijal može čitati neovisno od Catesovog Venoma. Zaokružena je priča.
Paka01 Posted - 14/04/2022 : 11:48:45
@Bushido:
Koliko je "SS: Black" vezan za Catesovog Venoma? Mislim, čitao sam Venoma i King in Black i znam da se Surfer kasnije pojavljuje u King in Black te rješava neke bitne stvari, a nisam tada osjetio neku potrebu čitati Black jer mi se sve činilo poprilično jasno, no sad se mislim bi li se vratio i ipak ga pročitao.
kasper Posted - 14/04/2022 : 11:27:04
mene opet interesuju, i to mnogo interesuju, epizode letaca izmedju dve ck rukavice. i to one koje su vezane za samu rukavicu tj. silver surfer volume 2 44-50
Unngenant Posted - 14/04/2022 : 11:23:51
Lol ne.

Evo na keca mi se ne sviđa crtež. Ali proveriću. Hvala.
Mr. Bushido Posted - 14/04/2022 : 11:16:45
quote:
Originally posted by Unngenant

Silver Surfer je zreo za ozbiljan reboot i to odavno...Šteta što nije DC i što nisu Britanci ga uzeli pod svoje pre 30 i nešto godina...


Znači, nisi čitao Silver Surfer: Black?









Unngenant Posted - 14/04/2022 : 10:24:05
Silver Surfer je zreo za ozbiljan reboot i to odavno...Šteta što nije DC i što nisu Britanci ga uzeli pod svoje pre 30 i nešto godina...

Bojim se da u ovom dobu bi to dobilo nakaradnu konotaciju...
ridiculus Posted - 14/04/2022 : 10:04:11
quote:
Originally posted by Peyo

Svemirski Plačko u izvedbi Big Johna ili ako vam je draže Ivana Božićnjaka (Giovanni Natale).


Neki Džonovi kadrovi će mi zauvek ostati u sećanju i to je ono što vadi ovaj strip u mojim očima. Džon je uspešno spojio Kirbija i Aleksa Rejmonda, a to nije mala stvar.

Što se tiče ostalog, znam da neki ovo svrstavaju u "klasike", ali nije Sten Li na tom nivou, posebno zato što je ovde otkrio više od sebe i o sebi nego obično. Čak i nije problem u tome da je Letač (tj. Li) "Plačko", problem je u tome da je "prokleti licemer". Li je možda hteo da napravi svoju verziju Hrista, ali to je vrlo malograđanska verzija. Nije bilo toliko davno pre toga kada je isti taj Letač bio odgovoran za smrt triliona i triliona živih bića...


quote:

Legendarni crtač bi danas imao nešto manje od 95 godina da je živ. Ne znam koliko ovdje paše boja.



Ne preterano, ali ni u Swamp Thing od Rajtsona ne paše nikako pa se ljudi uglavnom ne bune.
going going Posted - 14/04/2022 : 02:43:15
quote:
Originally posted by Salkan

Kolor izgleda odlično
Ima li neko da pokaže kako izgleda famozna duplerica iz "The answer" epizode?
Ovo se mora imati, a male Marvele u budžak za usporedbe nekad.



The Answer imas u drugoj Darkvudovoj knjizi Srebrnog Letaca.

Koja je odavno rasprodata ali gle cuda izgleda da ima jos po koji primerak u Alan Fordu.

https://alanford.co.rs/stripovi/darkwood/srebrni-letac-2/
jaki Posted - 13/04/2022 : 20:35:52
Answer je izasao u strip reviji Epic a ovo je SS serija vol.1.
karven Posted - 13/04/2022 : 20:17:48
The Answer je priča iz 1980, a ovo je SS vol1 s kraja 60-ih.
Salkan Posted - 13/04/2022 : 18:54:41
Kolor izgleda odlično
Ima li neko da pokaže kako izgleda famozna duplerica iz "The answer" epizode?
Ovo se mora imati, a male Marvele u budžak za usporedbe nekad.
alexts Posted - 13/04/2022 : 18:27:36
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by karven


aha... nisam video ranije. ne, ovo je na neki način obeležavanje desetogodišnjice ČK stripova a ne plan da se sada svi SS redom objavljuju. Ovo je ceo SS v1 sa par dodataka, odnosno materijal iz onog SS omnibusa iz 2007. (ako se dobro sećam godine).



Steta, ja sam uvek za sto vise Srebrnog Letaca, Derdevila i Stvorenja iz mocvare.



Valjda se Noktožder više traži od pomenutih.
going going Posted - 13/04/2022 : 17:49:08
quote:
Originally posted by karven


aha... nisam video ranije. ne, ovo je na neki način obeležavanje desetogodišnjice ČK stripova a ne plan da se sada svi SS redom objavljuju. Ovo je ceo SS v1 sa par dodataka, odnosno materijal iz onog SS omnibusa iz 2007. (ako se dobro sećam godine).



Steta, ja sam uvek za sto vise Srebrnog Letaca, Derdevila i Stvorenja iz mocvare.
cerichus Posted - 13/04/2022 : 09:18:40
Meni ovo bolje crno-bijelo. Valjda zbog toga što sam prvi put čitao ove stripove u c-b varijanti. Psiholozi bi to nazvali "utiskivanje".

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000