forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mladi Tex Willer 1 - Živ ili mrtav!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 25/07/2023 : 16:20:25
Već sedamdeset godina ga izdaju, mislim da je sigurno prepostaviti da će se iz ovoga izvući živ.



Scenarij: Boselli
Crtež: de Angelis

Brojevi u Italiji: 1. i 2.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr
(Ali napomena, kod nas je godišnji pa će pošta ići tek 07. 08.!)

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
teller Posted - 02/10/2023 : 11:05:07
Oče konačno taj drugi broj...
Deers Posted - 06/09/2023 : 06:57:53
Očekivao više. Prvi broj još je nekako bio zanimljiv mada ima i tu previše teksta. Shvaćanim da želi prenijeti sve informacije ali ako radiš uvodni broj, onda ti se valjda nikud ne žuri? Fora je, ako sam dobro shvatio, da prvi broj završava sa početkom prvog originalnog Texa? Drugi broj je baš bio težak. Odmah opet susrećemo Cochisea, (WTF?) tema sa blagom je, blago rečeno, nezanimljiva, ...
Ne znam, izgleda mi teška geekovština i fan fiction a ja baš toliki fan nisam.
De Angelelis je jako dobar. Šeta što je ukalupljen u klasičnim crtež i postavke.
Macbeth Posted - 14/08/2023 : 17:33:04
Pročitah ovaj prvi broj; skroz korektno, nije neko ludilo, ali nije toliko ni loše. Ovako za pročitati ljeti, dobra zabava. Crtež zapravo spašava stvar, dođe mi nešto kao vizualni upgrade onih klasik epizoda. Vjerojatno ću uzeti prvih 10 brojeva barem da vidim u kojem smjeru to ide...
darkwoodaxe Posted - 13/08/2023 : 17:38:50
inače, u jubilarnom broju 700 priča se opet vraća na tesah i zlato pawneeja iz prve priče texa i ujedno prvog broja mladog texa, samo dvadesetak godina kasnije, u "sadašnjem" vremenu. boselliju je očito privlačan motiv prve priče ikada i lik mlade indijanke.
to nije jedini put da boselli pojavljivanje neke djevojke iz početne faze serijala iskoristi kao motiv za priču u novije doba. tako imamo povratak lupe velasco (br. 682 i 683), a čeka nas satania kao trodjelna priča (br. 705-707).
meni kao fanu texa je to ok i simpatično. mala vremenska distanca od 60,70 ili koliko već godina, nije da u bunaru nema vode za zagrabiti.
ako se dobro sjećam lupe je ostala zapamćena po tome što je nakon minute poznanstva pitala texa da li ju želi oženiti, tex nikada poslije nije bio zbunjeniji i smotaniji :).
satania je bila ozbiljnija priča, izgledalo je da je poginula, no kod naših junaka se ne gine tako lako ako te se scenarist ponovno sjeti, a u beskonačnom serijalu sjetit će se kad tad, možda i više puta.
mladjo Posted - 12/08/2023 : 21:36:21
Mir, mir, mir...

Telleru opusti se malo.
kimba Posted - 12/08/2023 : 21:34:44
Nismo policajci kao ti Telleru.
A druga stvar rekao si "zbogom",i da ovo nije tvoj forum.
cronos six Posted - 12/08/2023 : 20:45:24
quote:
Originally posted by teller

Prvi broj... (a i svi ostali ) mladi Texi su odlični...
ko vam je kriv što ste budale, pa ga ne razumete!
Probajte sa Miki Mišem, možda vas zadovolji!


Pa dobro"pacove"a sto prozivas ljude a ti se skrivas u misje rupe.
teller Posted - 12/08/2023 : 19:35:21
Prvi broj... (a i svi ostali ) mladi Texi su odlični...
ko vam je kriv što ste budale, pa ga ne razumete!
Probajte sa Miki Mišem, možda vas zadovolji!
prop_ovednik Posted - 12/08/2023 : 18:23:34
Ma ti ljudi previše pišu. Evo, Rauch nešto više prilika dobija, ali ostale slabo vidim. I onda nema tu pomoći, kao što je Buru ubila hiper-produkcija, tako će i Bosellija. Piši regularnu, piši gigante, specijalce, kolorce, ove-one... Kolotečina kad tad naleti.
jaki Posted - 12/08/2023 : 17:21:42
Politički korektan Tex nije Tex.
mpavin Posted - 12/08/2023 : 16:55:03
quote:
Originally posted by Paka01

Ne znam... Dogurao sam do kraja ovog prvog broja i meni je ovo ispod prosjeka.
Na momente sam morao provjeriti je li ovo stvarno pisao Boselli jer djeluje kao Burratinijevo djelo s glupim izjavama poput "mi smo do sada lovili njega, a sada on lovi nas koji smo bili lovci" ili tako nekakve idiotarije.


Prvi broj je teški prosjek.
Ovo ispod sam i ja primjetio još odavno, Boselli je počeo poprimati neke negativne karakteristike Burattinija, a i počeo je trpati hrpetine dosadnog teksta.
tex2 Posted - 12/08/2023 : 16:28:26
Mladi Tex je drugačiji koncept nego regularni, ovdje je Tex mlad, striscia ritam gdje na kraju svakog broja vrhunac uzbuđenja, akcija non stop, Tex koji pobere šamar, metak, nije imun ni na ženski šarm, nema Tiger Jacka, Kita, Carson se sporadično pojavljuje, Indijanci nisu u rezervatima, nije se još dogodio ni građanski rat, potpuno drugačiji od regularnog Texa, uvijek je teško prihvatiti paralelni serijal, ali meni odgovara mladi Tex!
darkwoodaxe Posted - 12/08/2023 : 14:51:28
prva priča je razrada prve tex priče uopće tako da je boselli unutar zadanog okvira tata bonellijeve pričice iz davnine ubacio mesa i razradio likove i situacije. većina se slaže da je to najlošija priča do sada, druga je puno bolja, treća je mefisto, peta rubini sa seminolama, deseta je nekima među top pričama uključujući redovnu seriju. e sad, tex ko tex, prevelike mudrosti tu nema.
Paka01 Posted - 12/08/2023 : 14:15:19
Ne znam... Dogurao sam do kraja ovog prvog broja i meni je ovo ispod prosjeka.
Na momente sam morao provjeriti je li ovo stvarno pisao Boselli jer djeluje kao Burratinijevo djelo s glupim izjavama poput "mi smo do sada lovili njega, a sada on lovi nas koji smo bili lovci" ili tako nekakve idiotarije. Da ne govorim da ima barem 3 podzapleta, a balans između njih je nikakvi. Ne znam ni sam šta bi s ovim serijalom... Mooožda mu ipak dam šansu do tog famoznog trećeg broja za koji ste spominjali da kreću bolje priče, al ovo je za sada baš bezveze.
maverick Posted - 12/08/2023 : 13:37:41
Kakvo skidanje sa spiska... strip je solidan, a biće još zanimljiviji. Napravio sam informativni đir po kioscioma Tiska i svuda je rasporodan osim na jednom gdje je ostao jedan oštećeni komad.
jagodanbg Posted - 10/08/2023 : 16:17:27
quote:
Originally posted by Paka01

Jedva se probijam kroz ovaj prvi broj, baš je loše...
"


hvala ti, skidam ga sa spiska :)
lomio sam se da li da krenem i sa ovim (a imam vec toliko zapocetih serijala, bas mi ne treba jos jedan)
Paka01 Posted - 10/08/2023 : 16:10:10
Jedva se probijam kroz ovaj prvi broj, baš je loše...
"
Ivan Liverpool Posted - 10/08/2023 : 11:52:09
Ja sam uzeo prvi broj u velikom formatu od LMS-a dok jos nisam znao da ce izlaziti i u izdanju Strip-agenta. No, saltam se na strip-agent, kupio sam prvi broj tako da cu tu prvu pricu imati u 2 izdanja, ali dalje sam odlucio da cu iskljucivo strip-agentova izdanja kupovati. Nije mi problem cekati nastavke
darkwoodaxe Posted - 10/08/2023 : 11:10:43
ovo je kiosk izdanje prvenstveno za domaće tržište (u krajnjoj liniji kao i svako drugo svih izdavača), dvobroji s drugom naslovnicom na zadnjoj korici, samim time u boji, samostalna edicija i ako bude dobar ritam bit će odlično. sve ovosi o prodaji.
isto vrijedi za lms, vidjet će se za godinu-dvije kako sve to ide.
lms je lijepo izdanje, tko je započeo neka nastavi, ako je tex frik može uzimati oba :).
meni je prva priča uz 2 kraće rujuove iz 4. libellus knjige najlošija, dakle bit će puno bolje već od trećeg broja.
nikotin Posted - 10/08/2023 : 10:48:31
Današnje Oslobođenje !!!





tex2 Posted - 10/08/2023 : 10:00:33
Svako izdanje ima svog kupca i sami Talijani su objavili dva izdanja, originalno u nastavcima i posebno kolor kompletne priče, pa tko što voli. Jedno izdanje nudi čekanje nastavaka, drugo sve odjednom, pa tko voli što. Neka samo izlazi!
Srebrna Kosa Posted - 09/08/2023 : 20:07:31
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Pošto imam Lunov magnus od Vč dvoumim se da uzmem ovo izdanje..



ne vidim razloga zasto bi uradio tako nesto, LMS veliki format gdje ovaj crtez dolazi do izrazaja, 4 ili pet brojeva u jednoj svesci, znaci kompletna prica i sve za 11 eura. Ova dva izdanja nisu u istoj kategoriji nikako...
Bosko Posted - 09/08/2023 : 18:37:17
Odlican. Puno bolji nego tex klasik 1, ako cemo gledat jedinice ;)
tex2 Posted - 09/08/2023 : 08:43:44
U trenutku izlaska mladog Texa Boselli se pohvalio kako izdaju oko 3500 stranica Texa godišnje i da više od toga nije moguće.
Ted Miller Posted - 09/08/2023 : 08:08:42
dali se itko osim mene dok je prvi put čuo za mladog Texa WIllera zapitao zašto nisu išli sa mladim Kit Carsonom ?
To bi bilo zanimljivo, Carson je dovoljno legendaran lik da nosi svoj serijal

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000