forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Lunov magnus strip - VANREDNO IZDANJE - Golconda

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 07/08/2023 : 13:21:58
U pripremi je prvi broj Kerija.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 28/10/2023 : 14:53:37
[/url]
velka031 Posted - 29/08/2023 : 12:53:02
Odlična recenzija, šteta za ovo brljanje od strane Golconde.
Traper Keri je predobar strip za ovakve propuste.
DOMI Posted - 28/08/2023 : 20:34:48
dobra recenzija, realne primjedbe
jagodanbg Posted - 28/08/2023 : 13:07:04
sawitch Posted - 27/08/2023 : 13:59:16
Najbolje epizode idu posle Sklavija.
jagodanbg Posted - 27/08/2023 : 12:55:36
Scenario 'nako. Možda kul što je lagano štivo za plažu, ali očekivao sam više.


Ali moglo bi u ovo vanredno izdanje da ide Ken Parker, to bi bila 💣
jagodanbg Posted - 26/08/2023 : 21:40:08
Naleteo danas u nekoj prodavnici na Srebrnom jezeru. Iako sam poneo već neke stripove za čitanje, kupio sam ovaj kad sam već slučajno naleteo na njega. Prelistao sam ga i moj primerak je u top stanju. Format savrsen, krupna i jasna slova u oblačićima, top!
ivanl Posted - 26/08/2023 : 00:34:06
quote:
Originally posted by masni

quote:
Originally posted by ivanl

Sjor Banetova naslovnica.
Steta sto mi je ovo totalno los strip. Unatoc Sclaviu. Vidi se da se tek ucio zanatu...
Imam Phoenix press izdanja, i namucilo me dobro citanje ovog stiva.


Nemoj da te cujem vise da pljujes po Traperu.... Odlican stip ,,, vise sam voleo njega nego prvi strip... Imam izdanja od Phoneix presa koje mi je poklonio clan iz Dragan Popovic iz Banja Luke. Tad sam bio jos student i novci koji su se davali za Trapera bili su za mene astronomski zato su mi ta dva stripa najdraza u kolekciji, jer su nesebican poklon kolege kolekcionara koji me u zivotu nije video



Super za tebe!
Meni je strip sa jako lose vodenim scenarijem, plosnim da se pravo izrazim. Nedorecenim i dosadnim. Sclavia nevjerovatno cijenim i volim njegove ideje, ali ne ovdje. Los je. No naucio je i pokazao raskos na Dylanu, poslije.
masni Posted - 25/08/2023 : 10:25:36
quote:
Originally posted by ivanl

Sjor Banetova naslovnica.
Steta sto mi je ovo totalno los strip. Unatoc Sclaviu. Vidi se da se tek ucio zanatu...
Imam Phoenix press izdanja, i namucilo me dobro citanje ovog stiva.


Nemoj da te cujem vise da pljujes po Traperu.... Odlican stip ,,, vise sam voleo njega nego prvi strip... Imam izdanja od Phoneix presa koje mi je poklonio clan iz Dragan Popovic iz Banja Luke. Tad sam bio jos student i novci koji su se davali za Trapera bili su za mene astronomski zato su mi ta dva stripa najdraza u kolekciji, jer su nesebican poklon kolege kolekcionara koji me u zivotu nije video
Kontrast 2 Posted - 19/08/2023 : 14:33:02
Jedva nadjoh na nekom zabačenom kiosku - Trapera Kerija.
U sredu ga nigde nije bilo.
Sad ... ili je prava pomama za ovim izdanjem, ili ovo nije štampano u 3.000 primeraka?

U LMS-u ima previše junaka za ovaj tempo izlaženja.
Da li ste razmišljali o još nekom vanrednom broju (Maksi LMS sa kompletnom epizodom, recimo - Kita Telera, Specijal,...)?
Obavezno format Kerija...
velka031 Posted - 18/08/2023 : 08:13:17
quote:
Originally posted by InvisibleMan

Ima li gdje u Hrvatskoj za kupiti Golcondin LMS i ostala izdanja? Hvala unaprijed.



Ima i u Babilonu u Đakovu.
henry Posted - 18/08/2023 : 01:19:41
Inače, Bjankini je na tribini rekao da je u prvoj verziji ovu žensku nacrtao sa karminom ali ga je uredništvo vratilo jer su smatrali da je to previše seksi.
Tako da je morao, jadan, da joj skida karmin :)
night Posted - 17/08/2023 : 21:19:21
Nabavio sam ovaj LMS sa Traperom Kerijem i umereno sam zadovoljan. Naslovna je fenomenalna, kao i sve što radi Bane, a kvalitet više daju i dobri predgovor i pogovor. Sama radnja je - pa dobra, imam ovo u nekim drugim izdanjima i nije ništa epohalno, ali je, što reče urednik u predgovoru, "dobro ostario". Da malo nedostaje crne boje - pa nedostaje, vidi se posebno u noćnim scenama. Prevod je sasvim korektan, uz možda jedan propust, ali moram prvo da konsultujem papirno izdanje, samo još da ga nađem. Format je taj povećani, 165 x 240 mm, i sasvim je dobar. Uzimam naravno sve.

Nadam se da će ovo ići sve, odnosno da će objaviti sve priče iz oba integrala PP, kao i ono što je ostalo, a što sam čitao u nekom piratu vrlo ograničenog kvaliteta. S obzirom da toga ima oko 700-800 strana, biće to dobro, pa onda da pređu na Lona Volfa!
tomas.hokenberi Posted - 16/08/2023 : 14:03:38
Ovo je objavila Fibra. To je ista epizoda iz koje su slike gore. Ok je da Prentis kopira sam sebe ali da ga pausom kopira Boneli?!
delboj Posted - 16/08/2023 : 11:50:55

To je očito više puta precrtavano, evo npr. iz epizode 93. koja je ostala neobjavljena u Jugoslaviji.
vladar Posted - 15/08/2023 : 21:32:38
Bolji je otisak u starom LMS.
Crne povrsine u ovom izdanju su sive.
Mozda je ideja bila da stampa bude slicna starom LMS-u, ali ispalo je dosta losije.
Cini mi se da je slican slucaj bio i u jednom Bleku iz novog LMS.
tomas.hokenberi Posted - 15/08/2023 : 13:41:06
quote:
Originally posted by delboj

Meni liči i na ovog trgovca Džoa iz Fantoma:




Ovo samo podseca. Elemer deluje kao da je precrtan pomocu pausa Prentisov crtez.
tomas.hokenberi Posted - 15/08/2023 : 13:28:32
Nasao sam koja je epizoda u ptanju. Knjiga 10, "Opasnost u Vražjoj tavi". 2.2.1973. Na vise mesta deluje kao da su direktno kopirani Prentisovi crtezi iz te epizode.
delboj Posted - 15/08/2023 : 13:13:42
Meni liči i na ovog trgovca Džoa iz Fantoma:

ReemCP Posted - 15/08/2023 : 12:46:08
Ja nisam za ovo znao, wow
Cim budem blizu laptopa, ubacit cu ovo u Igorovu recenziju u rubriku "zanimljivosti" i potpisat tebe kao autora te zanimljivosti. Mislim da Igor to nije spominjao.
tomas.hokenberi Posted - 15/08/2023 : 11:51:26
Nego pretpostavljam da nisam jedini ko je primetio ovo:Elmer je pljunuti Joe Rimfire iz Ripa Kirbija. Cak su i poze kopirane.



P.S: nisam nasao sliku Joea Rimfirea u boljoj, rezoluciji a mrzi me da pretrazujem u kom je Fibrionom albumu ova epizoda, da skeniram slicicu.
SPQRoma Posted - 15/08/2023 : 10:06:48
DOMI Posted - 14/08/2023 : 17:43:28
Što ide u broju 1021 ?
ReemCP Posted - 14/08/2023 : 15:14:00
quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

Ili da iz poslednjih 10 nastavaka izbace po 3-4 strane ;-).


Nemoj samo da se nastavi ta tradicija izbacivanja strana, neka to ostane u prošlosti :)

Evo ona slika što je stavio SPQRoma u topic Golconde, pa da stavimo i ovdje, može se vidjet format za usporedbu s ostalim stripovima:

quote:
Originally posted by SPQRoma



DOMI Posted - 13/08/2023 : 12:59:19
quote:
Originally posted by InvisibleMan

Ima li gdje u Hrvatskoj za kupiti Golcondin LMS i ostala izdanja? Hvala unaprijed.




https://www.stripovi.hr/kategorije.9d3bb8bcf38f4a37aedb082310479e69.golconda.aspx

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000