forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Lazarus 3 - Odstrel

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/07/2023 : 11:05:25


Šesnaest Obitelji bori se za upravljanje svijetom. I svaka od njih smatra da upravo ona na to polaže pravo. Došlo je vrijeme za „Odstrel“. Tako počinje iduća faza LAZARUSA. Forever – Lazarus obitelji Carlyle – ostavljena je po strani, dok se propituje njena lojalnost. Kako bi zadobila njezino povjerenje, Johanna, njena sestra, mora otkriti najčuvaniju obiteljsku tajnu: istinu o samoj Forever Carlyle. U međuvremenu se posljedice Rata Saziva osjećaju diljem svijeta. U svijetu koji odbija kompromis – suradnja je jedino što preostaje.

Lazarus 3 • Odstrel • 344 stranica • Kolor • 190 x 285 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Greg Rucka • Crtež Michael Lark • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.7.2023. • Cijena 37 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/lazarus-3-odstrel/897/


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 02/01/2024 : 18:37:59
definitivno jedan od najboljih amera u zadnjih nekoliko godina,i jedan od boljih stripova u ovoj godini.
Volim ovakve stripove u distopijskim svetovima kad se ne ide na fantazmagorije već se fokus stavlja na međuljudske odnose;pa kad se tu ubaci dobra akcija,konstantni prevrati,izdaje,sklapanja savezništva&prijateljstva, dobija se sjajna zabava,strip koji se ne ispušta iz ruku.
Po atmosferi me Lazarus često asocira na omiljen mi serijal Živi mrtvaci,ali i Larkov crtež koji mi malo vuče na Adlardov.
Prvi svezak odličan,drugi još bolji,u trećoj mali pad,a poglavlje X+66,dve klase ispod.
Neka prosečna ocena jaka 5/5 ,i kao i svi,jedva čekam novu knjigu.Vidim da već ima materijala za nju.
Chui Posted - 02/11/2023 : 14:30:53
Meni je prva knjiga bila 10/10, druga isto do proglasa rata 10tka onda malo pada na 9tku, treća je 9tka do X+66 kad ide na 8icu. Ono što mi je najjače u serijalu to su likovi i njihovi odnosi, prije svega mislim na glavnu obitelj čiju sudbinu pratimo pa odnos Joaqima i Forever pa su tu još Hock i Bittner kao zbilja zanimljivi likovi. S ratom se priča širi i malo pada uzbudljiv moment, a onda sa ulaskom Zmaja još malo pada. Nije borba loša, neke scene borbi su zbilja maestralno režirane, ali ključ serijala je u odnosima likova i to mi je definitivno nešto što stavlja ovaj serijal u gornji rang, ne toliko akcija.
Promys Posted - 08/10/2023 : 17:26:34
U prvom delu dosta zapleta, nema puno dinamike priča tek počinje da se otvara. Treba dosta vremena i koncentracije da se isprati ko je ko u ovoj priči.
Drugi deo dosta dinamičniji, prava eksplozija akcije, konačno nešto počinje da se dešava. Da, u jednom delu ima onog teksta u nekom fontu s pisanim slovima koji je jako teško pratiti jer je problematično čitljiv i prilično odvraća pažnju sa radnje. Dobar deo sam s mukom iščitao, jedan deo i preskočio, ali i sa tim preskakanjem ništa se ne gubi na praćenju radnje.
U trećem delu radnja kao da kreće ponovo da se razvija, u priču se uključuju i druge porodice, likovi, javljaju se neki novi zapleti. Pojedina poglavlja su potpuno odvojena od priče koja se razvija u prethodne dve (pa i trećoj knjizi), radnja se koncentriše na neke nov likove (novinarka, Zmaj i dr), postoji neki diskontinuitet u radnji. Ponovo nema previše akcije, ali nagoveštava se da se nešto sprema...

Sve u svemu, ostaću uzdržan u komentaru ovog serijala. Dosta hvaljen, obećava ali mislim da još uvek nije opravdao moja očekivanja... Videćemo, nadam se da nećemo previše čekati na sledeće nastavke.
ponki Posted - 07/10/2023 : 22:41:02
quote:
Originally posted by stripadzija

Meni trenutno u ove 3 knjige jedino smeta crtež ovih 6 priča u trećoj knjizi. Dosta mi je slabiji u odnosu na Larkov stil.

Sve ostalo u stripu mi je odrađeno vrhunski, a posebno mi znači format izdanja Fibre.

Četvrta knjiga se uzima pod obavezno.


Takodje mi je crtez u ovoj knjizi malo pokvario citav dojam,
Mozda i najvise smeta u trecem poglavlju - Iskra
stripadzija Posted - 07/10/2023 : 20:00:44
Meni trenutno u ove 3 knjige jedino smeta crtež ovih 6 priča u trećoj knjizi. Dosta mi je slabiji u odnosu na Larkov stil.

Sve ostalo u stripu mi je odrađeno vrhunski, a posebno mi znači format izdanja Fibre.

Četvrta knjiga se uzima pod obavezno.
Macbeth Posted - 07/10/2023 : 18:22:54
Priča s Forever je i dalje brutalno dobra, ali ove pričice na kraju... nisu mi nešto. Neke su dobre, neki su dosadnjikave. Malo mi je to pokvarilo dojam, usporilo čitavu radnju... npr. ono s novinarkom...
Naravno, treba sad dočekati i nastavak.
Neće biti problem ponovno pročitati, bilo je dosta zabavno.
Ipak mi je drugi svezak zasada bio najuzbudljiviji.

Sad kad se sjetim onog komentara o "proizvodnji" Lazarusa - i dalje mi to nema smisla, ako je Zmaj onako zeznut sam po sebi, tko će ih masovno još proizvoditi, kamoli trenirati... o Lazarusima ostalih obitelji da ni ne govorimo.
Jerry Krause Posted - 02/10/2023 : 22:36:39
Odstrel samo nastavlja brutalnu kvalitetu cijelog serijala. Nešto toliko intrigantno i zarazno odavno nisam čitao. Jednostavno uživancija.

Ipak ovaj X+66 nije na razini glavnog serijala mada daje pobližu sliku cijelom ovom svijetu. Podsjeća me na AA ediciju iz Nathanovog svijeta, samo naravno, ovdje je to puno bolje urađeno. A i otkrivaju se neke crtice iz života sporednih likova koji će možda imati veću važnost u daljnjoj radnji.

Uglavnom, tko će sad dočekati sljedeću knjigu. Baš sam uživao.
ivanl Posted - 25/09/2023 : 17:42:32
quote:
Originally posted by AleksandarN

Zbog toga ja ne citam dok ne izadje sve pa makar cekalo i godinama!



Isto kao i ja.

Ali ovaj put se zajebao, trostruko. I Last man, Predak i Lazarus. Sve se nastavlja... a imao sam 'spurijus' da ce biti tako...

Nista, strpljen spasen. Ponovit cu lad bude trebalo.

Inace, i 'trica' je odlican strip. Sve stima, osim drugog dijela knjige s gostujucim crtacima, bas 'bodu oci' ove price nakon Larka.
kasper Posted - 21/09/2023 : 11:49:38
posle uspesno procitanog prvog dela (ovde http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=54025&REPLY_ID=2592800), na rad su dosli i ostali delovi.
dvojka, malo guse oni silni sastanci na pocetku, al posle ko da je neko odcepio radnju pa je pocela slobodno da tece. zakuvava se na sve strane, svako je protiv svakoga, top. i na kraju strip postaje tolika lozana da je to cudo jedno, atraktive/nabije scene samo takve.
ide u top 10 za ovu godinu, koje mesto ispod predka
izdanje vrh
john connor Posted - 12/08/2023 : 09:22:44
Ne plasite ljude, ima najava da nece biti tako dug serijal kako je najavljivano, i da ce ga zavrsiti za pristojno vreme.
Kupujte ovaj sjajan strip, ja sam svojevremeno kupovao deluxe edition sa osmehom na licu, ovo je jos bolje uradjeno.
sawitch Posted - 11/08/2023 : 12:41:41
Do q
borg Posted - 11/08/2023 : 09:50:59
quote:
Originally posted by sawitch

Kad planiras to?


Prvo je izlazio na mesec dana, pa na četri meseca. Pa kad su videli da su usporili onda su sasekli serijal... Ako se nastavi trend, posle 2030. ćeš dobiti završen skraćeni serijal...
Taman kad se penzionišeš, da možeš na miru da završiš serijal.
DiSkAcH Posted - 11/08/2023 : 05:55:26
quote:
Originally posted by sawitch

Kad planiras to?



Nije izašla ni u US još.
sawitch Posted - 10/08/2023 : 23:29:08
Kad planiras to?
Markos Posted - 10/08/2023 : 14:47:47
Nisam nista mislio još. Prvo 4. knjigu kad izadje.
Imrahil Posted - 10/08/2023 : 11:36:34
Teško čitati sve što se napiše
Super za 5 knjiga.
sawitch Posted - 09/08/2023 : 11:19:32
Ja stojim u redu za to. Markose sta si mislio sa tim?
DiSkAcH Posted - 09/08/2023 : 08:45:44
Pročitao sam i Lazarus SourceBook vol1.
To je objašnjenje kako koja familija funckionira, kako su došli na vlast, koji su zakoni na njihovom teritoriju, vojska, oružje, zabava...
Dosta fora jer je Rucka vrlo detaljno osmislio svjet i fora je vidjet kako je on to sve skupa zamislio.
Za sada je u toj knjizi o Carlyle-ima, Hocku i Vassalovkama.
Sva 3 su zanimljiva na svoj način, a posebno Hock. ;)
Fora, premda i ne baš tako napeto kao strip, mislim da efektivno (bez crteža i fejk reklama od familija i slično) ima 120ak strana teksta.
Bilo bi fora da Marko objavi i Sourcebook, ali to je zapravo knjiga a ne strip, pa ne znam što misli o tome...
jerki44 Posted - 08/08/2023 : 10:57:53
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa je li itko od vas pročitao gore moj post?
Vidim da niste. Ajd da ponovim.
Dakle ide još jedan đir, još jedna FINALNA ''sezona''.
Promjenio je planove.
Risen(7 debljih brojeva 42vs22 strenice ili tako nekako) i 27 i 28 će činiti 4u knjigu.
Napisat i nacrtat će još 12-ak normalnih (22 strane) brojeva i tek kada ih završe idu u prodaju na mjesečnoj bazi.
To će biti 5a i ujedno zadnja knjiga.
Spori su jako i fanovi su ljuti, pa su se odlučili na ovaj pristup i očito na normalan broj epizoda za ovaj fenomenalan serijal.

Ebala vas wiki, ove informacije sam pokupio po redditu gdje se ekipa referirala na neki od zadnjih comicona gdje je Rucka to rekao. ;)



HVALA!
Sinoć sat vremena googlao da vidim kad će završit/objavit slj. br i sl i sve neke poluinformacije
DiSkAcH Posted - 08/08/2023 : 09:02:55
Pa je li itko od vas pročitao gore moj post?
Vidim da niste. Ajd da ponovim.
Dakle ide još jedan đir, još jedna FINALNA ''sezona''.
Promjenio je planove.
Risen(7 debljih brojeva 42vs22 strenice ili tako nekako) i 27 i 28 će činiti 4u knjigu.
Napisat i nacrtat će još 12-ak normalnih (22 strane) brojeva i tek kada ih završe idu u prodaju na mjesečnoj bazi.
To će biti 5a i ujedno zadnja knjiga.
Spori su jako i fanovi su ljuti, pa su se odlučili na ovaj pristup i očito na normalan broj epizoda za ovaj fenomenalan serijal.

Ebala vas wiki, ove informacije sam pokupio po redditu gdje se ekipa referirala na neki od zadnjih comicona gdje je Rucka to rekao. ;)
Imrahil Posted - 07/08/2023 : 12:13:44
Presporo ide za 150 brojeva, kontam da je smanjio broj
kasper Posted - 07/08/2023 : 11:36:30
quote:
Originally posted by sawitch

Ludilo. Pa toga ima jos za brdo knjiga.



cenim da se nakupilo materijala za cetvrtu knjigu
sawitch Posted - 07/08/2023 : 10:31:38
Ludilo. Pa toga ima jos za brdo knjiga.
kasper Posted - 07/08/2023 : 09:41:41
sa wikija

https://en.wikipedia.org/wiki/Lazarus_(comics)#cite_note-40

In the letter column of issue 27, Rucka announced the series would change to a 64-page quarterly format beginning with issue 29 in September 2018. The new format features 44 pages of comic story and the remaining 20 pages are a variety of prose material including short stories and role-playing game supplements.[40] When the proposed issue 29 was released, it was retitled and renumbered as Lazarus: Risen #1.[41]

When the series began, Rucka estimated it would take between 100 and 150 issues to reach the ending.[33][42] In May 2016, he revised his estimate downward, saying Lazarus was "25–30% complete at issue 21".[15]


preterase ga sa planovima
sawitch Posted - 07/08/2023 : 09:29:15
Ludilo. Ovo je bas napeto i ne da da ostavis.. Koliko toga ima uopste? Nazire li se kraj?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000