forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Klasici svetske književnosti u stripu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 07/08/2023 : 18:15:55
Evo nam i Klasika svetske književnosti u stripu, izašli su brojevi 1 i 2.





Edicija “Klasici svetske književnosti u stripu” predstavlja zbirku najvećih i najpoznatijih klasičnih romana ispričanih na nov i zanimljiv način, prijemčiv kako mladim čitaocima koji se s ovim delima sreću po prvi put, tako i starijima koji će moći da ih dožive na jedan svež i drugačiji način.

Crtane sigurnom rukom proverenih majstora evropske škole stripa i adaptirane od strane nekih od najiskusnijih strip-scenarista današnjice, ove večne priče će se predstaviti čitaocima u drugačijem ruhu, uzbudljive kao nikad do sad. Osim samog stripa, svako izdanje u ovoj ediciji sadrži i stručne tekstove iz kojih će čitaoci moći da saznaju još više detalja o nastanku, mestu i značaju ovih klasika u svetskoj književnosti, kao i biografije njihovih autora.

Izdavačka kuća “Golkonda” vas poziva u novo otkriće sveta - na veliko, uzbudljivo putovanje bez granica, van vremena i prostora! Zaplovimo velikim rekama, otkrijmo tajne najvećih morskih dubina, projezdimo nebom do drugih planeta, prošetajmo kroz pustinje i prašume do zemlje čuda, saznajmo nešto o najvećim romansama i ljubavima, o ratovima i miru u stvarnim i izmaštanim svetovima, jer ćemo zajedno na tim putovanjima, verujte nam na reč, saznati i mnogo više o nama samima!

Vodiči na naša prva dva putovanja biće Žil Vern i Mark Tven, sa svojim romanima “20000 milja pod morem” i “Doživljaji Toma Sojera”.

Specijalna promotivna cena od po 700 dinara trajaće narednih mesec dana!
18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lukeruk Posted - 10/08/2023 : 13:58:21
Ne fali, tako se pise
xilrion Posted - 10/08/2023 : 13:37:07
pa dobro, onda fali J.
jagodanbg Posted - 10/08/2023 : 13:14:58
To na kraju je cirilicno slovo 'N'
xilrion Posted - 10/08/2023 : 13:10:31
zašto Mark Tvei? N se izgovara. Jel greška?
borg Posted - 09/08/2023 : 22:29:52
quote:
Originally posted by SPQRoma


Stripovska publika nije ciljna grupa ovog izdanja, već "slučajni" kupci u knjižarama, kao i djeca u osnovnim školama, gdje će od jeseni i na zimu početi da im se prezentuje i distribuira, vjerovatno takođe poslije Sajma.




Pretpostavio sam. Sličan plan i program ima izdavač Pčelica. Sin mi ima neka njihova izdanja i rado ih povremeno pročita. Puno uspeha sa ovom edicijom, i da privuče što više klinaca.


Jozzinelli Posted - 09/08/2023 : 21:19:05
quote:
Originally posted by Peyo

Ove naslovnice su mi atraktivnije:

https://www.bedetheque.com/BD-Grands-Classiques-de-la-Litterature-en-Bande-Dessinee-Glenat-Le-Monde-2022-Tome-29-Les-aventures-de-Tom-Sawyer-468917.html

https://www.bedetheque.com/BD-Grands-Classiques-de-la-Litterature-en-Bande-Dessinee-Glenat-Le-Monde-2022-Tome-1-20-000-Lieues-Sous-les-Mers-444518.html


+ 1

Makar bi samo zbog njih edicija bila privlačnija za kupovinu, a ovako...ove objavljene naslovnice su, doduše, više usklađene
sa crtežom u pričama, koji je mahom suvoparan, uz možda poneki izuzetak, ali svakako bez nekih "ekstravagantnijih" odstupanja,
taman prilagođeno za uzrast do 18 godina (valjda misle da mlađim čitaocima odgovaraju samo ovakvi trivijalni stilovi?)
Znači, objavljene naslovnice su iz starije edicije, od pre neku godinu; ove, koje je Peyo postavio, su novije.
https://www.bedetheque.com/serie-54055-BD-Grands-Classiques-de-la-litterature-en-bande-dessinee__3.html

Koliko vidim, i one 4 adaptacije, koje su 300 čuda objavili, su isto uvrštene ovde, iako inicijalno nisu potpadale pod neku ediciju.
Barem na bedeteci izdanja sa onim prvim koricama, kakve su kod 300 čuda, stoje svako zasebno navedeno.
Dobro, Golkondina izdanja će svakako biti triput jeftinija, baš je znatna razlika u ceni.

jagodanbg Posted - 09/08/2023 : 16:52:54
Ja cu klincu uzimati, a sigurno cu i ja procitati kad ne budem imao sta drugo :)
SPQRoma Posted - 09/08/2023 : 15:06:41
Edicija je osmišljena tako da izađe jedno kolo (6 naslova) godišnje. Sljedeće dvije sveske izlaze za Sajam knjiga u BG, i još dvije pred NG, tako da bi to kolo trebalo da bude gotovo do kraja godine. Poslije toga svakog parnog mjeseca po jedna. Na 12 naslova će se raditi zaštitna kutija.

Format i odabir ilustracija na koricama, kao i papir unutra su takvi da bi izdanje bilo svojevrsni omaž Dnevnikovom Otkriću sveta u stripu. Stripovska publika nije ciljna grupa ovog izdanja, već "slučajni" kupci u knjižarama, kao i djeca u osnovnim školama, gdje će od jeseni i na zimu početi da im se prezentuje i distribuira, vjerovatno takođe poslije Sajma.

To je ono što ja znam.

Po onome što sam vidio, crteži su vrhunski, nadam se i da su priče uspjeli da adaptiraju na pravi način, tako da mislim da će ovo biti više nego lijepo izdanje.
5ypo Posted - 09/08/2023 : 14:13:34
quote:
The title refers to the distance, not depth, traveled under the various seas: 20,000 metric leagues (80,000 km, over 40,000 nautical miles), nearly twice the circumference of the Earth.[7]


https://en.wikipedia.org/wiki/Twenty_Thousand_Leagues_Under_the_Seas

U pravu ste obadvojica.
Lukeruk Posted - 09/08/2023 : 14:10:55
Dilema ne postoji, putovali su 20k milja :)
5ypo Posted - 09/08/2023 : 14:05:45
Davno sam citao. Cini mi se da se misli na dubinu zarona?!? Stari prevod je 20000 milja ispod mora. Je li neko skoro citao pa da rayrijesimo ovu dilemu?
mmihoci Posted - 09/08/2023 : 13:47:01
quote:
Originally posted by 5ypo

Zanimljivo da je precnik Zemlje oko 12000km tako da ni teorijski nije moguce zaroniti 20000 milja.



Ne misli se valjda na dubinu zarona, nego na prevaljeni put ispod mora/oceana.
5ypo Posted - 09/08/2023 : 13:44:56
Zanimljivo da je precnik Zemlje oko 12000km tako da ni teorijski nije moguce zaroniti 20000 milja.
MaddoX Posted - 09/08/2023 : 12:36:09
sawitch Posted - 08/08/2023 : 22:28:50
Dizajn uzas!
AleksandarN Posted - 08/08/2023 : 15:14:24
Uzeo danas u Alan Fordu i FANTASTICNO izgleda! Preporuka!
AleksandarN Posted - 07/08/2023 : 19:16:12
Meni su ove dve super! Bas odslikavaju dela.
Peyo Posted - 07/08/2023 : 19:07:56
Ove naslovnice su mi atraktivnije:

https://www.bedetheque.com/BD-Grands-Classiques-de-la-Litterature-en-Bande-Dessinee-Glenat-Le-Monde-2022-Tome-29-Les-aventures-de-Tom-Sawyer-468917.html

https://www.bedetheque.com/BD-Grands-Classiques-de-la-Litterature-en-Bande-Dessinee-Glenat-Le-Monde-2022-Tome-1-20-000-Lieues-Sous-les-Mers-444518.html

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000