forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Velike Bonelli Priče 4 - Mister No, Leteći Tigrovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 23/08/2023 : 17:32:43
Kako da kažem, ali ovo na naslovnici definitivno nije Curtiss Hawk 81-A2, kao niti oni u zraku...



Scenarij: Mignacco
Crtež: Bignotti

Broj u italiji 4.

344 str.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 12/11/2023 : 11:12:53
Zavidim onima koji ovo čitaju prvi put, ja sam ga čitao barem 5 puta, pa puštam da malo "odleži"...
Vrhunski strip, avantura, likovi, crtež Bignottija, sve...
Laos Posted - 09/11/2023 : 17:38:43
Konačno nabavljeno :)
Samo još da dođe vikend pa da se pristupi čitanju.
jaki Posted - 31/10/2023 : 00:13:27
Sumnjam da bi bila veća.
Samo Libellus ima lektora a Ludens nema.
mmihoci Posted - 30/10/2023 : 22:55:49
Baš me zanima koliko bi cijena bila viša da je prijevod preuzet od Libellusa.

Ove "Nule", "kvote" pa imena "Čang Kai-Šek" ili "Mao Ce-Tung" kvare dojam.

A i neke rečenice su upetljanje do neshvatljivosti.
velka031 Posted - 26/09/2023 : 09:22:36
quote:
Originally posted by Gru

Sve to stoji, lijepo je vidjeti Mister Noa na kioscima, ali po čemu je ovo "Velika Bonelli priča"?



Jedna od najboljih pilotovih priča. Kult.
Stvar ukusa.
Gru Posted - 26/09/2023 : 00:25:08
Sve to stoji, lijepo je vidjeti Mister Noa na kioscima, ali po čemu je ovo "Velika Bonelli priča"?
Zavelim Posted - 23/09/2023 : 22:58:28
Slažem se, i o avijaciji se ima šta naučit.
Ted Miller Posted - 23/09/2023 : 21:16:08
na stranu prica i scenarij, pogled na one avione i letenje je dovoljno samo po sebi ;) hehe
Zavelim Posted - 23/09/2023 : 15:02:54
Meni ovo i nije toliko dobro. Dobra priča, ali scenaristička pretjerivanja sve pokvare, kao i većinu Bonellijevih izdanja. Po meni najbolje u ovoj epizodi je upoznavanje s dalekoistočnom civilizacijom i kineskom povijesti za one koji to nisu voljeli učiti u školi.
Ted Miller Posted - 23/09/2023 : 10:45:32
meni je ovo predobro, tako pitko čitanje zanimljive priče, crtež mi daje jednu novu dimenziju svijeta koji ne vidimo u Zagoru, Texu, Bleku, renđeru, ni Dylanu, Dragoneru i ostalima, baš je specifićan strip kojeg bi uzimao definitivno da izlazi.
1Euro Posted - 18/09/2023 : 11:09:26
pročitao ovaj strip, iskreno očekivao sam više ali dobro, nije ni tako loše. Dobro je vidjeti Pilota opet na kioscima. Dobio sam super očuvan strip (bez vezica, rubovi stranica ravni ko izpod čekiča) ono glancer 5+, za pohvalu. Ipak je ovo gunđanje na forumu urodilo plodom i na trafike idu super očuvani stripovi, barem je tako kod mene. Nadam se da če ova edicija zaživjeti i da če u budučnosti stvarno najbolje priče od Bonelija a ne samo zagor i Tex. Za sada imam sva 4 broja i nastavljam.

Inače, zar nije tako da se ovaj Japanac Saiko pojavljuje i u nekim drugim pričama? Ili sam ga zamijenio za nekog drugog japanca iz vrijeme rata?
Deers Posted - 14/09/2023 : 07:48:13
Leteći Tigrovi

Mignacco / Bignotti


Pri put sam čitao ovu priču. Kako je počelo, čak sam se ugodno iznenadio. Lagani uvod sa poznatim elementima i zanimljivim nagovještajem radnje. Taman sam htio pohvaliti Mignacca da je bolje shvatio Nolittin stil od Bureta kadli... To nije bio spor uvod nego je takva cijela prča. Satrala me u o ostatku. Stavr spašavaju avioni i zanimljivi dijelovi. Vidi se da je Mignacco tu ubacio puno ljubavi prema stripu i svemu ali ipak. Ritam je nikakav., Radnja se pokreće s nekim blesavostima poput onog nakon zarobljavanja a prije mučenja, pa oni gangsteri a početku. Ok, shvaćam svrhu jednog i drugog ali zašto toliko dugo?
Bignotti je bolji od očekivanog. Naročito na početku kad više kopira Disoa.
jaki Posted - 13/09/2023 : 12:52:14
Teško ga je pronać po kioscima(ne zato što se prodao) a to nije dobar znak za budućnost ovog izdanja.
pcoro Posted - 13/09/2023 : 12:12:20
To mora reć neko ko je čitao Tintina u Kini
Shaner Posted - 13/09/2023 : 11:57:11
quote:
Originally posted by pcoro


A i ovi Leteći tigrovi su očigledno bili ambiciozno zamišljeni od strane Mignacca, nije to bilo puko odađivanje. To je ako nigdje vidljivo iz ovih posveta Terryju i piratima i Tintinu, ne bi svoje heroje ubacivao u neki strip koji pišeš samo da sjedne dnevnica.


Terry i pirati su blink-and-you'll-miss-it detalj, ali omaž Tintinu je stvarno super. Genijalno mi je kako ga Snowy/Milou prati otkako ga vidi u Tintinovoj odjeći i kad se Mister No presvuče ostane sav zbunjen i ode na drugu stranu. Ne znam je li i cijela ta situacija s malim Kinezom i onim tipom nešto iz Tintina?

Shaner Posted - 13/09/2023 : 01:45:28
Štajaznam. Nije mi ovo ni bilo u sjećanju kao neka od najboljih Mister Noovih priča, ali bila mi je bolja nego što je sad ispala. Razvučeno i pomalo dosadno. Bignotti na momente lošiji, na momente bolji, ali ni u jednom trenutku posebno impresivan. Ipak, bilo je fora nakon dugo vremena čitati starog Mister Noa i nadam se da će izaći još koja (bolja) priča u ovoj ediciji.

jagodanbg Posted - 12/09/2023 : 22:34:07
Hvala
john connor Posted - 12/09/2023 : 20:55:10
Stiglo.
jagodanbg Posted - 12/09/2023 : 14:27:14
Nek javi neko kad stigne ovo u Alan Ford
pcoro Posted - 12/09/2023 : 13:08:50
quote:
Originally posted by Cromwell
E a sada dolazimo do najbizarnije stvari u cijeloj ovoj priči: Leteći Tigrovi su mi ipak bili proprilično zabavni i ovu ciglicu sam pročitao s uživanjem i u šusu i pitam se zašto mi se to nije dogodilo prije par tjedana kad sam s teškom mukom pročitao Mister Noove nove pustolovine?
Jednostavno, nekad su se priče pisale bolje i čak i ako nisu bile savršene u pripovjedačkom smislu (kao što je to slučaj ovdje) likovi su ipak imali dušu a ona formulacija koja se često poteže na forumu o tome da su novi Bonelliji super i da smo MI postali zahtjevniji, odrasliji, fibraši pa nam novotarije ne valjaju u mojem slučaju se definitivno pokazuje potpuno promašenom.




Evo, baš ovo što si napisao: sto mana, a čitko Ja ne pušim to da su se nekad priče pisale bolje, zna bit i starih priča koje ne mogu čitat koliko mi ne pašu, al eto - u ovom slučaju ispada kao da je istina.

Ja mislim da je u to doba još uvjek bilo neke svježine u serijalu, svježine koja bi se osjetila čak i uz hrpu nespretnosti i nelogičnosti. A onda je došao zamor materijala i čak i kad danas naleti dobar scenarij, ipak se i kroz njega osjeti sveopći zamor koji je zahvatio lika.

A i ovi Leteći tigrovi su očigledno bili ambiciozno zamišljeni od strane Mignacca, nije to bilo puko odađivanje. To je ako nigdje vidljivo iz ovih posveta Terryju i piratima i Tintinu, ne bi svoje heroje ubacivao u neki strip koji pišeš samo da sjedne dnevnica.
jaki Posted - 11/09/2023 : 15:42:33
Mr.No za jednog čovjeka koji navodno ne voli oružje i rat je ubija previše ljudi.
Tako da mislim da on u stvari voli to.
Caglio Posted - 11/09/2023 : 15:10:37
Meni se osobno ova edicija svidja cim sam vidio da pilot izlazi u njoj, a bome i Tex, nisam jos siguran dal cu kupovati, imam osjecaj da se pocinjem siriti previse u stripovima, a realno dopizdit ce mi prije ili poslije ( :

No kad procitam cromwellov komentar, odmah ih pozelim kupit :)
Cromwell Posted - 11/09/2023 : 10:08:43
Jest da je bio mlad i neiskusan i normalno je da su takvi željni avantura ali nikada mi nije sjela postavka da je Mister No tako olako postao plaćenik. Istina da je to Mignacco pokušao ovlaš objasniti kroz prizmu borbe za više ideale ali to se za moj ukus dogodilo puno prekasno u scenariju. Osim toga nije mi drag niti setting (zašto nema funkcionalne hrvatske riječi za ovo!) i nedostatak egzotične i sparne atmosfere se u ovoj priči itekako osjeća. Da ne govorimo o prilično zamornim objašnjavanjima političkih prilika između Kine i Japana. Ovu priču nisam čitao sigurno više od deset godina i sve ovo nabrojano me sada lijepo podsjetilo zašto mi nikada nije bila toliko dobra kao većini fanova.
E a sada dolazimo do najbizarnije stvari u cijeloj ovoj priči: Leteći Tigrovi su mi ipak bili proprilično zabavni i ovu ciglicu sam pročitao s uživanjem i u šusu i pitam se zašto mi se to nije dogodilo prije par tjedana kad sam s teškom mukom pročitao Mister Noove nove pustolovine?
Jednostavno, nekad su se priče pisale bolje i čak i ako nisu bile savršene u pripovjedačkom smislu (kao što je to slučaj ovdje) likovi su ipak imali dušu a ona formulacija koja se često poteže na forumu o tome da su novi Bonelliji super i da smo MI postali zahtjevniji, odrasliji, fibraši pa nam novotarije ne valjaju u mojem slučaju se definitivno pokazuje potpuno promašenom.

Što se tiče samog izdanja- Boselli zajebao s naslovnicom (pizda), Ana Gašpar je i dalje provremeno blagi užas ali manje od 20 kn po epizodi za kompletnu priču je za svaku pohvalu i želim odabrane kompletne priče na kiosku ASAP!

Ajde Ludensari, možete vi to!

Edit: btw moj primjerak je bez vezica i bez ikakvih oštećenja, kupljen na kiosku.
roby05 Posted - 10/09/2023 : 23:49:29
quote:
Originally posted by Gil-galad

Samo da stigne u Srbiju!


Stici ce,Piperu osla pumpa od goriva...pa kad popravi stize.
Gil-galad Posted - 10/09/2023 : 22:38:46
Samo da stigne u Srbiju!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000