forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "Vrela Sajamska jesen leta gospodnjeg 2023."

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
anto Posted - 26/08/2023 : 13:43:35
Imali smo ovu temu na DW forumu,koju je vredno uređivao night(robotech na dw),i gde smo zapisivali šta sve najavljuju vredni srpski izdavači.
I nije da nam tema nije značila,ima tu raznih koristi - pa ajde da je napravimo i ovde.

Ovako,u drugom postu, biće spisak šta je sve najavljeno,ali i izdato (u nekom trenutku).
Ja ću uređivati temu,shodno vremenu i mogućnostima,a vi slobodno davajte informacije,kako insajderske,tako i one sa fejsbuka,instagrama,izdavačkih sajtova....
A ja ću sve to slagati.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
delboj Posted - 19/12/2023 : 17:23:14
quote:
Originally posted by Grayson

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Grayson

štampa se Demon u Šumi u izdanju Urban Reads (mada možda ne stigne za sajam).


Kad je ovo tačno izašlo? Vidim da postoji njihovo izdanje stripa "End" iz 2021, ali ni toga nema ovdje u bazi.



Ajde prvo End. Vrzma mi se po glavi da je izašlo u vreme kad je trebalo da bude sajam knjiga 2021, tj. onaj manji sajam u decembru, ali nisam siguran.
Za ovaj poslednji sajam je od Urban Readsa izašao Demon u Šumi od Li Bardugo i Deni Pendergasta, ali i Žena Život Sloboda od Marđan Satrapi i različitih crtača (Sfar, Trondheim, Roca, Winshluss, Rabate, i drugi) u mekim i tvrdim koricama. https://www.bedetheque.com/BD-Femme-vie-liberte-482138.html
Petak kad sam bio več je bilo izašlo, ali mislim da je bilo od 23.10. ako ne i od 21.10, ali nisam siguran za tačan datum.
Od Urban Reads je izašla i Karmila 1.2.2022. al to mu dođe neka ilustrovana knjiga ili nešto tako, nisam iskreno zagledao ali ima na bedeteci.
https://www.bedetheque.com/BD-Carmilla-Mazzanti-Carmilla-233562.html


Nisam dobio odgovor od izdavača.

Ima li neko da bi mogao da skenira naslovne ta 3 izdanja?
Sneaksie Thiefsie Posted - 09/12/2023 : 00:06:32
delboj Posted - 22/11/2023 : 15:00:53
quote:
Originally posted by Grayson

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Grayson

štampa se Demon u Šumi u izdanju Urban Reads (mada možda ne stigne za sajam).


Kad je ovo tačno izašlo? Vidim da postoji njihovo izdanje stripa "End" iz 2021, ali ni toga nema ovdje u bazi.



Ajde prvo End. Vrzma mi se po glavi da je izašlo u vreme kad je trebalo da bude sajam knjiga 2021, tj. onaj manji sajam u decembru, ali nisam siguran.
Za ovaj poslednji sajam je od Urban Readsa izašao Demon u Šumi od Li Bardugo i Deni Pendergasta, ali i Žena Život Sloboda od Marđan Satrapi i različitih crtača (Sfar, Trondheim, Roca, Winshluss, Rabate, i drugi) u mekim i tvrdim koricama. https://www.bedetheque.com/BD-Femme-vie-liberte-482138.html
Petak kad sam bio več je bilo izašlo, ali mislim da je bilo od 23.10. ako ne i od 21.10, ali nisam siguran za tačan datum.
Od Urban Reads je izašla i Karmila 1.2.2022. al to mu dođe neka ilustrovana knjiga ili nešto tako, nisam iskreno zagledao ali ima na bedeteci.
https://www.bedetheque.com/BD-Carmilla-Mazzanti-Carmilla-233562.html


Hvala. Nemam ove naslovne, pokušao sam da pišem izdavaču, ali nisam dobio odgovor.
Ferri Posted - 19/11/2023 : 22:31:10
quote:
Originally posted by Renky

Nikad u životu nisan pogleda koji je papir u nekom stripu… čitam ove prepiske i zamislim se, stvarno nikad mi papir nije bija bitan
..



I ja isto. I neznam ŝta je tu toliko bitno. Meni samo da ne bude neki krŝ kvalitet koji se raspada. Nit me briga koja je stamparija.
Grayson Posted - 19/11/2023 : 19:06:01
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Grayson

štampa se Demon u Šumi u izdanju Urban Reads (mada možda ne stigne za sajam).


Kad je ovo tačno izašlo? Vidim da postoji njihovo izdanje stripa "End" iz 2021, ali ni toga nema ovdje u bazi.



Ajde prvo End. Vrzma mi se po glavi da je izašlo u vreme kad je trebalo da bude sajam knjiga 2021, tj. onaj manji sajam u decembru, ali nisam siguran.
Za ovaj poslednji sajam je od Urban Readsa izašao Demon u Šumi od Li Bardugo i Deni Pendergasta, ali i Žena Život Sloboda od Marđan Satrapi i različitih crtača (Sfar, Trondheim, Roca, Winshluss, Rabate, i drugi) u mekim i tvrdim koricama. https://www.bedetheque.com/BD-Femme-vie-liberte-482138.html
Petak kad sam bio več je bilo izašlo, ali mislim da je bilo od 23.10. ako ne i od 21.10, ali nisam siguran za tačan datum.
Od Urban Reads je izašla i Karmila 1.2.2022. al to mu dođe neka ilustrovana knjiga ili nešto tako, nisam iskreno zagledao ali ima na bedeteci.
https://www.bedetheque.com/BD-Carmilla-Mazzanti-Carmilla-233562.html
delboj Posted - 19/11/2023 : 17:04:03
quote:
Originally posted by Grayson

štampa se Demon u Šumi u izdanju Urban Reads (mada možda ne stigne za sajam).


Kad je ovo tačno izašlo? Vidim da postoji njihovo izdanje stripa "End" iz 2021, ali ni toga nema ovdje u bazi.
going going Posted - 16/11/2023 : 00:32:50
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara



Slobin tekst o Sajmu u Danasu od 26. 10. 23.

https://postimg.cc/dDX2jWxz




Sada sam tek procitao ovaj tekst. Sjajno je to obrazlozio Sloba. Izuzetno!
I apsolutno je u pravu.

Preporucujem i sjajan tekst arhitekte Kovacevica o vaznosti Hale 2 i Hale 3 i arhitektonskoj celini koju cine.

Poznata je činjenica da su arhitekta Pantović i konstrukteri Žeželj i Krstić, sva trojica kasnije birani u SANU, kao autori Sajma proizveli nešto izuzetno što se ništa manje nije odnosilo i na njihove Halu dva i Halu tri. One su po dimenzijama i siluetama manje, ali po prefinjenosti i hrabrosti konstrukcije i po finoći arhitektonskog oblikovanja ne i nebitnije. U današnjoj razvojnoj slici naraslog Beograda, očekivano je da Sajam ne funkcioniše isto kao 1957, kada je otvoren. Ali postignuća arhitekture i konstrukcije hala dva i tri nalažu savesti arhitektonske i građevinske struke, kao nosioci baštine savremenog graditeljstva, da bude neodloživo izmenjena i dopunjena, a u određenom smislu i vraćena, odluka o proglašenju za kulturno dobro sve tri hale (jedan, dva i tri) Beogradskog sajma kao jasne celine – naglašava Kovačević.

Ovo iznad je iz Politike.

A evo njegovog sjajnog teksta iz Danasa koji preporucujem da se procita u celosti:

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/babino-zlato-na-oglasima/
jaki Posted - 07/11/2023 : 20:52:02
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Renky

Nikad u životu nisan pogleda koji je papir u nekom stripu…



Kao ni ja.

Oćemo pitat jakija?




🙂
Papir je sve.
Promys Posted - 07/11/2023 : 15:49:26
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Renky

Nikad u životu nisan pogleda koji je papir u nekom stripu…



Kao ni ja.

Oćemo pitat jakija?





a ja nikad nisam gledao ni rikne...
Tonto Posted - 07/11/2023 : 11:17:55
quote:
Originally posted by Renky

Nikad u životu nisan pogleda koji je papir u nekom stripu…



Kao ni ja.

Oćemo pitat jakija?

trolodtroje Posted - 07/11/2023 : 11:08:10
quote:
Originally posted by Renky

Što se više priča o papiru, koricama i policama manje se uživa u stripu… tako da iskreno, jebemise za papir.


hear! hear!
Sad svi neki svileni od Tufusa...
DiSkAcH Posted - 07/11/2023 : 09:04:42
Morate shvatiti da nas ima svakakvih (ili ne morate :D), i svakome je bitno nešto drugo.
Bilo bi glupo da smo svi jednaki...kao borgovi. :D :D
Renky Posted - 07/11/2023 : 02:04:02
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Renky

Što se više priča o papiru, koricama i policama manje se uživa u stripu… tako da iskreno, jebemise za papir.



Promašija si poantu, al dobro.



Isto san promislija za tvoj komenta, ali pustija…
Paka01 Posted - 07/11/2023 : 01:24:41
quote:
Originally posted by Renky

Što se više priča o papiru, koricama i policama manje se uživa u stripu… tako da iskreno, jebemise za papir.



Promašija si poantu, al dobro.
Red Marquis Posted - 07/11/2023 : 01:09:57
MIPL je moguće, imao i najlepše uređen štand na Sajmu.
DzekDenijels Posted - 07/11/2023 : 00:23:27
quote:
Originally posted by anto

čoveče,ja sam se tek sutradan setio da uopšte nisam svratio do MIPL-a,a imali su ogroman štand blizu mesta gde smo stajali nekoliko sati.I tako nisam uopšte video Agenta straha,koji me itekako zanima.Hebi ga.


Ja njih uopšte nisam video.
A razmišljao da uzmem komplet, uz neki dobar popust...
Renky Posted - 06/11/2023 : 23:55:52
Što se više priča o papiru, koricama i policama manje se uživa u stripu… tako da iskreno, jebemise za papir.
Paka01 Posted - 06/11/2023 : 23:33:27
quote:
Originally posted by Renky

Nikad u životu nisan pogleda koji je papir u nekom stripu… čitam ove prepiske i zamislim se, stvarno nikad mi papir nije bija bitan.
A opet, mislija san da nešto znam o stripu, kad ono, ispada da krivo mislim.😳



Kod nekih stripova papir stvarno čini razliku, šta je je.
Meni recimo Swamp Thing, Conan i Hellblazer fenomenalno izgledaju na "novinskom" papiru, dok na onom sjajnom jednostavno gube taj pulp štih koji je kod tih stripova (po mom mišljenju) jako bitan faktor.

No u načelu se slažem, često se diže prevelika drama oko svega toga.
anto Posted - 06/11/2023 : 23:29:44
čoveče,ja sam se tek sutradan setio da uopšte nisam svratio do MIPL-a,a imali su ogroman štand blizu mesta gde smo stajali nekoliko sati.I tako nisam uopšte video Agenta straha,koji me itekako zanima.Hebi ga.
Renky Posted - 06/11/2023 : 23:29:31
Nikad u životu nisan pogleda koji je papir u nekom stripu… čitam ove prepiske i zamislim se, stvarno nikad mi papir nije bija bitan.
A opet, mislija san da nešto znam o stripu, kad ono, ispada da krivo mislim.😳
borg Posted - 06/11/2023 : 23:21:51
Pa imaš Čarobnu knjigu. Sve štampa na istom papiru. Ja bih to nazvao industrijskom proizvodnjom. Matematički su pronašli "najmanji zajednički" papir za sva izdanja. I cepaju sve živo na tom papiru.
Tako imaju silnu uštedu. Ti dobiješ jeftiniji proizvod. Win-win situacija.

Al nije to za mene. Može da prođe kod nekih naslova. Kod drugih ne može, taman i džabe da mi daju...

Ja naprotiv mislim da izdavaštvo stripa kod nas nikad nije bilo na višem nivou. I to kod većeg broja izdavača. I milina mi na štandovima ove godine bilo prolistati razna izdanja.
Pa čak i onaj izdavač koji se prvenstveno bavi prodajom društvenih igara, odradio onih par stripova tako da me oduševio.
E, al se niko naučen nije rodio. Nekada se proba sa drugačijim. Pa se negde malo pogreši. Pa naučiš... Nekad možeš da znaš sve, al u štampariji malo zeznu, i opet ne budeš sto posto zadovoljan...

Vidim da kritikujete izdavače koji izdaju, ne znam kako da ih nazovem, prilagođena izdanja. Za razne naslove biraju se razni papiri, štampa itd... I dobro je da se kritikuje.
Ali meni puno srce kad vidim da se bore i da vole strip. Jer svi su oni mogli preći na industrijsku proizvodnju. Skupe se svih dvadeset, naruče 200t istog papira. Dobiju količinski popust. I samo šibaj...

axle munshine Posted - 06/11/2023 : 21:30:54
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by anto

@džon konor
šta fali Komikovom Krcku,mislim papiru u njemu? Meni je on savršen.
@eksl
da,da.Baš je BG pukao zbog izbora papira.


A zbog čega su, po tebi, "pukli" sa serijalima kao Cartland, Buddy, Orient, koji su im stali na jednoj knjizi?


otišli su u širinu,krenuli su sa preko 30 različitih serijala,nisu to mogli da isprate,pogubili su se,izgubili poverenje kupaca,plus što su im i pojedina izdanja bila sa raznoraznim manama (poputa ova danas od ČK-a).A taj mat papir koji su koristili nije bio ona koji je tebalo,i boje su na njemu delovale isprane.Ško kaža Džimi,ima raznih mat papira.


Tamte, ovamte, na kraju potvrđuješ da je pogrešno izabran papir... pa naravno... ciljana publika za integrale su strip znalci i poznavaoci koji ne žale novac da daju za ono što vredi... a ti integrali su vredeli taman toliko da su se na kraju prodavali u bescenje...taj papir koji je ugušio boje je definitivno ugasio u startu tu ediciju...
anto Posted - 06/11/2023 : 20:41:27
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by anto

@džon konor
šta fali Komikovom Krcku,mislim papiru u njemu? Meni je on savršen.
@eksl
da,da.Baš je BG pukao zbog izbora papira.


A zbog čega su, po tebi, "pukli" sa serijalima kao Cartland, Buddy, Orient, koji su im stali na jednoj knjizi?


otišli su u širinu,krenuli su sa preko 30 različitih serijala,nisu to mogli da isprate,pogubili su se,izgubili poverenje kupaca,plus što su im i pojedina izdanja bila sa raznoraznim manama (poputa ova danas od ČK-a).A taj mat papir koji su koristili nije bio ona koji je tebalo,i boje su na njemu delovale isprane.Ško kaža Džimi,ima raznih mat papira.
Combatrock Posted - 06/11/2023 : 19:54:25
Okay je Surčin. Pravo mesto za sajam knjiga.

I ZOO vrt treba da bude u Surčinu. I porodiliste.

Surčin se pre 20 godina kandidovao za prestonicu. I sad je to vreme doslo.
axle munshine Posted - 06/11/2023 : 19:51:42
quote:
Originally posted by anto

@džon konor
šta fali Komikovom Krcku,mislim papiru u njemu? Meni je on savršen.
@eksl
da,da.Baš je BG pukao zbog izbora papira.


A zbog čega su, po tebi, "pukli" sa serijalima kao Cartland, Buddy, Orient, koji su im stali na jednoj knjizi?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000