forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Nasljeđe iz Avstrije (novosti!)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 19/09/2023 : 15:16:21
Čekam na jedno nasljeđe iz Avstrije (ne trebam otvarat šampanjac!!!).
Na kratku čo pokušati objasniti o čemu se radi jer je stvarno zanimljivo (barem meni )

Znači moj pra pra deda (označit ču ga brojem 5) i moj pra deda (označit ču ga brojem 4) su živjeli u zemlji koja danas spada pod Austriju. Znači pra pra deda se rodio još u Austrijskom carstvu, dok se pra deda rodio u Austrougraskom carstvu. Ovaj pra deda je bio zanimljiv čovjek jer je bio mornar (kadet i niži častnik) austro ugarske mornarice. I ova dva majstora broj 5 i broj 4 su za sobom ostavila samo dugove. Tako da je moj deda (označit ču ga brojem 3) koji se rodio u Kraljevini SHS u dijelu zemlje koja se danas zove Slovenija nije naslijedio ništa jer je kuča i imanje koje sta mu ostavila broj 5 i broj 4 bilo opterečeno dugovima pa pošto nije želio prihvatiti te dugove nije ništa naslijedio. Ta kuča i imanje i to je sve ostalo u vlastništvu države koje se danas zove Avstrija odnosno toj opštini tamo gdje se to imanje i kuča nalaze. I moj otac (broj 2) koji se rodio u Federativnoj Ljudskoj Republici Jugoslaviji u dijelu zemlje koja se danas zove Slovenija i njegov otac (moj deda, broj 3) nisu nikada ni išli tamo da pogledaju tu kuču, to imanje, jer ionako nisu bili vlasnici a nije ih ni zanimalo. Pa sam pred par dana ja, koji sam se rodio u Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji u dijelu zemlje koja se danas zove Slovenija dobio zanimljivo pismo.

Naime, dobio sam pismo iz Avstrije, u kojem pišu da če onu obiteljsku kuču koja je ionako več bila ruševina i čiji nasljednici ionako nismo ni bili da če to srušiti i da če taj dio postati neka poslovna cona ali je fora u tome, da iako mi nismo vlasnici tog imanja, jesmo vlasnici osobnih predmeta koji su se nalazili u kuči a nitko ih nije pokupio. Ono odječa, namještaj i slično ( a to nitko od ova dva bisera broj 3 i broj 2 nije znao) pa su mi sada iz Avstrije javili popis šta su našli u kuči i da neka im javim hoču li to doči preuzeti ili da bacaju prije nego sruše kuču i naprave tu poslovnu conu ili šta če več tamo raditi.
Na popisu nije bilo ništa zanimljivoga a i nisam želio da plačam transport da bi pokupio tu neku odječu koju su vjerovatno pojeli moljci ili miševi i taj neki stari namještaj jer nemam ni prostora za sve te stvari a ni ne trebaju mi. Ali dogovorio sam se za dve stvari koje želim da mi pošalju. Jednu stvar su mi več poslali običnom poštom a to je dnevnik kojega je pisao ovaj pra deda (broj 4) koji je bio u Austro ugarskoj mornarici (ko nekakav radni svezak, gdje je upisivao šta se događa na brodu, tko ih je posjetio, gdje sve su plovili,...dnevnik ima oko 40 stranica, unutra ima i tehničkih slika, skica torpeda npr, djelovi mehanizma lađe i slično, pisao je na njemačkom pa ništa ne razumijem osim imena gradova kao što su Sebenico (Šibenik vjerovatno), Pola (Pula), Rovigno (Rovinj), Pirano (Piran), Trieste (Trst), Spalato (Split),...zanimljivo da je gradove pisao italijanskim imenom, izgleda da nisu postojala njemačka imena za te gradove. Unutra su i imena brodova npr SMS Teggethoff, SMS Zara, SMS Budapest,...nadam se da ču pronači nekoga tko bi mi preveo čitav dnevnik a da ne bude preskupo....stvarno me zanima šta sve piše unutra.
Znači taj dnevnik sam več dobio i sada čekam još na paket da stigne. Ja znam šta če biti unutra ali ne znam kako če to izgledati, jer nisam vidio fotografiju, pa ču kada dobijem taj paket da ga poslikam i kada ga otvorim ču ga isto tako poslikati pa čete vidjeti šta če biti unutra. Ako bude ono šta bi trebalo da bude bit če super iznenađenje!!! Trebao bi paket stiči brzo, možda za par dana, kada stigne stavljam slike.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
1Euro Posted - 06/10/2023 : 12:27:00
još fotografija:









1Euro Posted - 06/10/2023 : 12:18:43
malo sam se igrao mobitelom i evo nekoliko novih fotografija:












1Euro Posted - 04/10/2023 : 18:16:48
quote:
Originally posted by zeljko

u boj junaci :D truba vam svira povlačenje hahah




Salkan Posted - 04/10/2023 : 13:22:11
Dado Juhik iz Sremskih Karlovaca ti je najjači kolekcionar figurica, možda da probaš stupit u kontakt s njim. Radivoj Juhik, mislim.
1Euro Posted - 04/10/2023 : 12:46:01
eto nekoliko cijena ove firme Wollner sa Ebaya:

Npr ovih imam ja više od deset a ovaj prodava 2 za 70 eura:

https://www.ebay.com/itm/355011072437?hash=item52a84f11b5:g:k4gAAOSwBmFjtA60&amdata=enc%3AAQAIAAAA4HWpU%2FeD55OCN6lsFqeawumr%2Bx7WjmSa3%2BHmaUdtjUNu%2FZymGPgiQ06pFWulDXjZ3mc7HYJgyjtSIkMA2o519s0fC4c31pIippTAiStFfIH0S6oipyhRN%2F7bBNo8GPv3QtvOkz6eb%2FliJ%2BljiPHUayssXrxdfVOEJR5fB6immGC1WNAtlQrLnR7pzHz3M%2FPS6TvzI6cSuD9%2Fx%2F1Dqnntc9Nd%2Fu6MG5PVej7vN7KACZuSC6dvlanbo7ecj3YUdiz9GytW8sAQdhvJ3lU67gBK7HcYAJyF4Zy50Ti3FAfQJ4zB%7Ctkp%3ABk9SR4zqpaHfYg

evo još jedan iz Bosne i Hercegovine za 45 eura:

https://www.ebay.com/itm/355017624205?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D1110025%26algo%3DHOMESPLICE.COMPOSITELISTINGS%26ao%3D1%26asc%3D255580%26meid%3D9f6b2067489b4e119add44cb56a968b2%26pid%3D101506%26rk%3D2%26rkt%3D25%26sd%3D355011072437%26itm%3D355017624205%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D3458402%26algv%3DAlgoIndex5SimRanker%26brand%3DElastolin&_trksid=p3458402.c101506.m1851

neka druga dva za 70 eura:

https://www.ebay.com/itm/355011072307?hash=item52a84f1133:g:ugMAAOSwAuxjtBA9&amdata=enc%3AAQAIAAAA4E6P5vKmAY72eofSofaQr%2FxqhQBC2m7hj8RjfGy3E703Kr71i5DKb0v0tyBdsd1WAf5AIe0I4FyNht2349ItaJABL2Ozdi5%2BbrqLS5IZ4IzXLrJgabnUfJBdNUB777xTKH7KkiFNPRn6M0JfbL0RoTN9xqut2393vjGojaul6awasc0hvErRq115mOcdHZhxK2k%2BXIkA%2FSNRhStPn43QDjBw%2FCsG%2BFpcSbvXeF6XbRuteM1egmgsthdiL7lralfeTN8JBLnkcWs0Uwp4eoCjsv6ZJF5sYAjPF0FJYmpdD%2BRs%7Ctkp%3ABk9SR47qpaHfYg

i još nekih drugih:

https://www.ebay.com/itm/355016094231?hash=item52a89bb217:g:2moAAOSwmrpjtBKA&amdata=enc%3AAQAIAAAA4LHT1No78HSR0yet2dB5OEpsVBybkUUx8aadnYVN3GOyOTIzJ5GZnE8mFQgvrGn2IZVljhxiuFWmcG3ePjHDpp3v3mUkUNXQ3ydgWZLnk%2BcB9RVgCPJgeSz01uZ84a9WXJYMNnrYMh9v3jW3%2FnQzjxPQ4JdEp6fSudIwNCNM5tMriAgddTAWbcv5eY6bcwJerngMKIYnwayJhZlvwv%2FkmnoJpIrv6xvfkTSYmGJ4lMfjO%2FDcPa8qGNXHCw%2B8eo9YYDardGzTUUGkyCBqijtUBHlaxZSsl1gwut62TitTIBui%7Ctkp%3ABk9SR5LqpaHfYg

https://www.ebay.com/itm/355017621989?hash=item52a8b301e5:g:w84AAOSwpzZjtBQi&amdata=enc%3AAQAIAAAA4NDwQR7W7Thwq2Se%2BJ5hgiOJUCMdd2RZTYE0mXlb%2FWsNAsymeMAVNf0xwa%2FbsgeUar5XHT4GjLtot96WLLZ20LMaApu6xGZdSQVFXI5vpZH%2Bik4AH4AXO5P19vxJCi7oYLrAHSrByVfd%2FqwCoSpP33Wcnl50v1QgWq9eqUKLYJmhmbXiM5P4RtmUNditb7m4EH%2F2%2Bem866YLp0%2FC94MHqseI%2BsN5PHtYTlfwXB%2Bs9YSmSEGybgUWaVkk68AIxrhUqTLM2vQbBbzLFTh%2BTwClPa0r5IDqD79uE61AIMyR0dsI%7Ctkp%3ABk9SR5LqpaHfYg

1Euro Posted - 04/10/2023 : 12:36:37
Ova ekipa gore nije moja, to prodava netko na Ebayu (iz francuske). Možda bi mogao kupiti, simpatični su.

Za sada ne znam šta dalje. Da li da ih prodam, da li da ih zadržim, ili prodam neke a neke druge zadržim, ili da ih počnem sakupljati i kupim i neke druge,...nema žurbe, vidjet ču, za sada ih imam i svaki dan saznam nešto novoga o dnjih. Ko neki simpatičan projekt.

Ako netko od forumaša želi po koju figuricu, možda bi je mogao zamijeniti za neki strip od Komandanta Marka (iz ZS). Svaka figurica jedan strip.
Salkan Posted - 04/10/2023 : 12:14:21
quote:
Originally posted by 1Euro

postoji i bosansko - hercegovačka pešadijska postrojba:




Ovo ostavi, ne prodaji nipošto.
Ko zna kad će Feslije opet igrati za taj tim
zeljko Posted - 04/10/2023 : 12:03:49
u boj junaci :D truba vam svira povlačenje hahah
1Euro Posted - 04/10/2023 : 11:48:41
postoji i bosansko - hercegovačka pešadijska postrojba:

1Euro Posted - 04/10/2023 : 11:42:51
evo i taj katalog:

http://www.wollner-zinnfiguren.com/index.php?article_id=4&clang=1

pogrešno sam napisao nema 800 stranica (ima ih 312) ali ima više od 800 fotografija unutra
1Euro Posted - 04/10/2023 : 11:31:15
Saznao sam neke novosti!!!!

Gledajuči ove figurice, igrajuči se sa njima (ono kada ih porediš, fotografiraš, praviš dioramu,...čak sam razmišljao da kupim neku vitrinu da ih izložim) sve više mi je to izgledalo kao neki profesionalni rad a ne nešto što bi moj pra djed "ukalupio" kod kuče. Pogotovo ona kočija npr (saniteten wagen ili prva pomoč) ne može se to tek tako napraviti. I onda sam počeo istraživati, slao sam neke mailove pravim stručnjacima ( a ne onima na onom forumu gdje mi je netko rekao da se radi o homecast, možda neki čak i jesu homecast ali....nisu svi!!!). Slao sam mailove ljudima koji se bave preprodajom olovnih vojnika, priređuju avkcije, rade kataloge itd,....i od par njih sam saznao da se radi o figuricama firme po imenu WOLLNER. Recimo ovo je jedan takav mail kojeg sam dobio:

Hello Ales, Your figures are made by a company called Wollner. German circa 1910. The carriage is good but is in need of repair. There is a group of Staff Officer with the Kaiser that is also pretty good. I would estimate the entire grouping to be worth $1800-2500.

We can sell in our auctions which are held monthly. We would charge 20% of the hammer price. If you would like to proceed, please let us know and we will send Consignment contract and shipping instructions.

Sincerely,
Ray Haradin
412 343 8733

Znači, samo ovaj Kaiser i njegova ekipa vrijede između 1800-2500 usd (fuck yeah!!!) Ovaj Kaiser ( a ja imam čak 2) pa to je LMS 4 u našem jeziku stripaša. A ostali su Klark siti, ZS 13, Bomba Profesora Dveribada,... tooooo pradjede!!!!!! IDEMO!!!!!!!!!!!

Ja sam vidio ovu ekipu oko Kaisera pa sam mislio da se radi o jahačima + kaiser ali očito su radili Kaisera i ostale poznate generale Avstrijskog imperija. A ako je tako, onda je ovo možda Ban Josip Jelačić, jer svaka figurica je drukčija a ovaj je odjeven u crveno sa ogrtačem, mislim da sam ga vidio takvoga na jednoj slici ( a možda je neki drugi general, za sada recimo da se radi o Banu Jelačiću),





a ostale trebam još istražiti, sigurno ima i Radetzky npr i slično (ne znam ja koji su sve bili važni generali, ove dvoijice sam se sjetio onako usput). A postoji i neki katalog sa 800 stranica u kojem su fotografije i spisak figurica ikada naparvljenih od te firme Wollner (ali košta 70 eura...) mislm da bi trebao kupiti taj katalog.....ali 70 eura + poštarina,...100 eura

1Euro Posted - 30/09/2023 : 18:37:31
može naravno, uopšte nema problema
mladjo Posted - 30/09/2023 : 18:15:42
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by manhunter

Prva stranica i piše Strafanzeige, to jest, krivična prijava. Fino.



i šta sad? Što želiš reči? Sugeriraš kao da su mog pra dedu prijavili ili nešto? Sigurno se dogodilo nešto u vezi toga na brodu pa je moj deda to napisao u svoj dnevnik. Ne radi se o nekom zapisniku od strane POLICIJE nego je to moj pra deda sam napisao i sigurno je unutra opisao šta se dogodilo i tko je upleten.
Pogledaj sa druge strane, dok je moj pra deda plovio morem, tvoj pra djej je čuvao ovce i noge grijao u kravjim govnima



Do sada sam u veoma retkim slučajevima izbacio nekog ko bi me vređao. Od danas se to menja, zbog tebe i tebi sličnim. Zbog ranijih zasluga ćeš ići zauvek, čisto da budemo jasni. Nisam ja ničija kanta za smeće, ima tamo kod tebe sigurno ljudi koji primaju novac da slušaju tuđe nebuloze, ja nisam jedan od tih. Nema potrebe da mi se ikada više obraćaš ovde. Zbogom.



Pa đe si frende, došao si da mi pomogneš, jel da?

Zar nisi u tom istom topiku napisao kako si mi samo htio pomoči

I šta sam krivo rekao u vezi tvog dede?

Uz to, ako pogledaš listu izbacivanja, pa mene nema nigdje, nisam bio izbačen čak ni na 48 sati, nisam dobio ni prvu kaznu a ti pričaš kao da me možeš izbaciti zauvijek, haluciniraš

Uz to ovo nije TVOJ forum, nego ti samo radiš za druge sposobnije od tebe, kao i u stvarnom životu van foruma.

I na kraju, pa možeš me izbaciti zauvijek, šta je to meni problem, ionako me nije bilo više od godinu dana na forumu jer mi se nije dalo družiti sa ljudima kao što si ti npr. Uz to ti si došao provocirati u moj topik ničim izazvan kao uvijek i počeo pominjati terapije i slično. Ko te uopšte zvao? Nije bilo nikakve potrebe za moderiranjem, upao si ko neki nepozvani pijani komšija na tulum u susjedstvu i počeo se praviti pametan (kao i uvijek do sada).
Uz to taj zapis koji ti smeta tamo stoji več dva tjedna i tek sada si reagovao, dobro da nisi vatrogasac ili vozač Hitne pomoči

Time što češ me izbaciti (a jedva se suzdržavaš, sav crven u lice ) samo češ pokazati kako si nedorastao funkciji moderatora, kako ne poštivaš vlastita pravila (1,2,3,...6 kazna) i kako si malena osoba van foruma. U biti skoro da mi te bude žao, onako jadan visiš po forumu i kao nešto moderiraš i soliš pameti drugima i prijetiš izbacivanjima itd,...siguran sam da ti nemaš puno prijatelja u životu i zbog toga skoro pa da mi te žao ali svatko je sam kriv za svoje postupke.

I sada stisni ključ da me makneš (znam da jedva čekaš) sa foruma. I ja ti opraštam, jer nisi ti kriv. To je slično kada daš djetetu da vozi automobil i razbije ga, nije krivo djete koji je vozio nego onaj tko mu je dao ključeve od automobila.




Dobro Euro, ajde i ti stani malo na loptu, može?
Mislim, ti si prvi počeo spominjati "grijanje nogu u kravljim govnima" tako da si malo pretjerao, kako sa tim postom, tako i sa ovim.

Samo opušteno, ok?
1Euro Posted - 30/09/2023 : 16:15:16
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by manhunter

Prva stranica i piše Strafanzeige, to jest, krivična prijava. Fino.



i šta sad? Što želiš reči? Sugeriraš kao da su mog pra dedu prijavili ili nešto? Sigurno se dogodilo nešto u vezi toga na brodu pa je moj deda to napisao u svoj dnevnik. Ne radi se o nekom zapisniku od strane POLICIJE nego je to moj pra deda sam napisao i sigurno je unutra opisao šta se dogodilo i tko je upleten.
Pogledaj sa druge strane, dok je moj pra deda plovio morem, tvoj pra djej je čuvao ovce i noge grijao u kravjim govnima



Do sada sam u veoma retkim slučajevima izbacio nekog ko bi me vređao. Od danas se to menja, zbog tebe i tebi sličnim. Zbog ranijih zasluga ćeš ići zauvek, čisto da budemo jasni. Nisam ja ničija kanta za smeće, ima tamo kod tebe sigurno ljudi koji primaju novac da slušaju tuđe nebuloze, ja nisam jedan od tih. Nema potrebe da mi se ikada više obraćaš ovde. Zbogom.



Pa đe si frende, došao si da mi pomogneš, jel da?

Zar nisi u tom istom topiku napisao kako si mi samo htio pomoči

I šta sam krivo rekao u vezi tvog dede?

Uz to, ako pogledaš listu izbacivanja, pa mene nema nigdje, nisam bio izbačen čak ni na 48 sati, nisam dobio ni prvu kaznu a ti pričaš kao da me možeš izbaciti zauvijek, haluciniraš

Uz to ovo nije TVOJ forum, nego ti samo radiš za druge sposobnije od tebe, kao i u stvarnom životu van foruma.

I na kraju, pa možeš me izbaciti zauvijek, šta je to meni problem, ionako me nije bilo više od godinu dana na forumu jer mi se nije dalo družiti sa ljudima kao što si ti npr. Uz to ti si došao provocirati u moj topik ničim izazvan kao uvijek i počeo pominjati terapije i slično. Ko te uopšte zvao? Nije bilo nikakve potrebe za moderiranjem, upao si ko neki nepozvani pijani komšija na tulum u susjedstvu i počeo se praviti pametan (kao i uvijek do sada).
Uz to taj zapis koji ti smeta tamo stoji več dva tjedna i tek sada si reagovao, dobro da nisi vatrogasac ili vozač Hitne pomoči

Time što češ me izbaciti (a jedva se suzdržavaš, sav crven u lice ) samo češ pokazati kako si nedorastao funkciji moderatora, kako ne poštivaš vlastita pravila (1,2,3,...6 kazna) i kako si malena osoba van foruma. U biti skoro da mi te bude žao, onako jadan visiš po forumu i kao nešto moderiraš i soliš pameti drugima i prijetiš izbacivanjima itd,...siguran sam da ti nemaš puno prijatelja u životu i zbog toga skoro pa da mi te žao ali svatko je sam kriv za svoje postupke.

I sada stisni ključ da me makneš (znam da jedva čekaš) sa foruma. I ja ti opraštam, jer nisi ti kriv. To je slično kada daš djetetu da vozi automobil i razbije ga, nije krivo djete koji je vozio nego onaj tko mu je dao ključeve od automobila.
manhunter Posted - 30/09/2023 : 14:25:45
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by manhunter

Prva stranica i piše Strafanzeige, to jest, krivična prijava. Fino.



i šta sad? Što želiš reči? Sugeriraš kao da su mog pra dedu prijavili ili nešto? Sigurno se dogodilo nešto u vezi toga na brodu pa je moj deda to napisao u svoj dnevnik. Ne radi se o nekom zapisniku od strane POLICIJE nego je to moj pra deda sam napisao i sigurno je unutra opisao šta se dogodilo i tko je upleten.
Pogledaj sa druge strane, dok je moj pra deda plovio morem, tvoj pra djej je čuvao ovce i noge grijao u kravjim govnima



Do sada sam u veoma retkim slučajevima izbacio nekog ko bi me vređao. Od danas se to menja, zbog tebe i tebi sličnim. Zbog ranijih zasluga ćeš ići zauvek, čisto da budemo jasni. Nisam ja ničija kanta za smeće, ima tamo kod tebe sigurno ljudi koji primaju novac da slušaju tuđe nebuloze, ja nisam jedan od tih. Nema potrebe da mi se ikada više obraćaš ovde. Zbogom.
1Euro Posted - 29/09/2023 : 16:12:37
možda postoji mali problem a to je, da mi se čini da sam jednom nešto čitao u vezi olova ili bolje rečeno starog olova, koji je kao nešto otrovan....mislim da je tako nešto pisalo u članku.
Jer današnje figurice se izrađivaju iz nekog drugog materiala a i boje su kvalitetnije. Prije 150+ godina nisu ljudi baš puno razmišljali o tome i pitanje je šta je sve istaljeno i od čega tačno se sastoje ove figurice, jesu teške, vjerovatno olovo,...a još veči problem su mislim da boje koje su sve bile na bazi olova i one su kao opasne ako ih ljudi udisaju itd,....zato sam na jednom drugom forumu gdje se okupljaju ovi kolekcionari olovnih figurica ja postavio to pitanje i skoro pa su me ismijali, tako da mi nije jasno da li je opasno ili nije. Više manje su se složili da olovo kao takav jeste otrovan ali u večim količinama i da ako ne stavljaš baš ove olovne vojnike u usta da nema opasnosti. Naravno ja ih neču stavljati u usta ali neko djete npr bi moglo,...tako da ipak je bolje ih držati u kutiji ili vitrini, prati ruke nakon diranja, ne dirati oči sa prstima u kojima si prije držao vojnike itd,....oprez nije naodmet. Ali ako se vodi briga o tome mislim da ne bi smjelo biti problema.
1Euro Posted - 29/09/2023 : 15:58:26
quote:
Originally posted by djuk

Uživao sam čitajući celu priču i gledajući fotografije.



hvala i drago mi je da ti se svidjelo
djuk Posted - 29/09/2023 : 12:16:13
Uživao sam čitajući celu priču i gledajući fotografije.
1Euro Posted - 29/09/2023 : 11:51:55
hvala svima i drago mi je da vam se sviđaju figurice
lwood Posted - 28/09/2023 : 22:23:39
Lipo
zeljko Posted - 28/09/2023 : 22:10:37
Predivno
jaki Posted - 28/09/2023 : 19:45:48
Care.
1Euro Posted - 28/09/2023 : 18:56:04
evo još slika





















1Euro Posted - 28/09/2023 : 18:45:35
a sada ču pokazati i kako izgledaju ovi vojnici od bliza
















1Euro Posted - 28/09/2023 : 18:42:42
ovo je bio pogled na vojnike kada sam otvorio kutiju, svi su ovako ležali jedan na drugome,



neke figurice imaju manja oštečenja (npr fali sablja, ili je savinuta sablja ili koplje, tu i tamo fali komadič boje,....ali ima i puno sasvim super očuvanih. Ima dosta jednakih, ima i jahača ali se dosta teško stave od konja, jer imaju na sredini nekakav zatič, a konj ima rupicu, pa je onda taj jahač spojen tim zatičem sa konjem uz to savinute su mu noge oko struka konja,...tako da neču ništa na silo da ih razdvajam, osim tu i tamo neki jahač je sam pao sa konja. Figurice su različitih dimenzija, neke su manje a neke su veče,....ono što je zanimljivo je to, da nijedna nema neki natpis ili logotip, ...kako to imaju današnje figurice, jer u to vrijeme vjerovatno nije postojao branding kako postoji danas, ovo je bilo nekako "kučne izrade". U kasnije vrijeme su se pojavile kompanije kao što je npr WBRITAIN koje su onda žigosale svoje figurice sa svojim imenom i tako se stvorio hobi sakupljanja olovnih figurica. Ali ove figurice su bile izrađene prije tog vremena zato ni nemaju nikakvih oznaka. Zato i kažem da su stare tamo između 150-200 godina po mom mišljenju

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000