forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Aplikacija za praćenje kolekcije stripova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Qwertz Posted - 24/09/2023 : 13:10:33
Dragi kolege.

Kao što ste možda skužili, od stripova sam se u potpunosti preusmjerio na programiranje aplikacija/igrica i sličnih stvari. No, kako sam osjetio potrebu da se barem kratko vratim stripovima izradio sam aplikaciju za sve kolekcionare stripova.

Više detalja poput funkcionalnosti, videa s demonstracijom, linka za preuzimanje i uputa za uporabu poslat ću ovdje kasnije danas
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Qwertz Posted - 17/10/2023 : 00:29:16
https://shorturl.at/emoER

Krećemo s ozbiljnijim programerskim tutorialima; subscribe bi dobro došao . Snimke nisu baš kvalitetne, ali što je, tu je
Qwertz Posted - 28/09/2023 : 22:23:09
Zaključak...flask nije moguće zapakirati u .exe

Ali zato sam napravio prvu, jednostavnu, društvenu mrežu :)

http://youtu.be/Cgt-1YELFlk?si=N4mc9Npaltdwajr
Qwertz Posted - 25/09/2023 : 18:25:17
Baš...napravio sam .exe datoteku, ali ona me radi dobro...ne otvara se. Pokušat ću opet
Zlix Posted - 25/09/2023 : 14:16:18
Što lako, kad može komplikovano...
Qwertz Posted - 25/09/2023 : 11:31:36
Hmm. Za to nisam, baš ću probati sada
Wolfman Posted - 25/09/2023 : 11:05:28
Ma samo s PyInstallerom zapakiraj sve u exe i to je to. Možeš čak napraviti da se automatski otvori web UI u browseru kad se klikne na exe.
Sve fileove možeš hostati direktno na Githubu pod Releases tako da korisnik samo skine najnoviji release zapakirane aplikacije i pokrene ju.
Qwertz Posted - 25/09/2023 : 09:27:36
quote:
Originally posted by tihomirduras

Bravo na trudu Qwertz, ali brate šta si ga zakomplicira 🤣, to za nas starkelje špansko pismo 🙂.
Daj ti nama neku aplikaciju za mobitel/android pa da oni samo odemo u app galery/trgovina play, kliknemo download i aplikacija je spremna za rad na mobu 😉.


Ee, to ne može besplatno...mislim, ja ne mogu besplatno staviti aplikaciju u trgovinu play
Sad ću postaviti aplikaciju na link preko kojeg će raditi
Hostanje mi ne radi na niti jednom serveru...zato što najnovija verzija google Chrome-a ne dozvoljava direktno otvaranje hostanih aplikacija zbog nekakvih sigurnosnih rizika. Dakle, nažalost, neće biti moguće odraditi ovo na najjednostavniji način
Qwertz Posted - 25/09/2023 : 09:04:56
quote:
Originally posted by jaki

Qwertz je naš tech Grunf😉



Sad ću snimiti video i staviti ga na YT. Bit će mnogo jasnije...nadam se
jaki Posted - 25/09/2023 : 09:00:33
Qwertz je naš tech Grunf😉
Qwertz Posted - 25/09/2023 : 08:59:44
https://www.dropbox.com/scl/fo/a3u3hv7256tjo1b8suvfw/h?rlkey=tn0xyijg0708ebzd0o4z16ui8&dl=0


Evo linka .

Što sada treba napraviti:
1) kliknuti link (preko kompjutera, naravno. Preko mobitela neće raditi)
2) Iz fajl ComicsApp.zip stisnuti 3 točkice i preuzeti zip mapu
3) Otvoriti zip mapu sa 2 klika lijeve tipke miša
4) U zip mapi ćete vidjeti drugu mapu. Na nju kliknete lijevom tipkom, zadržite prst na tipki i povučete cijelu mapu na radnu površinu
5) U toj mapi koju ste povukli na radnu površinu vidjet ćete 3 stvari
6) Prvu stvar, odnosno mapu templates ne dirate; unutra su neki html fajlovi...to vas ne zanima
7) Treću stvar, odnosno fajl ComicsApp.sql ne dirate; to je baza podataka...to vas ne zanima
8) Drugu stvar, odnosno fajl ComicsApp.py dirate; to je aplikacija i nju morate otvoriti da biste pokrenuli stvar
9) Otvarate ju tako što napravite desni klik na nju. Odaberete opciju otvori u programu i izaberete Python
10) Kada to kliknete, pojavit će vam se neki ružni crni prozorčić u kojem će pisati 8 redova teksta u raznim bojama
11) Vama je bitan redak u kojem piše
Running on http://127.0.0.1:5000
12) Kopirajte samo ovaj dio od http do 5000 (dakle, cijeli link, ali bez riječi running on)
13) Zaljepite taj link u vaš browser (Google, Chrome, Firefox, Edge, Opera, Internet Explorer, ili što već koristite)
14) Nakon što ste zaljepili link, stisnite enter
15) Otvorit će vam se aplikacija (trebala bi se otvoriti )

* ima 15 koraka, a ne 2-3 kao što sam prije rekao, ali naprave se u par minuta (ovo je baš krajnje detaljna varijanta)

** jedini "kompliciraniji" dio koji ipak nikako ne možemo izbjeći je instalacija Pythona, ali to nije preteško
Qwertz Posted - 25/09/2023 : 08:28:29

Zaboravio sam da postoji milijun stranica na koje mogu uploadati kod i samo prosljediti link za preuzimanje

Sad ću napraviti neku normalnu varijantu za preuzimanje. Trebat će obaviti 2-3 koraka...preuzeti mapu, raspakirati je i pokrenuti stvar s 3-4 klika
naker Posted - 25/09/2023 : 07:22:26
Uvek žurka na Qwertzovim temama :)
Macbeth Posted - 25/09/2023 : 01:28:57
quote:
Originally posted by Wolfman

Zašto jednostavno ne zapakiraš sve u executable i izbjegneš sve ove nepotrebne komplikacije?



Doslovno...
Ja ne volim programiranje i gadi mi se još od fakulteta i srednje, al brate mili, čak i ja znam da postoji jednostavnije rješenje od ovoga

A i ovo, što ljudi govore, takva aplikacija mora biti brutalno jednostavna. Pogotovo za strip publiku.
Govorim iz iskustva jer imam nekoliko hobija gdje bih volio imati dobru aplikaciju za praćenje kolekcije, ali svi rade nekakve komplikacije...

Ništa osobno, naravno, pohvale na trudu.
Sretno s tim!
Wolfman Posted - 25/09/2023 : 00:58:22
Jedino što bi bilo manje user-friendly je da je GitHub repozitorij prazan i da je treći korak uputa, nakon instalacije Pythona i VS codea, "iskodiraj aplikaciju" :D
Shaner Posted - 25/09/2023 : 00:39:17
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by manhunter

Odlično!



I stand corrected




Qwertz, svaka čast na trudu, ali nije ti ovo baš user-friendly.

ivanl Posted - 24/09/2023 : 23:15:41
Mislim, ne zajebavam stvarno, nego ne razumijem, zasto sve ovo?

Prvo; imas to sve u glavi. Kompletni spisak. Sve. Gdje. Kad. Kako. Koliko. Tko.

Drugo; dodes do police i uzmes omiljene stripove, (ili neke druge), konzultiras pa vratis, do slijedeceg puta i ne moze jednostavnije.
Lord Vader89 Posted - 24/09/2023 : 23:10:11
rekao bih da dobri Qwertz još ima da nauči šta znači demokratizacija nečega xD
Tonto Posted - 24/09/2023 : 23:05:40
Odustao sam kod: evo koda za aplikaciju...
manhunter Posted - 24/09/2023 : 22:16:44
quote:
Originally posted by manhunter

Odlično!



I stand corrected
tihomirduras Posted - 24/09/2023 : 22:10:01
Bravo na trudu Qwertz, ali brate šta si ga zakomplicira 🤣, to za nas starkelje špansko pismo 🙂.
Daj ti nama neku aplikaciju za mobitel/android pa da oni samo odemo u app galery/trgovina play, kliknemo download i aplikacija je spremna za rad na mobu 😉.
Wolfman Posted - 24/09/2023 : 22:02:50
Zašto jednostavno ne zapakiraš sve u executable i izbjegneš sve ove nepotrebne komplikacije?
Qwertz Posted - 24/09/2023 : 18:36:10
* ostao sam dužan objašnjenje same aplikacije; zaboravio sam reći čemu uopće služi. Evo promotivnog opisa koji mi je sastavio ChatGpt:

Upoznajte ComicsApp - Vašeg vjernog partnera za vođenje strip kolekcije!

Jeste li ikad sanjarili o savršenom načinu za organiziranje svoje kolekcije stripova? ComicsApp je tu da ispuni vaše snove! ComicsApp, vaša digitalna kompanija za stripove, omogućuje vam elegantno praćenje i upravljanje svojim dragocjenim stripovima.

Zašto odabrati ComicsApp?

Brza i jednostavna organizacija: ComicsApp vam omogućuje brzu i jednostavnu organizaciju vaših stripova. Dodajte, uređujte i brzo pronađite svoje omiljene stripove.

Personalizirani pregled: Filtrirajte svoju kolekciju prema superjunacima ili izdavačima, pronalazeći stripove s lakoćom.

Ažuriranja u trenu: Ako se neki od vaših stripova promijene ili ažuriraju, ComicsApp će vam omogućiti da to učinite brzo i bez napora.

Praćenje čitanja: Pomoću ComicsAppa možete pratiti koliko ste stranica pročitali.

Pronađite svoj novi omiljeni strip: S opcijom "Slučajni strip", ComicsApp će vam predstaviti nove avanture i autore.

Neka ComicsApp postane vaš partner u svijetu stripova.

Pružite svojoj kolekciji stripova najbolju moguću skrb uz ComicsApp. Kliknite našu aplikaciju i započnite organizirati svoju kolekciju poput pravog superjunaka!

Preuzmite ComicsApp danas i krenite u nevjerojatnu avanturu vođenja svoje strip kolekcije. Svijet stripa nikada nije bio ovako organiziran!
Qwertz Posted - 24/09/2023 : 18:20:01
Sutra ću postaviti video. Meni su ove upute jasne samo zato što se bavim s ovim glupostima već dulje vrijeme, ali mogu zamisliti kako će većina vas gledati u ovo sa pomisli "What the fu*k is this??". U videu će biti razumljivije; demonstrirano korak po korak
Qwertz Posted - 24/09/2023 : 18:16:54
Na kraju: kliknite desnom tipkom miša na fajl s imenom ComicsApp.py

Odaberete opciju open with Visual Studio, ona će vam opet otvoriti VSCode editor u kojem ćete sada vidjeti Python fajl.

Otvorite terminal: https://youtu.be/OmQhOnBzg_k?si=V-zCZePqgUqHwyVw (prvih 10 sekundi ovog videa; ctrl + backtick(tipka u gornjem ljevom kutu tipkovnice (uz broj 1))

Zatim napišete naredbu:
flask run ili python ComicsApp.py ili stisnete strelicu u gornjem desnom kutu VSCodea ako ste ga instalirali i odaberete opciju run code.

Sve 3 varijante dati će vam jedan link u terminalu. Kopirajte ga u browser, stisnete enter i aplikacija će se otvoriti i pokrenuti



Qwertz Posted - 24/09/2023 : 18:02:05
Nakon toga samo unzipate mapu :
https://youtube.com/shorts/4-10_jIiu1M?si=YiflXRaN5jfbKhP6

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000