forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 04/05/2010 : 00:04:43
Nathan Never
kronike budućnosti

Dobro došli u budućnost dragi prijatelji!
"Budućnost je nesigurna baš kao i prošlost" - kaže jedna pjesma grupe Vaya Con Dios i kada je slušam ne mogu a da se ne sjetim čovjeka koji u sebi najbolje utjelovljuje te riječi. Čovjek je to koji ne zna što mu donosi ocean snova koji ga vraća u prošlost, a onda ga poput oluje baci u vrtlog budućnosti zajedno sa bremenom sadašnjosti. On se ne miri sa bolom, sa tugom, ne miri se sa sobom. Što je stariji to je iskusniji, ali jednom kada se uvuče pod kožu, bol postane opipljiva i kao da čovjek ni ne može više bez nje...Nathan to možda najbolje zna.
Kako ga razumjeti? Krivo pitanje. Kako ga ne razumjeti? Da li i dalje vjerovati da budućnost donosi bolje sutra? Zašto vjerovati da će ljudi odigrati drukčije? Na žalost, Nathanova budućnost je realna. Opasno realna. Jer ako smo nešto naučili to je da se povijest ponavlja i da čovjek nikada ne uči na greškama.
Ni drugih ljudi, a kamoli svojima.

Potaknut sjajnom Ultrasovom idejom sa DD topicom, odlučio sam napraviti jedan topic koji bi obuhvatio sve relevantno za Nathanov svijet. Trebao bi to biti topic koji će služiti raspravama/popisima/lakšem snalaženju, a naročito bi htio pomoći onima koji tek ulaze u Nathanov svijet da se laše snađu i informiraju.

Htio bih naglasiti jednu stvar: najveći dio moga znanja o Nathanu Neveru mogu zahvaliti dvojici ljudi: Vladimiru Tadiću - Djoletu i Danielu Kuzmiću - DeeCaju. Bez njihovih tekstova/recenzija/rasprava ne bi ni bilo ovoga topica.U odnosu na njih ja sam samo jedan mali amater. Posebno mi je pomogao Djoletov osvrt na univerzum Nathana Nevera, bez kojega bih se vjerojatno još uvijek vrtio ukrug:))
Stoga momci još jednom veliko hvala i keep the good work:))

SADRŽAJ:
1) Mali putokaz - kako čitati Nathana Nevera

2) USPOREDNI KRONOLOŠKI POPIS IZDANJA NATHANA NEVERA - popis sadrži sve relevantne podatke o stranim i domaćim izdanjima, uključujući i scenariste i crtače.Popis je sastavio član Ferri i može se također naći u podforumu "Popisi".

3) POPIS RECENZIJA - SLOBODNA DALMACIJA, LUDENS, LIBELLUS - mnoge recenzije još nisu napisane. Navalite!

4) NATHAN NEVER - RASPRAVE I TOPICI - popis nekoliko relevantnih topica o našem junaku. Nadam se da će ih biti još!

5) POPIS AUTORA

6)KRONOLOGIJA UNIVERZUMA/MULTIVERZUMA NATHANA NEVERA, autor:Djole

7) TEKST VLADIMIRA TADIĆA - DJOLETA O NATHANU NEVERU OBJAVLJEN POVODOM MAFESTA 2010.

8) SLIKA NATHANOVOG SVIJETA

9) LEGS WEAWER - POPIS EPIZODA SA NASLOVNICAMA

Novo - sažetci epizoda i pojašnjenja u vezi kontiniuma (u izradi)

10) USPOREDNI POPIS SVIH NATHAN NEVER IZDANJA UKLJUČUJUĆI REDOVNU SERIJU, SPECIJALCE, ALMANAHE...(u izradi)

GLAVNI LINKOVI:

NATHAN NEVER - stripovi.com

NATHAN NEVER - recenzije

NATHAN NEVER - facebook

NATHAN NEVER - Sergio Bonelli Editore

Eto prijatelji, to je zasada to. Ali, biti će konstantnih updejtovanja, a i plan je da svaki tjedan imamo novu temu za raspravu(ideja by Ultras na DD topicu)
Navalite!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kerempir Posted - 29/02/2024 : 13:49:17
Neka šaraju, sutra nabavljam aa pa pogledam spojlere, možda i komentiram?
darkwoodaxe Posted - 29/02/2024 : 11:02:46
što se tiče sigmunda tu ćemo se malo načekati :)

"85-ica neće ići u paru s knjigom 17, ali zato će relativno uskoro ići knjiga 18. Potom ćemo malo prošarati novo i staro, a onda... Pomalo, trudimo se maksimalno da svi serijali idu što je brže moguće (u granicama realnosti, naravno)."
darkwoodaxe Posted - 29/02/2024 : 08:13:00
...a možda se odgovori nameću
tko je poveznica starih i novih vremena, tko je cijenio i dobro poznavao agente stare alfe, uz to bio zainteresiran za dobrobit robota i njihov krajnji napredak. tko je osnovao svijet robota nakon progona od strane sabora ravnoteže, čiji alter ego je započeo rat sa zemljom, čija ideja su mogli biti mutei (ultra mute matrica) kao poveznica između robota i ljudi.
tko bi mogao biti "link" između sadašnjosti i budućnosti
ono što ne ide u prilog je linkovo pohranjivanje sjećanja iz davne prošlosti kao praktično nebitnih ili manje bitnih za sadašnjost.da stoji iza svega u nadzornoj funkciji sve bi bilo važno u vremenu zbivanja.
sad možemo reći da je samo glumio "zaborav" i preći u sferu beskonačne manipulacije i nagađanja.

ps
kaj ćemo s resyjom, imala je ulogu u evolucijskom procesu majke, zašto se uopće mažnjavanjem tronožca uplela u sve to...
u nedostatku odgovora uvijek se možemo pozvati na mister alfu, za njega su prostor, vrijeme, materija i energija samo tričarije.
darkwoodaxe Posted - 28/02/2024 : 22:18:14
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

sada treba u trećoj knjizi obnoviti novu alfu, uvesti nove likove kada je skoro sve potamanio, postaviti okvir priče, razraditi ju i ne zaribati završetak. na kraju treba ostaviti nekakvu završnu sliku agencije i tog budućeg svijeta u odnosu na nathanovo vrijeme.

i sve je to ostvareno. jako dobro!
ipak, neke odgovore nismo dobili, pretpostavljam namjerno. ovdje mi ništa ne strši poput pojedinosti vezano za pretorijance u ratu svjetova o čemu smo puno razglabali.
nedorečenosti ne smatram nedostatkom, upravo suprotno.
ako su uopće nedorečenosti

SPOJLERČINA !
1. tko je i kada stvorio matricu na kojoj je započeto stvaranje ultra mutea i koja je bila izvorna i pronađena,
2. tko stoji iza programa stare alfe čuvanja i razvoja genetskog koda nathana, may i branka. kako kaže joanna- tko ga je pokrenuo, ažurirao tijekom stoljeća kako je opstao do njhovih dana da je mogao biti primijenjen na njima.

kao i kod rata svjetova, vietti je očito htio neke stvari ostaviti čitateljima na volju. to ne umanjuje kvalitetu ove priče.
Kerempir Posted - 22/02/2024 : 15:41:04
Ok, skidam sa police prijasnje epizode :)
darkwoodaxe Posted - 22/02/2024 : 08:01:40
quote:
Originally posted by Kerempir

Ima kakvih najava o agenciji Alfa? Baš planiram ponoviti prethodne brojeve.

u snk stiglo, u skab će drugi tjedan :)
Quebrasco Posted - 20/02/2024 : 08:40:17
Scenarij: Davide Rigamonti
Crtež: Mario Janni
Naslovnica: Sergio Giardo

https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2024/02/16/albo/l-essenza-dell-infinito-1024283/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1708101797878.jpg--.jpg?1708101798000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1708101798308.jpg--.jpg?1708101798000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1708101798805.jpg--.jpg?1708101799000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1708101799536.jpg--.jpg?1708101800000
darkwoodaxe Posted - 16/02/2024 : 10:50:44
a ne, psihodelija se tolerira samo na ovom topicu i to povremeno :).
Kerempir Posted - 16/02/2024 : 10:39:41
😅😅😅😅

Trebamo napraviti skupni članak na ovu temu za sajt 😄
darkwoodaxe Posted - 16/02/2024 : 09:34:48
uglavnom, odustajem od svih teorija vezano za sigmunda jer mi svaka djeluje blesavo i neuvjerljivo te nepotrebno. meni je odgovarao kao kržljavi genijalni cinik jakog libida. kakve crne proteze koje izgledaju kao zglobne konstrukcije za zubarske brusilice od prije 50 godina.
rat svjetova je mogao završiti i bez toga, ova prijelazna mini saga od 4 epizode se nekome učinila kao dobra ideja, određena tampon zona između viettijevog/postviettijevog svijeta.

no da se vratimo revijalnom tonu, ova nova ili s moje strane previđena teorija sna mi se čini najbolja jer snovi u smislu reorganizacije misli i sjećanja trpe svakojake gluposti, dapače, ne poznaju pojam gluposti.
ako je istina da između ostalog izražavaju skrivene želje snivatelja onda bi rekao da je vietti želio biti sex mašina.
pametan i nezasitan kao sigmund :).

(a onda odjednom...)
fućkaš razmišljanje bez malo urote, pa sigmund nije viettijev lik, netko drugi ga je osmislio i dao mu freudovo ime. istina, scenaristi mini sage o sigmundu su rigamonti i perniola, no zaplet je serrino djelo (soggetto: serra antonio) koji je očito dogovorio s odlazećim viettijem ubacivanje te jedne scene potpuno beznačajne za rat svjetova kao temelja za buduću mini sagu.
dakle, nije preobrazba niti zamjena, već je san i to serrin da bude kržljava sex mašina.
ovime oslobađam viettija svake krivnje, imam novog pedra, serru naravno :).

ivanl Posted - 15/02/2024 : 19:20:26
Moguce.
Ne znam.
Ja ne spavam vise od 4-5 sati nikada. Nekad ni toliko. I to bar deset i vise godina. Ali bitan je odmor. Makar ne i san. Ja tu 'insomniu' iskoristim za citanje tona i tona stiva. S moje tocke gledista, kunem se nema boljeg odmora...
darkwoodaxe Posted - 15/02/2024 : 19:06:31
ivanl,
tu će ti vrijeme biti saveznik jer starenjem se manje spava. doduše, opadaju i kognitivne sposobnosti pa nam za manje treba više, a kasnije i previše ako se ne zalegne na ...vrijeme.

quote:
Originally posted by Kerempir

Sad, možda krivo pamtim, ali možda bi ta preobrazba/zamjena/san objasnila najvažniju sigmundovu tajnu - onu kako je postao sex mašina

to dokazuje da postoje dva sigmunda, ovaj obični radi u svom brlogu dok je robot sex mašina. oteli su krivog...ili pravog ovisi tko je otmičar(ka).
ivanl Posted - 15/02/2024 : 17:40:54
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Pa zar nisu snovi i cijeli naši životi ;)

Pa da, covjek sniva, Bog mu se smije...
Samo ne znam kome idu nocne more...
A i bas je 'bedara' ako ste ikad o tome promisljali, sto trecinu zivota odradimo sklopljenih ociju. To bas i nije zivot...

Da se pridruzim predproljetnoj filozofiji, jer dan je zaista preljep.

Ja stoga spavam sto manje mogu i izuzetno mi dobro ide. Najcesce kad nemam vremena onda spavam sto brze.

Znaci kad nemate vremena, morate nauciti spavati brze! Ide to dobro vjerujte mi.

Ne treba vrijeme 0 profesora Jinxa...

Da se to samoistrenirati. Pa se ima jako puno vtemena za citanje.

Moram, (po ko zna koji put ovo sebi kazem), iscitati cijelokupnog Nathana od pocetka, kronoloski, ponovo...
Kerempir Posted - 15/02/2024 : 15:45:44
Sad, možda krivo pamtim, ali možda bi ta preobrazba/zamjena/san objasnila najvažniju sigmundovu tajnu - onu kako je postao sex mašina
darkwoodaxe Posted - 15/02/2024 : 12:42:38
...ili noćne more, možda kombinacija u mjeri kako kome.
bilo kako bilo, ona fotografija iz rata svjetova na kojoj poljak kao da je sklepan od željeza i šarafa iz nekog sf filma prije ere specijalnih efekata mi ne sluti na dobro .
pa onaj boldani poklič, sigmund je ...!
Ne bu to dobro završilo
risbozg Posted - 15/02/2024 : 12:37:32
Vidim da je uz ovo sunčano vrijeme i uskoro proljeće procvala i filozofija
Jerry Krause Posted - 15/02/2024 : 12:33:42
Pa zar nisu snovi i cijeli naši životi ;)
darkwoodaxe Posted - 15/02/2024 : 12:20:50
o, pa to je nova teorija.
pitanje je čiji san, možda je kolektivna halucinacija u pitanju :).
Kerempir Posted - 15/02/2024 : 09:58:00
quote:

toliko je vremena prošlo da se više ne sjećam ni vlastite teorije :).

Da je to sve samo san
ivanl Posted - 14/02/2024 : 21:13:52
quote:

Nekidan vadim s police broj 14 i 19, i veze nemam sto vadim i sto je to...
Danas sam dobio najavu za 25, pa cu ponoviti sve po primitku.
Mozda me i iznenadi...
darkwoodaxe Posted - 14/02/2024 : 20:33:12
Kerempir Posted - 14/02/2024 : 20:31:27
Uuu, pa da potvrdimo moju teoriju 🫡
darkwoodaxe Posted - 14/02/2024 : 20:03:04
yes!
jako me zanima završetak trilogije o alfi dalje budućnosti nakon čega možemo početi kefkati kada će knjiga 85 da konačno razriješimo sigmundovu priču.
Renky Posted - 14/02/2024 : 19:55:04
Još koji dan i stiže AA.
darkwoodaxe Posted - 14/02/2024 : 19:46:24
vjerujem da će ovaj mjesec, najavljeno poodavno :)

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2513

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000