forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Mp3 i YT download

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 02/10/2023 : 11:08:22
Narode, nekoliko problematika oko mp3 muzike koju hocu da nabudzim na fles:

1. Gde skidate mp3 muziku u valjanom kvalitetu?
2. Imam ovaj youtube premium i kliknem na download i samo mi prebaci klip u tu sekciju ali ne mogu nista da radim sa njim? To nije download na racunar vec nesto trece?
18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
manhunter Posted - 02/10/2023 : 20:51:49
quote:
Originally posted by sawitch

A jebote idi raspravljaj negde drugo o pitateriji.. Unisti topic.



U pravu si, moja greška. Šta ću kad me povede rasprava...

Kako god, nemoj da skidaš stripove. I ni ovo drugo, osim ako nisi u Švajcarskoj.
sawitch Posted - 02/10/2023 : 20:48:14
A jebote idi raspravljaj negde drugo o pitateriji.. Unisti topic.
manhunter Posted - 02/10/2023 : 20:12:36
Očigledno si nepismen, pa ne znam kako da ti objasnim drugačije. Čitaj tamo polako, više puta, možda nešto i shvatiš. Ili pitaj nekoga u blizini da ti pomogne.
manhunter Posted - 02/10/2023 : 20:00:47
Zvanična stranica švajcarske vlade, Zakonik o autorskim pravima, ali prevodi sam.

https://www.fedlex.admin.ch/eli/cc/1993/1798_1798_1798/de#a19
manhunter Posted - 02/10/2023 : 19:57:41
Imaš li još neko pitanje, ili si se dovoljno blamirao za danas?
manhunter Posted - 02/10/2023 : 19:57:05
quote:
Originally posted by kimba

Pises gluposti kao sto sam ti rekao.



Zvanična stranica švjacarske službe za zaštitu potrošača:

https://www.konsumentenschutz.ch/online-ratgeber/ist-downloaden-in-der-schweiz-legal/

Google prevod


Htjeli biste preuzeti filmove, serije, glazbu ili knjige – drugim riječima, spremite autorska djela na svoje računalo. Je li to dopušteno u Švicarskoj?

Kao i kod strujanja, ovdje vrijedi sljedeće: glazba, filmovi i druga djela također se mogu legalno preuzimati s besplatnih portala za privatnu upotrebu u Švicarskoj (čl. 19. st. 1. lit. a Zakona o autorskim pravima URG).

Iznimka: računalni programi

Zabranjeno je preuzimanje računalnih programa poput igara za računala ili konzole (čl. 19. st. 4. ZOO-a).

Mogu li preuzete datoteke kopirati na medij za pohranu (USB stick, CD, itd.)?

Važno je razlikovati jeste li datoteke preuzeli besplatno ili se radi o plaćenoj ponudi.

S besplatnim ponudama na internetu možete slobodno koristiti djela za privatnu upotrebu u okviru zakona, uključujući i njihovo umnožavanje (čl. 19. st. 1. lit. a ZOO).

Kada platite za Radove, sklapate ugovor s Pružateljem. U tom slučaju odlučujući su opći uvjeti poslovanja (OU, „mala slova“). Tamo se često reguliraju prava korištenja, primjerice smijete li i koliko često kopirati sadržaj. U pravilu bi pravo korištenja u ovom slučaju trebalo biti šire nego kod besplatnih ponuda.

Dodatne informacije o temi možete pronaći ovdje:

Mogu li glazbu, filmove ili druga djela učiniti dostupnima (uploadati) na internetu?

U Švicarskoj je protuzakonito postavljati glazbu, filmove ili druga djela na internet i učiniti ih dostupnima svima bez izričitog dopuštenja autora. Svatko tko to ipak čini čini kazneno djelo (čl. 67. st. 1. ZOO-a)!

Budite oprezni prilikom preuzimanja: neki pružatelji usluga imaju postavke koje vam omogućuju automatski i simultani ponovni prijenos datoteka koje su već preuzete tijekom preuzimanja. To znači da možete neopaženo i nenamjerno počiniti kazneno djelo.

Dakle, primijetite

Preuzimanje je općenito dopušteno – s izuzetkom računalnih programa. Učitavanje je općenito zabranjeno.
manhunter Posted - 02/10/2023 : 17:34:56
quote:
Originally posted by kimba

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by kimba


Nije li skidanje muzike kao i stripova ilegalno.
Ne radi li se ovdje o dvolicnosti.




U zemlji u kojoj živim skidanje filmova, muzika i sličnog NIJE ZABRANJENO, ukoliko se to radi u privatne svrhe. Tako da mi nemoj o dvoličnosti, ok?



Ma sta mi napisa, to je svagdje zabranjeno.
Cuj u privatne svrhe,pa po toj logici svi skidaju u privatne svrhe.
Skini album od Bruce Springsteen recimo ,pa reci njegovom agentu da je to u privatne svrhe.





Čuj, skini mi se, može?

U Švajcarskoj je LEGALNO skidati knjige, muziku i filmove! I gotovo. Jedino je zabranjeno skidanje softwarea i igrica. Idi na Google pa proveri i prestani da se blamiraš ovde, može?
DiSkAcH Posted - 02/10/2023 : 16:53:12
quote:
Originally posted by sawitch

Ne mogu nista od ekstenzija da instaliram :( Firmin laptop i stoji da je "managed by your organization."





I bolje, tako je i kod mene u firmi, a ja sam onaj koji ti to opravlja, tako da ovako imamo puno manje problema.

Ugl, rokaj preko onih linkova i online konvertera ako nemate složen neki proxy koji ti sve živo brani kao kod nas npr.

Ili jednostavno skini muziku od doma sa svog kompa i samo prekopiraj...ako ti je otključan USB, a za sve ostalo tu je google Drive, ako vam naravno daju pristup (ako radi YT vj rade sve googleove usluge).

Sjetim se jedne kolegice kojoj sam našao u My Docs prve 4 sezone GoT...i pitam šta je ovo? A ona, kao to malo gledamo kad je dosada...ccc

U digitaliji ništa nije privatno. A pogotovo u velikim sustavima. Sve se vidi. ;)

I najjači i najjednostavniji hint je da si složiš playlistu na YT i BTK, neka Dara i Ceca rokaju u pozadini dok ugovaraš poslove.
sawitch Posted - 02/10/2023 : 15:56:09
Ne mogu nista od ekstenzija da instaliram :( Firmin laptop i stoji da je "managed by your organization."

manhunter Posted - 02/10/2023 : 15:33:54
quote:
Originally posted by kimba


Nije li skidanje muzike kao i stripova ilegalno.
Ne radi li se ovdje o dvolicnosti.




U zemlji u kojoj živim skidanje filmova, muzika i sličnog NIJE ZABRANJENO, ukoliko se to radi u privatne svrhe. Tako da mi nemoj o dvoličnosti, ok?
DiSkAcH Posted - 02/10/2023 : 14:33:33
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

preporucujem JDownloader




Ovo je odličan prog za download općenito, ali to mu je opet komplikacija.

Sawitchu izguglaj si kako na Chrome instalirati ekstenzije i onda kada dođeš do tog dijela tamo si fino ukucaj YT MPR download i izaberi neki, instaliraj, probaj radi li na 1 klik, ako ne makni ovog i instaliraj drugi...
Doslovno 2min posla. Ja sada ne znam napamet, a i ja sam ti FFovac, ne volim chrome, samo Brave može proć.

EDIT: Ovo sve važi za komp, na iphone zaboravi tj ne znam. Ja to sve na kompu, a na mobove poslije iskopiram.

EDIT 2: OK, zaboravi na ikakvo jednostavno riješenje na tom guglovom đubretu. Zabranjeno je sve što im se ne sviđa. Sada probao na Brave-u.
Prvo treba instalirati ekstenziju koja podržava FF ekstenzije i onda neku od njih. Rokaj preko ovih linkova od Pake i ekipe ako koristiš Chrome.
Inače topla prepruka je da se barem prebaciš na Brave, to ti je isto inačica Chrome-a samo sa naglaskom na privatnost. Naravno, ako ti je bitno da si skineš s vrata silnu googleovu telemetriju. ;)
Sneaksie Thiefsie Posted - 02/10/2023 : 14:17:02
preporucujem JDownloader
sawitch Posted - 02/10/2023 : 13:48:18
Imam chrome i koristim iphone.
DiSkAcH Posted - 02/10/2023 : 13:12:33
Evo ovo je samo mrva ekstenzija za FF koje mi je ponudilo, neki put ne rade sve, ali naći će se nešto što fercera:

DiSkAcH Posted - 02/10/2023 : 13:02:50
quote:
Originally posted by sawitch

Thanks.

Sad jos da skontam moze li se nesto direkt preko YT premiuma uraditi.



A hebate ovo sa online konverterima, zavisi koji browser koristiš na kompu.
Odi u ekstenzije/proširenja i instaliraj neki .mp3 downloader.
Možeš i videe skidati tako.
Kada instaliraš, dobiješ npr jdeno dugme negdje na YT stranici i samo tamo klikneš, odabereš kvalitetu koju želiš skinut i to je to.

Isto tako toplo preporučam svima bez premiuma da si instaliraju sponsorblock u browser (ima ga za sve browsere) jer je bolji od premiuma a Đ je. Em blokira sve reklame, em preskače introe/outroe, non music dijelove muzičkih spotova, reklame koje sam jutjuber ubacuje unutar videa (gdje npr jutjuber samo odjednom počne trkeljat o VPNu i slično), one podsjetnike da date like i da se pretplatite... ugl jako moćno i radi savršeno.

Za android mobitele tu je Youtube revanced koji ima sponsorblock u sebi, a za tv sa androidom i android tv boxove tu je smarttube next koji ga isto ima. Ugl sam iOS-ovci nemaju skoro niš protiv reklama (ima ga Brave browser, ali treba YT gledat unutar njega što je malo nezgrapno).
manhunter Posted - 02/10/2023 : 12:00:15
https://www.you2mp3.org/en2/

Koristim ovo godinama

U principu, isto je kao ovo što je paka stavio.
sawitch Posted - 02/10/2023 : 11:35:46
Thanks.

Sad jos da skontam moze li se nesto direkt preko YT premiuma uraditi.
Paka01 Posted - 02/10/2023 : 11:30:01
Ovo:
https://yt2mp3.info/?l=en

Kopiraš link s youtubea, pričekaš da web stranica to "ripa", odabereš kvalitetu u kojoj želiš downloadati (pogledaj dolje na slici) i to je praktički to. Koristim ovaj sistem već dugo.
Šta se tiče općenito muzike, kompletnih albuma i slično, Rutracker (link) je odličan, ima praktički sve. Tu se downloada preko torrenta... Za direktan download bez torrenta nemam pojma.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000