forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prvo izdanje i reprint (... sve o tiražima)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Ampoo Posted - 14/10/2023 : 22:17:14
Kroz ovaj topic želeo bih da malo pojasnimo kako dolazi do nekih nelogičnosti prilikom izdavanja stripova.
Npr. kada sam počeo aktivno da nabavljam stripove naišao sam na problem da nisu svi albumi (ili integrali) dostupni za kupovinu.
Recimo mogao sam da kupim sve Džeremaje osim broja 4 ili svakog Korta osim broja 2. Znam da se obično prvi brojevi štampaju u većem tiražu, a da se kasnije taj tiraž smanjuje. Ali, nije mi jasno da je određene stripove pa skoro nemoguće nabavi. Kao da je svega nekoliko urađeno. Ako neko zna da mi objasni zbog čega se to dešava.
8   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
night Posted - 15/10/2023 : 15:16:38
Modeti ide reprint prve knjige sad za Sajam, a ide i četvrta knjiga. Bar sam tako čuo.
john connor Posted - 15/10/2023 : 15:15:45
Ne znam sta je cudno Modesti se rasprodala, ide reprint...Korto Dw 1 je reprintovan, dvojka jos nije...ista prica za Dzeremaju Ck...Valijant 11-14 bio rasprodat zbog manjeg tiraza od prvih 10, pa reprintovan...Dw Julije smanjen tiraz nakon 30i nekog broja...
jaki Posted - 15/10/2023 : 15:07:43
Šta s njom?
Ampoo Posted - 15/10/2023 : 15:00:43
A kako da objasnimo Modesti Blejz 1?
Dwayne_Looney Posted - 15/10/2023 : 10:25:58
quote:
Originally posted by Cromwell

-manji tiraž
-otkup knjižnica
-sadrži epizode koje ljudi nemaju u nekom drugom obliku (nisu svi stripaši pobornici unificirane kolekcije)
-akcije,sajmovi sa velikim popustima gdje ljudi kupe random stvari na poklon ili čisto zbog "kupisad ili plačikasnije" poriva
-brojeva koje tražiš ima ali ne u tim knjižarama u kojima si gledao
-zavjera, poput svih ostalih činjenica koje nam se ne sviđaju
-pas se posro na paletu



Da, tzv. viša sila. Sjećam se da se ovdje pisalo da je Darkwood imao neko takvo sranje s jednim brojem Julije. Odnosno, bar jednim, da se ogradim jer ju tad nisam kupovao. Čini mi se da je priča bila kako im je dobar dio tiraža poplivao.
Cromwell Posted - 15/10/2023 : 09:57:20
-manji tiraž
-otkup knjižnica
-sadrži epizode koje ljudi nemaju u nekom drugom obliku (nisu svi stripaši pobornici unificirane kolekcije)
-akcije,sajmovi sa velikim popustima gdje ljudi kupe random stvari na poklon ili čisto zbog "kupisad ili plačikasnije" poriva
-brojeva koje tražiš ima ali ne u tim knjižarama u kojima si gledao
-zavjera, poput svih ostalih činjenica koje nam se ne sviđaju
-pas se posro na paletu
ivanl Posted - 15/10/2023 : 00:45:46
A mozda su u bunaru!

Uz svu osobnu dugorocno istreniranu ljubeznost i prijemcivost, kojima sam blagoslovljen, kojima tezim, koje propagiram, koje zelim podjeliti, koje stujem, nikada se necu prestati cuditi...
jaki Posted - 15/10/2023 : 00:07:58
1.Možda su stvarno rađeni u manjem tiražu?
2.Možda su otkupile knjižnice dio tiraža?


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000