forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Preminuo Carlo Ambrosini

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dwayne_Looney Posted - 01/11/2023 : 19:43:46
Mislim da zaslužuje posebnu temu pa prenosim Sarghanov post.

quote:
Originally posted by Sarghan

Preminuo i Carlo Ambrosini.

https://www.sergiobonelli.it/news/2023/10/31/news/addio-a-carlo-ambrosini-1023907/?fbclid=IwAR1fb3-qBAztrUlyq8rF0wEEdPXF9BLVP-AROR5u8jN6pCCLQP50bld37QQ

Kakva godina!



Njegova biografija na sajtu, valjalo bi da Markos doda i ovaj podatak.

https://www.stripovi.com/enciklopedija/autori/carlo-ambrosini/17/

Nisam nikad bio ljubitelj Dylana, Napoleonea nisam ni probao čitati, ali Jan Dix mi je zanimljiv serijal. Iako ga nisam često "susretao", od 5 mojih recenzija, 2 su za njegove priče.

Počivao u miru!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Whetherpine Posted - 30/11/2023 : 08:55:51
Ciao Carlo.
Imam jedan njegov crtež.
[url=https://postimg.cc/0z0nzwhV][/url]
going going Posted - 27/11/2023 : 00:18:37
Hvala Deers!
I hvala Bacilijeriju na ovom emotivnom oprostaju!
Barker Posted - 26/11/2023 : 20:15:13
Hvala Deers!
Deers Posted - 26/11/2023 : 19:29:38
Evo:



REKVIJEM, ROBERT LOUIS STEVENSON
Pod širokim nebom dok tisuće zvjezda sja
Iskopaj mi raku i tu ću mirno ležati ja.
U životu i u smrti sretan bih.
Prijatelju, čuj, kad legnem u grob tih
Natpis na njem ispiši,
Ispiši za me stih:
Vratio se mornar sa dalekih mora,
Spustio se lovac sa visokih gora,
Svoj su našli, svoj su našli dom.

(ne znam čiji je prijevod)
Barker Posted - 26/11/2023 : 17:57:43
Kome nije mrsko, mogao bi da objavi i Bacilijerijevu tablu sa oprostajem.
Ja pisem na telefonu i postavljanje slika mi je bas gnjavaza.
going going Posted - 26/11/2023 : 01:08:49
[url=https://ibb.co/k0djZfv][/url]
going going Posted - 12/11/2023 : 01:23:28
quote:
Originally posted by adriano

je li on crtao i Marti misteriju? kao da mi je ostalo u glavi da je crtao neke epizode



Poslednjih 10 strana priče Tunguska nacrtao je Ambrosini. Inace Casertano u toj prici bas lici na Ambrosinija. Ne znam da li su njih dvojica potekli iz istog studija / skole crtaca ?
ivanl Posted - 10/11/2023 : 14:17:43
quote:
Originally posted by adriano

je li on crtao i Marti misteriju? kao da mi je ostalo u glavi da je crtao neke epizode



Nije.
adriano Posted - 09/11/2023 : 10:23:10
je li on crtao i Marti misteriju? kao da mi je ostalo u glavi da je crtao neke epizode
going going Posted - 09/11/2023 : 03:17:45
quote:
Originally posted by nebkv

Pocivao u miru

Going Going
Ne moze se od opstih informativnih glasila ni ocekivati bolje,da je neki usko specijaliziran mediji vezan za kulturu pa i nekako
Ja odavno ne citam dnevne novine i ne pratim domace stanice jer se tu tesko moze cuti/procitati potpuna i tacna prica
To sam shvatio nakon nekih novinskih tekstova i tv priloga vezanih za price u kojima sam licno ucestvovao,ili neko iz moje porodice,oni kroje kako zamisle i cinjenice im nisu bitne



U pravu si. Jako su neprofesionalni.
Jedino ovakve greske ne mogu da se dese u Politikinom Zabavniku (a i kad se dese greske, u nekom od narednih brojeva objave ispravku i izvinjenje) i na Radio Beogradu dosta vode racuna. To govorim u ime nekih masovnijih medija, koliko god (ne)masovni bili PZ i RBG.
nebkv Posted - 03/11/2023 : 19:56:00
Pocivao u miru

Going Going
Ne moze se od opstih informativnih glasila ni ocekivati bolje,da je neki usko specijaliziran mediji vezan za kulturu pa i nekako
Ja odavno ne citam dnevne novine i ne pratim domace stanice jer se tu tesko moze cuti/procitati potpuna i tacna prica
To sam shvatio nakon nekih novinskih tekstova i tv priloga vezanih za price u kojima sam licno ucestvovao,ili neko iz moje porodice,oni kroje kako zamisle i cinjenice im nisu bitne
Stark Posted - 03/11/2023 : 11:59:08
Mislim da je jedan od crtača koji su ostavili najupečatljiviji trag na Dylanu.

Da je samo nacrtao Dugački pozdrav, dovoljno je za cijeli život.

nikotin Posted - 03/11/2023 : 08:29:06
Evo još jednog teksta:

https://www.klix.ba/magazin/kultura/preminuo-carlo-ambrosini-jedan-od-crtaca-kultnih-stripova-o-dylanu-dogu/231103015
going going Posted - 03/11/2023 : 04:51:57
quote:
Originally posted by nikotin

Počivao u miru.

https://n1info.rs/magazin/showbiz/preminuo-tvorac-kultnog-dilana-doga/?fbclid=IwAR13xRN46oByomJ4vPxI_dCO5OiyEniS0WvV496_1NqUzk_FMFvd34aeBhc



Sto se hvataju da pisu tekstove o necemu o cemu apsolutno nemaju pojma. Ili nek ne rade to ili nek barem daju nekome ko se bavi aktivno stripom da procita tekst i ispravi gluposti koje su napisali. Ovo je nepostovanje i stripa i Karla Ambrozinija.

Prvo je naslov pogresan: Preminuo tvorac kultnog „Dilana Doga“.
Pa podnaslov u kom pise: tvorac likova u kultnom "Dilanu Dogu". Sta ovo uopste znaci?
Onda Ambrozinija nazivaju karikaturistom.
...likovno je stvorio Dilana Doga, kog je izmaštao Ticijano Sklavi. Tačnije, Ambrozini je bio jedan od prvih umetnika koji se pridružio čitavom kreativnom timu, koji je stajao iza ovog stripa.

Hteo sam da izvucem sve gluposti iz teksta ali sam odustao. Jer je ceo tekst glupost i sramota stvarno.
ken2 Posted - 02/11/2023 : 23:11:22
radio i na kenu parkeru
mlad otišao :(
neka mu donovanovi dječaci pomognu stići do boljeg mjesta
Ted Miller Posted - 02/11/2023 : 19:46:43
pocivaj u miru majstore
Bucko Posted - 02/11/2023 : 19:17:54
R.I.P.

[url=https://ibb.co/ZdpzSJc][/url]
nikotin Posted - 02/11/2023 : 17:30:29
Počivao u miru.

https://n1info.rs/magazin/showbiz/preminuo-tvorac-kultnog-dilana-doga/?fbclid=IwAR13xRN46oByomJ4vPxI_dCO5OiyEniS0WvV496_1NqUzk_FMFvd34aeBhc
jaki Posted - 02/11/2023 : 16:02:23
Počivao u miru!
Otkrija ga na Kenu pa pratio preko DD i ostalih.
Odličan crtač je bio.
El Morisco Posted - 02/11/2023 : 15:33:13
Veliki gubitak za sve! Svaka čast na radu na Dylanu Dogu, ali kada sam pročitao njegove Napoleona i Jana Dyxa tek sam tada shvatio svu njegovu genijalnost. Dva lika bez ikakvih supermoći osim isključivo životne inteligencije obojane golemom melankolijom i uskim krugom bliskih prijatelja i suradnika, rekli bismo pomalo "neshvaćeni". Upravo kakvi i jesu ta dva stripa za nažalost, veliki broj čitatelja, koji ih nikada nisu prihvatili...
1Euro Posted - 02/11/2023 : 12:55:09
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@1euro,fina uspomena!



jedan on mojih najdražih crteža
Hercule Poirot Posted - 02/11/2023 : 11:58:48
@1euro,fina uspomena!
1Euro Posted - 02/11/2023 : 10:58:23
uff, ovo me baš pogodilo......

Hvala na svemu gospodin Carlo Ambrosini i neka vam bude laka zemlja i hvala za sve!

Cromwell Posted - 02/11/2023 : 10:43:13
Super mi je Napoleon i jako mi je draga njegova fascinacija vilenjacima, Boschom i umjetnošću općenito, no najviše ću ga pamtiti po Donovanovim dječacimna, Dugačkim pozdravom i Čuvarom uspomena.

Addio legendo. :(
zveles Posted - 02/11/2023 : 09:34:30
Počivao u miru.

Njegov kasniji stil crtanja bio mi je jedan od najdražih kod Dylana. Ne treba zaboraviti ni scenarije koji su često bili "drugačiji", ali uvijek smisleni. Krajem rujna Veseli četvrtak je objavio njegovu epizodu "Gospodari ništavila", slice-of-life i on-the-road priču u kojoj se snovi miješaju sa stvarnošću, a povijest i umjetnost s mističnim. Iako na prvu može djelovati malo konfuzno, ta priča naprosto vuče da je čitamo do kraja, koji pak završava na jedini mogući način kada je u pitanju "istražitelj noćnih mora". I to je odlika dobrih pripovjedača.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000