forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Fanart

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dxgnation Posted - 30/07/2022 : 13:36:18
Evo topic za deljenje sopstvenih radova vezanih za Bonelli stripove (pošto još nisam videla tako nešto ovde, bar ne kao zaseban topic) Ne mora biti ništa profesionalno, niti previše ozbiljno, mogu biti i meme-ovi ili kolaži, figurice, makete, bilo šta što ste sami napravili! Sigurna sam da nas sve inspirišu ovi stripovi koje čitamo, pa bi ovo bilo lepo mesto da se ta inspiracija i podeli
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Nula Posted - 11/11/2023 : 13:21:55
Grazie mille!
Deers Posted - 11/11/2023 : 11:51:16
Odlično!
Nula Posted - 11/11/2023 : 11:31:29
CZdravko Posted - 04/04/2023 : 13:53:21
quote:
Originally posted by Deers

Zanimljivo. Super ti je ispalo!



Hvala ti. Zeznuto je kolorisati na tus, jer moras paziti da tus bas bude dobro vodootporan, pa ako nije onda se sve fino razlije i razmaze kad nanosis boju. Pokusaj i ti pa stavi kako je ispalo, evo ovaj Gruco gore u olovci ti je cool, ima potencijala da se kolorise i istusira.
Deers Posted - 04/04/2023 : 08:04:47
Zanimljivo. Super ti je ispalo!
CZdravko Posted - 04/04/2023 : 01:11:17
Hej Deers, malo sam obrnuo proces kolorisanja i tusiranja.
Prvo sam skicirao olovkom, pa kolorisao markerima (neka jeftina kineska kopija copic markera, ali super rade posao), pa tek onda tusirao i dodao bijele highlighte bijelom tintom (hemijskom).
Evo dole i proces u fazama:







Deers Posted - 01/04/2023 : 22:31:39


White cliffs of Dover, brza skica za dxgnation i ostale fanove Groucha

@CZravko
Koju si tehniku koristio za ovaj crtež? Kako si bojao preko tuša?
CZdravko Posted - 26/03/2023 : 23:59:29
Hvala Ted Miller. Dylan u raljama bajatih viceva.
Ted Miller Posted - 25/03/2023 : 10:00:39
baš fora, kreativno :)
CZdravko Posted - 25/03/2023 : 00:37:45
Evo da malo "ozivim" topic...

Deers Posted - 31/01/2023 : 08:44:50
@dxgnation

odlična si u karikaturi, ovaj zbunjeni Dylan između MM i Morgane ti je isto odličan.
CZdravko Posted - 31/01/2023 : 00:59:18
dxgnation odlicni crtezi, stvarno rasturas!

Evo i jedan moj - dva nadraza lika u jednom crtezu. Inace ih cesto kombinujem u skcebuku i digitalno, cak imam i ideju za jedan kratki strip, ali nikako da dodje na red...

dxgnation Posted - 25/01/2023 : 19:49:37
Prošlo je neko vreme od kad sam proverila ovaj topic, baš mi je drago da vidim vas koji imate snage da propratite inktober, meni je to uvek izgledalo tako zajebano, a baš ste dosta kreativnosti izvukli na kraju! bravo ljudi

ja crtkam, opet ništa mnogo što mogu podeliti ovde, ali evo nekoliko stvari koje su iole dovršene u proteklih nekoliko meseci. nadam se da će inspirisati ljude da opet kače još svojih radova!!






("dxgnation, jel ti samo bre čitaš Dylan Doga?" da )
CZdravko Posted - 03/11/2022 : 21:39:31
quote:
Originally posted by Deers

Super su ti radovi! Mislio sam da su na većem formatu. Pohvalno kao uspiješ uklopiti svoje likove u temu.

Ja sam uspio ispratiti. Recimo. Jedan dan nisam stigao (Tinta) pa sam drugi dan nadoknadio. A i jedan dan sam čak dva nacrtao pa računam da sam se iskupio

https://web.facebook.com/media/set/?set=a.5556230621099396&type=3



Hvala ti, evo vec sestu godinu crtam na malim blokovima, zadnje 4 na ovom, bas mi odgovara i format i gramaza papira, a najbolje je sto jedan blok ima 62 stranice, pa u njega stanu taman 2 inktobera.

Super su i tvoji radovi, ima bas kul ideja i rjesenja. Ego bis Ove godine sam i ja znao fuliti dan, pa nadoknadim, a ranije sam znao i po 4-5 preskociti zbog obaveza, pa ih onda nadkonadim u letu, cilj mi je uvijek bio do 1.11. da imam sve gotovo. Ovo kad imas kreirane likove je nekad super, a nekad ogranicavajuce, jer padne mi nekad na pamet neka dobra ideja za neki prompt, ali ne mogu njih dvoje nikako tu da uguram, pa se onda snalazim. :)
Uglavnom svaka cast na izguranom izazovu!
Deers Posted - 03/11/2022 : 17:32:49
Super su ti radovi! Mislio sam da su na većem formatu. Pohvalno kao uspiješ uklopiti svoje likove u temu.

Ja sam uspio ispratiti. Recimo. Jedan dan nisam stigao (Tinta) pa sam drugi dan nadoknadio. A i jedan dan sam čak dva nacrtao pa računam da sam se iskupio

https://web.facebook.com/media/set/?set=a.5556230621099396&type=3
CZdravko Posted - 02/11/2022 : 14:22:17
quote:
Originally posted by CZdravko

Super topic, dxgnation ilustracije su ti odlicne! Ovi kadrovi i detalji koje si podijelila ovdje su zreli za color festa, svaka cast!

Ja sam prije par mjeseci napravio topic vezano za jednu kratku DD pricu koju sam crtao, pa da sad i ovdje ne dupliram table evo link koga zanima, a nije procitao:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52702&whichpage=1

Imam jos hrpu DD fanarta koji objavljujem na instagram i facebook, a vazda mi je bilo muka na forume kaciti slike zbog silne "pocedure" oko uploada.

Deers, nisam znao da crtas, pogotovo da radis inkober izazov - VRH!!! I ja ucestvujem vec 5 godina. Kreirao sam lika posebno za tu priliku, zove se Mr. Ink i u pitanju je kapljica tusa koja prolazi kroz inktober promptove. Prije dvije godine sam dobio kcerkicu, pa mu se i ona pridruzila u avanturama.
U nastavku su linkovi za inktober izazove od 2017. do 2021.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10155748154354483&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156721733104483&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10157618508144483&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10158750261844483&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10159570330819483&type=3

Eto, nadam se da nisam previse smorio pricom i linkovima, uglavnom super tema i drago mi je da vidim radove forumasa, samo nastavite!




Kad smo kod inktobera, evo link za moj nedavno zavrseni inktober 2022.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10160202955119483&type=3

Kako ste vi prosli (ova ekipa koja ucestvuje), jeste stigli sve? Sibnite ovdje link albuma ili koji rad, moj nije fanart, ali znam da ima ljudi koji rade i to kao temu.

Deers Posted - 01/11/2022 : 21:06:29
Ne toliko u predlošku koliko u interpretaciji. Zagor (barem meni) simbolizira djetinjstvo i ideale, hrabrost, pravednost, uvijek na strani slabijeg... Naravno, dok ne odrasteš pa shvatiš da je to samoprozvani pravednik, lažljivac za "veće dobro" i bully koji konstantno vrijeđa svog najboljeg prijatelja.
Danas je djelom promijenio (ovisno tko ga piše) pa, ovisno o umješnosti autora, dobivamo prave pravcat avanture kakve su bile u stanju nas raspametiti kao djecu a danas opet probuditi to dijete u nama. Ali, sve više upada u zamku samoga sebe i fana u liku urednika koji misli da predstavlja idealnu kombinaciju čitatelja i stvaraoca. A ne predstavlja.

Kao lik je savršeno dizajniran. Po uzorima na (super)heroje u žarkim bojama sa ogromnim orlom na grudima, egzotičnom lokacijom i neobičnim oružjem. Dovoljno nevjerojatnih mogućnosti da te osvoji zauvijek.
dxgnation Posted - 01/11/2022 : 20:28:30
quote:
Originally posted by Deers

Zagor je inspirativan valjda zbog simbolike. Ne nužno kao lik nego i što nama predstavlja… Duduše, da ja tako znam crtat MM ne bih se gubio vrijeme na Zagora. Za protutežu, mislim napraviti trilogiju lažnih Dylanovih naslovnica. Kao protutežu Talijanima i Vascu Rossiju



joj, nadam se da ćeš ih stvarno napraviti, to baš kul zvuči!

(ne znam ništa o Zagoru, zar je stvarno tako pun simbolike?)
Deers Posted - 01/11/2022 : 10:43:40
Zagor je inspirativan valjda zbog simbolike. Ne nužno kao lik nego i što nama predstavlja… Duduše, da ja tako znam crtat MM ne bih se gubio vrijeme na Zagora. Za protutežu, mislim napraviti trilogiju lažnih Dylanovih naslovnica. Kao protutežu Talijanima i Vascu Rossiju
dxgnation Posted - 27/10/2022 : 01:43:26
vidim da vas sve zagor baš inspiriše! wow! šta vam je najzabavnije da crtate kod njega? i Bonelli likova uopšte?

evo ja prilažem dve Mater Morbi jer... ona je tako seksi......




emirem Posted - 18/10/2022 : 15:32:55
Super decki!
Barker Posted - 18/10/2022 : 12:57:06
Sjajni crtezi dxg!
I deers je bas dobar.
Brdara pratim povremeno u Kazni za ohole zagorologe (ili tako nekako)
J.Stickman Posted - 17/10/2022 : 14:22:21
Sjajno je ovo Igman2. Ima više dinamike nego u regularnom Boneliju.
IGMAN2 Posted - 15/10/2022 : 00:07:24
Kad već svi Zagora

J.Stickman Posted - 12/10/2022 : 16:10:54
To mi je i bila ideja. Nadam se da će se neko sjetiti u Boneliju da je to moguće uraditi. Zagor vs. Za-te-Nej.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000