forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Colosseum /ZVANIČNA TEMA/

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Colosseum Posted - 21/09/2023 : 12:24:18
🐎 𝐓𝐄𝐗 𝐉𝐄 𝐔 𝐆𝐑𝐀𝐃𝐔!

Pozdrav, društvo!

🌵 Dozvolite nam da vam se ovom prilikom ukratko predstavimo. Mi smo nova izdavačka kuća sa sjedištem u Banjaluci i svi članovi redakcije su dugogodišnji ljubitelji, ali i kolekcionari stripova. Ideja o vlastitoj izdavačkoj kući koja bi se, prije svega, bavila izdavanjem stripova izdavača „Serđo Boneli Editore“ iz Milana, dugo je postojala, ali zbog brojnih razloga, kako subjektivne, tako i objektivne prirode, do njene realizacije je došlo tek sad.

✅ Kao što smo rekli, želja nam je da se posvetimo junacima italijanskog giganta, a zaista ne postoji bolji izbor za naše prvo izdanje od 𝐓𝐞𝐤𝐬𝐚 𝐕𝐢𝐥𝐞𝐫𝐚, perjanice izdavača iz ulice Buonaroti u Milanu, koji upravo krajem ovog mjeseca puni 7️⃣5️⃣ 𝐠𝐨𝐝𝐢𝐧𝐚 neprekidnog izlaženja i beskompromisne borbe za pravdu na Divljem zapadu.

✅ Mišljenja smo da je Teks nedovoljno zastupljen na našim prostorima i želja nam je da učinimo sve što je u našoj moći kako bismo tu nepravdu ispravili. Za sada nam je u planu da se isključivo posvetimo ovom neustrašivom rendžeru, a poslije, ukoliko prilike to dopuste, i drugim junacima iz SBE kuhinje. Izbor epizoda kojima otpočinjemo naš izdavački poduhvat dugo je bio predmet razgovora članova redakcije, međutim, na kraju smo se odlučili upravo za epizode iz knjige koju ćete uskoro držati u rukama, i to iz najmanje dva razloga: prvi, jer se radi o epizodama koje od druge polovine 80-ih godina nikad nisu objavljene na našim prostorima, iako to definitivno zaslužuju, pri čemu je novosadski „Dnevnik“, u dobrom dijelu njih, nažalost, ranije izbacio čitav niz stranica, i drugi, jer se, po dubokom uvjerenju članova redakcije, radi o epizodama koje predstavljaju zlatno Teksovo doba i koje su nam kao takve izuzetno drage, naročito imajući u vidu činjenicu da smo odrasli sa njima. To naravno ne znači da u planu nemamo i neke druge epizode omiljenog nam rendžera, ali o svemu tome bićete na vrijeme obaviješteni.

✅ Ovim putem želimo i da vam se unaprijed izvinimo za eventualne propuste koji su možda načinjeni prilikom pripreme ove knjige, jer, iako smo utrošili ogromnu količinu vremena kako bi ovo, a i sva naša buduća izdanja, bila onakva kakva i zaslužuju i kakva želimo da budu, kao što kaže narodna poslovica „ko radi taj i griješi“. Pritom treba imati u vidu i da se radi o našem prvom izdanju. Iako smo pokušali da razmotrimo početna iskustva naših kolega izdavača, koji već dugi niz godina izdaju stripove na ovim prostorima, uvijek postoji mogućnost da se nešto propusti i zbog toga smo potpuno otvoreni za sve vrste kritika koje mogu i treba da dolaze od naših čitalaca. Pišite nam preko naših društvenih mreža ili na e-mail, a mi ćemo se truditi da vam odgovaramo u skladu sa našim mogućnostima.

𝐊𝐎𝐍𝐓𝐀𝐊𝐓:
Telefon/Viber/WhatsApp: +38765439843
E-mail: colosseumbl@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/ColosseoBL
Instagram: https://www.instagram.com/colosseobl/
Twitter/X: https://twitter.com/colosseumbl





















✅ Mi smo svoj san ispunili, a nadamo se da ćemo, uz vašu podršku, nastaviti da sanjamo i da ćemo, na obostrano zadovoljstvo, zajedno uživati u predstojećim izdanjima.

Čujemo se uskoro!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
johnny utah Posted - 26/07/2024 : 08:54:43
Sjajno izdanje. Nadam se da ćete objaviti i Bekstvo iz Andervila i Ubistvo u Korpus Kristiju, dve meni omiljene Teksove epizode iz detinjstva.
Hercule Poirot Posted - 25/07/2024 : 12:56:35
Nadam se da do kraja godine bude kakva novija priča s El Moriscom ili bilo kakva, recimo, s Yamom.
Kupujem sve, ali navijam za novije priče.
tex ciller Posted - 23/07/2024 : 22:36:43
Hvala Connor
john connor Posted - 23/07/2024 : 20:45:06
Dve kompletne price, jedna u dve sveske druga u cetiri, koja je zaista sjajna. Ovu prvu u dve, nisam jos citao.
tex ciller Posted - 23/07/2024 : 20:42:10
U ove zadnje dve knjige su tri kompletne priče?
cerichus Posted - 23/07/2024 : 11:00:33
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ajde probajte ovako i s Mister No-om.Bar jedan trobroj, isto ovako napravite pa vidite je li to isplativo za dalje.


Pa probali su, tj. probao je Pergam.
Colosseum Posted - 23/07/2024 : 10:51:57
𝗨𝗸𝗹𝗲𝘁𝗶 𝘀 𝗔𝗿𝗸𝘁𝗶𝗸𝗮 su u prodaji!

teller Posted - 18/07/2024 : 12:28:21
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ajde probajte ovako i s Mister No-om.Bar jedan trobroj, isto ovako napravite pa vidite je li to isplativo za dalje.







Svete reči



Tako govori mudar covjek..
Dr. Zistis Posted - 18/07/2024 : 09:05:53
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ajde probajte ovako i s Mister No-om.Bar jedan trobroj, isto ovako napravite pa vidite je li to isplativo za dalje.







Svete reči
velka031 Posted - 18/07/2024 : 08:49:26
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ajde probajte ovako i s Mister No-om.Bar jedan trobroj, isto ovako napravite pa vidite je li to isplativo za dalje.



velka031 Posted - 18/07/2024 : 08:48:50
quote:
Originally posted by teller

Največja glupost je kad se smatra za kolekcionarsko izdanje samo ono u HC izvedbi.. Kao ako je SC to je za klozet ili podstavak za tavu prženih jaja...
Zasto ova izdanja Coloseuma nebi bila kolekcionarska...
Možda jer nema cijenu 30 eura?



Hercule Poirot Posted - 18/07/2024 : 08:08:13
Ajde probajte ovako i s Mister No-om.Bar jedan trobroj, isto ovako napravite pa vidite je li to isplativo za dalje.
teller Posted - 17/07/2024 : 20:56:23
Največja glupost je kad se smatra za kolekcionarsko izdanje samo ono u HC izvedbi.. Kao ako je SC to je za klozet ili podstavak za tavu prženih jaja...
Zasto ova izdanja Coloseuma nebi bila kolekcionarska...
Možda jer nema cijenu 30 eura?
AleksandarN Posted - 17/07/2024 : 20:29:12
quote:
Originally posted by BeaGea

Izdanje je izdanje...a tko popuši reklamu to je njegov problem. Sva izdanja su kolekcionarska, to bi bar svima trebalo biti jasno. Kolekcija je nekaj kaj si ti skupil, a ne nekaj na čemu piše "kolekcionarsko". Naivnog li sveta, majko moja.



Neki ljudi skupljaju i dnevne novine pa to nisu kolekcionarska izdanja.

U svetu stripa pojam "kolekcionarsko izdanje" je uveliko izgubilo znacaj. Kolekcionarsko izdanje je ono izdanje koje je limitirano. Sada vecina stripova ima neki ogranicen tiraz pa je koliko-toliko limitirano ali i luksuzno opremljeno (Sin City Fibra npr.). Mnogo izdavaci (Golconda npr.) nepravedno zove svoja izdanja kolekcionarskim.
Gricka Vjestica od Bosone je pravo kolekcionarsko izdanje. Numerisano, kvalitetno odradjeno i nije dostupno svuda. I npr. onaj uvrnuto-nepotrebno skup Zagor od Libellus-a. 3 sveske uvezane u mek povez nisu kolekcionarska izdanja.
Dr. Zistis Posted - 17/07/2024 : 17:00:51
quote:
Originally posted by henry

I poneki dikpik


henry Posted - 17/07/2024 : 15:14:11
I poneki dikpik
alexts Posted - 17/07/2024 : 15:02:27
Bea Gea

ako si drzak, bezobrazan i agresivan, nikad nećeš postići ono što želiš. Samo lepa reč i kultura uspevaju.
alexts Posted - 17/07/2024 : 14:52:18
Bea Gea, džabe pišeš PM poruke u kojima vređaš i pretiš.

Sam si rekao "Naivnog li sveta, majko moja." i nadovezao se na moj post, uz obrazloženje. Pri tome, po tvom lošem običaju, napisao si pogrešne stvari (da je svako izdanje kolekcionarsko).

Na javnom forumu, netačne stvari ne mogu da prođu, a da ih niko ne demantuje. Smanji mržnju, uništiće te, znaš da se okreće protiv samog mrzitelja.
delboj Posted - 17/07/2024 : 14:52:12
quote:
Originally posted by MF Doom

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by logo111

Colloseum je skupi SC sa tri uzastopne epizode.
Imamo i jeftini SC Ludens, VČ....


Nije ovo tačno, kad podijeliš na tri cijena je vrlo slična cijeni VČ Teksa.



Pa nisi baš u pravu. Cena po kojoj se Colosseum može naći u Srbiji je 1500din to je 500din po epizodi dok su VČ 360 a Ludens 300.

Mada treba uzeti u obir i kriminalan tempo Teksa kod VČ.


To je druga stvar kakve su cijene u Srbiji. Ovamo je 24 KM, a VČ Teks se prodaje po 7,5 KM. To je vrlo slična cijena.
alexts Posted - 17/07/2024 : 14:41:33
quote:
Originally posted by BeaGea

Izdanje je izdanje...a tko popuši reklamu to je njegov problem. Sva izdanja su kolekcionarska, to bi bar svima trebalo biti jasno. Kolekcija je nekaj kaj si ti skupil, a ne nekaj na čemu piše "kolekcionarsko". Naivnog li sveta, majko moja.



Opet ne razumeš ironiju.

Moj prethodni post je ukazivao na manipulaciju izdavača (o kojima se ovde manje-više radi) tom "titulom".

Ne bih rekao da je onaj koji je smislio kovanicu "kolekcionarsko" mislio na "sva izdanja koje neko sakuplja" - to i ne bi trebalo da bude jasno, jer je netačno.

Ja izdanja delim na kiosk - prodaju se na kiosku i trebalo bi da budu štampana roto štampom (da li danas jesu, ne znam)
i na knjižarska izdanja - knjige, albumi SC/hc - koji se prodaju u knjižarama i striparnicama.
Po logici i najčešće - kiosk izdanja su tiražnija od knjižarskih- Zbog toga, ali i zbog skromnije opreme, jeftinija.

Kolekcionarska izdanja - nisam upućen, ali sam načuo - trebalo bi da budu limitirane edicije knjižarskih izdanja, čak da svaki primerak bude označen posebnim brojem u seriji.
BeaGea Posted - 17/07/2024 : 14:04:45
Izdanje je izdanje...a tko popuši reklamu to je njegov problem. Sva izdanja su kolekcionarska, to bi bar svima trebalo biti jasno. Kolekcija je nekaj kaj si ti skupil, a ne nekaj na čemu piše "kolekcionarsko". Naivnog li sveta, majko moja.
alexts Posted - 17/07/2024 : 14:00:48
quote:
Originally posted by henry


Samo nemoj ti, Aleks, leba ti.



I neću, jer pravo da ti kažem, nisam siguran u odgovor.

Zar nije u Srbiji bilo neko kiosk izdanje Alana Forda, na kome je pisalo "kolekcionarsko izdanje"?
Znači može da bude oba? Tu vlada konfuzija poprilična.
henry Posted - 17/07/2024 : 13:48:54
quote:
Originally posted by logo111

Kolekcionarsko ? Ma nemoj....baš "kolekcionarsko" kažeš...e pa onda je i mala cijena 🙂
Znači kad ga tako nazoveš imaš pravo tri puta dići cijeni za obično SC izdanje.
Sva sreća da Ken Parker od Fibre/SA nije bilo "kolekcionarsko"...ono "pročitaš i baciš".Nego kako.
Pa nećeš ga valjda za 6,5 eura stavljati na policu 😉





Neka mu neko objasni već jednom razliku između kolekcionarskog i kiosk izdanja, mene neće da sluša.
Samo nemoj ti, Aleks, leba ti.
mmihoci Posted - 17/07/2024 : 13:48:14
Ajd prestanite s tim prepucavanjima jer zagađujte Temu s besmislenim upisima.
mmihoci Posted - 17/07/2024 : 13:44:49
Knjige su lijepe. Tempo ok.
Politika izdavanja mi se čini ok da se ne bi slučajno "razvodnila" stvar kao kod Golconde.

Šteta, jedino, što se te knjige ne šalju u Babilon iz Đakova.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000