forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Colosseum /ZVANIČNA TEMA/

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Colosseum Posted - 21/09/2023 : 12:24:18
🐎 𝐓𝐄𝐗 𝐉𝐄 𝐔 𝐆𝐑𝐀𝐃𝐔!

Pozdrav, društvo!

🌵 Dozvolite nam da vam se ovom prilikom ukratko predstavimo. Mi smo nova izdavačka kuća sa sjedištem u Banjaluci i svi članovi redakcije su dugogodišnji ljubitelji, ali i kolekcionari stripova. Ideja o vlastitoj izdavačkoj kući koja bi se, prije svega, bavila izdavanjem stripova izdavača „Serđo Boneli Editore“ iz Milana, dugo je postojala, ali zbog brojnih razloga, kako subjektivne, tako i objektivne prirode, do njene realizacije je došlo tek sad.

✅ Kao što smo rekli, želja nam je da se posvetimo junacima italijanskog giganta, a zaista ne postoji bolji izbor za naše prvo izdanje od 𝐓𝐞𝐤𝐬𝐚 𝐕𝐢𝐥𝐞𝐫𝐚, perjanice izdavača iz ulice Buonaroti u Milanu, koji upravo krajem ovog mjeseca puni 7️⃣5️⃣ 𝐠𝐨𝐝𝐢𝐧𝐚 neprekidnog izlaženja i beskompromisne borbe za pravdu na Divljem zapadu.

✅ Mišljenja smo da je Teks nedovoljno zastupljen na našim prostorima i želja nam je da učinimo sve što je u našoj moći kako bismo tu nepravdu ispravili. Za sada nam je u planu da se isključivo posvetimo ovom neustrašivom rendžeru, a poslije, ukoliko prilike to dopuste, i drugim junacima iz SBE kuhinje. Izbor epizoda kojima otpočinjemo naš izdavački poduhvat dugo je bio predmet razgovora članova redakcije, međutim, na kraju smo se odlučili upravo za epizode iz knjige koju ćete uskoro držati u rukama, i to iz najmanje dva razloga: prvi, jer se radi o epizodama koje od druge polovine 80-ih godina nikad nisu objavljene na našim prostorima, iako to definitivno zaslužuju, pri čemu je novosadski „Dnevnik“, u dobrom dijelu njih, nažalost, ranije izbacio čitav niz stranica, i drugi, jer se, po dubokom uvjerenju članova redakcije, radi o epizodama koje predstavljaju zlatno Teksovo doba i koje su nam kao takve izuzetno drage, naročito imajući u vidu činjenicu da smo odrasli sa njima. To naravno ne znači da u planu nemamo i neke druge epizode omiljenog nam rendžera, ali o svemu tome bićete na vrijeme obaviješteni.

✅ Ovim putem želimo i da vam se unaprijed izvinimo za eventualne propuste koji su možda načinjeni prilikom pripreme ove knjige, jer, iako smo utrošili ogromnu količinu vremena kako bi ovo, a i sva naša buduća izdanja, bila onakva kakva i zaslužuju i kakva želimo da budu, kao što kaže narodna poslovica „ko radi taj i griješi“. Pritom treba imati u vidu i da se radi o našem prvom izdanju. Iako smo pokušali da razmotrimo početna iskustva naših kolega izdavača, koji već dugi niz godina izdaju stripove na ovim prostorima, uvijek postoji mogućnost da se nešto propusti i zbog toga smo potpuno otvoreni za sve vrste kritika koje mogu i treba da dolaze od naših čitalaca. Pišite nam preko naših društvenih mreža ili na e-mail, a mi ćemo se truditi da vam odgovaramo u skladu sa našim mogućnostima.

𝐊𝐎𝐍𝐓𝐀𝐊𝐓:
Telefon/Viber/WhatsApp: +38765439843
E-mail: colosseumbl@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/ColosseoBL
Instagram: https://www.instagram.com/colosseobl/
Twitter/X: https://twitter.com/colosseumbl

✅ Mi smo svoj san ispunili, a nadamo se da ćemo, uz vašu podršku, nastaviti da sanjamo i da ćemo, na obostrano zadovoljstvo, zajedno uživati u predstojećim izdanjima.

Čujemo se uskoro!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
SPQRoma Posted - 25/02/2024 : 18:57:39
quote:
Originally posted by jaki
Sve do TEX SR 115 MORA ići zaredom jer se treći strip u knjizi nastavlja.

Ništa se ne mora.
john connor Posted - 23/02/2024 : 16:58:14
Hvala, znaci ponovice Masakr, mada nije dug. Ova dva su mi bila sjajna, stari dobri Teks.
jaki Posted - 23/02/2024 : 10:35:57
quote:
Originally posted by john connor

Kad izlazi? Jel se zna sta ide pod brojem 5?

Sve do TEX SR 115 MORA ići zaredom jer se treći strip u knjizi nastavlja.
kasper Posted - 23/02/2024 : 10:14:14
joj sto bi mi legli citaci tragova
djukak Posted - 23/02/2024 : 09:17:39
quote:

Krajem marta.
teller Posted - 23/02/2024 : 09:09:32
Super..
Samo rokajte dalje po redu...
john connor Posted - 23/02/2024 : 09:04:40
djukak Posted - 23/02/2024 : 07:52:05
Knjiga 4 je na Cobissu.

Ferri Posted - 17/02/2024 : 01:14:52
quote:
Originally posted by teller

Od svih izdavaca u regionu bas ona iz BiH su najbolja..
Agarthi, Pergam, Coloseum.... sve savrsenstvo ali kratkog roka trajanja..
Nadam se da to izdanje i izdavac pozivi puno uspešnih godina...

Potpuno se slazem
dzoni Posted - 15/02/2024 : 20:05:23
kako kupiti kad je neko iz srbije?
Colosseum Posted - 14/02/2024 : 23:10:17
Hvala vam na lijepim riječima, znači nam to mnogo. Nadamo se da ćemo se još dugo zajedno radovati novim knjigama.
john connor Posted - 14/02/2024 : 20:56:40
Moze :)
teller Posted - 14/02/2024 : 19:25:37
quote:

Slazem se, perfektno boneli izdanje. Sc, dobar papir, otisak, prevod, povez, kolorne strane koje meni npr ne trebaju, i cb mi ok. Ali po ovoj ceni ovo je best by, sjajne epizode, dizajn mibse svidja, sve za 10. Voleo bih da kasnije ne saraju mnogo, nego da uhvate ove dve linije na 100+, i 280+ i cepaju redovno.

Ono sto mi je najveci plus danas, je izvesnost, poznata dinamika, jasno receno na 2 meseca, a ne da gledamo u pasulj kada ce iduca knjiga, kao kod vecine izdavaca bonelija. Mislim da ce 300 primeraka brzo otici, pa se mozda stvore uslovi i za ubrzanje, na mesec, mesec i po.

Možda da ostane dvomjesecno i da krene i pilot od prvog broja...
john connor Posted - 14/02/2024 : 18:51:24
Slazem se, perfektno boneli izdanje. Sc, dobar papir, otisak, prevod, povez, kolorne strane koje meni npr ne trebaju, i cb mi ok. Ali po ovoj ceni ovo je best by, sjajne epizode, dizajn mibse svidja, sve za 10. Voleo bih da kasnije ne saraju mnogo, nego da uhvate ove dve linije na 100+, i 280+ i cepaju redovno.

Ono sto mi je najveci plus danas, je izvesnost, poznata dinamika, jasno receno na 2 meseca, a ne da gledamo u pasulj kada ce iduca knjiga, kao kod vecine izdavaca bonelija. Mislim da ce 300 primeraka brzo otici, pa se mozda stvore uslovi i za ubrzanje, na mesec, mesec i po.
teller Posted - 14/02/2024 : 17:54:01
Sto se kolornih naslovnica u knjizi tiče, čak bolje od LL.. na poledini svake kolorne ima i ista crnobijela..
Ma... odlično izdanje..
Kad bi bar krenuli na isti način sa pilotom ili Komandantom Markom..
teller Posted - 14/02/2024 : 17:31:09
Ovaj izdavac sa svojim Texom je nesto najbolje do sada u regionu.. Bar kad su u pitanju izdanja u ogranicenom tiraž...
Usudujem se reci.. bolje od Libellusa..
Objasnit cu odmah...

1. jeftinije poprilično a slican tiraž..
2. SC uvez a nista losiji od Libellusovog
HC,
3. bolji mekiji papir unutra i sve kolor
naslovnice..
4. Predgovor redakcije,
5. Prevod bolji bez nekih "muckih dubradi"
6. Zbog uveza i mekseg papira strip se
lakše otvara i cita pa se vinjete po
sredini ne spajaju i ostane izmed
stranica dosta belog prazno prostora..
Ukratko BOLJE OD LIBELLUSA....
Tako je i Libellus trebao krenut pre par godina kad su cijene otisle u nebo a tiraži prema 200 primjeraka..
Nisam gatara ali pre par godina sam to predložijo Libellusu ali kako oni teraju svoje,... slaba vajda...
Tako danas njihov pilot na 100 stranica nebi kostao 25 eura več mozda samo 15...

Ovo od Coloseuma je savrsenstvo.. u svakom pogledu..
Danas dobio 2 i 3 broj i odusevio se..
Tako trebaju gurat Texa a ne 94 stranice na 3 mjeseca ko neki izdavaci..

velka031 Posted - 27/01/2024 : 00:50:33
Sjajno izdanje, bravo.
anto Posted - 25/01/2024 : 22:25:39
bravo,ali zaista bravo - to je ono o čemu maštamo deset godina.Teksove odabrane priče (na neki način,sa obzirom da u prvoj knjizi nije bio kraj,ali jeste u drugoj)
SPQRoma Posted - 25/01/2024 : 21:33:08
night Posted - 23/01/2024 : 20:31:58
Naručio sam sva tri broja, stižu mi preko prijatelja. Radujem se svakom novom Teksu.
tex2 Posted - 23/01/2024 : 20:27:46
Pohvala za izbor naslovnice, izgleda još bolje od originala, a svakako jedna od najboljih naslovnica na serijalu uopće!
RAKOSI4 Posted - 23/01/2024 : 20:09:55
Javljamo se,fala
teller Posted - 23/01/2024 : 16:38:47
quote:
Originally posted by Colosseum

quote:

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Opa bato,El Morisko

Kako ovo nabavit u Hrvatsku

... i kako onda produzit preko Kupe?

Javite nam se:

sa velikim zadovoljstvom...
Colosseum Posted - 23/01/2024 : 13:01:41
quote:

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Opa bato,El Morisko

Kako ovo nabavit u Hrvatsku

... i kako onda produzit preko Kupe?

Javite nam se:

teller Posted - 23/01/2024 : 11:39:31
Od svih izdavaca u regionu bas ona iz BiH su najbolja..
Agarthi, Pergam, Coloseum.... sve savrsenstvo ali kratkog roka trajanja..
Nadam se da to izdanje i izdavac pozivi puno uspešnih godina...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000