forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Colosseum /ZVANIČNA TEMA/

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Colosseum Posted - 21/09/2023 : 12:24:18
🐎 𝐓𝐄𝐗 𝐉𝐄 𝐔 𝐆𝐑𝐀𝐃𝐔!

Pozdrav, društvo!

🌵 Dozvolite nam da vam se ovom prilikom ukratko predstavimo. Mi smo nova izdavačka kuća sa sjedištem u Banjaluci i svi članovi redakcije su dugogodišnji ljubitelji, ali i kolekcionari stripova. Ideja o vlastitoj izdavačkoj kući koja bi se, prije svega, bavila izdavanjem stripova izdavača „Serđo Boneli Editore“ iz Milana, dugo je postojala, ali zbog brojnih razloga, kako subjektivne, tako i objektivne prirode, do njene realizacije je došlo tek sad.

✅ Kao što smo rekli, želja nam je da se posvetimo junacima italijanskog giganta, a zaista ne postoji bolji izbor za naše prvo izdanje od 𝐓𝐞𝐤𝐬𝐚 𝐕𝐢𝐥𝐞𝐫𝐚, perjanice izdavača iz ulice Buonaroti u Milanu, koji upravo krajem ovog mjeseca puni 7️⃣5️⃣ 𝐠𝐨𝐝𝐢𝐧𝐚 neprekidnog izlaženja i beskompromisne borbe za pravdu na Divljem zapadu.

✅ Mišljenja smo da je Teks nedovoljno zastupljen na našim prostorima i želja nam je da učinimo sve što je u našoj moći kako bismo tu nepravdu ispravili. Za sada nam je u planu da se isključivo posvetimo ovom neustrašivom rendžeru, a poslije, ukoliko prilike to dopuste, i drugim junacima iz SBE kuhinje. Izbor epizoda kojima otpočinjemo naš izdavački poduhvat dugo je bio predmet razgovora članova redakcije, međutim, na kraju smo se odlučili upravo za epizode iz knjige koju ćete uskoro držati u rukama, i to iz najmanje dva razloga: prvi, jer se radi o epizodama koje od druge polovine 80-ih godina nikad nisu objavljene na našim prostorima, iako to definitivno zaslužuju, pri čemu je novosadski „Dnevnik“, u dobrom dijelu njih, nažalost, ranije izbacio čitav niz stranica, i drugi, jer se, po dubokom uvjerenju članova redakcije, radi o epizodama koje predstavljaju zlatno Teksovo doba i koje su nam kao takve izuzetno drage, naročito imajući u vidu činjenicu da smo odrasli sa njima. To naravno ne znači da u planu nemamo i neke druge epizode omiljenog nam rendžera, ali o svemu tome bićete na vrijeme obaviješteni.

✅ Ovim putem želimo i da vam se unaprijed izvinimo za eventualne propuste koji su možda načinjeni prilikom pripreme ove knjige, jer, iako smo utrošili ogromnu količinu vremena kako bi ovo, a i sva naša buduća izdanja, bila onakva kakva i zaslužuju i kakva želimo da budu, kao što kaže narodna poslovica „ko radi taj i griješi“. Pritom treba imati u vidu i da se radi o našem prvom izdanju. Iako smo pokušali da razmotrimo početna iskustva naših kolega izdavača, koji već dugi niz godina izdaju stripove na ovim prostorima, uvijek postoji mogućnost da se nešto propusti i zbog toga smo potpuno otvoreni za sve vrste kritika koje mogu i treba da dolaze od naših čitalaca. Pišite nam preko naših društvenih mreža ili na e-mail, a mi ćemo se truditi da vam odgovaramo u skladu sa našim mogućnostima.

𝐊𝐎𝐍𝐓𝐀𝐊𝐓:
Telefon/Viber/WhatsApp: +38765439843
E-mail: colosseumbl@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/ColosseoBL
Instagram: https://www.instagram.com/colosseobl/
Twitter/X: https://twitter.com/colosseumbl





















✅ Mi smo svoj san ispunili, a nadamo se da ćemo, uz vašu podršku, nastaviti da sanjamo i da ćemo, na obostrano zadovoljstvo, zajedno uživati u predstojećim izdanjima.

Čujemo se uskoro!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
teller Posted - 25/08/2024 : 11:35:40
Pohvale i sa moje strane...
Odlican strip u odličnoj tehnickoj izvedbi..bas sve stima... papir, prevod, uvez, otisak.. ma savršeno izdanje a da nije placeno zlatom.. Ovako je trebao Libellus..
Colosseum Posted - 25/08/2024 : 09:32:17
velka031 Posted - 24/08/2024 : 23:15:28
Momci, svaka čast, gušt je pravi ovaj vaš Tex!
SPQRoma Posted - 19/08/2024 : 08:58:52
quote:
Originally posted by I like girlz
divno i u isto vrijeme, u današnjem ambijentu, skoro pa nevjerovatno da dvojica običnih forumaša pokrenu jednu ovako prekrasnu ediciju.

kapa dole!



Hvala mnogo! Znači nam svaka podrška.
I like girlz Posted - 18/08/2024 : 23:58:49
quote:
Originally posted by johnny utah

Đuka, još jednom sve pohvale za izdanje.

Gledam sad spisak Teksovih epizoda od ZS br. 862 pa nadalje i to su sve same legendarne priče: Veliki Džeronimo, Zločin na zaleđenom jezeru, Ubica bez lica, Raskršće za Menkop, Čejen klub, Iščezli leš, Čovek kostur, Ubistvo u Korpus Kristiju, Bekstvo iz Andervila, Tajna Crvene ruke, Genije zla, Davitelji, Legenda o belom bizonu, Neuhvatljivi Proteus... tu bukvalno nema loše epizode...



fantastičan izbor epizoda, jedva čekam sve nabrojane (ako budu u planu).
I like girlz Posted - 18/08/2024 : 23:58:08
quote:
Originally posted by Colosseum

Kako se vi rashlađujete ovih dana?





kupuje se, naravno.
I like girlz Posted - 18/08/2024 : 23:57:31
quote:
Originally posted by SPQRoma


S druge strane, Colosseum je u potpunosti moj i Đukin i nikakve veze nemamo sa nekim drugim. Radimo samostalno, odlučujemo sami, ulažemo sami.



divno i u isto vrijeme, u današnjem ambijentu, skoro pa nevjerovatno da dvojica običnih forumaša pokrenu jednu ovako prekrasnu ediciju.

kapa dole!
johnny utah Posted - 14/08/2024 : 10:16:31
Đuka, još jednom sve pohvale za izdanje.

Gledam sad spisak Teksovih epizoda od ZS br. 862 pa nadalje i to su sve same legendarne priče: Veliki Džeronimo, Zločin na zaleđenom jezeru, Ubica bez lica, Raskršće za Menkop, Čejen klub, Iščezli leš, Čovek kostur, Ubistvo u Korpus Kristiju, Bekstvo iz Andervila, Tajna Crvene ruke, Genije zla, Davitelji, Legenda o belom bizonu, Neuhvatljivi Proteus... tu bukvalno nema loše epizode...
Hercule Poirot Posted - 13/08/2024 : 16:34:14
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Vezano uz fotografiju:
Prije nekoliko godina bio sam na ručku u ovoj utvrdi. Bili smo gosti poduzeća "Tropic". Sjećam se da sam guštao u odličnom somu, lokalni uzgoj čini mi se i nekakvim gljivama u umaku, koje rastu u lokalnom području prirode. Zaboravio sam kako se zovu, ali sjećam se fantastičnog okusa!



Ako ponovo budeš dolazio, samo se javi. Uvijek smo tu da dobro zamezimo
Naravno kao naš gost.



Hvala, bit će mi drago. Nikad se ne zna, možda me život stvrano opet jednom uputi u Banja Luku. Hvala!
djukak Posted - 13/08/2024 : 15:52:07
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Vezano uz fotografiju:
Prije nekoliko godina bio sam na ručku u ovoj utvrdi. Bili smo gosti poduzeća "Tropic". Sjećam se da sam guštao u odličnom somu, lokalni uzgoj čini mi se i nekakvim gljivama u umaku, koje rastu u lokalnom području prirode. Zaboravio sam kako se zovu, ali sjećam se fantastičnog okusa!



Ako ponovo budeš dolazio, samo se javi. Uvijek smo tu da dobro zamezimo
Naravno kao naš gost.
Hercule Poirot Posted - 13/08/2024 : 11:40:45
E, prisjetio sam se da bi se ta gljiva mogla zvati smrčak (?) U svakom slučaju, ručak je bio dobar.
Hercule Poirot Posted - 13/08/2024 : 11:18:00
Vezano uz fotografiju:
Prije nekoliko godina bio sam na ručku u ovoj utvrdi. Bili smo gosti poduzeća "Tropic". Sjećam se da sam guštao u odličnom somu, lokalni uzgoj čini mi se i nekakvim gljivama u umaku, koje rastu u lokalnom području prirode. Zaboravio sam kako se zovu, ali sjećam se fantastičnog okusa!
teller Posted - 11/08/2024 : 08:18:32
Prekrasno..Vi ste...Brajlovič bi kazao... Čudo neviđeno!
Colosseum Posted - 10/08/2024 : 20:12:43
Kako se vi rashlađujete ovih dana?

john connor Posted - 29/07/2024 : 09:54:34
quote:
Originally posted by jasar123

quote:
Originally posted by john connor

Lepo objasnjeno. Ali kako objasniti jasaru da zbog dobrog ritma Coloseuma, ne pate Golcondina izdanja...ja mislim da oni bolje znaju od tebe, ko je vlasnik, i da li je to povezano, uvezano...



Ok, zbog ritma colosseuma ne pate izdanja golconde, ali ce ritam colosseuma patiti ako naprave istu gresku kao golconda, ukoliko krenu da se sire vise nego sto mogu da se pokriju.

Golconda nije naucila na greskama Darkwood-a, nadam se da ce colosseum nauciti na greskama golconde.



Sve lepo receno. Potpis.
MF Doom Posted - 28/07/2024 : 23:00:10
quote:
Originally posted by SPQRoma

Ne, Srđan Ivanković je iz štamparije koja radi naša izdanja.



Sve jasno. Hvala na pojašnjenjima.
SPQRoma Posted - 28/07/2024 : 22:53:13
Ne, Srđan Ivanković je iz štamparije koja radi naša izdanja.
MF Doom Posted - 28/07/2024 : 22:42:35
quote:
Originally posted by djukak

Ne, Colosseum i Golconda nisu ista ekipa niti ista firma u različitim državama.
Vlasnik Golconde je Bojan Riznić i on nema apsolutno nikakve veze sa Koloseumom. Ni finansijske, ni uređivačke ni ikakve.
Vlasnici Koloseuma smo Bojan Jakovljević i ja i jedini odlučujemo šta se izdaje i jedini to finansiramo.
Tačno je da Bojan radi prelom za neka Golcondina izdanja, ali to nema nikakve veze sa Koloseumom kao izdavačem. Momak to radi profesionalno. Takođe, ja lično nikada ranije niti sada nisam imao niti imam bilo kakve veze ni sa jednim izdavačem i samo sam oduvijek bio kolekcionar stripova.
Dakle, mi nemamo nikakve poslovne ni bilo koje druge veze sa bilo kojim izdavačem sa prostora bivše SFRJ.



Hvala na transparentnosti i pojašnjenjima. Uz moje izvinjenje na pogrešnom donošenju zaključaka.

U duhu transparentnosi, još jedno pitanje - uz Bojana je za izdavača potpisan je Srđan Ivanković, tako da onda pretpostavljam da si to ti u pitanju? A ako se ne varam ti si onda bio i urednik ugašenog Pergama?
SPQRoma Posted - 28/07/2024 : 22:37:33
Ja sam od početka Golcondinog postojanja dizajner tamo, jedan od, ali nemam ništa ni sa odlukama ni sa izborom stripova ni sa finansiranjem i ostalim. Dakle, radim dizajn i marketing, što možete i vidjeti i na FB i ovdje na forumu i svugdje, nema tu nikakvih tajni. To što smo mi privatno dobri, ne mora da znači da imamo ikakve veze sa funkcionisanjem različitih firmi, pa to neko naziva istim ili bratskim firmama čim vidi isto ime u impresumu i kuje kojekakve teorije zavjere. Isto tako imate još dizajnera koji rade za Golcondu i DW, ali i za još neke druge izdavače, pa ne mora da znači da su oni vlasnici neke od tih kuća ili da su povezane i bratske. Posao je takav da možeš da ga radiš za koga hoćeš.

S druge strane, Colosseum je u potpunosti moj i Đukin i nikakve veze nemamo sa nekim drugim. Radimo samostalno, odlučujemo sami, ulažemo sami.
jasar123 Posted - 28/07/2024 : 22:25:45
quote:
Originally posted by john connor

Lepo objasnjeno. Ali kako objasniti jasaru da zbog dobrog ritma Coloseuma, ne pate Golcondina izdanja...ja mislim da oni bolje znaju od tebe, ko je vlasnik, i da li je to povezano, uvezano...



Ok, zbog ritma colosseuma ne pate izdanja golconde, ali ce ritam colosseuma patiti ako naprave istu gresku kao golconda, ukoliko krenu da se sire vise nego sto mogu da se pokriju.

Golconda nije naucila na greskama Darkwood-a, nadam se da ce colosseum nauciti na greskama golconde.

jasar123 Posted - 28/07/2024 : 22:17:46
quote:
Originally posted by djukak

Ne, Colosseum i Golconda nisu ista ekipa niti ista firma u različitim državama.
Vlasnik Golconde je Bojan Riznić i on nema apsolutno nikakve veze sa Koloseumom. Ni finansijske, ni uređivačke ni ikakve.
Vlasnici Koloseuma smo Bojan Jakovljević i ja i jedini odlučujemo šta se izdaje i jedini to finansiramo.
Tačno je da Bojan radi prelom za neka Golcondina izdanja, ali to nema nikakve veze sa Koloseumom kao izdavačem. Momak to radi profesionalno. Takođe, ja lično nikada ranije niti sada nisam imao niti imam bilo kakve veze ni sa jednim izdavačem i samo sam oduvijek bio kolekcionar stripova.
Dakle, mi nemamo nikakve poslovne ni bilo koje druge veze sa bilo kojim izdavačem sa prostora bivše SFRJ.



Ok, nisam to znao. Jedino sto kada otvorim svaku knjigu golconde i colosseuma vidim skoro istu ekipu, i tamo i ovde. Slozices se da je onda jako tesko ne povezivati vas.




teller Posted - 28/07/2024 : 21:41:14
meni uz sve nedostatke dva jako draga izdavaća...
john connor Posted - 28/07/2024 : 21:07:07
Lepo objasnjeno. Ali kako objasniti jasaru da zbog dobrog ritma Coloseuma, ne pate Golcondina izdanja...ja mislim da oni bolje znaju od tebe, ko je vlasnik, i da li je to povezano, uvezano...
djukak Posted - 28/07/2024 : 20:59:12
Ne, Colosseum i Golconda nisu ista ekipa niti ista firma u različitim državama.
Vlasnik Golconde je Bojan Riznić i on nema apsolutno nikakve veze sa Koloseumom. Ni finansijske, ni uređivačke ni ikakve.
Vlasnici Koloseuma smo Bojan Jakovljević i ja i jedini odlučujemo šta se izdaje i jedini to finansiramo.
Tačno je da Bojan radi prelom za neka Golcondina izdanja, ali to nema nikakve veze sa Koloseumom kao izdavačem. Momak to radi profesionalno. Takođe, ja lično nikada ranije niti sada nisam imao niti imam bilo kakve veze ni sa jednim izdavačem i samo sam oduvijek bio kolekcionar stripova.
Dakle, mi nemamo nikakve poslovne ni bilo koje druge veze sa bilo kojim izdavačem sa prostora bivše SFRJ.
jasar123 Posted - 28/07/2024 : 20:38:42
Ma da, to je praktično isti izdavač. A smešno je kada neko recimo kudi golcondu, a uzdiže coloseum. To je kao da uzdižeš ludens a spustaš strip agent ili obrnuto, a isti čovek vlasnik.

Recimo, kritikujemo svi golcondu zbog očajnog tempa kolekcionarskih knjiga, i hvalimo coloseum zbog odličnog ritma texa, a možda su ze dve stvari povezane. Da bi coloseum-ov tex išao redovno, golcondine knjige će ići još sporije.

Prosto, ista ekipa radi ta izdanja, i prioritet im je trenutno tex, lms i ken parker, a sve ostalo je u trećem planu, i zatu Julije nema preko godinu dana a imala je prve dve godine tempo kao sada coloseum-ov tex.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000