forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Objašnjenja Ludens edicija?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KitTeler Posted - 20/01/2024 : 19:09:45
Zagora sam čitao inače u Zlatnoj seriji u osamdesetim godinama prošlog stoljeća, sada se i sin uključio i krenuo prvo sa Čikom, sada i pomalo i sa Zagorom, uzimamo u knjižnici, imaju neki ograničeni broj stripova, ali nedavno smo bili na kiosku i malo me zamantralo koje sve edicije imaju pa bih iskusnije članove ovdje pitao što koja edicija znači (pokušao sam u pretraživanju foruma ali nisam bio baš neke sreće).

Jedino mi je jasno da je Klasik u stvari reprint nekih starih Zagora koje sam možda i sam već čitao, iako mi nije jasno kako su u isti broj ubacili dvije epizode (npr. uzeli smo Clark city jučer, idući broj tek za 3 mjeseca???). Znam da je Zagor inače znao biti u nastavcima od dva do tri stripa u prosjeku. Što je Original, što su Priče iz Darkwooda, što su ostali. Ovi novi, je li to što vrijedi?

Hvala, i oprostite ako je već netko postavio slično pitanje.

23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
---dp--- Posted - 01/02/2024 : 09:40:52
quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

Super je spisak. Jedino bi možda u LMS delu trebalo dodati Golkondin LMS. Istina tu je problem što pičinje od broja 999, tako da je broj 998 u limbu, osim ako nekad Golkonda ne postigne neki sporazum sa VČ koji jma prava na Mister No-a da zajedno izdaju broj 998 sa završetkom epizode započete u Dnevnikovom broju 997.



Ja sam odmah kupio pirata koji je odstampan kao LMS 98, i sad je kolekcija potpunija... prosto obozavam ovu novu LMS od Golkonde
---dp--- Posted - 01/02/2024 : 09:39:39
quote:
Originally posted by KitTeler

Zagora sam čitao inače u Zlatnoj seriji u osamdesetim godinama prošlog stoljeća, sada se i sin uključio i krenuo prvo sa Čikom, sada i pomalo i sa Zagorom, uzimamo u knjižnici, imaju neki ograničeni broj stripova, ali nedavno smo bili na kiosku i malo me zamantralo koje sve edicije imaju pa bih iskusnije članove ovdje pitao što koja edicija znači (pokušao sam u pretraživanju foruma ali nisam bio baš neke sreće).

Jedino mi je jasno da je Klasik u stvari reprint nekih starih Zagora koje sam možda i sam već čitao, iako mi nije jasno kako su u isti broj ubacili dvije epizode (npr. uzeli smo Clark city jučer, idući broj tek za 3 mjeseca???). Znam da je Zagor inače znao biti u nastavcima od dva do tri stripa u prosjeku. Što je Original, što su Priče iz Darkwooda, što su ostali. Ovi novi, je li to što vrijedi?

Hvala, i oprostite ako je već netko postavio slično pitanje.





Kad covek ovako pita i kad svi vide kooliko im je ustvari tesko, ili pre bih rekao predugo da objasne koje je koja edicija, tek onda shvatimo koliko smo svi "zaglibljeni" u stripovima... Zamislite da je pitao da mu se objasne sva strip izdanja na danasnjem nasem trzistu :)))))))
---dp--- Posted - 01/02/2024 : 09:38:09
quote:
Originally posted by jaki

Striscie su imale 30 pasica/kaiša tj 10 današnjih stranica.
Zašto 80 str?
Pretpostavljam da su u Bonelliju htjeli da izdanje ne bude preskupo pa im se 80 str.u boji činilo optimalno.
Dvadeset i nešto brojeva je išlo na 128 str.




Zagorove striscie su imale 80 stranica, to jest 80 kaiseva, ako se to prevede u danasnje stranice, to bi bilo 26 celih i 2/3 stranica. Blek i Miki su valjda imali po 30 ili 32 stranice u striscia formatu to jest desetak danasnjih stranica (a i to treba videti kako koji serijal jer ima vise serijala Blek i Miki striscia, cak su u nekim serijalima izlazili zajedno sa naizmenicnim naslovnicama, jedna sa Mikijem, jedna sa Blekom, inace Blek i Miki su u nekim edicijama izlazili naizmenicno i kasnije u vecim formatima u okviru istih edicija), no kod Blek striscia je postojala i druga prica, a i kod Zagora takodje. E sad, ne mogu da se setim koliko je to bilo ukupno strana kod Zagora a koliko kod Bleka (sa tom drugom pricom), moguce je da je kod Zagora 96 (zbog velicine tabaka za print u stamparijama)...
jaki Posted - 31/01/2024 : 10:56:48
Striscie su imale 30 pasica/kaiša tj 10 današnjih stranica.
Zašto 80 str?
Pretpostavljam da su u Bonelliju htjeli da izdanje ne bude preskupo pa im se 80 str.u boji činilo optimalno.
Dvadeset i nešto brojeva je išlo na 128 str.
Lenco Posted - 31/01/2024 : 02:33:24
quote:
Originally posted by jaki

Da...teško je u početku se snaći novima.
Redovni Zagor ide mjesečno na 96 str.
To je onaj s bijelim hrptom.
Zagor extra isto ima 96 stranica i to su epizode koje su izašle u jugi ali sad je extra već prešišao to razdoblje i reprintira epizode koje su počele u HR.
Zagor extra retro je reprint extre.
Zagor original je reprint od početka ali na 80 stranica mjesečno ali u boji.
Zagor klasik je reprint starih epizoda u cjelovitim pričama sa raznim brojem stranica i objavljuje se svaka 3 mjeseca.
Zagor zlatni kladik je reprint klasika.
Zagor Maxi su nove kompletne priče u velikom broju stranica.
Zagor gigant su dijelom nove a dijelom stare priče na A4 formatu.
Zagor+ili pripovijesti iz Darkwooda je edicija koja je zamjenila Zagor Maxi i nove su priče.Naizmjenično ide broj s cjelovitom pričom pa broj sa više kratkih priča oko jedne teme.
Zagor kolor su price na 96 str.u boji normalno.




zasto zagor original ide na 80 stranica? tako je iso u striscia formatu?

koliko je zagora u normalnom formatu u italiji izdano na 126 stranica, kad su se prebacili na 96?
KitTeler Posted - 21/01/2024 : 19:49:14
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by KitTeler

Hvala svima na dobrodošlici i hvala na iscrpnim odgovorima, sad mi je bar malo jasnije. Moram priznati da ste vrhunska zajednica ovdje na forumu.



Dobrodošao rendžeru!

Evo i spisak Malog Rendžera kad već imaš njegov nick:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50119



Hvala! Nisam čitao Telera možda 30 godina, ali uvijek je pravo vrijeme za povratak!
Spock Posted - 21/01/2024 : 13:24:42
quote:
Originally posted by KitTeler

Hvala svima na dobrodošlici i hvala na iscrpnim odgovorima, sad mi je bar malo jasnije. Moram priznati da ste vrhunska zajednica ovdje na forumu.



Dobrodošao rendžeru!

Evo i spisak Malog Rendžera kad već imaš njegov nick:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50119
tomas.hokenberi Posted - 21/01/2024 : 12:39:34
Super je spisak. Jedino bi možda u LMS delu trebalo dodati Golkondin LMS. Istina tu je problem što pičinje od broja 999, tako da je broj 998 u limbu, osim ako nekad Golkonda ne postigne neki sporazum sa VČ koji jma prava na Mister No-a da zajedno izdaju broj 998 sa završetkom epizode započete u Dnevnikovom broju 997.
KitTeler Posted - 21/01/2024 : 10:02:24
quote:
Originally posted by mladjo

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=B548119C8A61A420!234&ithint=file%2cxlsx&authkey=!AHA6hMHoa0PFlgc



Wow! Skidam kapu onom tko je ovo napravio!
KitTeler Posted - 21/01/2024 : 09:59:19
Hvala svima na dobrodošlici i hvala na iscrpnim odgovorima, sad mi je bar malo jasnije. Moram priznati da ste vrhunska zajednica ovdje na forumu.
peropero Posted - 21/01/2024 : 00:53:03
quote:
Originally posted by teller

Uzimaj sve od Zagora!
Tek onda nečeš požaliti!



jaki Posted - 21/01/2024 : 00:19:15
Da...teško je u početku se snaći novima.
Redovni Zagor ide mjesečno na 96 str.
To je onaj s bijelim hrptom.
Zagor extra isto ima 96 stranica i to su epizode koje su izašle u jugi ali sad je extra već prešišao to razdoblje i reprintira epizode koje su počele u HR.
Zagor extra retro je reprint extre.
Zagor original je reprint od početka ali na 80 stranica mjesečno ali u boji.
Zagor klasik je reprint starih epizoda u cjelovitim pričama sa raznim brojem stranica i objavljuje se svaka 3 mjeseca.
Zagor zlatni kladik je reprint klasika.
Zagor Maxi su nove kompletne priče u velikom broju stranica.
Zagor gigant su dijelom nove a dijelom stare priče na A4 formatu.
Zagor+ili pripovijesti iz Darkwooda je edicija koja je zamjenila Zagor Maxi i nove su priče.Naizmjenično ide broj s cjelovitom pričom pa broj sa više kratkih priča oko jedne teme.
Zagor kolor su price na 96 str.u boji normalno.
teller Posted - 20/01/2024 : 23:49:55
Uzimaj sve od Zagora!
Tek onda nečeš požaliti!
peropero Posted - 20/01/2024 : 22:31:53
I da, uzimaj i Zagor extra. Nećeš požaliti.
peropero Posted - 20/01/2024 : 22:27:25
Dobrodošao!
Dok sve ne odgonetneš, uzimaj malom obavezno Zlatni klasik. To su epizode koje si čitao osamdesetih i to sigurno vrijedi.
jaki Posted - 20/01/2024 : 21:31:51
quote:
Originally posted by Gazda98

"Obični" ili "originalni" Zagor ima 96 str i izlazi u nastavcima. Ima bijeli hrbat. To izdanje su novi Zagori ali treba uzeti u obzir da mi zaostajemo valjda 200 brojeva za Talijanima.



Ludens zaostaje 38 brojeva za talijanima.
Gazda98 Posted - 20/01/2024 : 21:07:57
"Obični" ili "originalni" Zagor ima 96 str i izlazi u nastavcima. Ima bijeli hrbat. To izdanje su novi Zagori ali treba uzeti u obzir da mi zaostajemo valjda 200 brojeva za Talijanima.
Zagor extra su stare epizode, žuti hrbat, također izlaze u nastavcima, no ta edicija je poodmakla i ajmo reć da su sad tu epizode koje su kod nas izlazile 90ih. Ova 2 izlaze na mjesečnoj bazi.
Zagor klasik su još starije epizode i njih ste vjv čitali u ZS. One rijeđe izlaze (svaka 3 mj) al tu se nalaze cjelovite epizode koje su inače izlazile kroz 2-4 broja.
Zagor specijal - specijalni broj izvan redovne serije u pravilu dužine 1 i pol epizode redovnog izdanja (132 ili 160 str, cjelovita epizoda)
Zagor maxi - isto kao specijal al veličine oko 300 str.). Ova 2 izlaze otprilike svaka 3 mj
Almanah - specijalno izdanje koje izlazi na godišnjoj razini. 96 str + desetak pisanog teksta o temi epizode.

Meni je ovo po sjećanju. To je izlazilo kad sam ja kupovao Zagora na kioscima a nisam ga kupio sigurno 10 god. Ako sam nesto pogriješio ili ima još neko izdanje, nek me neko ispravi/dopuni.
Vrangel Posted - 20/01/2024 : 20:19:19
Samo malo volje i istraživanja po forumu i brzo ćeš pohvaliti konce...
mladjo Posted - 20/01/2024 : 20:13:06
Alan Ford:
https://mega.nz/folder/1ixmzKRS#1yUqnH8lZ0skmiP7vIeI_g
mladjo Posted - 20/01/2024 : 20:10:26
https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=B548119C8A61A420!234&ithint=file%2cxlsx&authkey=!AHA6hMHoa0PFlgc
mladjo Posted - 20/01/2024 : 20:06:36
Potraži postove člana "morski". U njegovom potpisu imaš Excell tablice sa usporednim popisima velikog broja Bonelli junaka.
teller Posted - 20/01/2024 : 19:33:54
KitTeleru…... dobrodošlicu ti želi Teller!
Nek ti netko pojasni šta te zanima, ja sam u žurbi!
matori paraliticar Posted - 20/01/2024 : 19:14:19
Nije niko postavio slicno pitanje.

Dobrodosao!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000