forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 AGARTHI: STAR TREK: PICARD - ODBROJAVANJE

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Agarthi Comics Posted - 30/01/2024 : 10:07:39
U PRODAJI
STAR TREK: PICARD - ODBROJAVANJE (Edicija Final Frontier #1)







PROVIRI U STRIP KLIKOM NA OVAJ LINK:
https://shorturl.at/jrBGP
STRIP MOŽETE NARUČITI NA OVOM LINKU:
https://shorturl.at/EM134

STAR TREK U BOSNI I HERCEGOVINI.

Prvi put na bosanskom jeziku.

Nova Edicija u sklopu Agarthija, “Edicija Final Frontier” kao prvo izdanje donosi nam:

STAR TREK: PICARD – Odbrojavanje
Svjedočite događajima koji nas uvode u epsku seriju Zvjezdane staze: Picard. Odbrojavanje počinje ovdje!

Prije nego što se povukao u svoj vinograd, Jean-Luc Picard bio je najodlikovaniji admiral u Zvjezdanoj floti. Onda mu je jedna misija zauvijek promijenila život. Nakon što otkrije da nadolazeća supernova prijeti cijelom Romulanskom Carstvu, Federacija pokreće misiju neuporedivih razmjera. Admiral Jean-Luc Picard odlazi u koloniju kako bi isplanirao evakuaciju, ali dolazi do šokantnog otkrića!

„Ispunjen poštovanjem i odanošću prema optimističnom, empatijskom srcu Zvjezdanih staza.“
~Polygon

„Fantastično pretočeno uzbuđenje oko Zvjezdanih staza: Picard u priču koja podsjeća fanove šta je zapravo suštinski cilj Jean-Luca Picarda.“
~ComicBook.com
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Edicija Prime Directive #1 ★ SF ★ 96 stranica ★ kolor ★ 170 x 240 mm ★ Tvrdi uvez ★ Autor Kirsten Beyer & Mike Johnson / Angel Hernandez ★ Prijevod Hadžera Šijalo ★ Datum objavljivanja 12.04.2023. ★ Puna cijena 30,00KM ★ Promotivna cijena 24,00KM (prvih mjesec dana)

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Kliknite na link i zapratite našu novu Facebook stranicu kako bi ste pratili novosti koje vam spremamo. https://tinyurl.com/FB-Agarthi
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Iluvatar Posted - 15/02/2024 : 10:42:48
Apsolutno ne, ja bi danas potpisao da ijekavica bude sastavni dio srpskog jezika ako tako ljudi zele. Pitaj njega bi li on potpisao bosanski jezik. Tako da nije isto.
Ako se vec tjera mak na konac onda ga mozemo tako sa svima, to je poenta.

Moje licno misljenje je da svi govorimo jednim jezikom sa razlicitim varijacijama, koje su poprilicno zanemarive.

Ali da, iritira me kada neko nekome nesto osporava a ne vidi nelogicnosti kod sebe.


Covjek je izbacio strip, i on nicim izazvan od svega se uhvatio za bosanski jezik, a drugi ispod..kao vidi stvarno bosanski. Eto zaboga bosanski. Pa hajd onda druze da vidimo malo kakvo je stanje kod tebe.



john connor Posted - 15/02/2024 : 10:25:53
Pa ti osporavas srbima ijekavicu, isto radis. Isto kao sto savitch osporava, kritikuje, mladja, zbog pokazivanja "imucnosti", a on to isto radi. Niko ne zeli da podje od sebe, to je problem regiona. Jbg, kad mu je bilo skupo 500din za kutiju za Malog Nema, negodovao na sav glas, sada se zaradjuje mnogo bolje, i onda si odmah jugosloven. Gradjanin sveta.

Neko je jednom lepo rekao da je ovo jedna prelivna septicka jama, to je nazalost lepo receno. Samo slovenci i hrvati se na vreme prikljucili na kanalizaciju.
Iluvatar Posted - 15/02/2024 : 10:17:49
Ocito smeta jer se to poteze vec ko zna koji put.
I apsolutno mi ne smeta bilo koja verzija bilo kojeg jezika i zabole me ko kako govori ali ako se vec pravi pametan, odnosno osporava drugima nesto onda...
john connor Posted - 15/02/2024 : 09:59:46
Ne znam zasto bi nekome smetalo da li je bosanski ili bosnjacki, slobodno ljudi mogu da ga zovu kako hoce. Smeta te kada te vredjaju, ali te ne smeta, kad vredjas da ne postoji srpski ijekavski...btw i ja pisem svoj recnik iz 1385god...
Iluvatar Posted - 15/02/2024 : 09:43:46
quote:
Originally posted by Sekta

Kakav je to bosanski jezik ? Vi svoju varijantu našeg zajedničkog jezika nazivate Bošnjački jezik.



Neka popijem ban i zao mi je da kaljam temu, ali moram.

Prvo, sam Ustav BiH je zvanicno preveden na bosanski jezik. Drugo, ako se vec pozivas na Ustav, imas i Ustavni sud BiH koji kaze da narodi imaju pravo nazvati jezik kojim govore kako zele, to vazi za sve konstitutivne narode, i u cemu je problem da jedan narod nazove jezik bosanski buduci da zivi u Bosni i Hercegovini i taj jezik smatra svojim? Dalje, Ustav FBiH koji tretira bosanski jezik vjerujem ne priznajes, dok se pretpostavljam kunes u Ustav drugog entitea, RS. Ustav BiH opet pretpostavljam vadis iz naftalina kada mislis da poentiras a kad nesto nije u korist vjerovatno ga ignoriras. Ne postoji bosanski narod? Ok, izjasnis se kao bosanac i hercegovac i nisi konstitutivan. Paradoks drzave koja se zove Bosna i Hercegovina.

Mogu li pitati kojim jezikom ti govoris? Pretpostavljam (opet) srpskim? Ako sam u pravu, cini mi se da koristis previse ijekavice. Ako govoris srpsko-hrvatskim, ok. Ako srpskim, ipak nisam siguran da je tolika upotreba ijekavice prikladna za taj jezik. Zbog ljudi koji se u BiH i CG izjasnjavaju kao srbi (iako ih iz matice paradoksalno srbi vise nego bi trebalo nazivaju bosancima i crnogorcima) a pricaju ijekavicom, jer ne mognu da se naviknu na ekavicu (urnebesno je koliko se mnogi trude bezuspjesno), poceo se u Srbiji gurati narativ da je srpski jezik ekavica i ijekivica, a budimo realni...

Suma sumarum, znam da se neki iritiraju na mnogo toga sto ima naziv bosanski, bosansko, bosanac i sl, ali postoji drzava Bosna i Hercegovina i postoji konstitutivni narod u toj drzavi koji ima svoj jezik koji naziva bosanski i postujte to. Ne prija ni to ime bosnjak za narod jer datira od vremena srednjovjekovne Bosne, a kad je jezik u pitanju ne prija bosanski , radije bi da ga se zove bosnjacki. Mislim wtf? Taj narod drugim narodima takve stvari ne osporava i nema potrebe da vi to radite tom narodu. Ja se osjecam kao bosanac i hercegovac, ali kad se vec cijepate na plemena onda ne osporavajte drugima prava na jezik i sl stvari.

Ovo je bez da ulazimo puno u historiju bosanskog jezika ciji prvi rjecnik datira od 1631. Mozemo negdje drugo o tome ali budi siguran da bi izgubio raspravu.

Dajte mi ban ako treba jer ovo je spamcina na ovoj temi, ali mislim da bi osporavateljima jezika jednog naroda koji to javno iskazuju i iritiraju trebala opomena prec ban ili sam ban kako se ovakve rasprave ne bi desavale i sirile.


Agarthi Comics Posted - 14/02/2024 : 21:24:58


Zbog velikog broja upita Agarthi Comics je omogućio za svoje kupce iz Srbije kupovinu i dostavu na svom webshopu www.agarthicomics.ba i na www.stripovi.ba sa posebnom cijenom dostave.

Dostava za sve narudžbe iz Srbije izvršene na webshopu će se dostaviti poštom uz jedinstvenu cijenu od 12,00KM (6,00eura) za sve narudžbe do 10kg.

Prilikom narudžbe neophodno je da upišite tačnu adresu za dostavu. Plaćanje se vrši kartično (putem ePay usluge - Raiffeisen Bank BH), bez provizije.
Dostava je u roku 7 radnih dana na teritoriji cijele Republike Srbije).
Akcijske cijene na artiklima koje važe za kupce u Bosni i Hercegovini su jedinstvene i za kupce u Srbiji.


Za dodatna pojašnjenja možete se javiti putem kontakt forme na webshopu.
RAKOSI4 Posted - 08/02/2024 : 14:22:47
Odlično , priča je vrhunska , preporuka za sve
Agarthi Comics Posted - 08/02/2024 : 14:04:19
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Pa naravno da sam nabavija , vrijeme je za Laktance



Stižu :)
RAKOSI4 Posted - 08/02/2024 : 13:47:41
Pa naravno da sam nabavija , vrijeme je za Laktance
Agarthi Comics Posted - 08/02/2024 : 13:44:16
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Agarti koja je ovo zajebancija , kad će Čelična kandža

Napravija si od striparnice kupleraj , nikad se ne zna ko će i kad će izać a ni uć



Jesi nabavio prve dvije?

Trebalo bi sajma..
RAKOSI4 Posted - 08/02/2024 : 12:11:49
Agarti koja je ovo zajebancija , kad će Čelična kandža

Napravija si od striparnice kupleraj , nikad se ne zna ko će i kad će izać a ni uć
RAKOSI4 Posted - 07/02/2024 : 15:16:55
Agarti kad će čelična kandža
Agarthi Comics Posted - 31/01/2024 : 23:57:09
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Agarthi Comics

quote:
Originally posted by IGMAN2

Ha?
Čekaj, ovo je izašlo prije 10 mjeseci... i tek sad...
I reklamira se i popust prvog mjeseca prodaje



Tako je! Zato sljedeći put treba informacije hvatati u letu. :)

Isti taj popust je upravo opet završava večeras...



OK, kad ga reklamirate, znači da nije rasprodan, tj. nadam se da se još može doći do kojeg primjerka.



Naći će se uvijek jedan za IGMAN.. :)

A s obzirom da našim propustom najava nije išla na vrijeme, sada ide, da ostane trag i jer će uskoro još jedan ST.
IGMAN2 Posted - 31/01/2024 : 21:40:26
quote:
Originally posted by Agarthi Comics

quote:
Originally posted by IGMAN2

Ha?
Čekaj, ovo je izašlo prije 10 mjeseci... i tek sad...
I reklamira se i popust prvog mjeseca prodaje



Tako je! Zato sljedeći put treba informacije hvatati u letu. :)

Isti taj popust je upravo opet završava večeras...



OK, kad ga reklamirate, znači da nije rasprodan, tj. nadam se da se još može doći do kojeg primjerka.
Agarthi Comics Posted - 31/01/2024 : 21:25:48
quote:
Originally posted by IGMAN2

Ha?
Čekaj, ovo je izašlo prije 10 mjeseci... i tek sad...
I reklamira se i popust prvog mjeseca prodaje



Tako je! Zato sljedeći put treba informacije hvatati u letu. :)

Isti taj popust je upravo opet završava večeras...
IGMAN2 Posted - 31/01/2024 : 17:40:40
Ha?
Čekaj, ovo je izašlo prije 10 mjeseci... i tek sad...
I reklamira se i popust prvog mjeseca prodaje
mladjo Posted - 30/01/2024 : 15:28:03
Sljedeći politički post rezultirati će udaljavanjem sa foruma.
alexts Posted - 30/01/2024 : 15:14:40
To još važi, nema ništa novije??
I like girlz Posted - 30/01/2024 : 14:53:48
quote:
Originally posted by Sekta

Prvi si počeo pričati smješne stvari.



opet provociraš nebulozama i negiraš jezik koji je i ustavna i historijska/istorijska/povijesna kategorija?

Agarthi Comics Posted - 30/01/2024 : 14:46:57
quote:
Originally posted by udarnik007

Ja sam nabavio ovaj strip (i pročitao) ali,
nekako mi se čini da nije imao 200 stranica kako
piše ovdje u opisu?



Upravu ste, greška (ispravljeno). Naredni je toliko.
udarnik007 Posted - 30/01/2024 : 14:42:29
Ja sam nabavio ovaj strip (i pročitao) ali,
nekako mi se čini da nije imao 200 stranica kako
piše ovdje u opisu?
Hercule Poirot Posted - 30/01/2024 : 13:54:55
Uf, fantastično! Imate kupca!
Agarthi Comics Posted - 30/01/2024 : 13:53:50
quote:
Originally posted by jaki

Najava nakon godine dana??



Iz nepoznatnih razloga (svemirskih).
jaki Posted - 30/01/2024 : 13:51:09
Najava nakon godine dana??
RAKOSI4 Posted - 30/01/2024 : 13:38:08
Nema ništa, a nema ni nove Čelične kandža i to već 15 mjeseci skoro
Agarthi kad će

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000