forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 224 - Obitelj Campbell

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 26/08/2022 : 11:02:43


Campbellima je piratstvo obiteljski zanat!

Kao istinska piratska legenda, nakon što mu je ubijena žena, Campbell se povukao iz posla kako bi svoje kćeri Itaku i Genovu odgajao u miru, daleko od bolnih uspomena. No prošlost ga sustigne u liku Carapepina, budale spremne na sve kako bi zadobila milost opakog Inferna, strašnog pirata i nekažnjenog ubojice Campbellove žene. Kako bi zaboravio vlastita zlodjela i mučnu prošlost, Inferno se želi zauvijek otarasiti Campbella, koji se pak, prisiljen na bijeg, s kćerima skloni na otok gubavaca. No sukob se doima neizbježnim. A veze koje vežu Campbella i Inferna složenije su nego što se čini... Campbell će opet morati ukrstiti mačeve sa svojim najgorim – i najbližim – neprijateljem, usput držeći na oku svoje ujedno mile i ludo smjele kćeri!

Na pola puta između pustolovnog romana i obiteljske kronike, Munuera je s Campbellima stvorio sjajnu piratsku sagu u kojoj se izmjenjuju drama, humor, avantura i nostalgija.

Kolorka 224 • Obitelj Campbell • 304 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij José Luis Munuera • Crtež José Luis Munuera • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 26.8.2022. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-224-obitelj-campbell/807/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
matori paraliticar Posted - 06/02/2024 : 18:59:00
Hvala na odgovoru Vide.
Vid Posted - 05/02/2024 : 23:23:48
Uzmi ovo. Nečes požaliti. Priča je zaokružena i nisam čuo, da se pominje neki nastavak.
matori paraliticar Posted - 05/02/2024 : 19:35:13
Ajd da razresimo ovu dilemu ako moze
nesto sam umislio da je neko rekao da ce
mozda biti neki nastavak ovoga?
(ili je mozda neki kraj "za sada" bez klif hhengera, pa ako bude jos albuma, bude?)
Da li sam to pogresno razumeo ili sta?

Ako moze odgovor bez spojlanja tipa
"ma kakav nastavak bla bla"

Na listi mi je za potencijalnu nabavku ovaj strip i jos jedno drugih 15 kolorka
(pa treba to sve organizovati kako, kada i da li)
don_draper Posted - 05/02/2024 : 18:42:02
Sasvim je očito po prvih par pogleda na strip na što podsjeća (Disney), ali Munuera je ovdje upakirao nešto što, iako je nacrtano, je avantura za pomalo ozbiljnije ljude.
Campbelli su formirani u kratke crtice koje čine 5 poglavlja, ali radnja je u biti tečna i sve se nadovezuje i prati.
Ima tu dosta klišeja i onih "obaveznih" elemenata u priči, ali cijeli pristup je dosta iznenađujuć i autentičan.
Humor je ovdje itekako prisutan i vrlo je dobro pomiješan s radnjom, ali strip se ne libi izvaditi najveće emocije iz svog arsenala.
Ne mogu reći da je radnja nešto kompleksna i teška za pratiti, ali ima taj neki blockbusterski užitak dok se prati, podsjeća malo na Pirate s Kariba.
Možda su neke fore slabije i nekada manje sjednu, možda ovi klišeji pokvare nekakav originalniji zaplet/rasplet, možda se radnja stripa katkada činila prozirnija i slabija, ali prema kraju je Munuera to sve jako dobro grupirao i ekipirao. Emotivno, ali i narativno, vrlo dobro izveden kraj i sasvim je opravdao uloženo vrijeme u čitanje.
Campbelli su topla, emotivna, ali i duhovita avantura. Problem je što nekada pati od svojih mnogih klišeja i otrcanijih narativnih pravaca, ali sve u svemu je u konačnici više nego zbroj svojih cjelina.

4/5
vknez Posted - 01/08/2023 : 11:41:53
Odličan strip. Baš mi je lijepo sjeo. I za razliku od klasičnih stripova, ovdje likovi pogibaju...
Peyo Posted - 22/03/2023 : 14:48:29
Munuera je (prema intervjuu u linku) od Dupuisa dobio zadatak napraviti klasični strip na suvremen način, sa ciljanom publikom od najmlađih čitatelja do starijih kolekcionara.

Da li je uspio? Ako mene pitate odgovor je: DA, i to bravurozno! Da sam uspio ovo pročitati prije Oscara ovo bi bio moj kandidat broj 1 za Oscara. Nakon čitanja Pet zemalja napisao sam da iako naizgled Pet zemalja nema mane, ne osjećam nakon pročitanog neko posebno zadovoljstvo, da mi nešto nedostaje, da mi fali humora, životnosti ... Ovdje je sve suprotno! Kod Campbellovih sve pršti od humora, osjećaja, životne radosti. Dijalozi su sjajni, britki, duhoviti, nerijetko puno zabavniji i od npr. Alana Forda! Likovi su sjajno osmišljeni. Evo jednog koji me podsjetio na Crnobradog (a sudeći po intervjuu ne samo mene).



A priča je dobrim dijelom kao neka (s obzirom na vrijeme radnje i okruženje nerealna) tinejdžerska sapunica za sve uzraste uz dosta klišea. Zvuči odbojno? Ne dajte se prevariti, očaravajuća je, osvježavajuća i skoro cijelo vrijeme na najvišoj razini (kada bih tražio dlaku u jajetu, sam kraj stripa nije po mom ukusu). Da citiram autora: Međutim, sav taj nedostatak realizma paradoksalno stvara oblik vjerodostojnosti u stripu!

Crtež nisam ni spomenuo, a on je sjajan. Iako sam u startu zazirao od njega, kao i kod svih novijih stripova koji vuku na Disneya i on me je oduševio. Sudeći po dodacima možda bi utisak bio još i puno bolji da je ovo crno bijelo izdanje.

Ako ste ljubitelji ponajboljeg klasičnog BD stripa ovo je za vas pun pogodak.

Ako nekog zanima cijeli razgovor s autorom:

https://www.actuabd.com/Jose-Luis-Munuera-Les-Campbell-est
prop_ovednik Posted - 17/03/2023 : 21:07:04
Mene je malo iznenadio kraj. Nisam mislio da će tako to završiti. Ali da, slažem se sa svima, avantura u duhu Disneya, dobra meni, a i mala svako malo okrene gledati kad su krokodila lovili, pa s njime kasnije utekli...
Chui Posted - 17/03/2023 : 18:53:29
Ovo mi je baš lijepo sjelo, vrlo duhovito i zabavno, iako su plašt i očnjaci luđi i kreativniji ali i vrlo teatralni, humaniji i opušteniji moment Campbellovih mi je nekako ipak malo bolje sjeo.
Cromwell Posted - 22/02/2023 : 09:50:50
Supersimpatičanstrip! Iako ima žešćih scena i par seksualnih aluzija ipak sve odiše nekakvom djetinjom razigranošću i ležernošću. Likovi su vrlo solidno okarakterizirani i svidio mi se sistem kroz koji postepeno otkrivamo njihovu povijest. Crtež jako dobar, klasičan a moderan sa hrpom šašavih detaljčića i toplim bojama koje ti se ne mogu ne svidjeti.
Ono što je minus jest da mi je možda "prejednostavan"?? Nekako imam osjećaj kao da sam preletio cijeli album s pola mozga jer je sve vrlo jednostavno servirano, što mi je bilo super ali na kraju ipak nemam osjećaj da ću ovo tako brzo opet poželjeti pročitati.

Ernie Pike Posted - 12/02/2023 : 19:11:31
Čitanje ovog stripa je bila prava uživancija.
alexts Posted - 31/01/2023 : 11:20:44
Ovo baš deluje kvalitetno.
Aco Posted - 31/01/2023 : 07:44:23
Jako dobro. Taman dobra mješavina humora, avanture, obiteljske drame...sve skupa začinjeno dopadljivim crtežom i kolorom. Nikad nije dosadno a ima nekoliko baš smiješnih situacija tipa kad pirati pušu u široku suknju da iskoriste kao padobran ;-)

Čita se brzo. Puno detalja u crtežu i lijepih kadrova, dodaci. Kraj odnosno rasplet me moram reći iznenadio, nisam očekivao da će tako završiti.

Sve u svemu - dajte još ovakvih stripova.
SenG Posted - 19/01/2023 : 23:18:36
Jako dobro. Ima humora, akcije, drame... I sve to u izvanrednoj izvedbi sjajnog crteža i jakog scenarija. Punokrvni pustolovni strip sa upečatljivim likovima. Usporedba sa serijalom Pirati sa Kariba se nameće sama od sebe.
jaki Posted - 11/12/2022 : 02:12:40
Lagano štivo sa dozom humora.
Iako ne znam ko je ciljana publika?
Strip je neozbiljnog tona ali za djecu nipošto nije(bar ne bi trebao biti).
anto Posted - 03/12/2022 : 18:07:40
i da citiram pcoroa,iako mu je post odmah iznad;čovek je napisao osvrt kao da mi je pročitao misli:
Neko ga je usporedio sa Disneyavim crtićem i usporedba stoji, pročitati ovaj strip je kako kad pogledaš neki kul Disney ili Pixar crtić. Akcija, humor, avantura, veličanje obitelji i tako to. To je ujedno i mala mana jer ima i tu neku predvidljivost tih crtića, nekako već unaprijed slutiš šta će se dogoditi (npr odmah je jasno ko je taj strašni maskirani kapetan Morgan).

Vidim da ima usporedbi sa Plaštom i očnjacima ali P&O su uvrnutiji i originalniji, a ovo je jedna mainstream komercijala u onom najboljem smislu. Sve znaš, a opet je gušt čitati i gledati. Posebno gledati - crtež je predivan.


Baš tako kao što napisa - sve je u stripu super,nema mu se šta zameriti,ali za neki moj današnji ukus,nedostaje malo "prljavštine",jbga; da sam klinac,da ne kažem mlađi,ovo bi me gađalo pravo u glavu,u sred čela,ali danas,to nije dovoljno (u smislu da strip bude iz klase 5+/5,kako ga je kuntakinte opisao), mora malo i van balansa.

U svakom slučaju,još jedna topla preporuka;ovo će sigurno planuti jako brzo.

5/5
pcoro Posted - 22/11/2022 : 14:17:34
Fora strip Neko ga je usporedio sa Disneyavim crtićem i usporedba stoji, pročitati ovaj strip je kako kad pogledaš neki kul Disney ili Pixar crtić. Akcija, humor, avantura, veličanje obitelji i tako to. To je ujedno i mala mana jer ima i tu neku predvidljivost tih crtića, nekako već unaprijed slutiš šta će se dogoditi (npr odmah je jasno ko je taj strašni maskirani kapetan Morgan).

Vidim da ima usporedbi sa Plaštom i očnjacima ali P&O su uvrnutiji i originalniji, a ovo je jedna mainstream komercijala u onom najboljem smislu. Sve znaš, a opet je gušt čitati i gledati. Posebno gledati - crtež je predivan 😍😍
john connor Posted - 15/10/2022 : 14:20:17
Eh da je vise ovakvih stripova, avantura u oravom smislu te reci.
sawitch Posted - 11/10/2022 : 09:32:57
Kako mi je lepo legao ovaj strip ne mogu opisati. Neko rece da podseca na Diznijev crtac, pa i da, u onom najlepsem smislu. Crtez prelep, ima lepog humora, fino je konstruisana avantura, bas sam zadovoljan. Ovakvih stripova mi treba sto vise u kolorkama..
sawitch Posted - 10/10/2022 : 07:42:32
Ali scena kada topom oduvaju pola engleskog kapetana... Umro sam :D Vrh!
Red Marquis Posted - 10/09/2022 : 14:37:40
Moj problem sa Campbellima je što nije duhovito koliko sam ja očekivao, i što kako albumi odmiču sve više liči na neki Disney film, a ne na neku otkačenu Plašt i očnjaci avanturu.
Nije loš strip, daleko od toga, ali ipak sam očekivao nešto više.
anto Posted - 10/09/2022 : 11:11:44
krenuh sinoć,mada kasno i umoran,i na samom početku pomislih "šta je ovde sad toliko posebno" (ista misao mi je,dobro se sećam,prošla kroz glavu i kad sam krenuo sa Plaštom i očnjacima).Ali ono što mi je prvo upalo u oko je da je ovde itekako valjao veći format,ili mi je vreme za naočare.
Kako god, jutros nastavih,tu sam negde pred kraj prvog albuma,i vidim da je "to to" - sjajna pronicljivost scenarija, na nivou one iz P&O (i većine Trondhajmovih uradaka) obećava jedno prelepo druženje sa ovim stripom.
DiSkAcH Posted - 02/09/2022 : 13:28:33
quote:
Originally posted by KuntaKinte

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=46648&REPLY_ID=2446693

Na ovo gore mogu samo da dodam da jedva čekam da se dočepam odštampanog primerka.



Znači da mu se ipak jako jako svidio strip.
Već sam napisao, i meni se privju jako sviđa, čekam pouste.
KuntaKinte Posted - 31/08/2022 : 11:17:05
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=46648&REPLY_ID=2446693

Na ovo gore mogu samo da dodam da jedva čekam da se dočepam odštampanog primerka.
DzekDenijels Posted - 31/08/2022 : 11:00:24
quote:
Originally posted by anam

....ovo se ne propušta...


+1
anam Posted - 30/08/2022 : 22:53:27
....ovo se ne propušta...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000