forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Blek 110 - Feroce Ferocio

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 05/02/2024 : 15:29:32
Blek protiv Jure!



Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
D.J. Posted - 03/03/2024 : 04:42:41
quote:
Originally posted by zlatan bihac

Ustvari, ako ćemo gledati francusku kronologiju iz kiwi edicije, onda bi trebalo ići ovim redoslijedom i tim redom čitati priče sa feroce ferociom:
Ludens 110,41,111,42,43,44.


Aha! Ok, hvala.
zlatan bihac Posted - 02/03/2024 : 20:15:10
Ustvari, ako ćemo gledati francusku kronologiju iz kiwi edicije, onda bi trebalo ići ovim redoslijedom i tim redom čitati priče sa feroce ferociom:
Ludens 110,41,111,42,43,44.
zlatan bihac Posted - 02/03/2024 : 14:16:29
quote:
Originally posted by D.J.

Kao prvo, jedna ispovijest, LMS 561 Nahoce mi je bio prvi Blek i LMS strip. Mislim da je izasao 1982., sto znaci da sam zivio 42 godine u zabludi da se Gvozden Gvozdenko pojavljuje samo jednom!
Hvala vam sto ste me prosvijetlili! No veceras sam krenuo u istragu vasim tragom i vasim informacijama i evo sto sam naucio:

Druga pojava Gvozden Gvozdenka je u Strip Zabavniku brojevi: 51 Izdaja, 52 Bekstvo, 53 Istina o Bleku. To je duga prica koja se direktno nastavlja na Nahoce. u Strip Zabavniku ga zovu Okrutni Feroce ili samo Okrutni.

Ludens je izdao jos tri epizode sa njime u brojevima 42 Bijele Stijene, 43 Skola Zlocina i 44 Majmun Lopov i zovu ga Bijesni Bijesnilo. U novome Ludens broju 110 je ta prva pojava Gvozdenka, Okrutnog, Bijesnila ili Ferocea, kako ga hocete zvati, iz LMS 561 Nahoce. A nadam se da ce Ludens izdati i njegovu drugu pojavu u slijedecem broju. To bi onda bilo svih 5 price izdatih od strane Ludensa.




Ta priča iz strip zabavnika je išla u Ludens broj 41, u priči žig pohlepe...

Znači Ludens 110,111,41,42,43,44.
D.J. Posted - 02/03/2024 : 05:16:44
Kao prvo, jedna ispovijest, LMS 561 Nahoce mi je bio prvi Blek i LMS strip. Mislim da je izasao 1982., sto znaci da sam zivio 42 godine u zabludi da se Gvozden Gvozdenko pojavljuje samo jednom!
Hvala vam sto ste me prosvijetlili! No veceras sam krenuo u istragu vasim tragom i vasim informacijama i evo sto sam naucio:

Druga pojava Gvozden Gvozdenka je u Strip Zabavniku brojevi: 51 Izdaja, 52 Bekstvo, 53 Istina o Bleku. To je duga prica koja se direktno nastavlja na Nahoce. u Strip Zabavniku ga zovu Okrutni Feroce ili samo Okrutni.

Ludens je izdao jos tri epizode sa njime u brojevima 42 Bijele Stijene, 43 Skola Zlocina i 44 Majmun Lopov i zovu ga Bijesni Bijesnilo. U novome Ludens broju 110 je ta prva pojava Gvozdenka, Okrutnog, Bijesnila ili Ferocea, kako ga hocete zvati, iz LMS 561 Nahoce. A nadam se da ce Ludens izdati i njegovu drugu pojavu u slijedecem broju. To bi onda bilo svih 5 price izdatih od strane Ludensa.
zlatan bihac Posted - 01/03/2024 : 20:28:04
To sa izdavanjem te dvije yu lms priče bi išlo malo teže jer bi ovi iz Ludensa morali tražiti te priče, skenirati i pripremiti za štampu, jer nema materijala od if edizioni...dok ovu priču san Lorenzo su oni dobili od talijana, ali su tu priču izbacili jer je taj broj bio broj 100 u Italiji i imao je 260-270 stranica, dok se Ludens u to vrijeme ustalio na 220-225 stranica po stripu. ..

A ta priča iz lms šta su već jednom izdali nije ostrvo crnih vitezova, već jedna druga, crni jahači lms 566, išla u Ludens special 7, je samo jedna u nizu reprinta koje ćemo imati kod ove edicije, ako se budu držali plana if edizioni..
delboj Posted - 01/03/2024 : 16:49:49
quote:
Originally posted by zlatan bihac

I idući broj će biti u istom fazonu, zadnja priča na 46 stranica, što bi značilo da će ukupno imati 192 stranice, što ostavlja mjesta da se ubaci ona priča šta je izbačena iz broja 79, avantura u san Lorenzu... treba im to u onoj njihovoj grupi na Facebooku pisati, možda prođe...


Eh, pa onda bi trebalo pisati i da ne ponavljaju LMS 499 Ostrvo crnih vitezova, jer su to objavili u broju 100, a sad ispada da bi ponovo trebalo da to objave u broju 113!? Nema smisla. Imaju i one dvije epizode koje nisu izašle u Italiji.

Čisto sumnjam da im vrijedi to pisati.

quote:
Originally posted by zlatan bihac

Osim u lms 561, feroce se pojavljuje i u strip zabavnik 51-53, kao i u epizodi od Porin broj 12. Bilo bi zanimljivo vidjeti kako su ga preveli u ta dva izdanja...


U Strip zabavniku je preveden kao "Okrutni", a u Porinovom izdanju nije preveden. Dakle, ovo nije baš Ludensova novotarija da se ne prevodi.
zlatan bihac Posted - 01/03/2024 : 14:30:21
I idući broj će biti u istom fazonu, zadnja priča na 46 stranica, što bi značilo da će ukupno imati 192 stranice, što ostavlja mjesta da se ubaci ona priča šta je izbačena iz broja 79, avantura u san Lorenzu... treba im to u onoj njihovoj grupi na Facebooku pisati, možda prođe...
mpavin Posted - 01/03/2024 : 13:45:16
Hvala na odgovoru, ja već pomislio da mi fali zadnjih 30-ak stranica.
Ivan Liverpool Posted - 01/03/2024 : 13:19:54
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Pregled broja:

Feroce Ferocio str 1-70, 70 str
Sveti vuk str 71-145, 75 str
Englezi dolaze str 146-191, 46 str



191 stranicu ima broj, evo tu sam pisao kako se protezu epizode od koje do koje stranice.
mpavin Posted - 01/03/2024 : 12:25:15
Koliko ukupno stranica ima ovaj broj? Pitam jer moj primjerak ima 191...
zlatan bihac Posted - 28/02/2024 : 22:01:43
Osim u lms 561, feroce se pojavljuje i u strip zabavnik 51-53, kao i u epizodi od Porin broj 12. Bilo bi zanimljivo vidjeti kako su ga preveli u ta dva izdanja...
zlatan bihac Posted - 28/02/2024 : 21:55:42
[url=https://postimg.cc/8F47svFf][/url]

Po ovome ispada da je i u idućem broju ovaj lik feroce... to bi trebalo biti priča špijun.
zlatan bihac Posted - 28/02/2024 : 15:24:17
Sad kad pogledam naslovnicu, i meni vuče na njega. Po popisu koji sam davno nekada radio, on se pojavljuje u ovom broju i još u brojevima Ludens 42-45, ali taj idući broj šta bi trebalo da bude Ludens 111, dvije prve priče nisam imao prilike nikada vidjeti, jer su neobjavljene kod nas, dok u ovoj trećoj ga nema...

Na if stranici stoji da amouriq radi obje te priče, a svih 5 priča o feroce ferociu je crtao cedroni,ali na drugim nekim stranicama stoji da prvu tu priču, špijun ipak crta cedroni, mislim da ju je la gazeta izdala u brojevima 123 i 124 pa se može vidjeti šta je tačno tu ..
Ted Miller Posted - 27/02/2024 : 22:54:53
zar nije u sljedecem broju Bleka naslovnica zapravo ovo sto smo sada citali u ovome, lik mi izgleda potpuno kao Feroce Ferocio sa tim obrvama ?
matori paraliticar Posted - 24/02/2024 : 13:39:39
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Izgubio sam kontakt sa Blekom (negde oko 60. broja), mozda i bolje sto je tako :).



Sigurno je bolje, nemoj se uopce propitkivati.


Hvala na savetu :) Sta cu malo sam znatizeljan ipak. Inace omiljeni blek mi je francuski. Jel lako dostupan popis yu bleka koji je za sada izasao kod ludensa?
Kod yu bleka je covek stvarno mogao ocekivati svacega po malo ;) (poprilicno wtf momenata)
delboj Posted - 24/02/2024 : 12:18:34
quote:
Originally posted by mmihoci

Na zadnjoj stranici je najava za idućeg Bleka kojom se vraća prema popisu kolege Morskog na broj 119. Dakle iza Ludensovog broja 97.
Izgleda da će Ludens preskočiti po tom popisu broj 19 a broj 20 je Ludens 1.


Već je bilo govora o tome da je tu došlo do miješanja naslovne i naslova brojeva 19 i 119.
jaki Posted - 24/02/2024 : 12:14:53
https://www.ifedizioni.com/it/catalogo/riedizioni/il-grande-blek/il-grande-blek-n-19-detail
mmihoci Posted - 24/02/2024 : 12:01:08
Na zadnjoj stranici je najava za idućeg Bleka kojom se vraća prema popisu kolege Morskog na broj 119. Dakle iza Ludensovog broja 97.
Izgleda da će Ludens preskočiti po tom popisu broj 19 a broj 20 je Ludens 1.


Giuda Ballerino Posted - 16/02/2024 : 11:07:07
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Izgubio sam kontakt sa Blekom (negde oko 60. broja), mozda i bolje sto je tako :).



Sigurno je bolje, nemoj se uopce propitkivati.
D.J. Posted - 14/02/2024 : 21:32:40
quote:
Originally posted by El Morisco

Ugodno iznenađenje nakon čitanja! Druga epizoda, nikada objavljeni Amouriq - epizoda Sveti vuk, usudim se reći, zaslužuje top 5 francuskih Blekova, u rangu s mitskom Legendom o bijelom bizonu. Nema Profe, nema Rodija, samo Blek, snijeg i divlje životinje - i to kakve! Naravno, tu su i Crveni mundiri i ako se ne varam, toliko udaraca i rana - Blek nije nikada zaradio...preporuka.


Odlicno! Znaci Blek dobio batine u dvije epizode zaredom u istoj knjizi. Prvo od Gvozden Gvozdenka, a zatim i u drugoj prici.
jaki Posted - 14/02/2024 : 09:19:53
Pasija.
El Morisco Posted - 14/02/2024 : 09:09:20
Ugodno iznenađenje nakon čitanja! Druga epizoda, nikada objavljeni Amouriq - epizoda Sveti vuk, usudim se reći, zaslužuje top 5 francuskih Blekova, u rangu s mitskom Legendom o bijelom bizonu. Nema Profe, nema Rodija, samo Blek, snijeg i divlje životinje - i to kakve! Naravno, tu su i Crveni mundiri i ako se ne varam, toliko udaraca i rana - Blek nije nikada zaradio...preporuka.
teller Posted - 09/02/2024 : 15:36:32
Ja bh reprint esse gesse... ali da naslovnice nacrta Kerac...
Zasto nebi uz redovnog krenuo i Blek specijal...
ReemCP Posted - 09/02/2024 : 14:36:52
Znat ćemo sve ovo proljeće, idealno dobit taj još jedan broj koji fali da spojimo sa LU 1 i skočit tamo gdje se stalo :)
zlatan bihac Posted - 09/02/2024 : 14:24:16
quote:
Originally posted by ReemCP

Ako ide reprint EsseGesse (što je suluda ideja), onda opet dobro za moj novčanik, još jedan serijal manje za kupovinu


Ma neće...stavili su u idućem broju naslov željezna ruka, a to je priča iz broja 119, domaćih autora...a stavili su naslovnicu od broja 19, tako da vjerujem da prvo ide 19 pa nakon toga 119,120...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000