forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Mitologije

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lwood Posted - 06/04/2019 : 22:54:50
Tema idealna za strip forum. S nekima smo se susretali u stripovima,s nekima u školi,neke su slabo poznate,neke su dobro poznate. Koje su vam omiljene? Zanimljive?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
GGG Posted - 12/02/2024 : 15:13:14


Iako stara sad več 35 godina, jedna od najboljih knjiga o slavenskoj mitologiji, bez raznoraznih špekulacija i fantazija, je Slovanska mitologija in verovanje od Damjana J,Ovseca - nažalost samo na slovenskom jeziku.

https://www.antikvariat-vodnik.si/?product=slovanska-mitologija-in-verovanje-damjan-ovsec


The Slavic Myths - Charney je inače fini dečko, amerikanac, odrastao u Europi, oženio slovenku i več nekoliko godina živi u Kamniku. Malo previše pop za moj ukus, ali piše zanimljive i pametne stvari.
Poli Posted - 21/12/2023 : 12:12:56

Prvi put vidim. Nisam ni znao da je sudjelovala na taj nacin.
https://emka.si/products/slavic-myths-9780500025017


lwood Posted - 21/12/2023 : 07:50:59
Ima ko ovo[url=https://postimg.cc/fJWVwTB4][/url] ?
mikado Posted - 19/11/2023 : 18:52:39
Ukoliko nekoga zanima dosta toga zanimljivog ima na https://religiopedija.blogspot.com/
U gornjem levom uglu je prevodioc na različite jezike.
lwood Posted - 17/11/2023 : 22:36:14
[url=https://postimg.cc/LgB4hkjn][/url]
lwood Posted - 11/06/2021 : 09:14:19
https://www.smithsonianmag.com/smart-news/archeologists-unearth-2300-year-old-cursed-chicken-jar-180977938/
lwood Posted - 03/11/2019 : 20:22:15
https://www.sciencemag.org/news/2018/06/feeding-gods-hundreds-skulls-reveal-massive-scale-human-sacrifice-aztec-capital?utm_campaign=ScienceNow&utm_source=JHubbard&utm_medium=Facebook
fandango Posted - 05/08/2019 : 11:00:04
Evo i intervju s premijerkom Islanda:

https://time.com/5634790/iceland-prime-minister-climate-change-interview/
fandango Posted - 05/08/2019 : 10:55:50
Super, hvala! Ovu plavu imam, ta ide u paru s crvenom knjigom o simbolima.
lwood Posted - 05/08/2019 : 08:58:25
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by lwood

Da,to ima čak i na hr.




Fala, decki, bum pogledal!



Evo ,da ti bude lakše.


Ova Mitologije Amerika,ispod nje je izvorno eng izdanje.
S desne strane su dvi kombinacije mitologija sa svih strana svita,
gornja hr donja eng. (različiti autori).
S live strane je odlična knjiga o Egiptu,bogovi ,religija,običaji itd.
fandango Posted - 05/08/2019 : 08:28:14
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

Šta gori? Norge ili Sweden?



Zasad je Island u vodstvu.


Dugo sam planirao na Island živjeti, zbog prirode, možda i odem ništa još nije nemoguće.



Ma nije samo priroda, društvo je uređeno,tuđi rad poštuju i isto tako naplate,socijalno zbrinu obitelji s djecom...uglavnom puno bolji uvjeti nego u lijepoj našoj.



Island je fenomenalan, bio sam tamo cetiri puta, vise-manje kao turist. To kako je njima drustvo uredjeno, to mi Balkanci mozemo samo sanjati. Vidi samo kako su novi Ustav napisali nakon krize, na principima direktne demokracije - na izborima su birali ekipu koja ce ga napisati pa su u tom komitetu bili recimo i jedan farmer, jedan student, nastavnici, itd.

Najljepse mi je bilo kad smo vozili oko otoka pa po pustoj cesti na stereu navines Sigur Rós - e tu sam im tek skuzio muziku. Prije me uopce nije ulovilo.

E sad ste me bas navinuli, idem odmah zvat zenu da pitam kad cemo opet na Island!
fandango Posted - 05/08/2019 : 08:15:58
quote:
Originally posted by lwood

Da,to ima čak i na hr.




Fala, decki, bum pogledal!
Tonka24 Posted - 03/08/2019 : 19:53:48
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Tonka24
Čudi me velika razlika Troje u odnosu na ekranizaciju.



Ma nema te šta čudit, kad Ilijadu moraš ukomponirat u Holywood.
Meni je najbolji dio u filmu kad Brad Pitt dolazi pred zidine i zaziva Hektora...i sama borba između njih dvojice naravno.


Meni je cijeli film jako dobar. Pogledao više puta, ipak me iznenadila tolika razlika. U filmu se Troja osvajala par dana u knjizi deset godina.
nagor Posted - 03/08/2019 : 14:18:31
Sjećam se te serije. Dobra.
mogorovic Posted - 03/08/2019 : 14:05:48
quote:
Originally posted by paro

Šta se tiče klinaca, preporučam seriju Odiseja s Armandom Assanteom u glavnoj ulozi



+1
paro Posted - 03/08/2019 : 13:29:43
Šta se tiče klinaca, preporučam seriju Odiseja s Armandom Assanteom u glavnoj ulozi
nagor Posted - 03/08/2019 : 12:43:21
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by nagor

Troja Director's cut je sasvim OK filmić. Svi glavni elementi priče su tu. Fale uplitanja bogova, ali meni to ne smeta. Djeluje koliko toliko autentično bez bogova.



Pa ne znam baš, valjda ovisi iz kojeg kuta gledaš. Meni kojeg su na faksu šopali Ilijadom (makar mi je sve to bilo dosadno), taj film ne predstavlja ništa više nego preplaćeni treš.
A sjećam se da su se tada i neki studenti filologije zgražavali nad filmom...a oni valjda znaju bolje od mene..



Za klince da malo osjete staru Grčku nije loše. Posluži svrsi. Sparta, Mikene, Helena, Troja, Ahilej, Hektor, čak je i Eneja u DC verziji... to su te osnove.
lwood Posted - 03/08/2019 : 12:34:57
Meni općenito grčka i rimska mitologija nisu nešto posebno. Valjda jerbo smo im previše bili izloženi kroz školovanje.
paro Posted - 03/08/2019 : 12:32:43
quote:
Originally posted by nagor

Troja Director's cut je sasvim OK filmić. Svi glavni elementi priče su tu. Fale uplitanja bogova, ali meni to ne smeta. Djeluje koliko toliko autentično bez bogova.



Pa ne znam baš, valjda ovisi iz kojeg kuta gledaš. Meni kojeg su na faksu šopali Ilijadom (makar mi je sve to bilo dosadno), taj film ne predstavlja ništa više nego preplaćeni treš.
A sjećam se da su se tada i neki studenti filologije zgražavali nad filmom...a oni valjda znaju bolje od mene..
nagor Posted - 03/08/2019 : 12:18:19
Troja Director's cut je sasvim OK filmić. Svi glavni elementi priče su tu. Fale uplitanja bogova, ali meni to ne smeta. Djeluje koliko toliko autentično bez bogova.
paro Posted - 03/08/2019 : 12:16:15
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

Šta gori? Norge ili Sweden?



Zasad je Island u vodstvu.


Dugo sam planirao na Island živjeti, zbog prirode, možda i odem ništa još nije nemoguće.



Ma nije samo priroda, društvo je uređeno,tuđi rad poštuju i isto tako naplate,socijalno zbrinu obitelji s djecom...uglavnom puno bolji uvjeti nego u lijepoj našoj.
paro Posted - 03/08/2019 : 12:11:52
quote:
Originally posted by Tonka24
Čudi me velika razlika Troje u odnosu na ekranizaciju.



Ma nema te šta čudit, kad Ilijadu moraš ukomponirat u Holywood.
Meni je najbolji dio u filmu kad Brad Pitt dolazi pred zidine i zaziva Hektora...i sama borba između njih dvojice naravno.
Tonka24 Posted - 31/07/2019 : 21:26:21
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

Šta gori? Norge ili Sweden?



Zasad je Island u vodstvu.


Dugo sam planirao na Island živjeti, zbog prirode, možda i odem ništa još nije nemoguće.
Tonka24 Posted - 31/07/2019 : 21:20:52
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

Otegnulo se kod mene čitanje Grčke mitologije ali zato su se duplo popravile priče. Trenutno sam na Troji.

Jesi li čita Gilgameša?


Nisam. Evo sredio prvi do 430 stranica sada drugi 400 stranica, mislim na ove najljepše priče klasične starine.
Dobro je za sada. Čudi me velika razlika Troje u odnosu na ekranizaciju.
lwood Posted - 31/07/2019 : 21:19:03
Da,to ima čak i na hr.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000