forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hachette Srbija - Marvelova kolekcija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zmcomics Posted - 16/02/2024 : 20:40:15
Eto, novo...
https://www.hachette.rs/stripovi/marvel/



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 04/05/2024 : 17:40:55
I Darkwood i drugi izdavači se slepo drže nekih jezičkih pravila, ne samo ČK.

Ali držati se pravila i držati se slepo, bez izuzetaka, nije isto. Sam pridev "slepo" znači da ne vidiš da to kako radiš ne valja. Pravila su da se poštuju, ali sve što se radi bez razmišljanja nije pametno.
john connor Posted - 04/05/2024 : 17:24:24
quote:
Originally posted by alexts

Hulče. Riče.

Ako naletim na Džeče, spaljujem strip na trgu uz prisustvo televizije.


Nije mi jasno zasto jos insistiraju na tome.

Odlican je Hulk, voleo bih celu seriju da vidim od nekog izdavaca, utopija znam...

Razumem i borga, Tor je sjajan, odlicna premisa, sve je odlicno, ali nastavka nema. Meni to ne smeta jer sam znao sta ocekujem, problem je kada ne dobijes ono sto ocekujes, kao kod Ck amera svih ovih godina. Zato meni to smeta, nekom drugom nesto drugo, trece...
john connor Posted - 04/05/2024 : 17:17:58
@borg
Na to nam je Born ukazivao pametno...

alexts Posted - 04/05/2024 : 16:47:17
Hulče. Riče.

Ako naletim na Džeče, spaljujem strip na trgu uz prisustvo televizije.
borg Posted - 04/05/2024 : 16:29:27
quote:
Originally posted by john connor

Ovo su Imrini :D



Ne može Imro bez da pusti malo krvi kolekciji.
john connor Posted - 04/05/2024 : 15:10:30
A ne verujem ni da cu da nastavljam...ovo sam uzeo zbog klinca, prvo se bas radovao, sada ga proslo...
john connor Posted - 04/05/2024 : 15:09:24
Ovo su Imrini :D
borg Posted - 04/05/2024 : 10:13:40
Što ih prodaješ, ako su ti sjajni?


john connor Posted - 03/05/2024 : 20:06:56
Meni i Tor sjajan. Sto kaze Alexts, stari Marvel je ono pravo.
john connor Posted - 03/05/2024 : 20:06:20
Ovaj Hulk je sjajan. Preporuka! Bili oni omnibusi koji sakupljali Davidov run, sjajna stvar.
borg Posted - 03/05/2024 : 18:28:14
quote:
Originally posted by jagodanbg

Znači sigurno zaokružena priča? Nemoj da se zjbem pa da uzmem i ovo pa da se iznerviram!
Obožavam Hulka



Uzmi slobodno. Lepa priča. Ima više nekih mini pričica, ali su povezane tom borbom između više ličnosti u glavi glavnog junaka. I to je zaokruženo... Kao što naslov kaže: Nečujni vrisci.
Ima naravno i nekih stvari koje će se protezati kroz 2000 stranica, koje nisu završene, ali nije nešto što ostqvlja priču nedorečenom.


alexts Posted - 03/05/2024 : 18:23:18
Rekao bih da ima više priča. Bitno je da poslednja nije presečena (nisam stigao dotle).

Super je ovaj Hulk. Kao i ceo "stari" Marvel.
jagodanbg Posted - 03/05/2024 : 17:08:29
Znači sigurno zaokružena priča? Nemoj da se zjbem pa da uzmem i ovo pa da se iznerviram!
Obožavam Hulka
alexts Posted - 02/05/2024 : 00:57:21
quote:
Originally posted by borg

Broj 5:
Neverovatni Hulk: Nečujni vrisci

Dobra priča. Zanimljiva. Ovaj put moram da pohvalim Rogana. Bilo je po mom ukusu. Bez bedaka, gmazova, autovanja i ostalih podilaženja... A opet efektno, sa dosta humora, nekako prirodno legao prevod uz priču.
Sama priča je zaokružena, zanimljiva, drži pažnju. Crtež dobar.





Baš trenutno čitam. Prve dve - dobre.
borg Posted - 02/05/2024 : 00:10:24
Broj 5:
Neverovatni Hulk: Nečujni vrisci

Dobra priča. Zanimljiva. Ovaj put moram da pohvalim Rogana. Bilo je po mom ukusu. Bez bedaka, gmazova, autovanja i ostalih podilaženja... A opet efektno, sa dosta humora, nekako prirodno legao prevod uz priču.
Sama priča je zaokružena, zanimljiva, drži pažnju. Crtež dobar.

borg Posted - 22/04/2024 : 21:51:55
Najkeru, sin mi ima osam, i svideo mu se najviše Spajdi od do sada pročitanih.
A ti, matori, ako ti se čita, skini sa neta pa pročitaj komplet...

U Spajdiju su stvarno preterali sa tim. Udaviše o tome šta je bilo prethodno... Pa kad završe prepričavanje a onda udare reklame gde se može o tome više čitati... Pa sve u krug. Plus sve naslovnice, alternativne naslovnice... Ne možeš da uživaš u stripu od reklama i tajmauta.
U ostalim nema toga...

U ostalim teku priče tečno, samo se prekidaju posle uvoda.

jaki Posted - 22/04/2024 : 21:35:32
Očigledno nisi čita Cak😁
naker Posted - 22/04/2024 : 21:22:30



Čudesni Spajdermen – Rođenje Venoma


Nije mi jasno zašto se ljudi bune pa ovo je genijalna edicija. Pročitaš par epizoda, pa onda imaš tekst koji ti prepriča šta se desilo u onim poglavljima koja nisu ubačena, pa onda ponovo iščitaš par epizoda, pa ponovo tekst kao rezime propuštenog.. Sjajno. Nadam se da ćemo doživeti tu evoluciju stripa da se neko seti da povuče tekst sa Wikipedije i objavi ga kao roman gde se prepričava šta se desilo u tamo nekom stripu.. A one napomene urednika koje te upućuju na izdanja Čarobne knjige su zlata vredne.

Ovaj prvi tom je otprilike neki moj maksimum što se tiče ove edicije. Kasni se sa izdavanjem ovoga jedno dvadeset godina
IGMAN2 Posted - 21/04/2024 : 21:43:33
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Solidno uklopljena rikna (hrbat)...



Malo prerazvucena.
Prvih sedam brojeva ne pokazuju nista
DzekDenijels Posted - 21/04/2024 : 14:02:37
Solidno uklopljena rikna (hrbat)...
borg Posted - 21/04/2024 : 10:52:18
Ma nebitno, svuda je manje više isto. Izdavač ima pravo da malo pretumba redosled i prilagodi lokalnom tržištu. E, sada, hronologija čitanja ne znam koliko je prilagođena broju knjige u kolekciji. Verovatno ni malo. Ne znam kako će ići na primer Planeta Hulk. Ima dve knjige. Možda budu išle malo deblje. Videćemo.
Neko pomenuo iznad da bi bilo dobro znati koliko se brojeva prodaje na kioscima. Ili bar tiraži u koliko su rađeni...
Da ne davim, nema se ovde šta reći osim nagađanja.

Evo slike te 200+ kolekcije:



Lajkovcanin Posted - 21/04/2024 : 10:32:19
Prosto je nebitno da li su izdavali u Americi ili je evro-izdanje. Poenta je ista. Tamo (Amerika, EU, GB) je mnogo lakše nabaviti ostatak priče ako ne na maternjem jeziku onda na engleskom. Ili im je bar jeftinije nego nama....
john connor Posted - 21/04/2024 : 09:26:05
Pa da nesto isto kao i Ck fazon, nasli se.

Ovakvih edicija ima svuda, poenta je da US, GB, Aus, mozes naci odredjenu seriju koja ti se svidela, pa ti ovo dodje kao rrklama, toga kod nas nema...ili ce biti vidi u Ck izdanju. Na kraju ce biti, kupujte da bi vasa polica lepo izgledala.
borg Posted - 20/04/2024 : 23:37:53
Henry, moram se složiti sa tobom. I voleo bih da ima neko zvaničan da kaže neke konkretnije stvari o kolekciji koja ide kod nas.
Ako ti imaš neki info, daj podeli sa nama.

Što se slike hrbata tiče, našao sam ovu britansku kolekciju od I-XL (40 brojeva) sa identičnom slikom.



E, sada, da li će se ostatak uklopiti u jedinstvenu sliku, ili je posle broja 40, nova slika na hrbatima ne znam. Uglavnom naslovi koji idu kod nas nisu ni redosledom ni izborom isti.
Negde sam naišao na info da je originalno bilo zamišljeno 60 naslova. Ali su kasnije odabrali 120. E sada, u toj opciji sa 120 je drugačija slika na rikni. Opet drugi naslovi i drugačiji rasporedi. Svuda je naziv edicije isti.

Kretali su sa ovim naslovima na svim kontinentima. Negde se primi, negde su odustajali već posle par brojeva. Nisam video baš za USA, ali se prodaje i u Bazilu i u Australiji, GB, EU itd... Koliko sam skontao u Poljskoj guraju do 170 knjiga u kolekciji. Negde naleteh na najveću cifru od 220 naslova. Možda i ovog Tora dopune sa novom knjigom, ako se bude išlo na preko 100 knjiga.

Al, možemo samo da lupetamo. Jer nemaju nikakvu osobu za kontakt sa kupcima, pa nećemo dobiti odgovore na neka pitanja.

A i ako prekinu izdavanje, nećemo imati koga da prozivamo.

Fabrička proizvodnja. Il kupiš il ne kupiš, nema šta da pitaš ili laješ.

henry Posted - 20/04/2024 : 22:51:55
quote:
Originally posted by Lord Vader89

pa nzm da li ovo uopšte i ide kod amera; ovo je evro-izdanje....


Vidiš da lupetaju za sve pare

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000