forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Velike Bonelli priče 5 - Martin Mystére

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 04/03/2024 : 15:31:02
Mister Jinx! Ima li strašnijeg Martijeva protivnika?



Scenarij: Castelli
Crtež: Freghieri

320 str.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 27/03/2024 : 20:15:23
Napokon Martin!

Vrijeme Nula

Priče su ipak odraz vremena, možda više izvedbom nego idejom. Čovjek bi rekao u ovom ubrzanom društvu gdje nam tehnologija omogućava da sve obavimo brže i efikasnije neće biti problema sa nedostatkom vremena pa ipak vremena za sve što želimo nikad manje. A da i ne govorimo da je od pojave društvenih mreža FOMO efekt sve jači i jači. Priča je ipak više orijentirana na zaplet i polako gradi radnju da bi naprasno završila sa mlakim sukobom. Zna tako Castelli dati prednost ideju u odnosu na priču. Jinx tu svakako ima glavnu ulogu. Dodjeljena mu je namjerno karizmatična ličnost, praktično ljudsko oličenje vraga. I uspijeva mu u tome.

Operacija Dorian Gray

Za razliku od prvog Jinxa, ovdje se scenarist više potrudio oko strukture priče. Iako koristi prečesto dvije paralelne radnje i prisjećanje, priča je napeta i radnja dinamična a sami tvistovi jako dobro izvedeni (vjerujem da su još jači kad ih se čita mjesec za mjesec). Nakon izuma upotrebe seruma za ubrzanje ovdje je riječ o vječnoj mladosti. na neki način. Koristi revolucionarni izum da preseli kompletnu svijest osobe, pomoću bio računala u drugu osobu. Ima i nekoliko dobrih emotivnih trenutaka. O tome koliko ova priča znači za neke priče iz budućnosti, da ne govorimo.

Dreamtravel

Zapravo, jako volim zajebantskog Castellija. Volio se on šaliti sa samim sobom. Zabavna minijatura.
podviz Posted - 22/03/2024 : 08:33:51
quote:
Originally posted by 1Euro
Danas Martin stigao na kioske u Sloveniji!


Da, hvala. Našao danas o Škofjoj Loci
Hercule Poirot Posted - 22/03/2024 : 08:12:43
Ovo nisam odavno čitao, iako bi moj izbor za MMa bile neke druge priče, ali dobro.
going going Posted - 21/03/2024 : 22:47:28
Da, da, videh, hvala Spock
Spock Posted - 21/03/2024 : 19:32:30
quote:
Originally posted by going going

Ovde su dakle 3 priče o Mister Jinxu? Prve dve iz regularne serije oko 40 i nekog broja i 60 i nekog broja i dodatak od 10 stranica koji je izašao u nekom časopisu a kod nas samo u Libellusovom superbooku?




Da, a imaš linkove na recenzije pokraj naslovnice:
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/martin-mystere-mm-vbp-5-mister-jinx/40723/0/
going going Posted - 21/03/2024 : 17:02:54
Ovde su dakle 3 priče o Mister Jinxu? Prve dve iz regularne serije oko 40 i nekog broja i 60 i nekog broja i dodatak od 10 stranica koji je izašao u nekom časopisu a kod nas samo u Libellusovom superbooku?
1Euro Posted - 21/03/2024 : 14:39:13
quote:
Originally posted by podviz

U kioscima u Sloveniji?
Ja još nisam pronašao...



Danas Martin stigao na kioske u Sloveniji!
petarStripovi10 Posted - 21/03/2024 : 08:24:25
Dobar stari Marti. To su bile epizode.
Koliko vidim po talijanskim izdanjima nema na vidiku jos jednog Martija u Velikim Bonelli pricama.
Ghost Posted - 19/03/2024 : 00:00:04
Kad pogledam i ja sam kako klinac vise voleo Djila da citamkoji je isao ispred Martija.Ali sam ga na kraju i njega zavoleo
1Euro Posted - 15/03/2024 : 14:35:44
quote:
Originally posted by NIXA

ja ste i dalje mucim sa Martijem, jednostavno nije za mene...a imam 40+ :D





toga se i ja bojim
NIXA Posted - 15/03/2024 : 08:45:02
ja ste i dalje mucim sa Martijem, jednostavno nije za mene...a imam 40+ :D
podviz Posted - 14/03/2024 : 15:16:06
quote:
Originally posted by 1Euro
Javim ovdje kada stigne


+1
peropero Posted - 14/03/2024 : 14:30:48
quote:
Originally posted by Ted Miller

oh man, kakvo osvježenje Marti Misterija :D , nisam ga baš kao klinac volio tih par brojeva što sam imao, preteško je to za klince, al sada, damn, šteta što nema redovne, uzimao bih :)



+1
Ted Miller Posted - 14/03/2024 : 13:56:40
oh man, kakvo osvježenje Marti Misterija :D , nisam ga baš kao klinac volio tih par brojeva što sam imao, preteško je to za klince, al sada, damn, šteta što nema redovne, uzimao bih :)
1Euro Posted - 14/03/2024 : 12:45:54
quote:
Originally posted by podviz

U kioscima u Sloveniji?
Ja još nisam pronašao...



nije još. Ja uvijek dobivam sms poruku od prodavačice na kiosku odmah nakon što ona dobije stripove, često me ta poruka i zbudi jer ih šalje oko 7 ujutro a do danas još nisam dobio poruku, znači da nije stiglo, možda sutra ili u subotu. Javim ovdje kada stigne
podviz Posted - 13/03/2024 : 13:31:12
U kioscima u Sloveniji?
Ja još nisam pronašao...
Shaner Posted - 13/03/2024 : 10:29:28
Hvala!

peropero Posted - 13/03/2024 : 00:40:51
quote:
Originally posted by Shaner

Kao klinac sam strašno volio Martija i naučio jako puno kroz epizode koje je Dnevnik objavljivao, međutim, kad sam se uhvatio čitati sve ispočetka pred nekih 15-ak godina ostao sam razočaran. Čitajući ove epizode ponovo, nakon još jedne duge pauze, vraća mi se onaj dojam iz djetinjstva. Pozitivnom dojmu svakako doprinosi i moj nikad više izražen nedostatak vremena i poistovjećivanje koje proizlazi iz toga. Ali neovisno o tome u pitanju su stvarno dobre epizode kojima ću se sigurno vratiti još koji put.

Pitanje za poznavaoce: U kojim se još epizodama pojavljuje Jinx?





Nisam poznavaoc, ali evo nekih:

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lib-79-beskrajno-secanje/2669/

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-alm2002-povratak-mister-jinxa/816/

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lms-103-105-prokletstvo-kunandjuna/159/
Shaner Posted - 12/03/2024 : 22:51:21
Kao klinac sam strašno volio Martija i naučio jako puno kroz epizode koje je Dnevnik objavljivao, međutim, kad sam se uhvatio čitati sve ispočetka pred nekih 15-ak godina ostao sam razočaran. Čitajući ove epizode ponovo, nakon još jedne duge pauze, vraća mi se onaj dojam iz djetinjstva. Pozitivnom dojmu svakako doprinosi i moj nikad više izražen nedostatak vremena i poistovjećivanje koje proizlazi iz toga. Ali neovisno o tome u pitanju su stvarno dobre epizode kojima ću se sigurno vratiti još koji put.

Pitanje za poznavaoce: U kojim se još epizodama pojavljuje Jinx?

ReemCP Posted - 12/03/2024 : 15:17:45
Hvala što ste mi to razjasnili, sad više nema nedoumica u pogledu toga.
Dobro će mi to doći jer uskoro u planu za gledanje jest film u kojem je taj Bigfoot ili Sasquatch viđen u šumama Sjeverne Kalifornije ;)

peropero Posted - 12/03/2024 : 09:25:45
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by peropero

quote:
Originally posted by henry

Jeti "živi" na Himalajama,Saskvač je Severni Amer



Ma isto je.

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-917-918-jeti/1289/



Nije, nipošto. Pusti Zagora, nije ni osnovnu završio.



Da ne prepričavam, pročitaj kraj komentara igora 12 ispod recenzije.
Curunir Posted - 11/03/2024 : 23:56:06
quote:
Originally posted by henry

Isto je u smislu da sva tri ne postoje

Inače, slažem se za Martija - od svih Boneli junaka, ako izuzmemo Kena, njegovih prvih stotinak epizoda su najkonzistentnije po kvalitetu. Mister No i Dilan su tu negde ali mi se čini da je MM najdalje ostao "svež", kod ovih se ranije oseća zamor materijala i ima više prosečnih i slabijih epizoda.
Moj utisak, naravno, ispravite me ako grešim.





Slažem se ako misliš na epizode kao sveske, ali nipošto ako misliš na epizode kao priče. Tada je broj mnogo manji.
henry Posted - 11/03/2024 : 23:43:50
Isto je u smislu da sva tri ne postoje

Inače, slažem se za Martija - od svih Boneli junaka, ako izuzmemo Kena, njegovih prvih stotinak epizoda su najkonzistentnije po kvalitetu. Mister No i Dilan su tu negde ali mi se čini da je MM najdalje ostao "svež", kod ovih se ranije oseća zamor materijala i ima više prosečnih i slabijih epizoda.
Moj utisak, naravno, ispravite me ako grešim.
Curunir Posted - 11/03/2024 : 23:37:44
quote:
Originally posted by peropero

quote:
Originally posted by henry

Jeti "živi" na Himalajama,Saskvač je Severni Amer



Ma isto je.

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-917-918-jeti/1289/



Nije, nipošto. Pusti Zagora, nije ni osnovnu završio.
Curunir Posted - 11/03/2024 : 23:35:27
quote:
Originally posted by ReemCP

A koje je onda od to dvoje Bigfoot?
Ja mislio da su to sve sinonimi.



Bigfoot je u SAD-u, Sasquatch u Kanadi, ali to su kao vrlo bliski rođaci koje je uistinu teško razlikovati, dok je Jeti vrlo, vrlo dalek rod, k tome još i član partije, iako je po boji torcidaš

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000