forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hachette Srbija - Marvelova kolekcija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zmcomics Posted - 16/02/2024 : 20:40:15
Eto, novo...
https://www.hachette.rs/stripovi/marvel/



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 22/05/2024 : 04:30:36
quote:
Originally posted by borg

Gole sise ne smeju da se pojave, u svakom kadru gde se pojave su sakrivene, ali zato ništa nenormalno da muž krene da taba ženu sa ciljem da je ubije...
Verovatno deca ne bi trebalo da vide gole sise dok je ekstremno nasilje ono što pospešuje prodaju, samim tim je preporučljivo.





O ovome sam i ja pisao na forumu a i uzivo govorio tokom razgovara mnogo puta.
To je problem americkog drustva i americke industrije zabave vec skoro jedan citav vek jer su ustvari ekstremno konzervativno drustvo prepuno puritanaca. Setimo se samo Hejzovog koda koji je vladao skoro 30 godina i cenzurisao filmove od 30ih pa skoro do druge polovine 60ih godina proslog veka. Nakon toga je dosao rejting sistem koji nije poguban kao Hejzov kod ali koji svakako apsolutno podrzava prikaz nasilja a minimalizuje svaku mogucnost prikaza seksualnosti. To im je nekako u kulturi, bolje oruzje u ruci deteta nego sise u ruci adolescenta.
Znamo i da su skloni bili cenzuri i u stripovima sa Comics Code Authority - mnogo nasilja i eksplicitnih scena (ukljucujuci i golotinje) u EC-evim stripovima a i Betmen i Robin spavaju zajedno u istom krevetu, to naginje homoseksualizmu, odmah cenzurisi!
john connor Posted - 21/05/2024 : 14:49:53
Slazem se ja sa gorenapisanim, ali nije isto citati nesto kada aktuelno izlazi, nor 2004, i sada 20 godina posle.

Meni Astonishing nije izdrzao test vremena sto kazes, nije ni Morrisonov New X Men, sto se mene tice...ali treba procitati, videti cemu hajp.

Sto vise vremena prolazi sve su mi drazi Marvel stripovi 70, pa i 80ih. X men ne uzimam vise ni stare ni nove, ali Wolverine redom meni dobar, Spiderman,
Shang Chi, Guardiansi takodje...tako da ima dobrih stvari...
alexts Posted - 21/05/2024 : 12:29:50
quote:
Originally posted by john connor

Ajron Men nije odlican, ali Hulk i Tor jesu.




Sa ovim delom se slažem. Ajron Men je uvek (nekad, zapravo) bio druga liga u Marvelu i kad je Marvel bio najbolji nije imao kapaciteta, niti je to moguće, da im svi stripovi budu sjajni.

S obzirom da je najstariji iz ove edicije do sada ('79-a), Iron-Man je najnaivniji (mada je jedina skroz naivna epizoda ona o postanku, koja prepričava epizodu iz 60-ih). Ali je dobar strip, za mlađu publiku, sasvim OK. J.R.J. kao crtač u ovoj početnoj fazi ima puno grešaka, zbog neiskustva, ali je uparen sa dobrim tušerom, koji izvlači estetiku.
alexts Posted - 21/05/2024 : 12:23:17
quote:
Originally posted by john connor

Ajron Men nije odlican, ali Hulk i Tor jesu.

Pre 20 god ljudi su bili odusevljeni Astonishing X Menima i Ultimatesom, dobili nesto drugacije, iako izgleda nisu za neku ultrakonzervativnu publiku tipa alexts...



Klinci su bili oduševljeni, njih je lako oduševiti. A tu su i kritičari (henry je tu negde), koji su stasavali u to vreme i krenuli da u tekstovima hvale ono što je američka mainstream produkcija stripova nudila tih godina, kao svoje deluxe proizvode.

Da li su oni izdržali test vremena? Kako koji, mnogi ne.

Da su Ultimates neprolazna vrednost, prošli bi bar prvi test - test dužeg opstanka na tržištu, ali posle početnog interesa publike zbog "drukčijosti", ili jeftinog (a efikasnog) šokantnog sadržaja u stripovima Marka Millara, nisu imali kapaciteta za više.

Jer, kao što borg reče, potrebne su i bolje priče, likovi sa kojima možemo da se identifikujemo i svašta-nešto.
john connor Posted - 21/05/2024 : 11:28:56
Ajron Men nije odlican, ali Hulk i Tor jesu.

Pre 20 god ljudi su bili odusevljeni Astonishing X Menima i Ultimatesom, dobili nesto drugacije, iako izgleda nisu za neku ultrakonzervativnu publiku tipa alexts...
borg Posted - 21/05/2024 : 09:03:39
Going going, scena između Mrava i Ose mi je prototip onoga što ne valja u današnjem Marvelu. Ide se bespotrebno u krajnosti. A i čudni su im principi. Gole sise ne smeju da se pojave, u svakom kadru gde se pojave su sakrivene, ali zato ništa nenormalno da muž krene da taba ženu sa ciljem da je ubije...
Verovatno deca ne bi trebalo da vide gole sise dok je ekstremno nasilje ono što pospešuje prodaju, samim tim je preporučljivo.

A za Ajron Mena sam napisao da nije loš, što automatski ne znači odličan. :)
Ali za crvenu, ja sam bio zadovoljan odnosom uložrnog-dobijenog.


alexts Posted - 21/05/2024 : 01:33:26
quote:
Originally posted by going going



Ovo cu nabaviti nakon pozitivnih komentara alextsa i borga.



E, nisam ga ja posebno nešto pohvalio, jeste solidan.
going going Posted - 21/05/2024 : 01:03:27
quote:
Originally posted by borg

7. Ultimativni: Nadljudski

Novi strip, novo okupljanje. U ovih 7 knjiga su se do sada uglavnom okupljali.
Priča je isforsirana...
Kolor malo vadi stvar. Crtež solidan, al nešto i nisam fan ni digitalnog crteža ni digitalnog bojenja.
Mislim da sam i u ovoj knjizi našao jednog gmaza.
Inače ima dosta referenci američke kulture. Od književnih priča, preko filma, stripa, krpljenja glumaca iz Marvel filmova... Verovatno zanimljivo štivo većim fanovima Marvela. Za mene, ispodprosečna priča.






Ima i recenzija na sajtu, samo je izasla pre domaceg izdanja pa se zove na engleskom The Ultimates. https://www.stripovi.com/recenzije/ultimativni-ult-bg-1-8-the-ultimates-i/1980/

Meni je ovaj strip bio dobar, prenosim komentar sa recenzije:

Jako dobar, tecan, moderan, zabavan superherojski strip. Ultimativni Avendzersi za 21. vek. Fino je Millar svasta ovde ubacio osvrcuci se na Marvelovu istoriju i neke ranije dogadjaje iz ranijih stripova koje je sada reinterpritirao. Pogotovo mi se svidela eskalacija odnosa izmedju Henka Pima i njegove zene Ose i onda kako to Kapetan Amerika resava na ,,staromodan" nacin.
Ono sto bih istakao kao negativne strane stripa jeste kako se svi likovi ophode prema Brusu Baneru, stvarno mi nije jasno sto ga svi toliko sikaniraju i omalovazavaju. I oseca se zeitgeist odnosno duh tog vremena, americki militarizam i uzdizanje njihove vojske i jedinica u elitne legije koje treba da se postuju sa strahopostovanjem uz jako degutantno pojavljivanje Busha. Takodje neki dijalozi su umobolni ko da ih je pisao napaljeni tinejdzer.

Osim toga, sveukupno jako dobar strip vredan citanja ako volite Marvelove stripove i filmove ili uopste da ponekad utonete u svet superheroja. Ovo je malo ozbiljniji i mracniji svet. I mislim da sam citao ovo sa 12, 13 godina odlepio bih od odusevljenja, ali i sada mi je ovo jako zabavno i zanimljivo i bas bih voleo da procitam i nastavke, makar Ultimativne drugi deo, ako ne i taj navodno nesrecni treci Loebov deo.

Crtez Brajana Hica je bas filmski. Iako volim da crtez u stripovima bude stripovski, ne smeta mi ni ovakav vise filmski. Cak mi je bas prijao i neki kadrovi su stvarno prelepi i za uokviriti i okaciti na zid.

Naslovne strane su mogle da budu malo mastovitije od samo krupnih planova glavnih likova.

8/10


quote:
Originally posted by borg

6. Ajron Men: Demon u boci

Nije loše. Zanimljiva priča(e). Posle prave plejade neprijatelja ispada da je najteža bitka Limenog, pobediti sebe.
Fino napisano. Lepo nacrtano. Postoji marvelovska doza naivnosti, ali se vidi trud autora.

Malo već para uši reč gmaz. Ako ovako nastavi, prva asocijacija na Rogana, biće mi ta reč.
Ovde je bar jedno četiri puta upotrebio. Ne razumem zašto forsira tu reč?
U ovom stripu je izgovaraju i Ajron Men i njegov telohranitelj i Čovek Mrav... Nije uzrečica jednog Marvelovog lika. Izgleda je uzrečica prevodioca.

Rogane, brate, šaraj malo, što bi rekao komšijski mangup.


Edit: Može se čitati samostalno.




Ovo cu nabaviti nakon pozitivnih komentara alextsa i borga.
borg Posted - 21/05/2024 : 00:53:20
6. Ajron Men: Demon u boci

Nije loše. Zanimljiva priča(e). Posle prave plejade neprijatelja ispada da je najteža bitka Limenog, pobediti sebe.
Fino napisano. Lepo nacrtano. Postoji marvelovska doza naivnosti, ali se vidi trud autora.

Malo već para uši reč gmaz. Ako ovako nastavi, prva asocijacija na Rogana, biće mi ta reč.
Ovde je bar jedno četiri puta upotrebio. Ne razumem zašto forsira tu reč?
U ovom stripu je izgovaraju i Ajron Men i njegov telohranitelj i Čovek Mrav... Nije uzrečica jednog Marvelovog lika. Izgleda je uzrečica prevodioca.

Rogane, brate, šaraj malo, što bi rekao komšijski mangup.


Edit: Može se čitati samostalno.
borg Posted - 18/05/2024 : 18:52:48
Henry, kako da okarakterišem priču koja ima sledeći zaplet:
Hej, treba ponovo da okupimo tim koji će se boriti protiv nadljudskih neprijatelja.
Ali kako, kad eto već dugo nije bilo nikakvog neprijatelja?

Ej, pa može Baner da se pretvori u Hulka, polupa grad, a mi ćemo ga pobediti i spasiti grad.
I tako bi...
Hej, ali šta ako raja sazna da je Hulk jedan od naših?
Ma neće!

Kraj!

I neki loši boneli stripovi su bolji od ovoga...

henry Posted - 18/05/2024 : 15:05:14
Ultimativni su deo Ultimate univerzuma, zamišljenog kao apdejtovana varijanta marvelovog univerzuma, prilagođena novoj publici koja ne želi da se opterećuje višedecenijskim kanonima. Sve je modernizovano i brutalno a likovi uglavnom antiheroji.
Izašlo je 2002. godine, dosta pre filmova, i u kontekstu vremena i onoga što su autori nameravali, strip je odlično odradio posao.
Ne znam da li je danas prevaziđen, ali u to vreme je bio dosta cenjen, tiražan i uticajan čak i na filmski univerzum.
Tako da ne znam šta ste očekivali.
alexts Posted - 18/05/2024 : 00:11:08
Precenjeno. Suštinski glupo, nisam čitao odavno, ali hoću ponovo.
borg Posted - 17/05/2024 : 23:36:53
7. Ultimativni: Nadljudski

Novi strip, novo okupljanje. U ovih 7 knjiga su se do sada uglavnom okupljali.
Priča je isforsirana...
Kolor malo vadi stvar. Crtež solidan, al nešto i nisam fan ni digitalnog crteža ni digitalnog bojenja.
Mislim da sam i u ovoj knjizi našao jednog gmaza.
Inače ima dosta referenci američke kulture. Od književnih priča, preko filma, stripa, krpljenja glumaca iz Marvel filmova... Verovatno zanimljivo štivo većim fanovima Marvela. Za mene, ispodprosečna priča.


going going Posted - 17/05/2024 : 01:37:58
quote:
Originally posted by alexts

Na primer, Ajronmen koji je sad izašao je iz 1979-e. Da nije ove edicije, apsolutno niko ne bi ponudio taj i takav strip.
Eto smisla.



Da,djavo iz boce, ili duh iz boce o Toni Starkovom alkoholizmu.
alexts Posted - 16/05/2024 : 07:33:08
Na primer, Ajronmen koji je sad izašao je iz 1979-e. Da nije ove edicije, apsolutno niko ne bi ponudio taj i takav strip.
Eto smisla.
alexts Posted - 16/05/2024 : 07:31:23
Nije besmislena, ni suluda, ali ne mora sve da se ima, ako ti ne odgovara, to je tačno.
going going Posted - 16/05/2024 : 06:18:10
Meni ova kolekcija deluje potpuno besmisleno i suludo osmisljeno, zato jos uvek nisam nabavio ni jedan broj a verovatno necu ni u buducnosti. Ionako kuburim sa prostorom a da dobijam poluznedovrsene stripove i pocetke run-ova bez izgleda za ostatak price, sta ce mi to.
Zlix Posted - 15/05/2024 : 09:14:03
Šteta za ovog Tora što je ovako prekinut i sred priče, a izgleda da neće biti nastavka.
borg Posted - 13/05/2024 : 00:27:14
Pročitah i broj tri ove edicije:
Zapanjujući X-meni: Nadareni.

Mogu reći samo da mi žao papira.
Deset koraka iza Hulka, Spajdermena, Tora...

Po meni najgora do sada knjiga. I na moju nesreću, baš se ona nastavlja u broju deset. .

Bar da skinuše neku ribu, da znam što sam otvorio strip.

alexts Posted - 04/05/2024 : 17:40:55
I Darkwood i drugi izdavači se slepo drže nekih jezičkih pravila, ne samo ČK.

Ali držati se pravila i držati se slepo, bez izuzetaka, nije isto. Sam pridev "slepo" znači da ne vidiš da to kako radiš ne valja. Pravila su da se poštuju, ali sve što se radi bez razmišljanja nije pametno.
john connor Posted - 04/05/2024 : 17:24:24
quote:
Originally posted by alexts

Hulče. Riče.

Ako naletim na Džeče, spaljujem strip na trgu uz prisustvo televizije.


Nije mi jasno zasto jos insistiraju na tome.

Odlican je Hulk, voleo bih celu seriju da vidim od nekog izdavaca, utopija znam...

Razumem i borga, Tor je sjajan, odlicna premisa, sve je odlicno, ali nastavka nema. Meni to ne smeta jer sam znao sta ocekujem, problem je kada ne dobijes ono sto ocekujes, kao kod Ck amera svih ovih godina. Zato meni to smeta, nekom drugom nesto drugo, trece...
john connor Posted - 04/05/2024 : 17:17:58
@borg
Na to nam je Born ukazivao pametno...

alexts Posted - 04/05/2024 : 16:47:17
Hulče. Riče.

Ako naletim na Džeče, spaljujem strip na trgu uz prisustvo televizije.
borg Posted - 04/05/2024 : 16:29:27
quote:
Originally posted by john connor

Ovo su Imrini :D



Ne može Imro bez da pusti malo krvi kolekciji.
john connor Posted - 04/05/2024 : 15:10:30
A ne verujem ni da cu da nastavljam...ovo sam uzeo zbog klinca, prvo se bas radovao, sada ga proslo...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000