forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / MAJSTORI STRIPA 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 19/04/2024 : 21:18:04
GOLCONDA / MAJSTORI STRIPA 1



🎩 Dragi prijatelji,

Kao što smo i obećali pre par dana, evo nas sa novom objavom – nešto novo i zaista posebno!

Velika nam je čast i zadovoljstvo da vam predstavimo prvo izdanje naše nove edicije – 𝗠𝗔𝗝𝗦𝗧𝗢𝗥𝗜 𝗦𝗧𝗥𝗜𝗣𝗔!

Prvi broj 𝗠𝗔𝗝𝗦𝗧𝗢𝗥𝗔 𝗦𝗧𝗥𝗜𝗣𝗔 donosi radove dobro znanog scenarističko-crtačkog para Đankarla Berardija I Iva Milaca, zvezdanog dvojca koji već decenijama obasjava sazvežđe italijanskog, evropskog i svetskog stripa.

Našim stripofilima su najpoznatiji po kultnom serijalu Ken Parker, Golcondini čitaoci se redovno sreću sa Berardijevim scenarijima u serijalu Julija, a o crtačkom umeću Iva Milaca ne traba ni trošiti reči!
Ovog puta je reč o nečemu drugačijem: prvi integral donosi priče izvan dugih serijala, "𝗕𝗮𝗿 𝗸𝗼𝗱 𝗧𝗼𝗺𝗮" i "𝗗𝗲𝘁𝗲𝗸𝘁𝗶𝘃 𝗠𝗮𝗿𝘃𝗶𝗻" u kojima Berardi i Milaco možda i na najbolji način pokazuju sve svoje umeće, ali i ljubav koju osećaju prema stripskoj umetnosti. Kratke priče sabrane u ovoj knjizi delom su posveta zlatnom dobu noara, koja mu donosi jedan novi žanrovski kvalitet, dok u slučaju stripa „Đ𝘂𝗹𝗶 𝗕𝗮𝗷”, remek-dela koje nikada do sada nije objavljivano na našim prostorima i svedočanstvo jedne generacije Italijana, umnogome slično onom koje su filmofili na ovom podneblju pronalazili u ostvarenjima pojedinih italijanskih režisera pedesetih i šezdesetih godina prošlog veka.

Samo izdanje otvaramo pozdravnim tekstom koji je specijalno za čitaoce našeg izdanja napisao Ivo Milaco lično, a tu je i sjani autorski tekst našeg urednika Zlatibora Stankovića.

MAJSTORI STRIPA Berardi/Milaco INTEGRAL 1 - donosi nam kompletne priče "Bar kod Toma", "Detektiv Marvin" i "Đuli Baj". Planirano je da kompletan albumski opus ovog čuvenog dvojca objavimo u 3 integrala, od kojih je prvi pred vama!

Dakle, mnogo je razloga da ovaj novi dragulj GOLCONDINOG izdavaštva ne propustite – u prodaji je već od danas kod nas, a od ponedeljka u svim dobro poznatim knjižarama i striparnicama s kojima sarađujemo.

#ŽiveliStripovi!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 05/05/2024 : 21:33:56
Golkonda,Darkvud,Najkula,Lokomotiva - svakom naklon do poda,rade sve bolja i bolja izdanja.
lifesence Posted - 04/05/2024 : 15:11:18
Stiglo juče zajedno sa novim Roninom, apsolutno perfektna izdanja!
Prevod Majstora, pa, malo je reći savršen! Svaka rečenica pogođena i u duhu, baš kako treba da bude, vidi se i predanost i usresređenost. Plus Ivo Milaco himself napisao uvodnik baš za ovo izdanje... šta dodati...
Ronina još nisam čitao, prvo ću da ponovim prve dve knjige, ali su me poster i bukmarker oduševili, potpuno pogođen momenat.
Izgleda da je Golconda u poslednje vreme ozbiljno poradila na kvalitetu, ako izdanja budu u klasi ovih, imaju moju bezrezervnu podršku!
Jozzinelli Posted - 01/05/2024 : 11:28:49
Ova Marvinova naslovnica me asocira na kadar iz Flaša Gordona.
Da nije ovde primarna inspiracija scena nekog filma iz 30-ih?



dovlajoe Posted - 28/04/2024 : 22:19:58
Rekoše da je treći(poslednji) integral planiran za Salon stripa u septembru.
borg Posted - 28/04/2024 : 22:01:00
Ti i Aco me ubediste.
Uzeću ovo. Nadam se da će Golkonda odraditi brzo i kvalitetno i ostala dva integrala.

dovlajoe Posted - 28/04/2024 : 21:20:49
Papir je MAT, nešto deblji (10-15%) od integrala sličnog broja strana. Crno-bela štampa, osim polovine trećeg dela koji je u koloru.
borg Posted - 28/04/2024 : 20:42:59
Kakav je papir?

dovlajoe Posted - 28/04/2024 : 19:26:01
Da, prvi integral je sjajno urađen. Ako bi da cepidlačim, meni bi više legla naslovnica Bar kod Toma ali dobro je i ovako. Svakako preporuka.
AleksandarN Posted - 28/04/2024 : 09:47:18
quote:
Originally posted by lifesence

Onda, je li kupio neko ovo?
Na slikama i jednom video snimku koji su mi poslali mi se čini kao vrhunsko izdanje.
A i cena je jako dobra...



Super izgleda uzivo iako mi se ne dopada dizajn naslovne stranice. Stampa, povez, sve perfektno.
Preskacem jer sve ovo vec imam. Da nemam, ne bih razmisljao.
lifesence Posted - 27/04/2024 : 21:30:11
Onda, je li kupio neko ovo?
Na slikama i jednom video snimku koji su mi poslali mi se čini kao vrhunsko izdanje.
A i cena je jako dobra...
Markos Posted - 23/04/2024 : 09:43:32
Zaista nije u redu da ljudima spamujete topic pričom o Fibrinom izdanju, prebacite se na fibrin.
Niti sam ja znao da oni planiraju integrale, niti su oni znali da ja radim svoj, poklopilo se, svatko je radio kako misli da je najbolje za njega.
Ja da sam planirao raditi pojedinačno ove albume napravio bih ih davno. A bit ću brutalno iskren: razlog zašto ih nisam napravio davno jest taj što i nisu baš na nivou ostalih. Daleko od toga da su loši, naravno, ali kao pojedinačni album... samo za fanove.
Ovako, u integralu, sve na jednom mjestu, za to su baš taman.
jaki Posted - 23/04/2024 : 09:35:40
Springville na obićnom papiru bi bio želja...
Jozzinelli Posted - 23/04/2024 : 09:22:13
quote:
Originally posted by alexts

Golconda nikako nije imala nikakvu obavezu da dopunjava Fibru, oni se preklapaju i trebalo bi (teoretski) da pokrivaju različita tržišta.



Pa da, teoretski, ali znamo dobro da nije tako...

Ima pravo čovek da izrazi svoje mišljenje i žaljenje što bar u Golkondinom izdanju nisu ta 2 stripa u jednom integralu,
ali naravno da se to nije moglo desiti, što zbog nekog tematski približnog koncepta Golkondinih integrala,
što zbog toga jer Fibri i Golkondi nije u interesu da se dopunjavaju, već da pridobijaju kupce suprotne strane,
prvenstveno se misli na one koji nemaju ništa od ovoga, pa mogu da biraju između 2 opcije,
a oni koji imaju mogu birati čak između tri - Fibra, Golkonda ili ništa.

quote:
Originally posted by alexts
Peyova zamerka se jedino može formulisati kao primedba Fibri što taj dodatni album nije objavila samostalno, kao i ranije albume, pre objavljivanja integrala, kako bi raniji kupci mogli lakše da dopune.

To je primedba za drugi, neki Fibrin topik. Možda postoje i neki objektivni razlozi zašto je sve tako, da ne ulazimo u to.


Pa nije lud Markos da izda najpre pojedinačni album, kad vidiš da i ovako ima dosta onih koji će uzeti omnibus samo zbog ta 2 stripa,
prvo da se rasproda ovo, pa će možda kasnije objaviti i zasebno, pa će oni, koji su kupili omnibus zbog 2 stripa koja im fale,
uzeti sigurno posle i taj zasebni album, tako se to radi...

Plus što ovako parira i Golkondinom izdanju. Mogli smo o ovome da pričamo i na Fibrinom topiku, ali bi i tamo morali da pomenemo Golkondino izdanje.
Kako god okreneš, tesko je pričati o jednom, a ne pomenuti drugo,
kad se nekako uvek potrefi da ovakva izdanja istog ili sličnog sadržaja izađu u približno isto vreme...



alexts Posted - 23/04/2024 : 08:41:33
Golconda nikako nije imala nikakvu obavezu da dopunjava Fibru, oni se preklapaju i trebalo bi (teoretski) da pokrivaju različita tržišta.

Peyova zamerka se jedino može formulisati kao primedba Fibri što taj dodatni album nije objavila samostalno, kao i ranije albume, pre objavljivanja integrala, kako bi raniji kupci mogli lakše da dopune.

To je primedba za drugi, neki Fibrin topik. Možda postoje i neki objektivni razlozi zašto je sve tako, da ne ulazimo u to.
Jozzinelli Posted - 23/04/2024 : 08:36:33
quote:
Originally posted by Peyo

Za one koji su bili redovni kupci Berardi Milazzo stripova to nije odlična prilika. Kao redovni kupac sam u "neprilici" i nefer situaciji.

Naravno da izdavač može i treba da radi kako je za njega najbolje, a na meni je da kupim ili ne kupim.


Peyo, samo budi strpljiv, nikad se ne zna, može se desiti da Markos izda naknadno samostalni album sa ta 2 preostala stripa ovog tandema,
ako mu prodaja omnibusa bude išla dobro (a sva je prilika da hoće) ...

Trenutno mu je valjda odgovaralo ovako, kako bi zadovoljio one koji nemaju te stripove odranije.
Da je išao samo na reprint pojedinih albuma, plus ovi neobjavljeni zasebno, bio bi veći trošak i za njega i za kupce,
a nije sigurno da bi se reprint Tikija i Springvila isplatio, kad su se i ranije rasprodavali na popustu...

Mislim, sa moje tačke gledišta, mogao je da objavi samo reprint Tomovog bara i jedan album sa ova preostala 2 stripa,
al' eto, hteo je da ponudi onima koji nemaju ništa u isto vreme sve (ili gotovo sve) na jednom mestu,
pretpostavljajući da će biti dosta i onih koji će duplirati prethodno objavljene stripove zarad ta dva,
a i novih kupaca koji će zbog uštede pre uzeti Fibrin omnibus nego 3 Golkondina integrala.

Dwayne_Looney Posted - 23/04/2024 : 08:04:22
Razumijem što Peyo želi reći (a bome nije ni teško). Čovjek u više albuma ima, recimo, 3/4 sadržaja (doduše, Fibrina) integrala i sad će, ako želi pročitati 1/4, dosad neobjavljeno, morati platiti punu cijenu. Opet, nekima očito dupliranje ne smeta ili ih noviteti ne zanimaju.

S druge strane, neki od nas nemaju ništa i ovo im odlično dođe, pa kakvo bilo da bilo...
Peyo Posted - 23/04/2024 : 00:36:49
quote:
Originally posted by Poli


O cemu ti govoris? Niko nikoga ne tera da nesto mora kupiti. Ali svi ti albumi su vec davno rasprodani, pa kad se vec radi integral sa svim tim albumima na jednom mestu, dodalo se jos ta 2 neobjavljena albuma. Tvoja odluka hoces li to kupiti, ali za one koju su propustili prethodne albume, ovo je odlicna prilika.



O ovome ja govorim (možda sam bio nejasan). Za one koji su bili redovni kupci Berardi Milazzo stripova to nije odlična prilika. Kao redovni kupac sam u "neprilici" i nefer situaciji.

Naravno da izdavač može i treba da radi kako je za njega najbolje, a na meni je da kupim ili ne kupim.

quote:
Originally posted by Lajkovcanin
Prodaš stara izdanja i kupiš novo. Još ti i ostane da pojedeš i popiješ... Ima nas koji smo zakasnili za ta izdanja...



Kao što sam napisao dobro za vas.

Što se tiče prodaje ne bavim se time osim u krajnjoj nuždi da se riješim viškova. Osim toga zbog Springvilla prodaja bi bila samo djelomična, a i draža su mi pojedinačna izdanja.
henry Posted - 22/04/2024 : 23:14:25
Kako ste zakasnili? Pa prvi integral tek što je izašao.
Lajkovcanin Posted - 22/04/2024 : 22:59:52
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Poli
Sto se konkretno ovog novog integrala tice, mislim da ipak ima smisla jer su svi ostali stripovi vec odavno rasprodani pa bi sad trebalo sve iznova izdati (reprinti) i dodati samo tanji albumcic sa ove dve neobjavljene price ili ipak napraviti jedan integral koji ce sad imati i ova 2 stripa.

Mislim da mu debelina (448 strana) ipak nije preterana. Posto imam vec sve izdano od Berardi/Milaco dvojca od Fibre bio sam na kratko u dvojbi da li sada da "dupliram" izdanja sa ovim integralom, na kraju kad sam ga svaljkao po rukama sve sumnje su nestale i naravno uzeo sam ga. Naprosto sam slab i na Berardija i na Milaca, od malena.



Ne znam koja ti je to logika i smisao.

Redovne kupce Fibrinih Berardi Milazzo stripova se "kažnjava" dupliranjem sadržaja i novčano ukoliko žele da dođu do dosad neobjavljenih 100-tinjak i nešto strana kupnjom ovog omnibusa. Razmaženi kmečavci koji su kupovali pojedinačna izdanja sada neka kupe omnibus i dokažu da su pravi ljubitelji BM stripova .

Nije nego. Neće zbog toga svijet propasti, ali to je prema nama koji imamo pojedinačne albume ispalo nekorektno.

Žao mi je što Golconda nema ovu razliku kao jedan integral.





Prodaš stara izdanja i kupiš novo. Još ti i ostane da pojedeš i popiješ... Ima nas koji smo zakasnili za ta izdanja...
Poli Posted - 22/04/2024 : 21:59:54

O cemu ti govoris? Niko nikoga ne tera da nesto mora kupiti. Ali svi ti albumi su vec davno rasprodani, pa kad se vec radi integral sa svim tim albumima na jednom mestu, dodalo se jos ta 2 neobjavljena albuma. Tvoja odluka hoces li to kupiti, ali za one koju su propustili prethodne albume, ovo je odlicna prilika.


Peyo Posted - 22/04/2024 : 20:08:39
quote:
Originally posted by Poli
Sto se konkretno ovog novog integrala tice, mislim da ipak ima smisla jer su svi ostali stripovi vec odavno rasprodani pa bi sad trebalo sve iznova izdati (reprinti) i dodati samo tanji albumcic sa ove dve neobjavljene price ili ipak napraviti jedan integral koji ce sad imati i ova 2 stripa.

Mislim da mu debelina (448 strana) ipak nije preterana. Posto imam vec sve izdano od Berardi/Milaco dvojca od Fibre bio sam na kratko u dvojbi da li sada da "dupliram" izdanja sa ovim integralom, na kraju kad sam ga svaljkao po rukama sve sumnje su nestale i naravno uzeo sam ga. Naprosto sam slab i na Berardija i na Milaca, od malena.



Ne znam koja ti je to logika i smisao.

Redovne kupce Fibrinih Berardi Milazzo stripova se "kažnjava" dupliranjem sadržaja i novčano ukoliko žele da dođu do dosad neobjavljenih 100-tinjak i nešto strana kupnjom ovog omnibusa. Razmaženi kmečavci koji su kupovali pojedinačna izdanja sada neka kupe omnibus i dokažu da su pravi ljubitelji BM stripova .

Nije nego. Neće zbog toga svijet propasti, ali to je prema nama koji imamo pojedinačne albume ispalo nekorektno.

Žao mi je što Golconda nema ovu razliku kao jedan integral.
SPQRoma Posted - 22/04/2024 : 17:53:40
Poli Posted - 22/04/2024 : 08:58:08
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Što se tiče poređenja u drugim segmentima, nije mi se svidela ideja sa Fibrinim omnibusom,
uvek sam za veći broj tanjih izdanja, naročito kad je reč o različitim stripovima koje povezuju samo isti autori,



Sto se konkretno ovog novog integrala tice, mislim da ipak ima smisla jer su svi ostali stripovi vec odavno rasprodani pa bi sad trebalo sve iznova izdati (reprinti) i dodati samo tanji albumcic sa ove dve neobjavljene price ili ipak napraviti jedan integral koji ce sad imati i ova 2 stripa. Mislim da mu debelina (448 strana) ipak nije preterana. Posto imam vec sve izdano od Berardi/Milaco dvojca od Fibre bio sam na kratko u dvojbi da li sada da "dupliram" izdanja sa ovim integralom, na kraju kad sam ga svaljkao po rukama sve sumnje su nestale i naravno uzeo sam ga. Naprosto sam slab i na Berardija i na Milaca, od malena.



alexts Posted - 22/04/2024 : 07:12:17
Dizajn naslovne ovog Golcondinog izdanja, na prvi pogled, nije nešto. Ali izdanja ovakvog tipa, ako korica ima neku teksturu (drugačiji papir na crtežu i na okviru itd.), znaju da izgledaju prilično lepše "u živo" nego na ekranu. U slici na internetu se izgubi neka dimenzija...

(primeri - DW Torgal, Konan hronike, Stvorenje, Lance...)
Jozzinelli Posted - 22/04/2024 : 04:53:56
Pošto se poredio dizajn, meni je, bar kad je u pitanju konkretno Marvinova naslovnica, bolja ova Golkondina sa suženim fokusom
od one Fibrine zumirane, pa još zbog toga isečene naslovnice. I pre ovog Golkondinog izdanja, naslovnica za Fibrinog Marvina
mi je bila nekako odbojna, a sad mi je jasno i zbog čega, zbog tog zumiranja i izbačenih delova ilustracije, plus natpis preko.
Bolje deluje kad se vidi kompletna ilustracija, i još kad nije raširena preko cele korice,
ovako je više filmski, kao da je gledamo okom kamere.

Ne znam kako će da ispadnu naredna 2 integrala sa ovakvim dizajnom korica, ali kod Marvina je ispalo dobro, bolje nego kod Fibre.

Što se tiče poređenja u drugim segmentima, nije mi se svidela ideja sa Fibrinim omnibusom,
uvek sam za veći broj tanjih izdanja, naročito kad je reč o različitim stripovima koje povezuju samo isti autori,
(pa još i to što zbog toga nema kompletnog Springvila u omnibusu), sa te strane mi je bolja Golkondina podela na 3 integrala.
Svakako su najbolji pojedinačni albumi, kao što je Fibra izdala ranije, al' eto, to "ranije" je baš davno bilo,
pa ipak bolje da dobijemo nova izdanja, makar ovako sa spojena 2-3 stripa, nego da plaćamo papreno stare rasprodate albume.

U slučaju Springvila, ni to staro izdanje mi nije zadovoljavajuće, iako je taj album prilično dostupan i može da se nađe
po povoljnijoj ceni nego "Tom's bar", ali sa onako ružnom naslovnicom, odbija od kupovine.
Koliko sam čitao komentare na topiku za taj album, i mnogi drugi su je kritikovali u vreme kad je strip izašao.

Stvarno ne zamišljam da bi grad Springvil trebalo da predstavlja samo jedan čovek, koliko god šerif bio bitan za taj grad,
nije neko rešenje da na naslovnici gledamo njega kako donosi kafu svojoj ženi u krevet.
Mada, kad na internetu pogledam ostala izdanja tog stripa, ni druga rešenja mi nisu najsjajnija,
meni bi prva asocijacija za naslovnicu bila neka scena u ovom stilu:



Mislim na ovaj uvodni kadar, ne na Milacovu fotografiju, naravno.

Može i ovakav isečak scene iz iste epizode, na naslovnici izdanja koje obuhvata samo Milacov rad na tom stripu,
ali mi ipak fali da se vidi i deo grada i transparent "Welcome to Springville":





forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000