forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Popisi, biografije, bibliografije
 JUGURTHA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dmar Posted - 21/03/2006 : 14:07:29
molim pomoć - usporedni popis
1) Le linceau des sables - STRIPOTEKA 499,501,503,504,510,513
2) Le casque celtibere - STRIPOTEKA 514,516,517,518,520,522
3) Le nuit des scorpions
4) L'ile de la Resurrection
5) La guerre des 7 collines
6) les loups de la steppe
7) La grande muraille
8) Le Prince rouge - STRIPOTEKA 739,740,741,742,743,744,745
9) Le Grand Zebre sorcier - STRIPOTEKA 805,806
10) Makounda - STRIPOTEKA 888
11) Le feu des souvenirs
12) Les gladiateurs de Marsia
13) Le grand ancentre
14) Les monts de la lune - STRIPOTEKA 936
15) La pierre noire
16) La fureur sombre
za dalje molim pomoć
znam da je JOGURTHA još izašla u Stripoteci:
533,534,535,537
542,543,544,545,546,547
609,610,611,612,613,614
683 Rim u plamenu
903 Vania i kralj Neapolisa
919 Igre jednog luđaka
946 Paukova mreža
koje su to epizode po originalnoj numeraciji?


6   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
StripArt Posted - 07/09/2022 : 23:53:20

‘Frontispis’ iz Zagreba je (po)krenuo izdavanje serijala “Jugurta” i do sada je izdao ‘prvih’ šest (6) epizoda u dva albuma/integrala (III, 2020. i IX, 2020.). Za nadati se je da će nastaviti i završiti komplet.
@delboj je u pravu za ‘Denis’ uz dopunu da je:
Denis #1 ‘Jugurta’ je ‘prva’ epizodica “Jugurtha” iz epizode “Le lionceau des sables”
Denis #2 ‘Borba za krunu’ je ‘treća’ epizodica “La lutte pour la couronne” iz epizode “Le lionceau des sables”
Denis #3 ‘Jugurta’ je ‘šesta’ epizodica “La colonie perdue” iz epizode “Le lionceau des sables”
Denis #4 ‘Jugurta’ je ‘druga’ epizodica “L'escapade de Miro” iz epizode “Le casque celtibère”

6) les loups de la steppe – u Stripoteci nedostaju tri (3) zadnje epizodice s ukupno 20 strana/tabli
15) “La Piere Noire” je u međuvremenu izašla u Stripotekama #1143 - #1146 pod imenom ‘Crni kamen’.
16) Crtao je Michel Suro.

Kod ‘uparivanja’ je potrebno imati obje verzije. Naša izdanja imam(o) ali je mali problem s ‘originalima’, tj. s prvom objavom. Jugurtha je prvo objavljivan u časopisu Tintin pa je to objedinjeno u albumima. U principu nije teško doći do albuma ali je problem doći do časopisa Tintin, barem meni. Srećom se dosta toga može povezati preko naslova i broja strana/table s veoma velikom vjerojatnosti ali ne i 100%. Ako neko zna gdje se mogu naći časopisi poput Tintin, Spirou, Pilote Pif Gadget i slično bio bih mu veoma zahvalan.
Kruger Posted - 25/01/2014 : 20:46:14
quote:
Originally posted by dfarac

Hoće li tko od cijenjenih izdavača početi izdavati Jogurthu? Da li ima bilo tko u planu idavati ga u obliku integrala ili u vidu albuma?



mislim kako u skorije vrijeme neće
dfarac Posted - 19/01/2014 : 12:09:55
Hoće li tko od cijenjenih izdavača početi izdavati Jogurthu? Da li ima bilo tko u planu idavati ga u obliku integrala ili u vidu albuma?
Kruger Posted - 12/07/2009 : 22:25:42
u renkijevom popisu nedostaje :

1. Le linceau ... stripoteka 511
delboj Posted - 26/12/2006 : 09:19:12
Par dopuna koje treba provjeriti:

1. Le linceau des sables – Denis 1-3
2. Le casque celtibere – Denis 4
Renky Posted - 21/03/2006 : 22:04:32
1) Le linceau des sables - STRIPOTEKA 499,501,503,504,510,513

Crtao Hermann pa nema nikakve sumnje. Plus naslovnica albuma je i naslovnica jedne od ovih Stripoteka.

2) Le casque celtibere - STRIPOTEKA 514,516,517,518,520,522

Crtao Hermann pa nema nikakve sumnje. Plus naslovnica albuma je i naslovnica jedne od ovih Stripoteka.

3) Le nuit des scorpions
STRIPOTEKA:
542 ŠABRIJAS
543 ZAVERA
544 U ZATVORU TALIJANUM
545 BEKSTVO
546 RANJENI LAV
547 BORBA SE NASTAVLJA

Ukupno 44 stranice.

Na naslovnici albuma vidi se Jugurtha u okovima što odgovara radnji ove epizode. Naslovnica pokazuje i Šabrijasa koji u epizodama 3-5 ima bitnu ulogu.

4) L'ile de la Resurrection
STRIPOTEKA:
609 OBECANA ZEMLJA
610 ŠABRIJAS SE DOSAĐUJE
611 NEPOZNATI ULJEZI
612 PREKINUTA BORBA
613 NOVI NASELJENICI
614 OKAMENJENA PROŠLOST


Radnja se nastavlja na završetak prethodnih brojeva iz Stripoteke tako da je sigurno ovo originalna epizoda 4. Odlazak na obecani otok ''iskupljenja ili spasa'' odgovara i naslovu. Osim toga na naslovnici se vidi i ženski lik, Svana, koji se pojavljuje u ovoj epizodi.

5) La guerre des 7 collines - Stripoteka 683 ( Rim u plamenu )

Ne znam FR ali je vidljivo da se radi o nekakvom ratu na/za 7 brežuljaka ili ti Rim. Osim toga unutar stripa pronašao sam oznake J3, u prvoj polovini i J5 u drugoj a buduci da je to treca epizoda koju je crtao Franz ( prve dvi su Hermannove pa je ukupno i peta ) zakljucak se sam namece. Jugurtha se vraća ispuniti obećanje o uništenju Rima. Pojavljuje se i lik Vanie a kasnije se ovaj njihov prvi susret spominje u jednoj epizodi.
Uglavnom, Jugurta na kraju napušta svoju vojsku ( zbog lošeg predskazanja ) i krca se na brod
sa zarobljenicima iz Rima a Vania nestaje.

6) les loups de la steppe
STRIPOTEKA:
533 BEKSTVO IZ OKOVA
534 U MITRIDATOVOJ SLUŽBI
535 U POTRAZI ZA VANIOM
537 PAD NEAPOLISA

Ukupno ( samo ) 27 stranica!!!!

Ovo me je dugo zbunjivalo jer po prici se vidilo da postoji rupa u događanjima koje prate Jugurthu i nikako se nije moglo nastaviti na one dvi Hermannove epizode iako je tim redosljedom Stripoteka objavila. Ali zahvaljujuci internetu vidija sam naslovnicu originala koja prikazuje ratnika iz stepe koji se pojavljuju u ovoj epizodi. Kako bi bija prijevod originala? Možda ''VUKOVI IZ STEPE''.
Jugurtha i Vanija, kroz prepricavanje događaja na brodu ( na koji se ona tajno ukrcala prateci Jugurthu ), otkrivaju radnju koja se direktno veže na ''pad Rima''.
Isto tako u radnji se spominje razrušeni Rim koji se obnavlja i ponovo skuplja vojsku, Juurtha kao taj koji je uništio Rim… i bla, bla, bla… Ovo bi morala biti 6 epizoda.
Broj stranica ne odgovara baš kolicini za album ali možda su u redakciji Stripoteke nešto izbacili ( iako im to baš nije bio obicaj ) ili je album imao neku kratku pricu kao dodatak.

7) La grande muraille

Neobjavljena

8) Le Prince rouge =STRIPOTEKA 739,740,741,742,743,744,745 ( Crveni princ )

Radnja je na istoku, odnosno vec pokušavaju povratak u Europu a sa njima mudri Han. Kako sa pojavio u društvu Jugurthe i Vanie ne zna se. Pretpostavljam u prethodnoj, neobjavljenoj, epizodi.

9) Le Grand Zebre sorcier = STRIPOTEKA 805,806 ( Veliki Zebra vrač )

Veliki i zebra ''štimaju'' ;o) ne znam šta je sorcier ali kronologija radnje isto štima.

10) Makounda = STRIPOTEKA 888 ( Makunda )

Ovo je jedan od malobrojnih tocno prevedenih naslova. Cak je i meni jasno ;o)

11) Le feu des souvenirs = STRIPOTEKA 903 ( Vania i kralj Neapolisa )

Iz naslovnice je vidljiv lik Diole i relikvija koja se pojavljuje u ovoj epizodi.

12) Les gladiateurs de Marsia = STRIPOTEKA 919 ( Igre jednog ludaka )

Kronologija radnje i naslovnica albuma ovdje su dovoljni za ''dešifriranje''.

13) Le grand ancentre = STRIPOTEKA 936 ( Meseceva brda )

Znam da naslov epizode 14 sugerira da je ovo ta epizoda ali prateci radnju stripa originalna 13 = S 936. U epizodi se spominje ''veliki nasljednik'' pa ono ''grand'' iz originalnog naslova pridonosi tocnosti ove usporedbe.

14) Les monts de la lune = STRIPOTEKA 946 ( Paukova mreža )

U prilog tezi, da je ovo baš 14 epizoda ( osim kronologije radnje, što je najbitnije ), govori i prvi dijalog u ovoj epizodi a on glasi "Sad ti je jasno zašto ovaj kraj zovu 'Meseceva brda'?" Osim toga pojavljuje se famozni ''crni kamen'' a i naslovnica albuma je odraz radnje baš ove epizode iz Stripoteke.

15) La pierre noire

Neobjavljena, posljednja epizoda koju je crtao Franz. Naslovnica albuma sadrži scenu koju ne nalazimo u prethodnoj epizodi a prikazuje spomenuti ''crni kamen'' u prvom planu. A i naslov originala spominje ''noir''. Iz toga zakljucujem da na postojecem popisu Stripoteka 946 nije 15 nego epizoda 14.

16) La fureur sombre

Ovo je posljednja epizoda serijala koji je ugašen. Nije crtao Franz i nisam siguran donosi li ona rasplet ili je on već viđen u epizodi 15.


www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000