forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CONAN

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
c64 Posted - 24/08/2006 : 22:08:00

Ovako imam svih 49 epizoda od SD i 21 od Market printa.
CONAN saga, vecinu MARVEL malih i velikih izdanja.
CONAN ALBUM "Beli Put" KNJIGA 1: KULA SLONOVA


Mene zanima, koji se strip moze usporediti sa CONANOm
Ali da je na "nasem"
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 22/12/2018 : 16:50:49
Evo malo bolje pogledao i ustanovio.
Prvih pet prica iz prvih pet brojeva,da bi slijedile opet price ih prvih pet sveski.
Eh, i ovi saraju naveliko...


Chapter One: "Frost Giant's Daughter" - Savage Tales of Conan the Barbarian #1, August 1973
Chapter Two: "Red Nails Pt. 1" - Savage Tales of Conan the Barbarian #2, October 1973
Chapter Three: "Red Nails Pt. II The Lurker From the Catacombs" & "Red Nails Pt. III He Comes From the Dark" - Savage Tales of Conan the Barbarian #3, February 1974 (TOC erroneously uses 1973)
Chapter Four: "Night of the Dark God" & "Dweller in the Dark" - Savage Tales of Conan the Barbarian #4, May 1974
Chapter Five: "Secret of Skull River" - Savage Tales of Conan the Barbarian #5, July 1974

Chapter Six: "Curse of the Undead-Men" - Savage Sword of Conan the Barbarian #1, August 1974
Chapter Seven: "Black Colossus" - Savage Sword of Conan the Barbarian #2, October 1974
Chapter Eight: "At the Mountain of the Moon God" & "Demons of the Summit" - Savage Sword of Conan the Barbarian #3, December 1974
Chapter Nine: "Iron Shadows in the Moon" - Savage Sword of Conan the Barbarian #4, February 1975
Chapter Ten: "A Witch Shall Be Born" - Savage Sword of Conan the Barbarian #5, April 1975

Chapter Eleven: "Sleeper Beneath the Sands" & "People of the Dark" - Savage Sword of Conan the Barbarian #6, June 1975
Chapter Twelve: "The Citadel At the Center of Time" - Savage Sword of Conan the Barbarian #7, August 1975
Chapter Thirteen: "The Forever Phial", "Corsairs Against Stygia" & "Death Song For Conan The Cimmerian" - Savage Sword of Conan the Barbarian #8, October 1975
Chapter Fourteen: "The Curse of the Cat Goddess" - Savage Sword of Conan the Barbarian #9, December 1975
Chapter Fifteen: "Conan The Conqueror" - Savage Sword of Conan the Barbarian #10, February 1976
emirem Posted - 22/12/2018 : 16:38:33
quote:
Originally posted by supermark


Meni je bilo neobično čitati istu priču u oba darkwoodska izdanja, DMSu i KKu, ali drugačije nacrtanu



Poceo sam citati DH-ov prvi "King Conan",a da sam pritom prije zavrsio sa "Chronicles of Conan" od DH-a broj 21.
Primjetan je nagli prijelaz u kvaliteti kolora koji su koristili do broja 20.
Do broja 20 je kolor moderni nanovo digitaliziran, dok u 21 postaje monokromatski kolor, kakav je bio 70-tih godina. Sa tim kolorom mi je i vizuelni uzitak umanjen.
supermark Posted - 22/12/2018 : 15:50:23

Meni je bilo neobično čitati istu priču u oba darkwoodska izdanja, DMSu i KKu, ali drugačije nacrtanu
emirem Posted - 22/12/2018 : 14:53:45
So, citam "King Conan" i nekim pricama se referira na "Savage tales" ,pa "Conan the conqueror", pa malo pogledam jedini primjerak "Savage sword of conan". Pogledam na comicvine i vidim da epizode koje je Dark Horse ubacio u tu debeljucu nisu kronoloski poredane kako su izlazile.
Ili su jednostavno samo izmjenili naziv price.

https://comicvine.gamespot.com/the-savage-sword-of-conan-1-curse-of-the-undead-ma/4000-14507/

https://comicvine.gamespot.com/the-savage-sword-of-conan-1-volume-one/4000-132567/
jaki Posted - 17/01/2018 : 23:49:28
BD Conan:
https://www.bleedingcool.com/2018/01/17/glenat-conan-comics-public-domain-europe/
Windwalker Posted - 15/01/2018 : 17:46:37
Uskoro očekujmo neki team-up Conana i Thora, kao i novi film oko sredine 4. faze MCU-a.
Manabo Posted - 15/01/2018 : 15:40:29
Nešto je i Talaja objavio na Twitteru.
https://twitter.com/dalibor410/status/952507816207667200
Mr. Bushido Posted - 14/01/2018 : 18:52:27
quote:
Originally posted by jaki

Dobra slikica:)
Je li to naznaka da ce Esad raditi na Conanu?


Vidjet ćemo. Nisu još najavljeni autori koji će raditi na novim stripovima.
jaki Posted - 13/01/2018 : 05:04:51
Dobra slikica:)
Je li to naznaka da ce Esad raditi na Conanu?
Mr. Bushido Posted - 12/01/2018 : 21:48:47
Conan se vraća u Marvel!

https://news.marvel.com/comics/82990/conan-returns-marvel/

Poli Posted - 01/12/2017 : 08:59:50

Dobro, sto to onda radi na topicu o Conanu, kao strip junaku.


Dalen Posted - 01/12/2017 : 07:22:40
Conan je knjiga, a ne strip. Da ne bude zabune .
RadioClash Posted - 30/11/2017 : 21:39:16
Ja mislim da oni o knjigama govore.
tekumze Posted - 30/11/2017 : 21:37:05
Dakle to je ovaj novi Dark Horsov Conan?
Da li će to možda i Darkwood izda u kojem večem formatu i u bojama?
Original su boje?
vice Posted - 30/11/2017 : 19:19:41
Pisao sam o tome u topicu o knjigama. Izvrsno izdanje.
Dalen Posted - 30/11/2017 : 18:57:36
Tnx za info. Uzeo upravo Conana i Metabaruna 3 i 4.
Poli Posted - 30/11/2017 : 18:19:36

Ma vidi ti to, sad i oni. :)


50 kn za 304 stranice!? :o
OK, jeste kao "Bonelli format", ali ipak dosta jeftino (uz mali tiraz predviđam).


Mr. Bushido Posted - 30/11/2017 : 15:49:33
Hangar 7 je objavio Kraljicu Crne obale. Prvu knjigu - od planiranih šest - koje bi trebale sadržavati kompletnog Conana u izvedbi Roberta E. Howarda.

Također, trenutno traje akcija na webshopu, pa se knjiga može kupiti po sniženoj cijeni.

https://www.agentcash.com/shops/inverzija/products/conan-kraljica-crne-obale
emirem Posted - 03/07/2015 : 22:12:35
Poceo citati Conan chronicles "King of the Abombi"...
anto Posted - 03/07/2015 : 15:44:36
Konan hronike,knjiga 4 - Balada o Belit i druge priče (Darkwood)
Volume 8


Konjan i mala pustolovka Tara u službi grimizne čete pod vođstvom kapetana Murila, kroz četiri epizode doživljavaju razne avanture pod pokroviteljstvom Belzama,gospodara Ofirskoga grada-države;treća po redu pričica,Ofirsko proročište,na mene je ostavila najbolji utisak.
Zatim sledi jednopuc u "twiglight zone" fazonu,a onda nam gostujući crtač Majk Plug daje jednu jako dobru čisto tabadžijsku epizodu,koja je samo uvod u sjajan početak balade o Belit.
Dvodelna priča o Konan i Belit je napokon ono pravo od Konana - sjajna Mač i magija avantura sa jako dobrom i zanimljivom pričom, i predivnim Bjuseminim crtežom.Šteta što se prekida ova Kušitska avantura skoro na samom početku.
Ocena za ovaj volumen - stamena 8/10
alexts Posted - 29/06/2015 : 20:37:00
Ja volim, recimo, stripove o Supermenu.

Ali ne one gde on leti, nosi kostim i odbija metke. Nego one realistične, gde je Klark Kent, bez natprirodnih elemenata.
anto Posted - 29/06/2015 : 14:31:42
quote:
Originally posted by IGMAN2


Čovječe, kakav je to Konan bez čarobnjaka, monstruma i magije?
Jednostavno, ako je Konan, onda su tu i ti drugi elementi.
Ne razumijem kako se možeš žaliti što ima magije kada se i sam Konanov žanr se zove 'Mač i magija'?



pa to i kažem:
kad je kod Konana mnogo mača,a malo magije - meni super
kad je kod Konana malo mača,a mnogo magije - meni sranje
IGMAN2 Posted - 29/06/2015 : 13:05:05

Čovječe, kakav je to Konan bez čarobnjaka, monstruma i magije?
Jednostavno, ako je Konan, onda su tu i ti drugi elementi.
Ne razumijem kako se možeš žaliti što ima magije kada se i sam Konanov žanr se zove 'Mač i magija'?
anto Posted - 28/06/2015 : 22:49:29
Konan hronike,knjiga 4 - Balada o Belit i druge priče (Darkwood)
Volume 7


Sedmi trejd Konanovih Hronika se sastoji iz dvodelne priče Kula krvi,jednopuca Poslednja Laza-Lantijeva balada i nešto duže priče,Čarobnjakove kletve, koja se prostire na šest epizoda (dve su upola kraće od standardnih,pa se može reći da je u pitanju petotomna storija).
Sve priče piše Roj Tomas i crta Bjusema.Kolor je predivan,a i samo izdanje.
Nakon sedam Divljih mačeva i četiri Hronike,zaključio sam da mi isključivo leže Konanove avanture u kome su čarobnjaci i čudovišta svedeni na minimum (to bi bila druga,treća i sedma knjiga DMS,pri čemu osmu i devetu još nisam čitao).
E pa u sedmom Volumenu Konanovih hronika,čudovišta i čarobnjaci su zastupljeni maksimalno.Što bi se reklo, priča mi je u rangu sa Zagorovim odisejama,i to onim koje potpisuje Buratini.
Sa druge strane,crtež i kolor su zaista prelepi,tako da se može uživati u ovom stripu, i bez udubljivanja u priču.
Stoga od mene 8/10.

Nadam se da će Volume 8 popraviti utisak,jer pri listanju nisam zapazio toliko čudovišta i magije kao u ovom tomu.
Mr. Bushido Posted - 22/06/2015 : 01:24:09
Umro je Earl Norem.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000