forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 BIBLIOTEKA SUPER BOOK: MM&NN Team up

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gaston Posted - 19/10/2006 : 21:05:51
Ufff… U proteklih mjesec i nesto dana stvarno radimo punom parom ali zaista nam nije ni na kraj pameti zaliti se! Dado R. i ja ovo radimo s gustom i iz gusta, a kao produkt toga unutar iducih dvadesetak dana svjetlo dana ugledat ce jos jedan Libellusov projekt – Biblioteka SUPER BOOK!

U njoj cete moci procitati razlicita one-shot izdanja, a kao prvo koje ce otvoriti ovu ediciju odabrali smo premijerni team up Martina Mysterea i Nathana Nevera "Zarobljenik buducnosti"!

Prijevod, lekturu i redakturu, kao i u Nathanovim gigantima, izvrsno su napravili Mihaela-Marija Perkovic i Darko Macan, a za perfektan dizajn opet je ''kriva'' Melina Mikulic.

Dado R. i ja se nadamo kako cete uzivati i u ovom nasem izdanju!








And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Djole Posted - 08/12/2006 : 10:33:37
quote:
Originally posted by dcopic

U vezi ovog da je poslije rata s Orbitalnim stanicama De Angelis dodao još neke mračne karakteristike liku, vjerovatno si u pravu. To se lijepo vidi i po naslovnicama i kratkom sadržaju, ali na žalost, nemam niti jedan broj nakon tog rata odnosno broja 161.


Mantil je promenjen u crni, i inicijalno je bio kraći, pa su se posle očito dogovorili da ipak bude dugačak, jer ga niko sem De Angellsa na naslovnicama nije crtao tako. Kosa mu je kraća, odelo je u potpunosti crno i nema više kravate. Brada je i dalje čas fazonirana bradica, čas zapuštena, u zavisnosti od crtača.

--
"Svetog mi Haralampija!"
I like girlz Posted - 07/12/2006 : 19:45:41
meni uopće nije loš taj novi nathanov look. pa i većina ostalih junaka je, donekle, mijenjala izgled, zavisno od crtača do crtača.


"Experience is simply the name we give our mistakes"
dcopic Posted - 07/12/2006 : 12:56:11
U vezi ovog da je poslije rata s Orbitalnim stanicama De Angelis dodao još neke mračne karakteristike liku, vjerovatno si u pravu. To se lijepo vidi i po naslovnicama i kratkom sadržaju, ali na žalost, nemam niti jedan broj nakon tog rata odnosno broja 161.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
DeeCay Posted - 07/12/2006 : 12:42:54
Mislim da mu je dodao samo bradicu i malo zreliji look. Možda je to samo promjena zbog načina crtanja ova dva crtača. A sad kakav je poslije onog rata s Orbitalnim stanicama, mislim da je Angelis dodao još neke mračnije karakteristike liku.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
dcopic Posted - 07/12/2006 : 12:23:58
Vjerovatno se je već o tome pisalo, ali zanima me zna li tko zašto je De Angelis toliko promjenio Nathanov izgled u zadnjih desetak godina. To je bilo postupno, ali promjena je po meni drastična. Nathan mi je bio ok onakav kakvog ga je crtao Castellini ili u početku De Angelis, što se dobro vidi na primjeru NN 66 "Hadija"

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
DeeCay Posted - 07/12/2006 : 12:19:10
Ha, itekakav Bonelli kolaž...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
dcopic Posted - 07/12/2006 : 12:14:22
Nisam vidio ništa slično.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
DeeCay Posted - 07/12/2006 : 12:08:46
Pa valjda da... U poljskoj su drugačije, valjda Turskoj, a vidim da i Brazil ima drugačije naslovnice:

U ponoru sjećanja i 11. zapovijed




Evo jedne interesantne sličice:


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
General Katana Posted - 07/12/2006 : 11:45:15
a na primer kada bi sada neko krenuo da objavljuje
Nathana ispocetka - morao bi da ima sve nove naslovnice??



There can be only one!
DeeCay Posted - 07/12/2006 : 10:50:01
Kajtijaznam, takva priča kola okolo... Mislim da je čak netko negdje naveo da se Castellinijevim radovima koriste kod objave stripova u nekoj drugoj državi, ne pamtim kojoj. Inače, i u turskoj verziji Nathana idu zamjenske naslovnice...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
mike Posted - 07/12/2006 : 10:43:36
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by General Katana

kad smo vec kod Nathana...
jel zna neko zasto na ludensovim izdanjima nisu originalne
Kastelinijeve naslovnice??




Dakle, zbog Castellinijevog konflikta sa Bonelli kućom, Bonelli nema prava na te naslovnice (ista stvar je i u DD) i tako smo u tom prijelaznom razdoblju imali oko desetak looših naslovnica koje je radio, mislim uglavnom, Bonazzi.




Dobro, a kako to da je prva stranica unutar stripa uvijek objavljena, iako je Castellinijeva? Ako ne idu naslovne i sam strip, kako pobogu moze ta famozna str. 1?

Jack the Black.
kico Posted - 07/12/2006 : 09:58:06
Preskočene epizode Martija bi bile idealne za još jenu biblioteku u izdanju Libellusa.
Marti Biblioteku!
DeeCay Posted - 07/12/2006 : 09:28:47
quote:
Originally posted by branimir

Nakon one-shotova po meni treba izdavati storiu de altrove ili Agenciju Alfa najbolje epizode ili pak preskočene MM-e ili M No-e



TO! TO! I BIS-eve također!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
DeeCay Posted - 07/12/2006 : 09:28:16
quote:
Originally posted by General Katana

kad smo vec kod Nathana...
jel zna neko zasto na ludensovim izdanjima nisu originalne
Kastelinijeve naslovnice??



Potrudit ću se da budem kratak po 100-ti put
Dakle, zbog Castellinijevog konflikta sa Bonelli kućom, Bonelli nema prava na te naslovnice (ista stvar je i u DD) i tako smo u tom prijelaznom razdoblju imali oko desetak looših naslovnica koje je radio, mislim uglavnom, Bonazzi. No, na broju 60 serijal preuzima De Angelis i tako sad imamo originalne... As simple as that!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
branimir Posted - 07/12/2006 : 08:57:20
Nakon one-shotova po meni treba izdavati storiu de altrove ili Agenciju Alfa najbolje epizode ili pak preskočene MM-e ili M No-e
General Katana Posted - 07/12/2006 : 03:04:32
kad smo vec kod Nathana...
jel zna neko zasto na ludensovim izdanjima nisu originalne
Kastelinijeve naslovnice??


There can be only one!
General Katana Posted - 06/12/2006 : 20:46:26
to ipak zasluzuje HC

za razliku od Almanaha koji bi 10 puta bio bolji da ima SC kao sto je i u italiji

There can be only one!
jang Posted - 06/12/2006 : 16:57:20
taj MM&Mno broji se kao specialac Mister No-a broj 8. Tako da bi to ipak mogao Strip Agent odraditi
DeeCay Posted - 06/12/2006 : 16:55:46
quote:
Originally posted by General Katana
a da ne pricam o MM&MrNo!
(u koje vreme se desava ta epizoda - mladi Marti ili matori Mister No?)



Both! Pa Jerry je već starac u Martijevim najboljim godinama...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
General Katana Posted - 06/12/2006 : 16:50:24
iako su MM & DD obe epizode prilicno slabe, i iako ih posedujem
bez razmisljanja bih kupio obe ako bi izasle u biblioteci Super book

a da ne pricam o MM&MrNo!
(u koje vreme se desava ta epizoda - mladi Marti ili matori Mister No?)


There can be only one!
DeeCay Posted - 06/12/2006 : 16:30:33
Pa nešto se uvijek može nać.. Možda bisevi?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
jang Posted - 06/12/2006 : 16:28:52
Klonz, Legionar...
prozirna senka Posted - 06/12/2006 : 16:26:09
Koje?
Nema ih vise.

Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju. Reč se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tuđu reč u svoja usta. Uzmeš li tuđu reč, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potuđio.
DeeCay Posted - 06/12/2006 : 15:16:59
MM&MNO i MM&DD su izašli ko pirati, al su i epizode dosta loše... Ja bih rađe da počnu neke one-shotove nakon MM&NN2 i MM Generazioni.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Bardho Posted - 06/12/2006 : 15:05:02
quote:
Originally posted by General Katana

a koji jos bonelijevi team up-ovi postoje
i sta se od toga planira i za super book?

znaci sledeci je MM&NN 2, a onda?

There can be only one!



DD i MM, MM i MNo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000