forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Metabaruni Integral

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 21/03/2007 : 19:04:09
Kao što je već bilo najavljeno na Fibrinim stranicama, krajem travnja izlazi iz tiska kompletna saga o Metabarunima podijeljena u dva integrala od po 264 stranice.

Hvala Darku na sjajnom prijevodu i Melini na prekrasnom dizajnu.

Ovdje su samo naslovnice oba albuma, a sve ostale informacije, uključujući i podeblji preview možete vidjeti na http://www.fibra.hr/index.asp?cat=3&SeriesID=4





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 29/10/2021 : 22:32:41
Ako bude odlicno uradjen sto da ne ;-)
logo111 Posted - 29/10/2021 : 22:25:44
quote:
Originally posted by john connor

Vidim da mnogi vise vole, hvale Metabarone, mogu da razumem, vise su straightforward, sokantni, jos nekome ko je do tada citao samo boneli, predstavljaju jednu epsku avanturu. Ali oni gube na drugo citanje, gube na sokantnosti, dok je Inkal vanvremenski, i na svako novo citanje dobija novu dimenziju, viseslojevit, viseznacan, remek delo stripa, gde sve funkcionise besprekorno...jedino mi ovde Jodo ostao na vrhunskoj razini, sve ostalo sam rasprodao, razmenio, sta ce mi...uzecu iduve godine box set, da ponovim Pre i Zavrsnog...



Pitaj da samo za tebe izdaju jedan meki SC box set
john connor Posted - 29/10/2021 : 21:58:07
Vidim da mnogi vise vole, hvale Metabarone, mogu da razumem, vise su straightforward, sokantni, jos nekome ko je do tada citao samo boneli, predstavljaju jednu epsku avanturu. Ali oni gube na drugo citanje, gube na sokantnosti, dok je Inkal vanvremenski, i na svako novo citanje dobija novu dimenziju, viseslojevit, viseznacan, remek delo stripa, gde sve funkcionise besprekorno...jedino mi ovde Jodo ostao na vrhunskoj razini, sve ostalo sam rasprodao, razmenio, sta ce mi...uzecu iduve godine box set, da ponovim Pre i Zavrsnog...
don_draper Posted - 29/10/2021 : 20:57:25
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by don_draper

Jedno pitanje za pomoc/preporuku
Jako mi se svidio Inkal, ali Prije i Poslije Inkala su mi bili osrednji.
Da li bi mi se ovo moglo onda svidjeti ili da bjezim od ovoga?



Za ne povirovat, ima nekih sat vrimena sam išao postaviti gotovo identično pitanje, ali kontam ajde neću gnjaviti ljude Uglavnom, priključujem se upitu, mene isto zanima kakvi su Metabaruni u odnosu na Inkala.



Mene su potakle ove majice da se sjetim uopce da postoje Metabaruni


Hvala vam na savjetima, vjerojatno da ce se i to naruciti u skorije vrijeme.
Kerempir Posted - 29/10/2021 : 20:54:28
Metabaruni su posebna kategorija, odličan strip, puno bolji od inkala u svakom pogledu.
star-duster Posted - 29/10/2021 : 20:19:07
Matabaroni su dosta drugačiji od Inkala, imaju vrlo različitu atmosferu. Manje filozofije, a mnooogo više brutalnosti i patnje. Sve u svemu - itekako vredi!
Peyo Posted - 29/10/2021 : 19:59:39
Kod mene je ovako.

Prije Inkala mi je bolje od Poslije Inkala.

Metabaruni su bolji od Prije i Poslije Inkala.

Po sjećanju Inkala bih stavio prije Metabaruna, iako svaki ima svoje prednosti.

Koliko pamtim Metabaruni mi u zadnjoj trećini lutaju, padaju.

Dakle, Inkal i Metabaruni vrh, Prije Inkala vrlo dobar i Poslije Inkala malo manje dobar ali odlično crtan.
Tonto Posted - 29/10/2021 : 18:38:53
Metabaruni su scenaristicki bolji od inkala.
Zula Posted - 29/10/2021 : 18:38:11
Upravo sam pročitao Metabarune 1 i 2. Inkal mi je bio dobar, a Metabaruni su mi još bolji (možda jer su svježi). Sad bih opet ponovio Inkala...
Paka01 Posted - 29/10/2021 : 18:32:25
quote:
Originally posted by don_draper

Jedno pitanje za pomoc/preporuku
Jako mi se svidio Inkal, ali Prije i Poslije Inkala su mi bili osrednji.
Da li bi mi se ovo moglo onda svidjeti ili da bjezim od ovoga?



Za ne povirovat, ima nekih sat vrimena sam išao postaviti gotovo identično pitanje, ali kontam ajde neću gnjaviti ljude Uglavnom, priključujem se upitu, mene isto zanima kakvi su Metabaruni u odnosu na Inkala.
don_draper Posted - 29/10/2021 : 18:29:33
Jedno pitanje za pomoc/preporuku
Jako mi se svidio Inkal, ali Prije i Poslije Inkala su mi bili osrednji.
Da li bi mi se ovo moglo onda svidjeti ili da bjezim od ovoga?
borg Posted - 16/06/2021 : 23:22:37
Ma Himenez je crtački meni jako dopadljiv.
Scenaristički- mlako...
U Metabaronima imamo i scenario i crtez. Ma, uživancija.
naker Posted - 16/06/2021 : 23:02:08
Četvrta sila i Leo Roa se ne čitaju već gledaju, ali naravno da to nisu loši stripovi ali SF kao žanr sam po sebi zahteva malo veći stepen pažnje od proseka
borg Posted - 16/06/2021 : 21:46:23
quote:
Originally posted by naker



Gimenez crtež ostavlja bez daha i moraćete se baš potruditi da me ubedite da postoji bolji crtač tenkova, borbenih aviona, svemirskih brodova i planeta i zvezda koje implodiraju od ovog argentinca, jednom rečju fenomenalna grafička podloga...



Pitao me jedan forumaš što još držim Četvrtu silu i Leo Roa u kolekciji.
Rekoh - zbog crteža...
naker Posted - 16/06/2021 : 19:50:49
Spin-off iz Inkal univerzuma gde je jedan do epizodista dobio svoj serijal i to potpuno zasluženo, strip prebogat scenama borbe i epskih bitaka, brdo komedije sa trtljanjima dva robota i (ne)očekivanim obrtom za jednog od njih, Metabaroni kao najveći ratnici univerzuma nisu imuni na romantiku i njihove ljubavne patnje su ispričane na tragičan starogrčki način, dok su seks, krv i sakaćenja na Alejandrov način; i kombinacija svih ovih sastojaka je dovela do vrhunske spejs opere koja spada u top 5 stripova naučne fantastike koje sam do sada imao prilike da iščitam

Cenim da većina zna za Alejandrov stav prema superherojštini i fascinantno je da toliko prezire tu potrebu da heroji pate dok je u isto vreme kreator serijala u kojem likovi pate i bukvalno i figurativno, pate od boli ljubavnih tragedija dok u isto vreme pate i u fizičkom smislu kroz kastraciju jednog dela njihovog tela kao ceremonijalnog procesa inauguracije u kastu Metabarona. Samo je jedan Hodo

Gimenez crtež ostavlja bez daha i moraćete se baš potruditi da me ubedite da postoji bolji crtač tenkova, borbenih aviona, svemirskih brodova i planeta i zvezda koje implodiraju od ovog argentinca, jednom rečju fenomenalna grafička podloga dostojna ratnika Valhale kao što su to Metabaroni i Fibrin XXL format ovog stripa je best buy za fanove ovog crtača

Na stranu to što je Alejandro posvetio svetu dva sjajna sci-fi ostvarenja kao što su Inkal i Metabaroni Don Alejandro je jedan od autora čiji propratni tekstovi nekada i više šokiraju negoli njegovi stripovi. Ovom prilikom je pričao o čuvenoj incest sceni u stripu između majke i sina i da je inspiraciju za ovo pronašao u jednoj od teorija psihologije da je svaki muškarac na nekom dubokom podsvesnom nivou zapravo zaljubljen u svoju majku ali pošto društvo takav vid "ljubavi" smatra tabuom onda muškarci teže da se ožene devojkom koja najviše podseća na njihovu mamu, i vice versa za odnos ćerka-otac Pandan ovome mi je Bodoenova Arleri gde se aludira na nešto slično jer se u jednom momentu spominje da nakon što muška beba izađe iz "rupe" tokom porađaja ceo život provede pokušavajući da se u nju vrati
Chui Posted - 13/01/2021 : 18:16:08
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Chui

Eh da zaboravih se pokloniti i Metabarunima. Biblija SFa stari i novi zavjet, sveto pismo. Za mene osobno najbolji SF svih vremena u svim medijima.
Čitao sam još od Gimeneza četvrtu silu i iako priče nisu toliko dobre taj crtež ga zapravo čini djelom Metabarunovog svemira i raj je za oči.



Moj čovjek.

Uz samu ludu, nenormalnu i odličnu priču, taj Gimenezov crtež je jedan od najboljih crteža SF-a koje sam vidio. One bitke preko dvije strane, mašta, ludilo...vrh!




Chui Posted - 13/01/2021 : 18:14:51
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Chui

Eh da zaboravih se pokloniti i Metabarunima. Biblija SFa stari i novi zavjet, sveto pismo. Za mene osobno najbolji SF svih vremena u svim medijima.
Čitao sam još od Gimeneza četvrtu silu i iako priče nisu toliko dobre taj crtež ga zapravo čini djelom Metabarunovog svemira i raj je za oči.

Prodam ti avatar...



DiSkAcH Posted - 13/01/2021 : 11:32:45
quote:
Originally posted by Chui

Eh da zaboravih se pokloniti i Metabarunima. Biblija SFa stari i novi zavjet, sveto pismo. Za mene osobno najbolji SF svih vremena u svim medijima.
Čitao sam još od Gimeneza četvrtu silu i iako priče nisu toliko dobre taj crtež ga zapravo čini djelom Metabarunovog svemira i raj je za oči.



Moj čovjek.

Uz samu ludu, nenormalnu i odličnu priču, taj Gimenezov crtež je jedan od najboljih crteža SF-a koje sam vidio. One bitke preko dvije strane, mašta, ludilo...vrh!
Tonto Posted - 13/01/2021 : 09:11:24
quote:
Originally posted by Chui

Eh da zaboravih se pokloniti i Metabarunima. Biblija SFa stari i novi zavjet, sveto pismo. Za mene osobno najbolji SF svih vremena u svim medijima.
Čitao sam još od Gimeneza četvrtu silu i iako priče nisu toliko dobre taj crtež ga zapravo čini djelom Metabarunovog svemira i raj je za oči.

Prodam ti avatar...
Chui Posted - 13/01/2021 : 08:43:26
Eh da zaboravih se pokloniti i Metabarunima. Biblija SFa stari i novi zavjet, sveto pismo. Za mene osobno najbolji SF svih vremena u svim medijima.
Čitao sam još od Gimeneza četvrtu silu i iako priče nisu toliko dobre taj crtež ga zapravo čini djelom Metabarunovog svemira i raj je za oči.
jaki Posted - 08/01/2020 : 01:14:36
jaki Posted - 16/12/2019 : 14:31:18
Pa ne. Jodorowsky je načitan a Krleža ipak i nešto znači u svjetskim okvirima.
Manny Posted - 16/12/2019 : 00:26:08
Pročitao sam upravo Kastu Metabarona (po prvi put!), i vau, kakav paprikaš od stripa, ne znam da li je strip sprdnja, promišljena naučna fantastika, sektaški pamflet, srednjovekovna herojština, seksi humor, žestoka kritika religija i društvenih ustrojstava, ili nešto posve treće. No, svideo mi se veoma. Ostavljam Kuću predaka i tekstualna objašnjenja za kasnije, kada mi se utisci malo slegnu.

No, htedoh pitati kad već niko u 14 stranica komentara nije ni spomenuo – da li je nekom čudno što se “Poslednji pesnik” u Galaksiji u Kasti preziva Krleža? :)
Tonto Posted - 19/06/2019 : 00:02:49
quote:
Originally posted by Dennis_112

Dvoumim se da li uzet ovo na ljetnom popustu. Što misle znalci, hoće mi se sivdjeti ako mi Inkal nije bio nešto?

Moje iskustvo sa Inkalom je da sam prvih 50tak stranica bio oduševljen, svijet i crtež su mi genijalni i priča je zanimljivo počela. No kasnije mi je postala prekonfuzna, jako brzo i puno mijenja fokus i nije mi sjelo sve skupa, na silu pročitao do kraja. Svijet me i dalje privlači, a i cijeli serijal je jako popularan, pa se pitam hoće li mi se druge stvari možda više svidjeti :)

Metabaruni su najbolji jodorowsky. Cista epika.
supermark Posted - 18/06/2019 : 23:32:20
quote:
Originally posted by Dennis_112

Dvoumim se da li uzet ovo na ljetnom popustu. Što misle znalci, hoće mi se sivdjeti ako mi Inkal nije bio nešto?




hoće

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000