forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 marveli by bookglobe

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 19/06/2007 : 22:30:10
zanimljivo ljeto za klince a ASM ću vjerovatno uzet i ja
http://marvelfanklub.blogspot.com/

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 16/03/2022 : 15:36:49

To govoris o kod nas? Pa kad stripove citaju matorci, a to sto su supergacese popularne ne utice na stare navike. :D


jaki Posted - 16/03/2022 : 11:54:51
2022 godine nema Marvelovih stripova na kioscima?
A nikad popularniji nisu bili...
Zagor12 Posted - 28/06/2012 : 12:49:45
Originally posted by Lord Vader89

quote:




ja govorim iskljucivo o estetici, ruzan crtez, jebiga
evo i smajli -



Bagley ima ružan crtež recimo prvih dvadesetak epizoda, kasnije se navikneš na njega a oko broja 60 potpuno usavrši svoj stil i potpuno je čitljiv. Immonen je još bolji a i Sara Pichelli u ovom novom (crnom) Spideyju.

A to što Peter ima idiotsku frizuru je druga stvar.
Zlix Posted - 28/06/2012 : 11:51:44
Odustali su oni od Marvela, Tally još davno rekao da traži novog izdavača, ali ništa od toga...
Raven84 Posted - 28/06/2012 : 11:14:57
Mislim da od Bookglobea nece biti nista povezano s Marvelom. Lako je moguce da sam u krivu, ali kako su ti stripovi najavljeni prije puno godina, a nisu jos izasli, mislim da nikad ni nece.
DeeCay Posted - 28/06/2012 : 11:07:54
Ima li možda kakvih vijesti o novim Marvel integralima od Bookglobea? Jesu li nešto najavljivali u zadnje vrijeme?
sandyboy Posted - 27/06/2012 : 23:26:39
quote:
Originally posted by Lord Vader89

kapiram da bi se taj massive galactic crossover zvao "ekonomska kriza"



Gle, ako bi iznijedrio nešto kao što je 52 bio za Infinite Crisis, vrijedilo bi
sandyboy Posted - 27/06/2012 : 23:25:15
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by sandyboy

Jedne ili svih?


Da, svih 15.



ali u puno kraćem roku nego što su bile u DC. Recimo, po jedna svakih šest mjeseci, taman build-up stignu napraviti
Lord Vader89 Posted - 27/06/2012 : 23:24:33
kapiram da bi se taj massive galactic crossover zvao "ekonomska kriza"
Mr. Bushido Posted - 27/06/2012 : 23:21:05
quote:
Originally posted by sandyboy

Jedne ili svih?


Da, svih 15.
sandyboy Posted - 27/06/2012 : 22:11:34
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lord Vader89

vec imam pogled na to, i zove se "Marvel goes DC"
need I say more? :D


Ja još čekam Marvelovu verziju Krize.



Jedne ili svih?
Mr. Bushido Posted - 27/06/2012 : 21:58:25
quote:
Originally posted by Lord Vader89

vec imam pogled na to, i zove se "Marvel goes DC"
need I say more? :D


Ja još čekam Marvelovu verziju Krize.
Lord Vader89 Posted - 27/06/2012 : 21:44:56
vec imam pogled na to, i zove se "Marvel goes DC"
need I say more? :D
Mr. Bushido Posted - 27/06/2012 : 21:34:28
quote:
Originally posted by Lord Vader89

nego
vrlo je bitno, meni je bitno, jer volim marvelove stripove
kad operisu marvelove stripove od onoga sto ih karakterise, vise to nisu marvelovi stripovi, bili oni dobri ili losi :P


Gledaj na to kao na Marvelov Elseworlds.
Lord Vader89 Posted - 27/06/2012 : 21:24:52
ma opusteno, nisam bio (toliko) ozbiljan, kakva izvinjenja :D :P

nego
vrlo je bitno, meni je bitno, jer volim marvelove stripove
kad operisu marvelove stripove od onoga sto ih karakterise, vise to nisu marvelovi stripovi, bili oni dobri ili losi :P

stoga, kazem
ima dobrih ultimate naslova, al nije mi to marvel u punom sjaju

(posto, evo jos jednom da naglasim, si poceo od moje "marvel je marvel" opaske ;) )
Mr. Bushido Posted - 27/06/2012 : 21:04:33
quote:
Originally posted by Lord Vader89

i sta sam ti skrivio pa da me sa Ivanom poredis? :D
nisam valjda nesvesno poceo da se pozivam na stripske oskare i zlatne maline? :D


Šta ja znam, meni je to nebitno, obično cjepidlačenje. Zašto je bitno što izlazi u kojoj ediciji?

To me podsjetilo na onu raspravu sa Ivanom, "Coppolin Dracula nije pravi Dracula, pročitaj knjigu!" I tako dalje.

Uglavnom, ispričavam se za usporedbu sa Ivanom. Priznajem, to je ipak bilo pretjerano.

Koje je tvoje mišljenje o Spider-Manu 2099?
Lord Vader89 Posted - 27/06/2012 : 20:52:32
i sta sam ti skrivio pa da me sa Ivanom poredis? :D
nisam valjda nesvesno poceo da se pozivam na stripske oskare i zlatne maline? :D
Lord Vader89 Posted - 27/06/2012 : 20:51:44
pa sto su ti smesne?
ja potpuno kapiram tvoj rezon, da te zanimaju samo dobri stripovi, to je potpuno legitimno. i ja brate volim ponekad da vidim dobar strip, zaista :D

al ako nemas nikakva ogranicenja osim toga
onda ne mozes da mi sugerises da je ultimate marvel isto sto i regularni marvel :P
Mr. Bushido Posted - 27/06/2012 : 20:34:37
quote:
Originally posted by Lord Vader89

pa briga je mene
hocu Marvel, necu nesto drugo
ako hocu nesto drugo, onda uzmem pa citam nesto drugo

stoga, dolazimo do zakljucka da sam ja bio u pravu
ja tvrdim da ultimate marvel ima dobre stripove, al nije to marvel, koliko dekonstrukcija marvela (plus prilagodjavanje novim generacijama, ok)

ti tvrdis da je marvel = ultimate marvel, tvrdeci da su ultimate marvel dobri stripovi

wrong!



Jebote, pa ti si gora cjepidlaka od onog Dartha Ivana.

Inače, uvijek su mi bile smiješne te spike, kao, Ultimate Marvel nije pravi Marvel, ovo - ono, ištatijaznam.

A Ultimate Spider-Man već godinama po kvaliteti tuče "pravog" Spider-Mana, štogod to "pravo" značilo. Mislim, nakon što je Romita mlađi zamijenjen Deodatom, Bendisovog Spider-Mana je teško nadmašiti.
alexts Posted - 27/06/2012 : 20:07:37
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Dakle, Ultimate Spider-Man je jedan od najboljih stripova koji postoje.



Realno - i Zagor iz najgorih dana je bolji.

Imam na forumu ZS sličnu izjavu kao citat: Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

(uvek se stavlja nešto smešno, kao "potpis")
Lord Vader89 Posted - 27/06/2012 : 20:06:39
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ajde Vaderu, sad zvučiš kao ovi što plaču kad im Zagora ne crtaju Ferri i njegove kopije.


pa ne moraju svi da crtaju kao Ditko (ili ajde, Romita), nemoj mi tu podmetati krivo tumacenje mojih plemenitih reci

ja govorim iskljucivo o estetici, ruzan crtez, jebiga
evo i smajli -



quote:
Jebeš to, dobar strip je dobar strip, a držao se netko originala ko Biblije ili ne, koga briga?


pa briga je mene
hocu Marvel, necu nesto drugo
ako hocu nesto drugo, onda uzmem pa citam nesto drugo

stoga, dolazimo do zakljucka da sam ja bio u pravu
ja tvrdim da ultimate marvel ima dobre stripove, al nije to marvel, koliko dekonstrukcija marvela (plus prilagodjavanje novim generacijama, ok)

ti tvrdis da je marvel = ultimate marvel, tvrdeci da su ultimate marvel dobri stripovi

wrong!


quote:
Dakle, Ultimate Spider-Man je jedan od najboljih stripova koji postoje.


al posto je tebi svaki drugi strip takav, onda je to OK, prosek
Mr. Bushido Posted - 27/06/2012 : 19:57:08
Ajde Vaderu, sad zvučiš kao ovi što plaču kad im Zagora ne crtaju Ferri i njegove kopije.

Jebeš to, dobar strip je dobar strip, a držao se netko originala ko Biblije ili ne, koga briga?

Dakle, Ultimate Spider-Man je jedan od najboljih stripova koji postoje.
alexts Posted - 27/06/2012 : 19:56:28
USM je grozan - rekoh to milijardu puta do sada, ali ne sporim mladim naraštajima kojima se to sviđa, da uživaju u njemu.

Ultimates imaju veze sa filmskim Osvetnicima samo vizuelno, a zapravo, kao što Vader kaže nemaju puno veze ni sa Marvelom ni sa Osvetnicima - to je jedna problematična i opasna grupacija, a neki članovi su totalne budale - sam strip je poigravanje na temu Avengersa.
Lord Vader89 Posted - 27/06/2012 : 19:46:22
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Vadere, ja ti kažem, Ultimate Spider-Man je nešto najbolje što postoji. To možeš čitati bez bojazni da će te zaboljeti glava od kontinuiteta.


Bushido, ja ti kazem
Ultimate Spider-Man je mozda TEBI najbolje nesto sto postoji, al meni nije pogotovu ne sa onim crtezom



e, a sad


quote:
A Millarovi i Hitchevi Ultimates su također priča za sebe. Pogotovo ako te zanimaju korijeni svima nam dragog filma o Osvetnicima.


jeste, Ultimates su crem de la crem, kakav bre spajdermen

al jbg, nije to marvel
to koristi marvelove heroje, OK, ali nije to marvel

zato je film bolji


jes da je decko pozeleo da cita papir, i sve to
znam osecaj, i ja sam kupovao te sveske od prvog broja, itditd....

al svejedno

kaze, voli dobre serije, bless'im - eno mu, neka uzme Hickmanov Fantastic Four/FF, skoro pedesetak epizoda, lepota nebeska to je bre Marvel, kaki Ultimatumi, kaki bakraci
Zagor12 Posted - 27/06/2012 : 16:59:45
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lord Vader89

ako je Marvel Marvel, sta ce ti Ultimate stripovi onda?


Vadere, ja ti kažem, Ultimate Spider-Man je nešto najbolje što postoji. To možeš čitati bez bojazni da će te zaboljeti glava od kontinuiteta.


Upravo tako! Dok čitam USM imam osjećaj kao da pratim neku dobru seriju. Sve su priče povezane, zna biti preokreta da te stvarno iznenade, a dodatnu draž daju scene u srednjoj školi... Iako je društvo američko, opet sam tijekom čitanja naišao na puno situacija koje su mi poznate, ili iz osobnog ili iz tuđeg iskustva. Ovaj novi Ulitmate Comics volume 2 je super počeo pa malo pao, i trenutno je opet kvaliteta bolja. Malo mi smeta Milesova dob, mislim da bi trebao biti malo stariji, a ono što samim time dolazi jesu ljubavne zavrzlame koje su mi dok je Peter bio živ (osim Tainted love story arca u UCM v1 koji je sam po sebi bio loš što se tiče priča) bile super. Te lepršave, tinejdžerski obojene priče u kojemu svatko može naći jednog Petera Parkera (zasad ne i Milesa Moralesa) su mi super. Sad možemo potegnuti priču tipa "ASM je taj u kojemu se nalaziš u stripu, bla". Nekima jest, meni nije, na ovog Spideyja sam ja naviknut. Dabogda izlazio još tisuću godina...

S druge strane, Ultimate X-Men je također super uz USM i Ultimatese, posebno prvih 40-ak brojeva što ih je pisao Millar. Kasnije kvaliteta pada (strip ostaje bez onog prepoznatljivog mračnog, ciničnog i politički nekorektnog Millarovog štiha) ali još uvijek vapi za čitanjem zbog živopisnih i zanimljivih likova (koji također krase pregršt epizoda USM-a).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000