forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 smijesne aukcije (?)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
bero7 Posted - 30/06/2007 : 11:01:14
http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=460342

hmmm....znam da ga vise bas i nema za kupit ovako "pod ducanima" sto bi se reklo :)...ali zar zaista vrijedi toliko?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Caglio Posted - 25/07/2024 : 17:02:03
@giant- svaka cast za sobicu , i mene kao i matorog, sad zbilja zanima na sto to lici, siguran sam da je turbo ( :

I istina je, kad covjek kupuje nesto za gust, ne gleda cijenu koju placa, naravno ukoliko si moze priustiti, ako ne moze, drugi par rukava, a zivot je zbilja postao skup :(
giant Posted - 25/07/2024 : 12:57:02
quote:
Originally posted by matori paraliticar

A tako giant
"Sredio sam doma sobu u stilu 80-ih, sa stripovima, knjigama, audio komponentama"


sve to imas a neces da podelis koju sliku te lepote braci i sestrama po hobiju.. smrc



Neka mi ne zamere oni, koji su dali slike svojih kolekcija u topik” voajeri”, ja rado pogledam tamo kako ljudi imaju posloženo, ali u svim tim godinama se još nisam odlučio da i ja okačim neku sliku svoje kolekcije…možda jednom da smognem hrabrosti😉
matori paraliticar Posted - 25/07/2024 : 12:04:02
A tako giant
"Sredio sam doma sobu u stilu 80-ih, sa stripovima, knjigama, audio komponentama"


sve to imas a neces da podelis koju sliku te lepote braci i sestrama po hobiju.. smrc
giant Posted - 25/07/2024 : 10:58:38
@jaki i Caglio, slažem se s vama, naravno, ALI:
Ovako sa svog gledišta - doživljavanja skupljanja: ja to kupujem isključivo zbog sebe primarno. Zarada je tu postranska (sekundarna, čak terciarna) stvar, recimo za nužne situacije. Sredio sam doma sobu u stilu 80-ih, sa stripovima, knjigama, audio komponentama i slično...I to ima svoju cijenu (čak i po ovih suludih cijenah), koje su sad. Kriptovalute i slična "imaginarna" sranja nemaju ove fizične (stvarne) osnove, sve je to samo stvar popularnosti. Sve su to samo špekulacije. OK, možeš prodati, ali prvo moraš i kupiti-pa tek onda da zaradiš nešto. I mnogo ih je i "popušilo" zbog mahinacija s kripto - znam ih nekoliko.
Stripovi se prodaju za dosta novca već o-ho-ho dugo vreme (jer su trotel-ziher varijanta), nego što su uopće bile lansirane ove prve kriptovalute na trg (pišem ovo malo na pamet, kripto su od koje g.: 2005??), naravno, pošto još tad recimo u 80 i 90-im nije bilo interneta za šire ljudske mase.
Sve više ljudi vidi vrijednost u recimo "fizičkim" stvarima, koje su nekad bile rađene s puno više ljubavi i pažnje, nego sad u ovoj ludi hiperprodukciji, samo da se zadosti turbokapitalistički sistem. Zato su cijene takve-kakve jesu. I bit će još dosta dugo-koliko ja pratim/imam dojam.
S druge strane, ako ekonomska situacija bude takva, de će (čemo) si ljudi moći to i kupiti, to je drugo. Ako neće biti novca, teško da se bude prodavalo bilo šta....život je postao skup do boga.
Caglio Posted - 24/07/2024 : 19:12:31
quote:
Originally posted by giant

Stripovi su postali u neku ruku investicija, kao dionice...Nije važno, ako godišta posle 2000-e ne poznaju dnevnikove zlatne serije i lunov magnus stripa i zato nemaju tog nostalgičnog momenta. Znaju samo, da se na tome da mnogo zaraditi, i to je dovoljno....Nostalgičara, koji kupujemo (kupuju) ove stare stripove, je sve manje, ali ima zato novijih, koji kupuju samo da preprodaju dalje za bolje pare...



Nije to bas tocno, strip mi ne spada u taj kolekcionarski milje, osobito ne strip na srpskom jeziku. Taj se nece prodati amerikancu, ili svedjaninu ( ne govorim za ove nase sto su se odselili tamo, trbuhom za kruhom ). Jaki je u pravu sa postom iznad, kad izumre ekipa kojoj je to nostalgija, tko ce drugi to placati. A realno mladje generacije imaju jako puno toga na cemu se da zaraditi, a i fun je njima samima. Strip definitivno nije nesto od toga ( ne zlatna serija i lms ) ...

Mislim mladi ulazu u kripto, u stare ploce ili igrice, u nesto u cemu cijeli svijet moze uzivati, a ne u nesto sto je iovako vec sad demode i okrenuto balkanskoj regiji koja je odrastala u proslom stoljecu. Po meni ce taj neki pad cijene krenuti, kad netko naslijedi stripove od svog djeda, starog, ili tko zna koga i proba ih prodati na aukcijama ili di vec, i skuzi da nema vise ljudi koji su voljni platiti ogromne svote, a onda krece domino efekt. Da se razumijemo stripovi zauzimaju i dosta prostora ljudima, opcenito nije neki strasan medij za trgovinu, zbilja ima masu toga kolekcionarskog, sa cime je i lakse trgovati , a i lakse skladistiti, a i interes je veci. Tako da ono, bilo bi super da ljudi budu prepoznavali ZS/LMS kao nesto zakon i za 50 godina, ali stvarno sumnjam da ce to bit tako.

Edit#: Vjerujem da ima mladih ljudi koji sada kupuju radi preprodaje, no i dalje tvrdim, da oni preprodaju nostalgicarima.
jaki Posted - 24/07/2024 : 08:40:01
A kad mi izumremo kome će prodavat?
Zs i Lms imaju fore još 10-20 godina i onda će sve past na nulu.
giant Posted - 24/07/2024 : 07:16:35
Stripovi su postali u neku ruku investicija, kao dionice...Nije važno, ako godišta posle 2000-e ne poznaju dnevnikove zlatne serije i lunov magnus stripa i zato nemaju tog nostalgičnog momenta. Znaju samo, da se na tome da mnogo zaraditi, i to je dovoljno....Nostalgičara, koji kupujemo (kupuju) ove stare stripove, je sve manje, ali ima zato novijih, koji kupuju samo da preprodaju dalje za bolje pare...
Caglio Posted - 23/07/2024 : 21:12:00
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by jaki


Cijena koja je počela od 1 eura nikad ne završi "visoko".
Nego upravo onoliko koliko neko želi platiti taj strip.



Sve si u pravu

Ja te pitam ima li granice
Hoce li biti 500 za 5 godina



Svemu dodje kraj, tako ce i ovome, kada, to je pitanje, cijene luduju jer i dalje ima ljudi koji to zele. No po meni je i dalje tu najveci problem nostalgija, ljudi se sjecaju lijepih vremena i pokusavaju to napuniti sa stripovima. Iskreno me zanima koliko ima ljudi koji su devedeseto, ili dvijetisucito godiste , a da ih zanima zlatna serija. Usudio bih se reci jako malo, posto nisu na tome odrastali. A realnost je da starimo, i da postoje bolja izdanja od starih, tipa Libellus koji kosta masnu paru, no opet barem mozes kronoloski citati strip, bez preskakanja stranica i ko zna kakvih drugih gluposti. Opet nekako nemam feeling da ce ovo uspjeti opstati kao neki veliki kolekcionarski predmeti, pa da ce i buduce generacije biti zainteresirane placati sve ovo po i skupljim cijenama od sad.

No opet, to je samo moje misljenje
petarStripovi10 Posted - 23/07/2024 : 17:01:39
Ovo više ne spada u smiješne aukcije.
Nedavna aukcija za AF broj 1 Grupa TNT, vidi cijenu.
https://www.stripovi.com/aukcije/alan-ford-kartonac-broj-1-grupa-tnt/21410023/

Jel to sad realno već, previše, premalo?
zeljko Posted - 22/07/2024 : 07:33:03
quote:
Originally posted by jaki


Cijena koja je počela od 1 eura nikad ne završi "visoko".
Nego upravo onoliko koliko neko želi platiti taj strip.



Sve si u pravu

Ja te pitam ima li granice
Hoce li biti 500 za 5 godina
petarStripovi10 Posted - 21/07/2024 : 20:36:24
quote:
Originally posted by lwood

88 eura za Blestavi trag. Nije malo .


Bleštava cena.
petarStripovi10 Posted - 21/07/2024 : 20:35:41
quote:
Originally posted by zeljko

visoka cena koja se daje za ovaj strip
ima li granice ovim cenama
dokle ce to rasti


Za Vjesnikove AF sve je to otišlo u 3pm s cijenama još od prestanka korone.
lwood Posted - 21/07/2024 : 19:48:52
88 eura za Blestavi trag. Nije malo .
jaki Posted - 21/07/2024 : 19:38:34

Cijena koja je počela od 1 eura nikad ne završi "visoko".
Nego upravo onoliko koliko neko želi platiti taj strip.
zeljko Posted - 21/07/2024 : 15:25:34
visoka cena koja se daje za ovaj strip
ima li granice ovim cenama
dokle ce to rasti
jaki Posted - 21/07/2024 : 15:03:49
Šta je tu smiješno?
zeljko Posted - 21/07/2024 : 14:59:37
https://www.stripovi.com/aukcije/zs-br-325-5/21422983/

Ima li kraja?
zeljko Posted - 17/07/2024 : 22:27:00
https://www.stripovi.com/aukcije/zs-br-325-5/21422983/
giant Posted - 15/07/2024 : 11:52:49
Ovde na aukcijama sudjelujem već 18 godina. I sve samo ok, tako po cijenama i po iskustvima sa prodavačima. Normalno je, da se s vremenom i cijene mijenjaju, neke padaju, a neke i rastu. Pogovovo govorim za ZS i LMS od Dnevnika, u što se najviše razumijem. Druge edicije niti ne pratim /kupujem. Ove godine sam nešto prodavao van aukcija i nije se dalo nešto više zaslužiti nego za primjer, ako bi ovde prodavao, koliko pratim trend cijena sad.
A što se tiče kupovine po raznoraznim FB grupama-i tamo se nađu sulude cijene sa izgovorom, da se i na drugih raznoraznim sajtovima prodaju za toliko i toliko...Ko hoće kupi, ko ne-ne. Čast izuzetcima.
Cromwell Posted - 12/06/2024 : 15:52:00
Prvo treba pitat mainstream medije što kažu o rastu cijena stripova a onda odgovor potražiti totalno suprotno od njihove "istine".
Vjerojatno Ameri i tu imaju svoje prste, kao i u svemu ostalom; priprema se teren kako bi CRO Hatchette Marvel kolekcija izgledala pristupačnijom od talijanskih krševa.
Sve je to namješteno, pametnom dosta, di ima dima ima i vatre!
zeljko Posted - 12/06/2024 : 15:25:59
bilo kako bilo cinjenica je da stripovi.com sudjeluju u inflaciji cena stripova
zacarani krug

najpostenija cena je od 1 eura 14 dana pa koliko izadje
naravno ne u vrijeme godisnjih odmora :D
jaki Posted - 12/06/2024 : 15:23:23
Uvijek je "lijepo" nać nekog ko bi određivao drugima po kojoj cijeni želi nešto prodat.
1Euro Posted - 12/06/2024 : 13:31:25
quote:
Originally posted by jaki

treći četvrti razlog nema veze s prodavačima već kupcima.
a i ja sam se pitao zašto neko ide prodavat stripove van stripovi.com koji je specijaliziran za stripove??
neki ne žele platit proviziju,neki ne žele dat oib,neki misle da će na njuškalu prodat za više...



moje iskustvo je obrnuto. Ovdje su preskupi stripovi i zato to ima veze sa prodavačima. Npr van stripovi.com se prodao komplet Mister no LMS (ono 227 stripova ili koliko več) za 600 (šest stotina) eura. Nije se prodao odmah ali se prodao. Ovdje netko prodava Mister No LMS komplet očuvan za 3/4 (tako nekako) za 2500 (dvije tisuče i petsto) eura.
Ovdje netko prodava pojedinačne brojeve od Mister Noja LMS po 24 eura za komad, a ja sam ih vidio kako se prodavaju po 4 eura npr.... i kupci to vide i preskupo im je pa idu na druga mijesta gdje je jeftinije. I kada kupci odlaze, onda odlaze i prodavači jer nemaju kome prodavati, osim onih koji traže po 2500+ eura ustraju još, ali sumnjam da če prodati. Mislim da budučnost aukcija na stripovi.com nije baš blistava osim ako se nađe načina da se vrate i kupci i prodavači. Jedan prijedlog bi bio realnije cijene i što više avkcija od jednog eura, pa neka ljudi sami odrede cijenu koliko je tko spreman platiti a ne lude fiksne cijene od 2500 itd,....
jaki Posted - 12/06/2024 : 11:43:11
treći četvrti razlog nema veze s prodavačima već kupcima.
a i ja sam se pitao zašto neko ide prodavat stripove van stripovi.com koji je specijaliziran za stripove??
neki ne žele platit proviziju,neki ne žele dat oib,neki misle da će na njuškalu prodat za više...
petarStripovi10 Posted - 12/06/2024 : 11:42:08
quote:
Originally posted by 1Euro

možda bi dobro pitanje bilo, zašto ljudi prodavaju van Stripovi.com?
Jel problem previsoka provizija?
Premalo kupaca?
Neozbiljni prodavači?
Previsoke cijene stripova?
Nešto treče?


Ili se ne kupuju stripovi pa se ide na druge kanale?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000