forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ridjobradi - Libellus

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Gaston Posted - 18/07/2007 : 16:17:36
Kako i sam naslov topica kaze, vrlo brzo u prodaji mozete ocekivati 3. i 4. album najdrazeg nam gusara! Doduse, navedeni albumi - nazalost - izlaze nekoliko mjeseci kasnije nego sto smo planirali, no sto je tu je. Iskreno nam je zao zbog toga, ali postoje odredjene stvar na koje se ne moze utjecati, bez obzira na svu dobru volju. Nadam se da nam necete puno zamjeriti.

Vratimo se sada na same albume. Dakle, kao sto sam vec rekao, rijec je o 3. i 4. albumu Ridjobradog - "Sin Ridjobradog" i "Prkos kralju". Dado i ja se od srca zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u produkciji ovih albuma: Melini, Branimiru, Vanji i Sergeju!!! Da nije bilo vas, nista od ovog ne bi bilo moguce!

Oba albuma sadrze po 48 stranica, a cijena u striparnici Libellus bit ce 85,00 kn.

Over & out!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 18/08/2019 : 15:44:06
quote:
Originally posted by Peyo

Pročitao sam i preostale albume od 31 do 34.

Nakon što je jedan od mojih omiljenih serijala sa prethodnim albumima dosegao samo dno, u ovim albumima je došlo do svojevrsnog redefiniranja i moderniziranja serijala. Stiče se dojam kao da je to sad neki drugi strip u kojem nam se pojavljuju poznati likovi koji su poprilično različiti od onih koje smo poznavali ili su samo ogoljeniji do srži i redefinirani nanovo.

Sam Riđobradi je sveden na ono što u biti i jest: krvožedni, beskrajno pohlepni, beskrupulozni i sebični pirat, koji nema ni prijatelja ni obitelji, drugim riječima: ološ (kao olakotna okolnost mu dođe da u stripu i nema pozitivaca, kao da time i sam scenarist sugerira da su to bila takva vremena gdje se svi bore za preživljavanje po svaku cijenu po principu tvoja smrt, moj život).

Eric, kao neostvareni samaritanac u sukobu je sa vlastitom prošlošću i u potrazi za svojom budućnošću u kojoj nema mjesta za Riđobradog i želi se vratititi u svijet iz kojeg ga je Riđobradi isčupao još dok je bio dijete.

Tu su i bezlični Baba vjelni sluga svih zapovjednika/gospodara (Riđobradog i/ili Erica), te neumrli i neuništivi Tronogi koji će ih vjerojatno sve nadživjeti.

Ako izbrišemo iz sjećanja prethodne albume dobivamo prilično solidan BD, povremeno nedorađen/zbrzan, sa boljim i lošijim trenutcima koji je vrijedan čitanja i koji može vrlo dobro zabaviti (kako nam je prijatelj feldmaršal i sugerirao).

Na kraju je ostavljena i mogućnost novih nastavka.

Još jednom bih istaknuo tekstove na zadnjoj stranici korica koji su konstantno izvrsni.

identični utisci
Peyo Posted - 15/08/2019 : 22:46:57
quote:
Originally posted by Ernie Pike
Perrissinovi albumi su bolji i sami po sebi su vrlo dobar BD. Jedino nisam siguran da je to nastavak Charlierovog stripa. Postupci Riđobradog se nikako ne slažu s likom kojeg smo upoznali kroz tolike albume i tolika desetljeća.
Pričekat ću da i ostatak ekipe pročita gradivo kako bi mogli porazgovarati o tome.

Pročitao sam i preostale albume od 31 do 34.

Nakon što je jedan od mojih omiljenih serijala sa prethodnim albumima dosegao samo dno, u ovim albumima je došlo do svojevrsnog redefiniranja i moderniziranja serijala. Stiče se dojam kao da je to sad neki drugi strip u kojem nam se pojavljuju poznati likovi koji su poprilično različiti od onih koje smo poznavali ili su samo ogoljeniji do srži i redefinirani nanovo.

Sam Riđobradi je sveden na ono što u biti i jest: krvožedni, beskrajno pohlepni, beskrupulozni i sebični pirat, koji nema ni prijatelja ni obitelji, drugim riječima: ološ (kao olakotna okolnost mu dođe da u stripu i nema pozitivaca, kao da time i sam scenarist sugerira da su to bila takva vremena gdje se svi bore za preživljavanje po svaku cijenu po principu tvoja smrt, moj život).

Eric, kao neostvareni samaritanac u sukobu je sa vlastitom prošlošću i u potrazi za svojom budućnošću u kojoj nema mjesta za Riđobradog i želi se vratititi u svijet iz kojeg ga je Riđobradi isčupao još dok je bio dijete.

Tu su i bezlični Baba vjelni sluga svih zapovjednika/gospodara (Riđobradog i/ili Erica), te neumrli i neuništivi Tronogi koji će ih vjerojatno sve nadživjeti.

Ako izbrišemo iz sjećanja prethodne albume dobivamo prilično solidan BD, povremeno nedorađen/zbrzan, sa boljim i lošijim trenutcima koji je vrijedan čitanja i koji može vrlo dobro zabaviti (kako nam je prijatelj feldmaršal i sugerirao).

Na kraju je ostavljena i mogućnost novih nastavka.

Još jednom bih istaknuo tekstove na zadnjoj stranici korica koji su konstantno izvrsni.
NESVRSTANI Posted - 13/08/2019 : 17:52:51
quote:

.

Svašta se pisalo o Pellerinovom Jastrebu, te ne valja ovo, te ne valja ono. U odnosu na ove albume to je puno bolji uradak u svakom pogledu, skoro remek-djelo.

Istina, Jastreb je sasvin solidan.
Baš zbog dosta loših komentara očekiva san malo ili ništa, a dobija zabavnu gusarsku avanturu. 7/10
Vid Posted - 13/08/2019 : 16:52:43
Da, ovi do 30 su daleko najgori. Albumi 31 - 34 su puno bolji.
anto Posted - 13/08/2019 : 15:10:50
kao što vidiš iz mojih osvrta, 19-22 su mi masterpis, 23 i 24 odlični;ali 25 već nagli pad,i njega sam uzeo samo jer radi Šarlije.

ostale nisam ni pomislio,a 31 i 32 na preporuku Sergeja,i nisu loši,mada ni blizu Šarlijeovih.Možda nabavim i 33/34 ako negde nađem povoljno.
Peyo Posted - 13/08/2019 : 15:05:14
Anto, njega sam uzeo probno za male pare i to je zadnji kojeg sam kupio, ali on je u biti nastavak srozavanja od 20. albuma (Nestali s Crnog sokola), a nakon Charliera, kada počinje Ollivier sam pisati (upravo taj 26. album) postaje sve nagliji i očitiji pad kvalitete i u scenariju i u crtežu.
anto Posted - 13/08/2019 : 13:54:57
quote:

Pročitao albume od 27 do 30.

Ne preostaje mi nego da citiram samog sebe:

quote:

Previše je dobrih stvari da se vrijeme i novac troše uzalud.

A ja sam jedan od žešćih fanova BD-a.

Jad i tuga u što se pretvorio ovaj serijal. Bljutave i nezanimljive priče.

Srećom posuđeno iz knjižnice. Ne bih ovo uzeo ni besplatno. Čitanje ovoga po drugi put bi mi bila teža kazna.

Svašta se pisalo o Pellerinovom Jastrebu, te ne valja ovo, te ne valja ono. U odnosu na ove albume to je puno bolji uradak u svakom pogledu, skoro remek-djelo.

a 26.album?
Peyo Posted - 13/08/2019 : 12:43:15
Pročitao albume od 27 do 30.

Ne preostaje mi nego da citiram samog sebe:

quote:

Previše je dobrih stvari da se vrijeme i novac troše uzalud.

A ja sam jedan od žešćih fanova BD-a.

Jad i tuga u što se pretvorio ovaj serijal. Bljutave i nezanimljive priče.

Srećom posuđeno iz knjižnice. Ne bih ovo uzeo ni besplatno. Čitanje ovoga po drugi put bi mi bila teža kazna.

rommel Posted - 27/06/2019 : 19:46:23
mislim da neću ali neka on plovi
anto Posted - 15/06/2019 : 22:31:51
pa kad se nastavlja Blubiša,što ne bi i Riđiša.
jaki Posted - 15/06/2019 : 16:34:44
Sixty years after its first appearance in the pilot newspaper, we are pleased to announce the return of the Caribbean demon under the feathers of Jean-Charles Kraehn and Stefano Carloni!
dsormaz1 Posted - 07/05/2019 : 21:03:53

Ernie Pike Posted - 05/05/2019 : 15:32:10
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by jaki

Riđobradi 33,34 Tajna Elise Davis I,II Perrissin/Bourgne:
Solidan BD za pročitati kao i prethodna dva albuma.

kao i za prva dva koja smatram obaveznima jer su malo drukčiji kraj ali napokon kraj i to dobar nakon bezveznih epizoda - elisa davis je stevensonovski dodatak a nakon toliko potraga za blagom red je bio osjetiti master of Ballantrae original...meni je sjajno

Ne bih rekao sjajno već bih se složio s Jakiem, solidan BD.
rommel Posted - 12/03/2019 : 22:47:36
quote:
Originally posted by jaki

kao i za prva dva koja smatram obaveznima jer su malo drukčiji kraj ali napokon kraj i to dobar nakon bezveznih epizoda - elisa davis je stevensonovski dodatak a nakon toliko potraga za blagom red je bio osjetiti master of Ballantrae original...meni je sjajno
jaki Posted - 09/03/2019 : 12:15:54
anto Posted - 13/02/2019 : 22:09:22
u svakom slučaju se nabavljaju i nova dva broja

edit:
Bourgne = Burnje
rommel Posted - 13/02/2019 : 20:59:14
ajde dobro prezivio sam :)
anto Posted - 03/02/2019 : 22:11:46

Perrissin&Bourgne:Riđobradi gusar 31 - Demonova sjena (Libellus)
Perrissin&Bourgne:Riđobradi gusar 32 - Put Inka (Libellus)

Kristijan Perisin (El Ninjo,Kongo) donosi nam modernog Riđobradog,sasvim drugačijeg od onog poznatog (te priznatog) Šarlijeovog.
I uopšte ne lošeg.

Na portugalskom fakultetu u Koimbri,Riđi,Baba i Tronogi nalaze spis koji ih može odvesti do zlatnog grada Inka.U sukobu sa starim neprijateljem,Šutenom,uzimaju tek deo dokumenta,a drugi dospeva u konkurentske ruke.
Ali,sad treba rešiti i logistički problem,sa obzirom da je Riđobradi bez broda,te se ukrcavaju na Delfin kojim zapoveda Erik.
Gusarev posinak sluti da mu očuh nije na brodu zbog mornarskog posla,i ubrzo saznaje da su Demonove namere da otme brod i krene sa njim u potragu za Eldoradom - istovremeno,na brodu počinju da se dešavaju čudne stvari.

Neobičan pristup kultnom serijalu,koji sa krupnim i jasnim crtežom Marka Bourgnea (ne znam kako se čita) pruža sasvim pristojnu zabavu.

3.5/5
jaki Posted - 03/02/2019 : 20:27:33
slabo.
anto Posted - 03/02/2019 : 19:00:44
jaki,utisci za 26-29?
jaki Posted - 28/01/2019 : 17:17:48
Riđobradi 31 i 32:
Kako je već gore Ernie napisao,ovo nije onaj Riđobradi na kojeg smo navikli.Ovo je neka vrsta ultimate Riđobradi svijeta
Sviđaju mi se šporkarije u tekstu a i potraga za blagom u stilu Indijane Jonesa.Svakako zanimljivo za pročitati.
mogorovic Posted - 27/01/2019 : 23:52:48
Objasni, jaki! Narod to traži!
jaki Posted - 27/01/2019 : 17:53:51
Ako imalo volite Riđobradog nemojte ni slučajno pročitati album br.30.
Toliko!
anto Posted - 15/12/2018 : 23:10:34
dogovoreno - a super što si me konačno ubedio da ne nabavljam Riđobradog 26-30,čak ni u zameni.
Ernie Pike Posted - 15/12/2018 : 22:59:19
Iako sam odlučio stati s Riđobradim nakon što sam pročitao 26. i 27. album, ipak sam pokleknuo te kupio i slijedećih 5 albuma.
Albumi 28-30 su gori i od prethodna dva. Ako je scenarist pokušao oponašati Charliera, kako Rommel kaže, pokazao je da ništa ne razumije. Događaji se nižu kao u video igrici, pređeš jedan nivo s nesposobnim negativcima i dođeš na slijedeći,isti takav.
Perrissinovi albumi su bolji i sami po sebi su vrlo dobar BD. Jedino nisam siguran da je to nastavak Charlierovog stripa. Postupci Riđobradog se nikako ne slažu s likom kojeg smo upoznali kroz tolike albume i tolika desetljeća.
Pričekat ću da i ostatak ekipe pročita gradivo kako bi mogli porazgovarati o tome.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000