forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Mandrak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
marti Posted - 12/08/2007 : 00:42:41
kupim ti ja tako pre nekog vremena na buvljaku par prastarih izdanja politikinog zabavnika izdanja od negdje 1977god uzmem ti ja to jedno izdanje prelistam ga i dodjem do stripa KAD ONO STRIP MANDRAK.......FLASSSSHHHHHHHH odmah sam se katapultirao nazad u moje djetinjstvo i poceo sam da se prisjecam nekih davno zaboravljenih almanaha u kojima je bilo i stripova o mandraku! jedan jako dobar strip o junaku koji pomocu hipnoze ljudima sugerise (kriminalcima , neprijateljima itd)da padaju ili da lete ili da ih napada neko cudoviste ili slicno tako da ovim jadnicima od muke odmah ispada pistolj koji su uperili u njega! sjecate li se ovog stripa i da li se ko na nasim prostorima usudijo da ga ponovno izda il to ima namjeru?

RGHRRR HRMRGRRRR
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
delboj Posted - 30/04/2015 : 14:56:49
I više nego što izgleda.
Mr. Bushido Posted - 30/04/2015 : 14:28:30
quote:
Originally posted by delboj

Pa najprostije rečeno - drugačije nego danas. Strane riječi su se pisale tako da budu što bolje prilagođene našem jeziku, ne onako kako zvuče u originalu. A i gledalo se da se previše ne udaljava od izvornog oblika gdje je to bilo moguće. Onda, ako se dobro sjećam bilo je nešto prema njemačkom, pa je bio Tarcan umjesto Tarzan (http://forum.srpskijezickiatelje.com/index.php?topic=2616.20;), a iz engleskog je drugačije prenošeno, npr. Barney je bio Barnej, danas je Barni, James je bio Džems (nikad nije bio Džejms Bond) a danas je Džejms, Jason je bio Džeson itd. Ali transkripcija je jedna jako osjetljiva tema u koju je taj Prćić uveo pravi haos s nekakvim tabelama i izmišljanjem pravila koja nisu baš logična.


Hm, komplicirano.
delboj Posted - 30/04/2015 : 14:04:43
Pa najprostije rečeno - drugačije nego danas. Strane riječi su se pisale tako da budu što bolje prilagođene našem jeziku, ne onako kako zvuče u originalu. A i gledalo se da se previše ne udaljava od izvornog oblika gdje je to bilo moguće. Onda, ako se dobro sjećam bilo je nešto prema njemačkom, pa je bio Tarcan umjesto Tarzan (http://forum.srpskijezickiatelje.com/index.php?topic=2616.20;), a iz engleskog je drugačije prenošeno, npr. Barney je bio Barnej, danas je Barni, James je bio Džems (nikad nije bio Džejms Bond) a danas je Džejms, Jason je bio Džeson itd. Ali transkripcija je jedna jako osjetljiva tema u koju je taj Prćić uveo pravi haos s nekakvim tabelama i izmišljanjem pravila koja nisu baš logična.
Mr. Bushido Posted - 30/04/2015 : 13:20:06
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Kako je Mandrake (Mendrejk) postao Mandrak?


Pa fino, važila su neka druga pravila transkripcije, uslovno rečeno, u to vrijeme kad je Mandrak nastao.


E da, kako je to točno funkcioniralo?

Ja sam bio uvjeren da princip "piši kako čitaš" funkcionira na način da se strane riječi i imena pišu onako kako se čitaju u izvorniku. Međutim, često vidim da to nije slučaj.

Još jedan primjer je ime Rip Kirby, koji mnogi izgovaraju i pišu kao Rip Kirbi.
delboj Posted - 30/04/2015 : 12:43:47
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Kako je Mandrake (Mendrejk) postao Mandrak?


Pa fino, važila su neka druga pravila transkripcije, uslovno rečeno, u to vrijeme kad je Mandrak nastao.
Mr. Bushido Posted - 30/04/2015 : 11:51:42
Kako je Mandrake (Mendrejk) postao Mandrak?
JAH WOBBLE Posted - 25/02/2012 : 00:09:28
Mandrake the Magician: Hidden Kingdom of Murderers
odloženo za sledeću godinu (24. april 2013.)
tutto maxim Posted - 05/01/2012 : 21:18:21
Ima li neko Super Eks Almanah br.37 da mi proveri nesto?
Naime u tom stripu objavljeni su Mandrak,Dzoni Hazard i Fantom,ali u mom primerku prvo idu stranice 35-83 pa onda 3-34.
Lord Vader89 Posted - 07/08/2011 : 12:09:23
imam odavno, al nemam vremena :'(
Mairosu Posted - 07/08/2011 : 08:48:10
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Mairosu

Odrastao sam na Mandrakovim albumima iz Nostalgije, jedva cekam ovo. Koliko sam samo puta citao onaj crveni i onaj ljubicasti, nema im broja.



a ona dva, kako bese....jedan sa lavom a drugi sa ajkulom na naslovnoj, tako nesto :D
(ta dva, crveni i ljubicasti, nikad nisam citao )



http://mandrake-comics.blogspot.com/2008/01/088-biblioteka-nostalgija-01-mandrak.html

Ispravi :P
anto Posted - 06/08/2011 : 14:12:38
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by anto

nisi se valjda uvredio ?
nego ozbiljno, šta to imaš toliko protiv Mandraka ?
Nisam sad neki veliki Mandrakovac, ali nije toliko ni loš.A što i dokle više; ko je objavio ijednu mandrakovu epizodu na ovim prostorima u zadnjih 18-19 godina ?



moj tužni smajli se odnosio na to da nemam pojma gde da pronađem pare i za ovo


Pa kad bi smanjio kupovinu Zagora, možda bi se nešto i našlo!
Lord Vader89 Posted - 06/08/2011 : 12:01:48
quote:
Originally posted by Mairosu

Odrastao sam na Mandrakovim albumima iz Nostalgije, jedva cekam ovo. Koliko sam samo puta citao onaj crveni i onaj ljubicasti, nema im broja.



a ona dva, kako bese....jedan sa lavom a drugi sa ajkulom na naslovnoj, tako nesto :D
(ta dva, crveni i ljubicasti, nikad nisam citao )
Imrahil Posted - 06/08/2011 : 10:29:14
quote:
Originally posted by anto

nisi se valjda uvredio ?
nego ozbiljno, šta to imaš toliko protiv Mandraka ?
Nisam sad neki veliki Mandrakovac, ali nije toliko ni loš.A što i dokle više; ko je objavio ijednu mandrakovu epizodu na ovim prostorima u zadnjih 18-19 godina ?



moj tužni smajli se odnosio na to da nemam pojma gde da pronađem pare i za ovo
Mairosu Posted - 06/08/2011 : 09:25:01
Odrastao sam na Mandrakovim albumima iz Nostalgije, jedva cekam ovo. Koliko sam samo puta citao onaj crveni i onaj ljubicasti, nema im broja.
delboj Posted - 06/08/2011 : 09:01:09
quote:
Originally posted by anto

nisi se valjda uvredio ?
nego ozbiljno, šta to imaš toliko protiv Mandraka ?
Nisam sad neki veliki Mandrakovac, ali nije toliko ni loš.A što i dokle više; ko je objavio ijednu mandrakovu epizodu na ovim prostorima u zadnjih 18-19 godina ?


Super Zabavnik, slovenačko izdanje, čak dvije epizode
Snake Plissken Posted - 06/08/2011 : 02:16:40
Bas to. :/
Lord Vader89 Posted - 06/08/2011 : 00:46:56
nisam se uvredio, nego zna da me iziritira tvoj humor kad mi dodje zuta minuta (sto je nesto sve cesce u zadnje vreme....)



elem, ne smeta meni mandrak, pupu
nego brate, ko ce vise i od cega poplacati sve to
anto Posted - 05/08/2011 : 23:52:57
nisi se valjda uvredio ?
nego ozbiljno, šta to imaš toliko protiv Mandraka ?
Nisam sad neki veliki Mandrakovac, ali nije toliko ni loš.A što i dokle više; ko je objavio ijednu mandrakovu epizodu na ovim prostorima u zadnjih 18-19 godina ?
Lord Vader89 Posted - 05/08/2011 : 23:26:18
anto, postoji li nacin da ti kazem da ne lupetas, a da se ne naljutis?
anto Posted - 05/08/2011 : 23:22:58
Ajde ne serite vas dvojica,Mandrak rulz!!!
Imrahil Posted - 05/08/2011 : 23:19:06
quote:
Originally posted by Lord Vader89

jaobreeeeeeeee
dokle vise



bukvalno
Lord Vader89 Posted - 05/08/2011 : 22:00:20
jaobreeeeeeeee
dokle vise
JAH WOBBLE Posted - 05/08/2011 : 21:08:44
Mandrake the Magician: The Hidden Kingdom of Murderers - The Sundays 1935-1937
Titan Books (February 21, 2012)
http://www.amazon.com/Mandrake-Magician-Kingdom-Murderers-1935-1937/dp/0857685724/ref=pd_sim_b_6



144 strane, verovatno prvih šest epizoda:
01 - The Hidden Kingdom of Murderers (17)
02 - Land of the Fakirs (19)
03 - Land of the Little People (21)
04 - The Circus People (25)
05 - Chamber into the X Dimension (28)
06 - Prince Paulo the Tyrant (25)
DusMan Posted - 12/09/2007 : 00:36:05
A postoje i nove avanture Fantoma, koje izlaze svakog meseca u Americi.
Porter Posted - 11/09/2007 : 23:38:37
quote:
Originally posted by ---dp---

Ne znam kako se ovaj strip uopste prodaje danas u svetu i da li ga iko izdaje. Isto se pitam i za Fantoma...



Fantom izlazi u Svedskoj kao redovno izdanje i kao Fantom kronika,takodje sam vidjeo u knjizarama HC izdanja sa 10 prica u knjizi.
Licno sam dobio od jednog sveda nekih 400 komada sto je kupovao godinama a vise se time ne bavi pa mi poklonio.
Poceo skupljati markice :),srecom imao sam nekih iz 30-tih godina pa sam i ja njega obradovao.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000