forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Wolverine

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
The Hammer of Hell Posted - 07/09/2007 : 15:30:27
Upravo sam pročitao najnoviji broj.
Guggenheim je rođen za ovaj naslov, ali onaj tko me još više iznenadio u ovom broju je Chaykin. Uletio je kao rezerva, vjerojatno u zadnji čas i napravio izvanredan posao (originalno je trebao crtati Scott Collins, I think). Od WWI flashbacka do akcije na Hellicarrieru, sve je glatko, pregledno i čitljivo, mlađi crtači imaju još dosta učiti da stignu "staru" gardu. Dodatno, čudna prozračna boja kolorista Edgara Delgada daje ovom broju neki poseban osjećaj.

Odličan strip, samo je naslovnica ispod prosjeka, Marvel, Suydam i njihovi gnjusni zombiji.

Moraću sad ponovo pažljivije pročitati zadnju Blade seriju, sudeći po W#57 Guggenheim i Chaykin mogu biti ubitačna kombinacija.
20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Gil-galad Posted - 19/11/2022 : 18:36:08
Imali su i onu hc ediciju Marvel Select, ali format tpb...
jaki Posted - 19/11/2022 : 18:08:44
Deluxe TPB.
Ajde neka...
Gil-galad Posted - 19/11/2022 : 16:50:23
Wolverine - Weapon X Gallery Edition je nažalost rasprodat za svega nekoliko nedelja i Marvel nije radio reprint.

Ako nekoga zanima, ide nova serija tbp-a, kaže "deluxe". Osim kolora koji odgovara BWS-ovoj izvornoj izvedbi - i zamisli - eh, što nije makar i format deluxe kao kod DC-ja (oversized)... Takav je i u Galleryju bio kolor.
https://www.amazon.com/Wolverine-Weapon-Deluxe-Barry-Windsor-Smith/dp/1302949861
Nathan Summers Posted - 23/11/2011 : 23:47:02
Promaklo :)
Hvala.
Mr. Bushido Posted - 23/11/2011 : 15:41:42
quote:
Originally posted by Nathan Summers

Video sam da ukidaju X23. A gde si procitao da ukidaju Dakena? Nigde ne mogu da nadjem to info.
Hvala.


Na crticama.

http://www.stripovi.com/vijesti/tjedne-crtice-98/537/
Nathan Summers Posted - 23/11/2011 : 15:20:56
Video sam da ukidaju X23. A gde si procitao da ukidaju Dakena? Nigde ne mogu da nadjem to info.
Hvala.
sloppy Posted - 23/11/2011 : 14:49:43
:P dok thunderbolts ostaju mogu ukinut štagod oču. več su skinuli puno bolje naslove nego dakena tako da neču plakat za likom koji mu je jedini dobri dobrinos bio da je štartovao frankencastle story arc :D. provociram malo, nemoj me previše ozbilno svhačat :)
Billy_the_Kid Posted - 23/11/2011 : 11:24:39
cujem da ukidaju Dakena... shupcine
Mr. Bushido Posted - 22/11/2011 : 11:48:44
Wolverine: Not Dead Yet

by Warren Ellis (scenarij) & Leinil Francis Yu (crtež)

- Wolverine br. 119-122 (1997.-1998.)



Imao sam nekih 13 godina kada sam prvi puta u ruke primio ovu četverodijelnu sagu. Prije toga sam Wolverinea poznavao preko crtanog TV-serijala X-Men i nekoliko epizoda redovnog serijala Wolverine što ih potpisuje Larry Hama. Zahvaljujući tome Wolverinea sam doživljavao kao jednog supercool tipa, neranjivog ubojicu kojemu ništa ne može stati na put.

A onda je Larry Hama otišao, a na njegovo mjesto došao je Warren Ellis. Mislim da je to bio prvi Ellisov strip koji sam pročitao. Želim reći, ovaj strip je ostavio veliki dojam na mene. Bio je to jedan drugačiji Wolverine, još uvijek nasilan, ali mnogo mračniji. Kroz cijeli strip se vrte dvije paralelne priče. Jedna u sadašnjosti, gdje Logan bježi od hrpe plaćenika koji ga slijede na svakom koraku, te jedan flashback u Loganovu prošlost, u jedan naoko sretniji period kada je boravio u Hong kongu, družeći se sa svojom djevojkom, te jednim plaćenim ubojicom, Škotom po imenu McLeish, kojega Kinezi zovu Bijeli Duh (White Ghost). Kako radnja odmiče postaje jasno kako su dvije priče povezane.

Ja sam tada navikao na jednog drugačijeg Wolverinea, malo više superherojskog, a nešto manje kao hladnokrvnog ubojicu. No Ellis je u potpunosti stavio naglasak na ovaj drugi aspekt. Wolverine: Not Dead Yet više liči na nekakav film-noir, nego na superherojštinu. Neka vas naslovnice ne zavaraju, Logan tijekom cijele priče nijednom ne navuče svoj šareni kostim. Čak je i crtež prilagođen ugođaju priče. Yu je crtao Wolverinea još za vrijeme Hame. Međutim, dok su te epizode bile nešto šarenije, ove s Ellisom su vrlo tamne, boje su minimalne (dio u Hong Kongu je nešto šareniji), a naglasak je na debelim linijama i tušu. Za jednog trinaestogodišnjaka takav vatromet nasilja, emocija i šokantnih otkrića bio je jedan pravi korak u nepoznato. Danas sam možda svjesniji nekih manjkavosti u priči, ali ukupni dojam nije ništa slabiji. Sjajan strip bio, sjajan strip ostao. Uobičajeno za Ellisa, napustio je serijal nakon ova četiri broja.
Obi-wan Posted - 17/04/2010 : 12:24:43
Upravo pročitao Wolverine: Origin.
Oduševljen sam, kao da su ga za mene pravili.
Majstorski ispričana priča, fenomenalan crtež, kompletan ugođaj.
Čista 10, preporučujem svima.
Mr. Bushido Posted - 12/09/2007 : 01:15:44
quote:
Originally posted by jaki

ima li neka priča od Wolvija koju ne bi preporučio?


Bilo što od Daniela Waya. A bogami se ni Claremont nije proslavio kad se nakon dugo godina vratio Loganu, kao ni Erik Larsen.
fler Posted - 11/09/2007 : 13:56:14
pa rekoh ti, ima dobrih epizoda u ongoing serijalu, posebno prvi i drugi story arc; ne znam sad točno, pročitao sam u komadu 1-50 pa mi je malo mutno :)
čak i tijekom Civil Wara može proći (IMHO), ponajprije zbog Ramosovog crteža.
što se starih epizoda tiče, probaj sa Classic Wolverineom. kao Essential, reprinti po redu (s manje stranica, doduše) ali u boji i jeftini.
Aco Posted - 11/09/2007 : 09:45:15
@fler i Mr.Bushido-hvala!

Mislio sam da će neko preporučiti i novu ongoing seriju - zar je ona tako loša?
Inače,te stare Wolverine priče mi ne sjedaju baš najbolje(sa onim crnim povezom preko oka je baš iritantan)ali možda opet posegnem za njima.Skenirano ne čitam ni pod razno;-)
jaki Posted - 11/09/2007 : 03:37:26
ima li neka priča od Wolvija koju ne bi preporučio?
Mr. Bushido Posted - 11/09/2007 : 01:05:11
Definitivno mini-serijal koji su zajedno napravili Chris Claremont i Frank Miller, zatim Weapon X serijal Barryja Windsor-Smitha, prvih petnaestak brojeva regularnog serijala koje scenaristički potpisuju Chris Claremont i Peter David.

I onda, sve od broja 31 do 118, jer su to epizode koje je radio Larry Hama, čovjek koji je uz Claremonta napravio najbolje Wolverine priče. Negdje poslije broja 100 kvaliteta malo opada, jer se serijal križao sa dosadnim Marvelovim crossoverima, ali u cjelini gledano, Hama je napravio odličan posao.

Također, preporučio bih Wolverine brojeve 119-122, kratka, ali odlična priča uvijek nadahnutog Warrena Ellisa.

Plus, neki se vjerojatno neće složiti, ali smatram da je prvih 18 brojeva Marvel Knights Wolverine serijala na kojima je radio Greg Rucka strašno potcijenjeno. To su priče koje predstavljaju Logana u jednom realnijem svjetlu, van poznatih superherojskih okvira.

Za kraj bih svakako preporučio svih 15 godina koje je Claremont proveo radeći na X-Menima, jer su to praktički definitvne Wolverine priče.
fler Posted - 10/09/2007 : 23:20:13
recimo, Weapon X; Millerov Wolverine mini; ima par specijalki koje nisu loše, The Jungle Adventure (Mike Mignola), Inner Fury ili nedavni Wolverine Giant Size; a i u ongoing serijalu se nađe relativno dobrih epizoda. ako si fan skeniranoga, nađi kakav torent sa kompletnim Wolverineom, pa piči redom :)
Aco Posted - 10/09/2007 : 14:04:00
Da ne otvaram novi topic,zanimaju me preporuke za Wolverinea.Dakle u masi reprinta,trejdova i svešćica,što vrijedi pročitati?Do sada sam pročitao Enemy of the state #1 koji mi je OK,Origin koji je jako dobar te Essential #1 kojeg nisam mogao do kraja pročitati.Hvala.
fler Posted - 07/09/2007 : 17:53:43
quote:
Originally posted by BlekenDekara

i da, hvala satani da su josh nekom dokurchili svi ovi Marvel Zombies nusprodukti...



uh, odmah nakon (zapravo tijekom) prvog minija. bilo mi je zanimljivo što zbog ideje što zbog brutalnog pristupa (čudi me da je uopće izdano. doduše, nije bilo sisa :), ali da su nakon toga pretjerali - jesu. Zombies vs. AoD je veće smeće, zgadilo mi film.
BlekenDekara Posted - 07/09/2007 : 15:57:54
hmmm, ne znam, Bladea sam probao prva dva broja i nioje me to puklo neshto preterano... overim Wolverinea ovoga, svakako...

i da, hvala satani da su josh nekom dokurchili svi ovi Marvel Zombies nusprodukti...
Mr. Bushido Posted - 07/09/2007 : 15:51:11
Svaka čast Guggenheimu ako je uspio ponovo napraviti Wolverinea zanimljivim.

Još uvijek čekam da se pojavi netko tko će Loganu vratiti staru slavu iz dana Chrisa Claremonta i Larryja Hame.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000