forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 27/09/2007 : 22:24:37

Malo sam pretraživao po forumu, pa evo najzanimljivijih pogleda u tudje stanove....

ACO[

ALEN[

CORTO33[

MARKOLAR[

MARKOS[

MARLOWE[

SSTOSIC[

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 21/02/2022 : 19:16:55
Nisam stručnjak za papir ali rekao bih da je bolje da su knjige stisnute da se izbjegne/smanji valovitost.
Unngenant Posted - 21/02/2022 : 16:40:25
Imam pitanje...ako ne stavljam u kesecu (što sigurno neću), da li je pametno imati toliko stisnute stripove kao što svi imamo...ili treba ostaviti neki držač (mada gde ću naći toliko teške xD), da bolje dišu stripovi/knjige?
lostdog Posted - 20/02/2022 : 12:07:34
Raspored stripova je uvijek sklon mijenjanju, istina pazio sam da su srodne teme jedne do drugih, Locke & Key su do Sandmana zbog te "gotičke" atmosfere, da je bilo mjesta dodao bih i Hellboya do njih

Bajke će vjerojatno na neko drugo mjesto kad dođe ostatak, Kenovi na neku treću policu kad stignu drugi tvrdoukoričeni stripovi tog formata, a po najavama bit će toga more itd.

300 i Maus, obe naslovnice su dojmljive, ali 300 ima nezahvalan format i ne mogu ga postaviti nikako nego na ovaj način, a Maus je do njega kao u onoj papir škare kamen igri

Malo ljudi u Šibeniku poznajem, a da čitaju i skupljaju stripove, ali da, jednom prijatelju stripoljupcu sam sastavio ormar za njegovu kolekciju i sad je miran još neko kratko vrijeme.
naker Posted - 20/02/2022 : 07:36:36
Da da, to isto I onda tu je Maus pored 300
Poli Posted - 20/02/2022 : 01:08:50
quote:
Originally posted by naker

Stvarno lepo izgleda, gotivno mi je što si pokušao da jedne pored drugih poređaš stripove koji su tematski donekle slični; Asterios pored Corrigana, Moebius & Jodo, Lemire pored Thompsona itd. Eh kad bi svi mi imali prostora za tako nešto

To je i meni palo u oko. Ili dole Arapin i Sacco.

DK24 Posted - 19/02/2022 : 22:27:37
Vrhunska kolekcija i stvarno izgleda prelijepo. Možda dobiješ i par narudžbi za police nakon ovih slika haha
naker Posted - 19/02/2022 : 22:14:14
Stvarno lepo izgleda, gotivno mi je što si pokušao da jedne pored drugih poređaš stripove koji su tematski donekle slični; Asterios pored Corrigana, Moebius & Jodo, Lemire pored Thompsona itd. Eh kad bi svi mi imali prostora za tako nešto
lostdog Posted - 19/02/2022 : 21:32:45
quote:
Originally posted by anto

@lostdog
prelepo,jednostavno prelepo.
gde su ti Zekani i Tvrđe?

Uvijek uleti nešto drugo za kupiti prije ograničen mi je godišnji budžet
Zakasnio sam s kupovinom Tvrđa otpočetka, a mom sinu od sedam godina bi se sigurno svidjelo. Proslijedio sam mu Asterixe i Taličnog Toma, progutao ih je u zadnjih godinu dana. Vidiš, možda si me sad i potakao da ih kupim ako nije bitan redoslijed. Možda.
lostdog Posted - 19/02/2022 : 21:19:32
Hvala svima na pohvalama, vaše police su mi inspiracija
lostdog Posted - 19/02/2022 : 21:17:08
quote:
Originally posted by borg

Ček, jel stvarno nemaš ni jedan drugi strip sem Fibrinih?

Naravno da imam, samo sam spomenuo Marka jer sam počeo ozbiljnije kupovati otkako je on krenuo s Fibrom. Inače sam odrastao na Bonelliju i EsseGesse romanima. Samo su na drugoj polici u radnoj sobi koja nije reprezentativnog izgleda , a i masu toga sam posuđivao i sad mi fali jer postoje ljudi koji ne vraćaju stvari kao što mi se dogodilo s hrpom stripova i Maxmagnusom koji mi je sad raščerupan, fali šest sedam brojeva,te imam nešto amerikanaca, Giganta itd.
Nije samo Fibra, ima nešto i Bookglobovih, općenito na ovoj polici držim tvrdoukoričene stripove, a imam i hrpu drugih knjiga, na drugim elementima koje sam si sam radio. Prednjači SF koji mi je eto najdraži žanr odmalena.
lostdog Posted - 19/02/2022 : 21:01:52
quote:
Originally posted by vladar

Odlicna kolekcija. Bravo.
Ako ovako nastavis, ima Markos da te usvoji.

Jedno tehnicko pitanje.
Na koliko mesta si tiplovao ove gornje, vece police, zbog tezine (posto nemaju oslonac)? One su iz delova, koliko mi se cini.
Imao sam nesto slicno i uvek mi je bila frka da ne padnu zbog tezine.

Po dvije tiple SX Fischer 8 ili 10 ovisi koje su mi pri ruci bile i vijak/šaraf 5x60. Najvažnije od svega je kakav je zid, ovaj moj je nosivi zid u zgradi i nema nikakvih problema, možeš se objesiti svojom težinom i neće ispasti. A i ormarići su čvrsti, sam sam ih smontirao, komotno je mogao ići i tanji iveral 18mm, ali mi je ovaj deblji ljepši za vidjeti. Smanjio sam i raspon polica da se ne krive, sve duže od 60-70cm se vremenom počne kriviti od težine papira.
Markos bi me usvojio, ali mogu puno pojesti pa nisam isplativ
lostdog Posted - 19/02/2022 : 20:55:16
quote:
Originally posted by jaki

A di ti je kraj Kenova?♨️

Ja sam ka Tom Cruise u filmu Vanilla sky, pleasure delayer iliti odgađač užitka. Kupit će se čim prije, bode i mene u oči
Hercule Poirot Posted - 19/02/2022 : 20:38:20
Stvarno izgleda vrhunski, bravo!
anto Posted - 19/02/2022 : 18:35:51
@lostdog
prelepo,jednostavno prelepo.
gde su ti Zekani i Tvrđe?
borg Posted - 19/02/2022 : 18:10:45
Ček, jel stvarno nemaš ni jedan drugi strip sem Fibrinih?
risbozg Posted - 19/02/2022 : 18:06:47
E, ovo ti je zbilja super...
Paka01 Posted - 19/02/2022 : 17:54:29
Prva liga, odlično izgleda!
vladar Posted - 19/02/2022 : 17:53:29
Odlicna kolekcija. Bravo.
Ako ovako nastavis, ima Markos da te usvoji.

Jedno tehnicko pitanje.
Na koliko mesta si tiplovao ove gornje, vece police, zbog tezine (posto nemaju oslonac)? One su iz delova, koliko mi se cini.
Imao sam nesto slicno i uvek mi je bila frka da ne padnu zbog tezine.
jaki Posted - 19/02/2022 : 16:59:35
A di ti je kraj Kenova?♨️
jang Posted - 19/02/2022 : 15:58:47
odlično
lostdog Posted - 19/02/2022 : 15:06:07
Nisam aktivan na ovom forumu, ustvari sam voajer koji nema šta za napisati u vezi stripova, ali vas sve redovno pratim jer ste mi zvijezda vodilja za čitanje istih. U svakom slučaju, nakon što je Marko krenuo s Fibrom i na moje oduševljenje kvalitetom naslova krenula se popunjavati i moja skromna kolekcija, a ovaj topic se redovno prati od samih početaka.
Pa eto, red je da okačim i ja tu svoj ormarić sa stripovima koji se nadograđuje kako raste količina materijala.
Police sam sam radio od iverala debljine 25mm, a kako radim u branši namještaja po mjeri nije mi problem napraviti novi komad police po potrebi. Zeznula su me zadnja četiri nastavka Calvina i Hobbesa jer su puno šira od prijašnjih pa mi dosta strše vanka, ali mi ne smeta jer ne patim od OKP-a. Možda samo malčice

tihomirduras Posted - 12/02/2022 : 18:23:43
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ja sam ih stavio iza TV-a (koji je izmedju dve police sa stripovima), boje svih spektara i s efektima, palis ih na daljinski upravljac. Kul izgleda.

Ali prospekt upozorava na na izbegavanje tzv. hot spots koji se stvaraju na uglovima ako ne koristis klemove za sastavljanje nego ih umotas da tako da na jednoj tacki traka ide preko trake.
Dobro su one izolovane i cini mi se da ne emituju nikakvu toplotu, ali se svejedno ne usudjujem stavljati oko skupih knjiga.

Ja sam led traku uzeo u Lidlu za 149kn 10m isto je raznih boja i efekata ali nekako najviše paše bijela, postavio u okvir(gdje su trebala doći vrata) polica za stripove.
A tv imam philipsov koji ima onu funkciju ambilight sa tim ledicama ugrađenim u pozadinu tv-a pa je fora dok svijetla prate sliku (boju) ili zvuk.
alaniusfordius Posted - 12/02/2022 : 11:34:04
Ovde treba dodati da te kleme (i ostali montazni materijal za LED trake) ne mogu uci u razne aluminijumske profile u koje se moze ubaciti LED traka kako ne bi bila direktno izlozena dodiru ili elementima.

Normalno je da se traka greje, greju se i sve sijalice, ali mi se nije desilo da se na traku opecem (uvek je bila topla a ne vrela) kada bih traku dodirivao prstima, bas u svrhu probe. Ovde je dobra ideja da se traka zalepi na aluminijumski profil koji je siri od trake jer tada profil sluzi kao hladnjak i produzuje zivotni vek trake. Cak i ako neka dioda pregori, taj segment se isece i na mestima prekida se umetne i zalemi novi segment iste trake (drugim recima, ako i ostane viska trake prilikom montaze, visak ne bacati jer se, zlu ne trebalo, moze iskoristiti kao rezervni deo)
PijaniPatak Posted - 11/02/2022 : 19:57:38
Ja sam ih stavio iza TV-a (koji je izmedju dve police sa stripovima), boje svih spektara i s efektima, palis ih na daljinski upravljac. Kul izgleda.

Ali prospekt upozorava na na izbegavanje tzv. hot spots koji se stvaraju na uglovima ako ne koristis klemove za sastavljanje nego ih umotas da tako da na jednoj tacki traka ide preko trake.
Dobro su one izolovane i cini mi se da ne emituju nikakvu toplotu, ali se svejedno ne usudjujem stavljati oko skupih knjiga.
Bokoja Posted - 11/02/2022 : 17:56:05
Ne bi trebalo da LED traka šteti stripovima, niti emituje toplotu, niti UV.

"Do LED lights damage comics?
Although significantly less than natural sunlight, both incandescent and fluorescent light bulbs emit UV rays in the light spectrum that is damaging to your comics. LED lighting on the other hand emits very little, almost no damaging UV light, and it will save on your energy bills as well."

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000