forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Zeljko Pahek - Astro-idjani (System comics)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
beli luk Posted - 15/10/2007 : 00:24:01
Ovo je S-U-P-E-R!
Nisam se puno nadao, nekako mi taj zgusnuti crtez nikad nije ulivao previse nade u nesto citljivo, ali sam se iskreno odusevio! Monty Python humor, i to sve vreme, bas sam se slatko ismejao. Kad je pocelo sa prvom salom, pomislio sam da ce da smori sa nekim polusmesnim "da je Pera otisao pravo u policiju" forama, ali vec sledeca mi je bila strava, i tako do kraja.
Crtez mi je savrsen, mada bi bilo cisto savrsenstvo da je u boji.
Bravo za staru kajlu!
E sad jedno pitanjce-pored ovog albuma System comics-a, sta jos postoji od Astro-idjana? Shvatio sam da je ovo nesto sto je Pahek jos pre radio, ali ne znam da li je ovo neko reizdanje starih prica, ili nesto sasvim novo? Eto i jedine zamerke, mogla je da se ubaci neka pricica koja bi ovo objasnila kao i biografija Paheka.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
trolodtroje Posted - 22/02/2016 : 16:12:56
quote:
Originally posted by Chief Warhead

Uskoro!
Evo radna verzija naslovne:


Chief Warhead Posted - 22/02/2016 : 14:09:03
Uskoro!
Evo radna verzija naslovne:
Chief Warhead Posted - 14/05/2015 : 18:17:52
Valjda je najprimerenije ovde postaviti, pa ko je u mogućnosti...

Izložba originalnih tabli stripa Željka Paheka u Osijeku

U izložbenome prostoru Bastion 2 i 3, na adresi Fakultetska 4 u osječkoj Tvrđi, u subotu 16. svibnja u 19 sati otvorit će se izložba originalnih tabli stripa Željka Paheka.
Rođen je u Županji (1954.), a od 1979. godine profesionalno se počinje baviti stripom i ilustracijom u Beogradu. Autor je brojnih nadaleko poznatih stripova: Astro-iđani (1981.), Skrapulonska bebica (1985.), Legija nepromočivih (1985.), Badi kukavica (2001.) i mnogih drugih. Objavljivao je u vodećim svjetskim časopisima: Heavy Metalu, Zoni 84, Eternautu... Radi ilustracije knjiga vodećih SF-pisaca, Clarka, Adamsa, Pratchetta, Asimova i drugih. Sudjelovao je u projektu Durchbruch, strip-albumu o rušenju Berlinskog zida, gdje se ime Željka Paheka našlo uz 27 najpoznatijih svjetskih crtača, Moebiusa, Bilala, Sienkievicsa, Manare i drugih.
34 originalne table stripova Željka Paheka bit će izložene u razdoblju od 16. do 26. svibnja, a izložba se može pogledati svaki dan 17 – 20 sati.
Dobrodošli!

Udruga StripOS

http://stripos.blogspot.com/

ned_lynx Posted - 03/11/2012 : 00:22:58
Prvo što sam čitao je iz magazina Strip Mania, zatim iz Systemovog, jako lošeg izdanja. Povez, raspad. Štampa, još gora;

To što si video, je verovatno Tardis.
anto Posted - 31/10/2012 : 14:23:10
Ljudi, ko je izdao Legiju nepromočivih ??
Je li to izdanje i HC i SC, ili samo HC ?
Vidim da je na sajmu koštao samo 500 dinara, koja mu je puna cena?
torri Posted - 22/09/2012 : 14:27:35
neko je spomenuo i Robea i Rulijetu?
a verovatno ce ici i oni kratki stripovi u boji iz Naseg Stripa, Spunk novosti...?
svejedno-konacno i to da izadje,

onda je to*skoro* sve ono sto je vredelo u 80tim sa ovim pokriveno....


quote:
Originally posted by Imrahil

Preuzeto sa sveta stripa

quote:
Uskoro izlazi strip album na preko 100 strana u izdanju System Comicsa sa epizodama objavljenim u Heavy Metalu + bonus materijal





Sadržaj, tj deo sadržaja:

VILI SE VRAĆA
FLIPER BIG
MARSOVSKA DRANGIBULA
SREĆNI PILOTI
FFAK KOMPANI
RUTINSKI POSTUPAK
DOBOŠ
ŽAKLINA – LUDA BILJKA

Vili će sigurno biti u boji a sve ovo navedeno zauzima nekih 70 i kusur strana, ostalih 30 bi trebalo da je taj bonus materijal (još uvek ne znam šta su tu planirali da ubace).
Izvesno je da će album biti HC i da izlazi do salona stripa, to bi bilo 27. 09.


Tornadomaster Posted - 17/09/2012 : 22:12:54
Super! Pahek je odličan!
Imrahil Posted - 02/09/2012 : 11:27:21
Preuzeto sa sveta stripa

quote:
Uskoro izlazi strip album na preko 100 strana u izdanju System Comicsa sa epizodama objavljenim u Heavy Metalu + bonus materijal





Sadržaj, tj deo sadržaja:

VILI SE VRAĆA
FLIPER BIG
MARSOVSKA DRANGIBULA
SREĆNI PILOTI
FFAK KOMPANI
RUTINSKI POSTUPAK
DOBOŠ
ŽAKLINA – LUDA BILJKA

Vili će sigurno biti u boji a sve ovo navedeno zauzima nekih 70 i kusur strana, ostalih 30 bi trebalo da je taj bonus materijal (još uvek ne znam šta su tu planirali da ubace).
Izvesno je da će album biti HC i da izlazi do salona stripa, to bi bilo 27. 09.
Tornadomaster Posted - 19/10/2011 : 20:13:13
Pahek mi je odličan! Pitanje za znalce: Da li se "ROBEO I RULIJETA" i "LEGIJA NEPROMOČIVIH" (pa i ostali stripovi koje Sistem još nije objavio) hronološki nadovezuju na prve dvije priče? Ili su u pitanju neki one-shotovi? I da li je Sistem odustao ili će i dalje objavljivati Paheka?
grace Posted - 09/09/2011 : 23:06:35
Oh, izvinjavam se... ja sam uletela u stare postove. Tako je to kad pokušavam da sistematski "pročešljam" forum :) :) :)
grace Posted - 09/09/2011 : 23:05:23
@ beli luk :: Željko Pahek je rođen 1954. U Beograd se doselio 1978. i počinje karijeru ilustratora i strip-autora (crtača i scenariste) kao član strip-grupe "Beogradski krug 2" i Društva ljubitelja naučne fantastike "Lazar Komarčić". Objavljivao je u publikacijama širom Evrope i u američkom Heavy Metal-u, ali najviše u YU Strip Magazinu i Stripoteci.

Poznat je po ilustracijama i naslovnicama SF knjiga i časopisa, a naročito po kultnim SF strip serijalima Astro-Iđani i Legija nepromočivih.

Naravno, o Željku bi moglo mnogo više da se napiše, ali ne znam koliko je prilično da smaram na forumu.
Jedino što bih mogla da dodam da je Željko drag i skroman čovek, a genijalan umetnik.
sandyboy Posted - 04/09/2011 : 20:55:36
Pitanje: Skrapulonska Bebica i Oživljeni Metuzalemen se na babilonovoj stranici vode kao album broj 2 i 3. Što je s prvim albumom?
Curunir Posted - 17/11/2009 : 20:11:34
da, ali ti ladis jaja i na poslu, dok se Aco ubija od njega
ja sam negdje izmedju, i prosla me volja za skupljanjem icega, a kamoli prasnjavih revija nakon citanja kojih postotak olova, žive i radionuklida poput stroncija u organizmu naraste za 4.8%...
pa ti vidi je l' to vrijedno truda, vremena, novca i nadasve zdravlja...
jaki Posted - 17/11/2009 : 18:25:26
vaša šteta
u jugoslavenskim se strip revijama objavljivalo najbolje od europskog i američkog stripa,te domaće stvari.
puno toga neće biti nikad kompilirano u albumima,
šta se tiče skupoće,ne bih rekao da su skupe.dapače,mogu se nabaviti povoljno.a šta se tiče teškoće nabavljana,pa u skupljanu i traženju i iščekivanju je đir.barem meni
Aco Posted - 17/11/2009 : 16:32:34
quote:
Originally posted by jaki

a šta fali strip revijama?
pogotovo za c/b crtež?
a to šta su čitatelji lijeni tražiti dobre/odlične stvari po starim strip revijama je tema za cijeli jedan drugi topic.



Naravno da im ništa ne fali, dapače.Raven ti je odgovorio onako kako i sam mislim,dakle hoću Paheka u albumima.Evo najiskrenije,nema šanse da danas idem tražiti nekog junaka/autora po revijama.Evo npr.Buddy Longway,njega imam u MIni Eksu,SUperu,Gigantu i Stripoteci..Valeriana isto tako.Osobno me to živcira .
dugapuška Posted - 16/11/2009 : 17:07:46
quote:
Originally posted by jaki

a šta fali strip revijama?
pogotovo za c/b crtež?
a to šta su čitatelji lijeni tražiti dobre/odlične stvari po starim strip revijama je tema za cijeli jedan drugi topic.


Slažem se, puno dobrih stripova se otkrije listajući stare strip revije, a večina ih nikada neće imati albumsku verziju, pa se isplati malo potruditi. Pahekovi Astroidjani su mi jedna od prvih asocijacija, uz Kobru i Cat Clow, kad se spomene Yu Strip. Odličan strip!
Raven84 Posted - 16/11/2009 : 15:36:21
Fali to sto ta izdanja moras traziti u striparnicama, stara su i jos se moras trsit da otkrijes gdje je taj strip sve izasao, u kojim brojevima, pa ih ganjat, pa su skupi itd. A ovo je lijepo ukoriceno izdanje, s vise stranica u boji. Pa ne gomilas doma stare strip revije koje mozda imaju i gro stripova koji te ne zanimaju, nego ciljano platis i dobis sto zelis. IMHO.
jaki Posted - 16/11/2009 : 14:45:59
a šta fali strip revijama?
pogotovo za c/b crtež?
a to šta su čitatelji lijeni tražiti dobre/odlične stvari po starim strip revijama je tema za cijeli jedan drugi topic.
Aco Posted - 16/11/2009 : 12:22:48
I ja sam tek nedavno otkrio Paheka.Čitajući katalog CRŠ-a, interesantno je kako njegovi radovi skoro da i nisu objavljeni kod nas u nekom normalnom formatu, a kao što je netko prije rekao,možda smo postali razmaženi ili ne znam što, ali u današnje vrijeme nema teorije da idem skupljati neke autore po stripotekama,Yu-stripu, itd.Prije sam čitao samo MOby Dick koji je loš i odmah sam ga zaboravio,ali Astroiđani su z-a-k-o-n! Jest da je kombinacija zgusnutog i detaljnog crteža te sitnog teksta (kojeg ima dosta) malo zamarajuća dok se čita, ali bez ikakve dileme se radi o iznimnom autoru,posebno u crtežu,koji ima nešto "Franquinovsko".
Bilo bi stvarno red da se Pahekovi radovi i dalje nastave objavljivati u albumskom formatu.
Raven84 Posted - 10/11/2009 : 14:29:08
Prije par dana sam pročitao novi album Astro-iđana, koji je nedavno izašao. To mi je bio prvi susret s Pahekovim radom kao čitatelja i apsolutno sam oduševljen. Crtež je maestralan, a humor još bolji. Čovjek je stvarno prvorazredan autor. Humor me pomalo podsjeća na najbolje fore iz Alana Forda. Preporuka.
Obi-wan Posted - 01/02/2008 : 20:47:29
Sada ima i kod nas u knjižnici. Žao mi je što sam požurio s kupovinom. Teško da ću to čitati više puta tako da će mi ostati samo kao suvenir...
Caldera Posted - 01/02/2008 : 13:25:46
quote:
Originally posted by Obi-wan

Čitao sam Moby Dick, nisam se oduševio...
Crtež nije najbolji što sam vidio, ali sasvim lijepo i solidno. Ona druga strana stripa za koju je bio zadužen Pecau (ili kako već) me razočarala.

Pitam se da li bi mi se Astroiđani svidjeli...



Posudio sam Moby-a u knjižnici (hvala Bogu da se i to može, 'ko bi sve
pokupovao) i pročitao par početnih stranica i svidjelo mi se.
Kako će biti dalje? Loše, kako si rekao? Vidjet ćemo...

Nisam bio baš neki fan SFa, ali izgleda da i to polako postajem.
wiskey Posted - 17/01/2008 : 09:10:53
Ćao Renky!!!
Renky Posted - 15/01/2008 : 16:38:36
Ubij me, al' mislim da mi je netko od crtača reka kako se Pahek već duže vrime pokušava nakaniti na koloriranje, pa da je počeja i onda odusta. Da, kolor ( taj dio ) je novi a u originalu je predviđeno i objavljeno kao crno-bilo.
I u takvoj verziji je nenadjebivo ( ćao Mladene ) jer bi boja ugušila ionako "gust" crtež a ovo su albumi koji definitivno zahtjevaju pomno gledanje drugog plana i čitanje teksta u istom.

Remek-djelo!
Obi-wan Posted - 15/01/2008 : 16:00:04
Imam dojam da su početne stranice (u boji) crtane nedavno...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000