forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Svebor i Plamena

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/11/2007 : 12:00:21

Kao da Sveboru nije dosta što je u pubertetu, što mu je otac u inozemstvu, brat dosadan, a majka dominantna ... Sad mu se u stan uselila i obitelj izbjeglica, a među njima i Sanja-Plamena, djevojka za koju će Sveboru trebati mjeseci kako bi si priznao da mu se sviđa. A onda je već bilo kasno: njihovi su životi krenuli niz godinu dana dug put u kojem će se preplitati ljubavi, izdaje, zločini i smrt ...

"Svebor i Plamena" jedna je od najdužih i najljepših cjelovitih priča ikad ispričanih u hrvatskom stripu. Krasan je to roman o odrastanju koji je na stranicama "Modre laste" izlazio punih deset godina. Mada prvobitno namijenjen mlađoj publici, nadrastao je svoje korijene i višeslojnošću će iznenaditi te zadovoljiti i starije, zahtjevnije čitatelje i makar ih na trenutak vratiti u najgore životno doba - kad nismo više djeca, a nismo još posve ni ljudi.

Više (uključujući i preview) na http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=9&TitleID=23
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
supermark Posted - 09/01/2015 : 19:20:00
Koliko sam upoznat,
Osnovnoskolci ne obuhvacaju sve
a to je steta jer je ovo bila jedinstvena prilika da se cjelokupni opus nadje na jednom mjestu
Tko ce sljedeci uhvatiti se istog projekta? Osim ako Strip Forum ne objavi i drugi integral ali to mozemo prekriziriti
Vid Posted - 09/01/2015 : 18:08:17
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by mcn

>Albumsko izdanje Osmoškolaca (Privlaka 1987) postoji u formi albuma

Postoji i drugi, Jasna i osmoškolci, malo bolje kvalitete.

mcn



osmoškolci - vidim da je strip forum izdao album
jel to sve?
i ne kužim razliku između "osmoškolaca" i "jasne i osmoškolaca"? jel to isto?



Osmoškolci iz 1987 i Jasna i osmoškolci iz mislim, da 1994 su dva različita albuma. Radi se o različitim epizodama (vjerojatno se koja i duplira trebao bih provjeriti) istoga serijala, nisu baš sve.
Ovaj album strip foruma sadrži večinu, (možda čak i sve, opet nisam siguran) epizode iz oba albuma a mislim, da i neke koje nema u tim albumima, no opet to nije baš sve ali je najbolje rješenje koje se može nači u albumu
supermark Posted - 09/01/2015 : 09:14:24
quote:
Originally posted by mcn

>Albumsko izdanje Osmoškolaca (Privlaka 1987) postoji u formi albuma

Postoji i drugi, Jasna i osmoškolci, malo bolje kvalitete.

mcn



osmoškolci - vidim da je strip forum izdao album
jel to sve?
i ne kužim razliku između "osmoškolaca" i "jasne i osmoškolaca"? jel to isto?
anto Posted - 18/12/2014 : 14:22:24
Ovaj me je album pre nekoliko godina odbio nakon pročitanog privjua;nije sad da mi se nije dopalo pročitano u tom prikazu,jednostavno sam procenio da nije vredno dati 200 kuna za tako nešto.A i koliko sam bio tada ukapirao,ovo je bio strip koji je uglavnom hvatao na nostalgiju.
Tokom godina,sve sam više slušao pozitivnih kritika o Sveboru i Plameni,a i Macan mi je u međuvremenu postao jedan od najboljih strip autora sa ovih prostora,ikada, te sam ipak rešio da dam šansu ovom albumu.
Odmah ću reći, ni najmanje se nisam prevario,čak naprotiv,zeznuo bih se da ga nisam nabavio - Macan,Džuka i Matija su odradili sjajan posao, a gazda Markosu veliko hvala što je sve to sabrao u jednom albumu.
Kako ovo ranije nisam nikada čitao,nostalgija kod mene nije igrala nikakvu ulogu.Rekoh,o Macanu imam veliko mišljenje i kao strip autoru i kao prevodiocu i kao uredniku/izdavaču.Za Sudžuku sam čuo mada nikad nisam čitao neki njegov strip,a za Pisačića nisam čak ni čuo.Ali svejedno,strip sam progutao.Vide se ovde početnički problemi i u priči i u crtežu,ali se isto vidi da su autori brzo prevazilazili i stvorili jedan omladinski strip serijal, podjednako dobar i straijim čitaocima.
Koktel je ovo gorko-slatkih i nabijenih emocijama priča.Dodirivao se Darko svakakih tema vezana za odrastanje u urbanoj sredini, i za one lepe i za manje lepe.Džuka i Matija su odradili hvalevredan posao.
Pročitano u dahu.Možda je za ovaj album realnija ocena jaka osmica,ali kako je u pitanju strip autora sa ovdašnjih prostora, ipak ću mu dati 9/10
stbojan Posted - 17/02/2014 : 21:03:00
Jako lepo napisano, nacrtano... uradjeno... malo te "vrati" u neke ranije godine, pa se prisetis nekih svojih dogadjaja i dozivljaja u tim godinama... verovatno i zbog toga neki sasvim pozitivni utisci nakon citanja... totalno uzivanje...

ps. Zasto je "Ciga" (drugar) preimenovan u "Crni"... neki poseban razlog? (Ne da je sad to nesto bitno, samo eto primetih...)
maddox031 Posted - 20/10/2013 : 18:16:10
Remek djelo, a stajalo mi je u stanu skoro godinu dana

Za jedno popodne pročitano - remek djelo - sva trojica genijalaca su odlicni

Odusevljen sam jednostavno
Luca_Torelli Posted - 20/08/2012 : 22:53:27
Kupujem.
Oki Posted - 20/08/2012 : 22:40:33
Kupio sam ovaj strip pred nekih 10-tak dana u strip knjižari "Lastan" sa popustom od čak 60kn...a pročitao ga tek danas...e koje je ovo remek djelo,kud sam čekao tih 10 dana? Čudi me što ovako dobar strip do danas nije rasprodan? Priča je prejebena i kada se počne čitati, nema zaustavljanja do posljednje stranice... Žao mi je što do sada nitko na stripovi.com nije napravio recenziju za Svebora i Plamenu jer ne postoji niti jedan strip kojeg bi sa većim zadovoljstvom prokomentirao sa četiri ocjene 10. Macanu svaka čast na pregršt raznolikih ideja i tema uklopljenih u ovu priču i to na najbolji mogući način! Sudžukin crtež jednostavno volim od prije i u njemu jednostavno uživam. Nakon njega Pisačićev crtež me je lagano šokirao,onako prekrut,tinejđerski....ali bilo je to zatišje pred buru. Beli mi je najprije ličio na pjevača grupe Kojoti(Alena M.),ali mi po frizuri ipak vuče na Kurta,samo je Beli ostao bez metaka. :)
Kasnije u ovom djelu stripa koji je u boji ima toliko fantastičnih crtačkih rješenja i igranja bojama koje će oduševiti svakoga...moglo bi se reći da je Pisačić munjevito "doktorirao" crtež tako da je sveukupna ocjena za strip u svim segmentima čista 10-ka!!!!!

Za sve koji nisu čitali Svebora i Plamenu-moja veeelika preporuka.
Nemojte ovo propustiti.!!!
Vid Posted - 06/10/2011 : 11:21:21
Evo jučer je i taj strip došao na red. Kako sam počeo sa njim dosta kasno, u planu sam imao pročitati samo početak. No jednostavno nije išlo :) Sama priča te povuče i nije bilo druge nego pročitati do kraja. Jednostavno prekrasno. A črtež je isto vrlo lijep, iako se kod obojice autora vidi, da su se na početku malo lovili. Jedino mi nije bila jasna jedna stvar. Na početku izgleda kao, da se strip vuče kroz više godina, junaci raste, godine (i milenij) prolaze, a na kraju stripa izgleda, da cijela radnja traja samo jednu godinu i da se sve to desilo u godini dana.
Markos Posted - 17/03/2010 : 12:00:28
Jako, jako lijepa recenzija Malog_Mate.
http://stomugromova.com/recenzije/svebor-i-plamena?Itemid=68
kico Posted - 19/08/2008 : 00:50:23
quote:
Originally posted by Markos
Steta sto vise ljudi ne odluci probati procitati ga, nije to samo strip za djecu kao sto ljudi (uglavnom) misle, ima tu puno toga ispod povrsine. Samo treba zagrebati.



Apsolutno se slažem!
axle munshine Posted - 18/08/2008 : 21:52:57
quote:
Originally posted by Markos

Uskoro, ali tocan datum ne znam, tiskara kasni.



A kad izadje odmah salji primerke i u Darkwood...ali ne kod Zagora...
Markos Posted - 18/08/2008 : 16:32:20
Uskoro, ali tocan datum ne znam, tiskara kasni.
deangelis Posted - 18/08/2008 : 16:16:48
Može li informacija kada izlazi ALVAR MAYOR i DEKTETIV MARVIN?
Naime, prema web stranici Fibre, trebalo je izaći 15.08.2008.
Hvala unaprijed.
Spiderman Posted - 18/08/2008 : 15:45:18
gle, šteta je ne imati takav strip doma, još samo da uhvatim djuku, macana i pisacica pa da mi se i potpišu u strip :-)))
Markos Posted - 17/08/2008 : 22:38:08
Hvala tebi sto si ga kupio i tako nas podrzao. Steta sto vise ljudi ne odluci probati procitati ga, nije to samo strip za djecu kao sto ljudi (uglavnom) misle, ima tu puno toga ispod povrsine. Samo treba zagrebati. A ne morate ga cak ni kupiti, dovoljno se samo uclaniti u knjiznicu: http://opac.zaki.com.hr/kgz/lstDocs.asp?RecID=129007002
kico Posted - 17/08/2008 : 22:17:15
Tek sad...a nisam znao što propuštam cijelo ovo vrijeme.
Danas sam to satrao u dahu,bez skidanja očiju sa knjige.
Fantastičan strip,vrijedi svake date kune.
Imam osjećaj da ću ga sutra ponoviti,jer cijeli ostatak dana mislim na njega.
Ovde se stvarno ne zna tko je bolji: Macan,Džuka ili Pisačić.

Hvala Fibri što je ovo objavila.
rommel Posted - 17/03/2008 : 10:09:39
da ne pametujem puno samo ću ponoviti ono što pametniji napisashe: "hvala Marko što si to izdao"...impulzivan sam često igram na prvu loptu - zapalim se za nešto i uzmem (a prestar sam da bih na ovo naletio u modroj lasti, kad sam ja uzimao modru lastu samo je barba bednjanec išao tamo) - ponekad promašim ponekad pogodim ovim principom, a ovo je bio POGODAK U SRIDU
mcn Posted - 22/01/2008 : 15:02:44
>Albumsko izdanje Osmoškolaca (Privlaka 1987) postoji u formi albuma

Postoji i drugi, Jasna i osmoškolci, malo bolje kvalitete.

mcn
mcn Posted - 22/01/2008 : 15:02:05
Pa jedno 30 godina puta 18 stranica, i isto toliko za Genija ... Kvaliteta varira podkraj, doduše.

mcn
dugapuška Posted - 22/01/2008 : 13:28:27
Albumsko izdanje Osmoškolaca (Privlaka 1987) postoji u formi albuma, negdje oko 120 stranica, doduše na lošem papiru, SC
Super bi bilo ovo imati u izdanju kakvo zaslužuje.
Koliko je toga uopće nacrtano?
Witchblade Posted - 22/01/2008 : 12:45:39
Svaka cast, Dekara, bas si me nasmijao! :D

A Pisacic je, recimo, upoznat s onom Adamsovom "ako ne vidim ja njega, ne vidi ni on mene" :)
jurica Posted - 22/01/2008 : 12:19:05
u boji hocemo Lastana i Genija!
risbozg Posted - 22/01/2008 : 11:58:55
SLAŽEM SE -makar nisam vidio u boji ali mi je to neprirodno
mcn Posted - 22/01/2008 : 10:09:50
>čekamo osmoškolce - u boji

Crno-bijelo, pliz, boja je goli ud.

mcn

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000