forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 NOC BEZ KRAJA & CHICANOS - Biblioteka Libellus

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dado Posted - 13/11/2007 : 11:10:19
E sad slijedi jos nesto sto smo dugo pripremali i s posebnom radoscu evo i objavljujemo.

Radi se naime o naslovima NOC BEZ KRAJA (engleski nasl. The Big Hoax)
i CHICANOS, koji zasigurno neki stripofili vec poznaju, barem po nazivu.
Obje knjige objavljujemo pod bibliotekom Libellus...

NOC BEZ KRAJA djelo je dvojca koji vam sigurno nije nepoznat; Trillo & Mandrafina.
Knjiga sadrzi 128 stranica, crno-bijeli strip, ca. A4 formata, cijena 85 kuna.

CHICANOS su odlicno djelo istog autora (Trillo) ali drugog, poznatog crtaca (Risso).
Izdanje je na 196 c/b stranica, takodje ca. A4 formata, cijena 115 kuna.

Da bi ovo izdanje konacno dozivjelo i domacu premijeru svojski su se potrudili:
neumorna Tanja na prijevodu, uvijek sjajni Darko Macan na lekturi, Iva na lijepom dizajnu,
Dekara & Zlaja na upisu i pripremi i mnogi drugi suradnici na bezbroj drugih obaveza...
Gaston i ja mozemo samo reci; iskreno, veliko hvala svima!

Izdanje je vec neko vrijeme u tisku, i ocekujemo ga od CRSa u prodaji.















25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 18/03/2024 : 07:03:11
Salkan i "Noć bez kraja":

https://www.stripovi.com/recenzije/noc-bez-kraja-kolorka-265-noc-bez-kraja/3204/
BeaGea Posted - 29/01/2022 : 11:43:28
quote:
Originally posted by going going
Ovo bas lepo izgleda i voleo bih da vidim domace kolorisano izdanje.



Prije 10 godina je markos ovo planiral u kolorki ali ga je LL preduhitril i izdal crno bijelo Ima li šanse da to konačno vidimo u fibrnom izdanju u ediciji kolorka to samo markos zna, ali bojim se da nema!?

Ne znam kakvo je stanje s pravima za Srbiji i je li to SAF sve doživljava kao jedan prostor, to ne znam. Kako stvari stoje, ovo se nece pojaviti u boji i jedina šansa je nabavka ovog de lux izdanja na engleskom jeziku, ili običnog u boji ali isto na engleskom.

Strip je obavezna lektira za sve stripoljupce, toliko je dobar (pogotovo na prvo i drugo čitanje)!

LL izdanje se može pronaći još kod nas po 100kuna u pojedinim trgovinama i antkvarijatima.
going going Posted - 28/01/2022 : 23:47:39
quote:
Originally posted by BeaGea



Stigla ljepotica!!!



Ovo bas lepo izgleda i voleo bih da vidim domace kolorisano izdanje.
BeaGea Posted - 27/01/2022 : 18:39:52
Još jednom da pohvalim izdanje, toliko je dobro (papir toliko lagana da ne gotovo ne osjetiš da ikaj držiš u rukama)!

E sad dojmovi nakon 4. čitanja (ranija 3 su bila čitanja crno bijelog izdanja LL). I dalje je ovo napet i dobar strip ali nije to materijal za kvalitetan film. Strip je medij u kojem ovakva priča funkcionira ali u filmu bi ovo bilo jako jako naivno. Istina je da ima puno sličnih naivnih akcijskih filmova i potpuno nepotrebno bi bilo snimiti još jedan.

Posebno me se dojmila boja pa imam jedno pitanje čiji odgovor ne mogu pronaći na netu, a to je "Tko je ovo koloriral?". Sam Mandrafina ili netko drugi?
BeaGea Posted - 26/01/2022 : 12:15:50


Stigla ljepotica!!!
BeaGea Posted - 23/01/2022 : 18:44:18
Bas gledam malo neke stripove i naletima na The Big Hoax ograniceno izdanje (u svega 100 primjeraka) s potpisom jednog od autora i sjetim kak sam to htel uzeti jos davnih dana. Kako sam uzel kompletnu biblioteku LL (svega osam brojeva, iako su decki galamili kako ce to biti biblioteka s puno naslova ali kak to biva s LL-om, puno bahatosti malo rezultata) tako sam odustal od tog ekskluzivnog izdanja. Ono kaj me muci je, kako to da tako kvalitetan strip jos nije rasprodan iako je tiskano svega 100 primjeraka? Bez obzira na LL crno bijelo izdanje, jel moguce da ni sto ljudi nije kupilo ovaj strip ili to ipak nije tiskano u samo 100 vec malo vise primjeraka, npr. 1000!?

Uglavnom narucil ga (10+ godina nakon) i cekam dostavu

P.S. Sad saznal da ovo uopće nije bilo namjenjeno prodaju vec su to primjerci koji bili u planu da se šalju producnetima kako bi se snimil film.
Shaner Posted - 10/11/2016 : 10:26:38
Chicanos Vol. 1&2

Chicanos je skup kratkih priča o Alejandrini Jalisco, vrlo neobičnoj ali izrazito simpatičnoj privatnoj istražiteljici kojoj ne cvjetaju ruže ni na privatnom ni na poslovnom planu, U pitanju su ne previše originalne ali vješto ispričane krimi-pričice s dobrom dozom (crnog) humora. Niti jedna priča ne odskače nešto posebno, no s vremenom mi je sam lik Jolisco postao drag, pa me iskreno zasmetalo sve čemu ju je Trillo u drugoj knjizi izložio. Čitajući ju imao sam osjećaj kao da je prešao iz prikaza/kritike društva u čisto ismijavanje svog glavnog lika. Iako je očito napravio dobar posao natjeravši me da se zbližim s likom, ne mogu mu oprostiti sudbinu koju joj je namijenio. Ono čemu se pak ne može pronaći previše zamjerki je Rissov vrlo dobar crtež. Neobični kutevi i snažni crno-bijeli kontrasti stvaraju dobru atmosferu i s lakoćom drže čitatelja prikovanog za strip, pa na kraju crtež ostavlja bolji dojam nego priča. Ipak, spomenutim zamjerkama unatoč, ni priča nije loša i u pitanju je jedan sasvim dobar strip. Vjerojatno mu se neću vraćati, ali mogu reći da mi je drago što sam ga pročitao.

6/10

Shaner Posted - 12/03/2015 : 07:19:06
quote:
Originally posted by Just_Charlie


Ona novinarka, Iguana,strah, maska..seks! seks! niš ne kužite..




Upravo to i je najzanimljivija stvar u Iguani, ali mi nekako nije dovoljno razrađena. Ne znam... Možda je stvarno stvar u tome da si se ti kao žena uspjela bolje povezati s likom novinarke i direktno osjetiti stvari do kojih sam ja pokušao doći nekakvom analizom.

Just_Charlie Posted - 12/03/2015 : 00:07:01
quote:
Originally posted by Shaner

Pred nekoliko dana sam pročitao Noć bez kraja i Iguanu, i Iguana mi je za klasu slabija. Načinje neke jako zanimljive teme, ali mi nema nikakvu razradu. Ajde Charlie dovrši tu recenziju da mi pokažeš što ne vidim.





Niste vi krivi što ne vidite. Iguana je stvoren da bi ga razumjela žena.. Ona novinarka, Iguana,strah, maska..seks! seks! niš ne kužite..
Iguana je taman, po meni, da si ga sami razradite i suočite se s vlastitim strahovima. Noć bez kraja je krcata radnjom, zabavlja..priča priču..Iguana je mnogo kompleksniji strip. Mnoge genijalne stvari su jednostavne, naoko. To je trik, za mnoge i zamka.

I nakon toliko vremena, još me uzbuđuje pisati o Iguani.. :)
Shaner Posted - 11/03/2015 : 20:29:24
Pred nekoliko dana sam pročitao Noć bez kraja i Iguanu, i Iguana mi je za klasu slabija. Načinje neke jako zanimljive teme, ali mi nema nikakvu razradu. Ajde Charlie dovrši tu recenziju da mi pokažeš što ne vidim.

dosada Posted - 11/03/2015 : 19:33:21
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by dosada

Iguana je slijedeća na redu...



Doista valja poslušati nečiji savjet ovdje negdje napisan da Iguanu treba čitati odmah nakon Noći bez kraja jer sam i sama shvatila da je tako, jer se još pod dojmom Noći i strašnog Iguane čovjek ne ohladi od
toga - što čitatelj sa sobom svježe ponese u novi strip - pod kožom..



Nisam pročital taj savjet ali logika to nalaže sama po sebi
Just_Charlie Posted - 11/03/2015 : 19:27:10
quote:
Originally posted by dosada

Iguana je slijedeća na redu...



Doista valja poslušati nečiji savjet ovdje negdje napisan da Iguanu treba čitati odmah nakon Noći bez kraja jer sam i sama shvatila da je tako, jer se još pod dojmom Noći i strašnog Iguane čovjek ne ohladi od
toga - što čitatelj sa sobom svježe ponese u novi strip - pod kožom..
Residents Posted - 11/03/2015 : 18:40:46
Zna li se da li će Fibra, izbaciti još štogod od Trilja? Zadnja su bila vratašca gospodina Lopeza.
dosada Posted - 11/03/2015 : 18:12:21
Iguana je slijedeća na redu...
Just_Charlie Posted - 11/03/2015 : 18:08:32
Noć bez kraja je vrh ali me Iguana tek ostavila bez riječi..s puno razmišljanja i započetom, nešto kao recenzijom..pa ću, polako..jednog dana i to napisati/završiti.
dosada Posted - 11/03/2015 : 18:01:56
Noć bez kraja 5/5

fenomenalan strip koji pored odlično ispričane i napeto postavljene priče nas oduševljava i nevjerojatnim crtežom. Dosad se nisam susretal s autorom ovog crteža i ne znam kakav mu je inače crtež ali ovo je najbolji crtež koji sam dosad videl u nekom stripu. Svaka čast Giru, Tardiju, pa i Janjetovu ali Domingo Roberto Mandrafina je nenadmašan u Noći bez kraja.
Deers Posted - 06/01/2015 : 20:23:55
Noć bez kraja i Trillo & Mandrafina - kako mi je samo nedostajao taj tandem. Odlično!
stbojan Posted - 18/01/2014 : 23:01:37
Chicanos br.1... krenulo je prilicno brutalno i bas sam se obradovao jer sam mislio da ce se u tom pravcu prica i razvijati... medjutim, dobio sam nekolicinu kracih simpaticnih "isecaka" iz zivota i slucajeva glavne junakinje (cije ime ne umem da ponovim, ali nadimak je Alex), a od ocekivane brutalnosti ostala je samo njena pojava.. ne znam zasto je "nagrdi" toliko kada ju je nacrtao (za razliku od svega ostalog)... uglavnom, recimo solidno... citljivo... videcemo dvojku...
Tex Willer Posted - 24/02/2013 : 23:02:01
quote:
Originally posted by anto


Rissov crtež mi je dok na njega nisam navikao (čitajući 100 metaka) bio pomalo odbojan, međutim sada definitivno tvrdim da je on izuzetan crtač, iako nesvakidašnjeg stila.




Meni je donekle ok samo u 100 metaka (mozda i zbog kolora), u ostalim ga tesko varim.
Na nesrecu ima ga dosta u kombinaciji sa jakim scenaristima pa moram.
Nisam ekspert, ukusi se razlikuju, ali meni njegov crtez ne lezi uopste.
supermark Posted - 23/02/2013 : 23:30:52
chicanos je i meni odličan
ugodno iznenađenje
anto Posted - 23/02/2013 : 23:28:56
Chicanosi vol. 1 me jako prijatno iznenadio.
Dok sam čitao komentare drugih forumaša za Noć bez kraja, kao da sam usput pročitao neke negativne komentare glede ovog stripa (iako mi se to samo učinilo, jer su Chicanosi nahvaljeni, a tek dvojici forumaša ovaj strip nije seo).
Tako da sam očekivao strip koji će za klasu biti lošiji od uradaka koje je Trillo uradio sa Mandrafinom, međutim Chicanosi su takođe jako,jako dobar strip.
Rissov crtež mi je dok na njega nisam navikao (čitajući 100 metaka) bio pomalo odbojan, međutim sada definitivno tvrdim da je on izuzetan crtač, iako nesvakidašnjeg stila.
U pitanju je akciono-detkktivski strip sa jakom dozom humora sa zaista neobičnom junakinjom (ili anti-junakinjom) koji se sastoji iz više kraćih priča koje čine celinu a koja se čita u dahu.
Ne propustiti.
anto Posted - 23/02/2013 : 23:16:23
Slažem se Texe.Trillo&Mandrafina zaista briljiraju.I SB i Noć bez kraja i Iguana su stvarno stripčine.
Tex Willer Posted - 23/02/2013 : 19:20:23
quote:
Originally posted by anto

Nakon SB, nastavljam sa čitanjem u ritmu Trillo-Mandrafina.
Noć bez kraja je definitivno sjajan strip koji se nikako ne bi trebao propustiti;ali nije mi bolji od SB - iako tek za nijansu lošiji.
Naslovnica je bezveze, ali to je i nebitno.



Pa dobro, u SB je bilo mnogo vise prostora da se razvije radnja i likovi, koji su, ne zna se ko je od koga ludji
Fenomenalna SB, mada sam imao tu malo zasicenje negde na momente u 3, 4 knjizi i cini mi se da tu postoji mali pad kvalitete serijala, ne secam se dal' je bilo i promene crtaca ili scenariste u nekom kracem delu (moguce da lupam, davno sam ih citao).
Ali opet 5 i 6 knjiga briljantne i konacna ocena ipak maksimalna.
Jedan od najboljih stripova koje sam ikad procitao.

S druge strane Noc bez kraja je kao solo album i imajuci u vidu broj stranica i vise nego sjajan.
Iguana takodje odlican, iako i nije bas neki direktni nastavak. Jako interesantno uradjen.

Neki dvojci (tandemi)jednostavno briljiraju. Meni mozda i najbolji Trillo/Mandrafina i Bernet/ Abuli

Kad se ja ovolko raskenjam i jos ima veze sa stripovima, onda je to sam vrh
anto Posted - 22/02/2013 : 22:03:31
Nakon SB, nastavljam sa čitanjem u ritmu Trillo-Mandrafina.
Noć bez kraja je definitivno sjajan strip koji se nikako ne bi trebao propustiti;ali nije mi bolji od SB - iako tek za nijansu lošiji.
Naslovnica je bezveze, ali to je i nebitno.
Babilon Posted - 14/02/2012 : 20:40:27
CHICANOS, knjiga 2
Libellus



Cijena 130,00 kn

Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2866&category_id=210&keyword=chicanos&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000