forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Invincible i The Walking Dead topic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
seinfeld Posted - 20/09/2007 : 17:42:23
Jebem ti ove nase izdavace nikako da stignu Amerikance, ne smijem ni da napisem nesto novo jer se bojim da cu sjebat stvar ovoj Lavirintovoj publici. :-)

Cilj ovog topika je da se pise o epizodama do sada izadatim na nasim prostorima.

A sada pravi cilj ovog topika! Dekaraaaaaaaaaaaaa kad ce novi NeOm? :-)))
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 04/02/2024 : 21:39:34
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by don_draper

Invincible, svih 144 tradeova





Argh! 144 trejda!!?


WD ima 193,pa smo preživeli.

Hebeno je što je u boji,zbog cene.
don_draper Posted - 31/01/2024 : 15:41:12
Ako ćemo puristički, onda 144 poglavlja, ali mi je to za stripove nekako promašen izraz.
A sad, je li izlazio pojedinačno u sveščicama ili ne, nisam provjeravao iskreno.
Dakako, nisam mislio da ima 144 trade paperbackova ili kako Amerikanci to već nazivaju.
alexts Posted - 31/01/2024 : 14:53:26
quote:
Originally posted by don_draper

Invincible, svih 144 tradeova





Argh! 144 trejda!!?
don_draper Posted - 31/01/2024 : 13:39:00
Invincible, svih 144 tradeova

Konačno sam završio s ovim serijalom, neočekivano mi se to izduljilo i u nekim trenucima sam počeo i odugovlačiti. Serijal sam čitao u 3 debela compendiuma od Image Comicsa, nije bilo baš najpraktičnije i šteta da je mekih korica.

Ali, krenimo s pozitivnim stvarima. Prije svega Kirkman je jako dobar u tome da napravi blockbuster i da stvori pravi cliffhanger. Na Walking Deadu se to vrlo dobro primjećivalo, ali i ovdje je struktura slična. Interes je bio održan na dobroj razini tijekom cijelog serijala. Akcijske scene su bile dosta over the top, ali kad god bi situacija eskalirala dobro se prenosila ta dramatika i težina koju ima. Najjači je strip zapravo bio tek tamo u zadnjoj trećini jer tada je emotivnu komponentu Kirkman podigao na viši nivo, a i likove je stavio pred veća iskušenja. Strip stvarno dobro promišlja o nekim bitnim stvarima po pitanju vladavine i moći te o efektima na one ispod njih.

E sad, ima dosta vrlina, ali i mana. Ne znam je li intencija Kirkmana i Image Comicsa bila stvarati nešto vrlo originalno i "svoje" ovdje, ali strip je vrlo formulaična kopija raznih superherojskih stvari i klišeja. Primjerice, Rex Robot je vrlo uočljiva kopija Tonyja Starka, a vide se i prilično neskrivene aluzije na Batmana i Aquamana. Teško je u ovom žanru izmisliti nešto novo, ali na nekoliko točaka se stvarno činilo kao reciklaža. U početku strip je imao jako puno nefiltrirane drame i djelovao je kao work in progress. Do sazrijevanja likova i radnje, na dosta mjesta čitatelj mora imati strpljenja i proći neke mlake sub-plotove. Kad vidim retrogradno kako se dobro cijela radnja i mit razvio, onda je nekako još veći žal što smo imali neke nepotrebne i šundaste tradeove u prvoj polovici serijala.

Sve skupa, dosta obiman serijal i nije baš preporuka za svakoga. Ako ste alergični na klasične superheroje, svakako i ovo izbjegavati jer ne nudi se ovdje nešto ekstra originalno. Kirkman je prema kraju ovo sve prilično dobro raspleo, ali put do toga zna biti trnovit. Na momente je testirao strpljenje i bio dosadan i previše isprazan, ali sve u svemu decentan serijal.
Deers Posted - 04/10/2021 : 22:05:26
Invincible Ultimate Collection 1-3

I dalje je to jako zabavno i šareno. Doduše, nakon 13. broja malo ritam uspori, manje je preokreta i "preokreta" ali i dalje drži pažnju. Možda s tim što su usporili malo likovi gube. U svoj onoj brzini nisi stugao razmisliti o postupcima. Od toga što je koji K bilo da su pokopavali Besmrtnika itd. Također, kako se radi o sporijem ritmu, ispada da majka pije hrpu vremena. Ali ima i dobrih novih momentna i novih neprijatelja, preokreta i svega. Na kraju, lomim se da li nastaviti dalje ili ne. Bio sam uvjeren da ću lako prekinuti čitanje.
izivko Posted - 27/09/2021 : 20:28:28
Pročitao nekih 200 stranica i meni se nije nimalo svidio.
john connor Posted - 27/09/2021 : 20:21:09
Eh, sjajan je Invincible...mozda se Marko odluci, ipak je zabavniji, bolji od dobroge dela amera iz fibrinog kataloga...
Deers Posted - 26/09/2021 : 22:49:41
Pročitao ponovno Lavirintovog Nepobedivog. Čovječe, kako je to i dalje zabavna superherojšitina! Postavka je dosta jednostavna i sporedni likovi su omažirani/parodirani poznati likovi ali radnja je brza, bez odugovlačenja, likovi pomalo stereotipni ali sa nekom tajnom i na kraju brzo se čita. Svi sastojci da se navučeš. Prava šteta da je stalo i da još uvijek nitko nije nastavio.
tosha Posted - 12/06/2019 : 00:16:08
Naručih onaj prvi vol sa šest epizoda. Jel itko uzimao jel čemu?
swamp thing Posted - 22/05/2019 : 16:13:29
Nekon pročitanog 3. kompendijuma, istog sam mišljenja kao i prije 7 (fak) godina. Solidna superherojština. Premalo puta me natjerao da marim za bilo šta što se dešava s likovima. Svašta se tu izdešavalo, ali svako neko šokantno saznanje koje bi kao trebalo dovesti do nekog preokreta u serijalu je bilo vrlo brzo ispeglano kao da se ništa nije dogodilo. Glavni likovi su jebeno neuništivi, a i kad ih unište, tu su deus ex momenti koji ih ožive, i tako u krug. Svi "duboki" dijalozi u stripu su toliko otrcani da je to nesnošljivo, čitanje mi se odužilo upravo zato što svaka sveska ima par stranica neke kao filozofske priče između likova koja je za nivo osnovne škole (a to je otprilike nivo za koji je ovaj strip, pa što se uopšte žalim :D), izuzetno smarajuće. Crtež služi svrsi, ali žao mi je što Kori Voker nije crtao serijal do kraja, ona kasnija faza mu je jako dobra, bolje mi je legao nego Otli. Uglavnom, jedna superherojska lajt sapunica namjenjena mlađim tinejdžerima, ko mi je kriv što nisam uredan pa ipak čitam ovakve stvari u 30-im.
Bachy Posted - 19/01/2019 : 19:42:22
quote:
Originally posted by Obi-wan

Dakle, nastavljam lobirati, do sada mi se uvijek isplatilo...
Invincible.
Svojevremeno izlazio kao svesčica NeOm u izdanju Lavirinta iz Srbije. I koliko god da sam se veselio danas svjetskoj i lokalnoj uspješnici Okružen mrtvima (The walking dead, Živi mrtvaci), Nepobedivi mi je bio jednako dobar. Za one koji ne znaju, Nepobedivi je Spider-man, ustvari ono što bi Spider-man trebao biti. Bez previše naive, bez prežvakavanje istih priča po stoti put, bez ustaljenog tijeka događaja, bez smrti ujaka Bena od kojeg su valjda samo Wajneovi više umirali...Nepobedivi je sirov, direktan, svjež, maštovit, surov, krvav, suptilan, šarmantan i tjera vas na čitanje, Kirkman u svojem najboljem izdanju. I kao takav debelo zaslužuje da ga netko izda i kod nas. Dobar je i za mlade i za stare i ne ispušta se iz ruku, a kada ispustite, kažete samo "jebote ovo rastura".
Uz sve što sada već izlazi kod nas, zločin je ne izdavati Invincible-a. Postoje ljudi kojima je taj strip bolji od svih ostalih stripova, a meni je definitivno pri vrhu. Čitanje mi je stalo jer su strana izdanja postala jednostavno preskupa pa mi je ovo apsolutno prvo što bih volio vidjeti u domaćem izdanju...



Potpisujem svaki tvoj navod!
Hoćemo Invinciblea u Fibrinom izdanju, isto kao Sagu i TWD!
Obi-wan Posted - 19/01/2019 : 18:59:13
Dakle, nastavljam lobirati, do sada mi se uvijek isplatilo...
Invincible.
Svojevremeno izlazio kao svesčica NeOm u izdanju Lavirinta iz Srbije. I koliko god da sam se veselio danas svjetskoj i lokalnoj uspješnici Okružen mrtvima (The walking dead, Živi mrtvaci), Nepobedivi mi je bio jednako dobar. Za one koji ne znaju, Nepobedivi je Spider-man, ustvari ono što bi Spider-man trebao biti. Bez previše naive, bez prežvakavanje istih priča po stoti put, bez ustaljenog tijeka događaja, bez smrti ujaka Bena od kojeg su valjda samo Wajneovi više umirali...Nepobedivi je sirov, direktan, svjež, maštovit, surov, krvav, suptilan, šarmantan i tjera vas na čitanje, Kirkman u svojem najboljem izdanju. I kao takav debelo zaslužuje da ga netko izda i kod nas. Dobar je i za mlade i za stare i ne ispušta se iz ruku, a kada ispustite, kažete samo "jebote ovo rastura".
Uz sve što sada već izlazi kod nas, zločin je ne izdavati Invincible-a. Postoje ljudi kojima je taj strip bolji od svih ostalih stripova, a meni je definitivno pri vrhu. Čitanje mi je stalo jer su strana izdanja postala jednostavno preskupa pa mi je ovo apsolutno prvo što bih volio vidjeti u domaćem izdanju...
vice Posted - 30/08/2017 : 03:31:47
Objavit će ga netko nakon što film izađe. Fibra i Darkwood su glavni pretendenti.
Bachy Posted - 26/08/2017 : 18:08:04
Bilo bi lijepo kad bi Invinciblea netko počeo objavljivati... Fibra, npr...
Obi-wan Posted - 15/04/2017 : 23:32:38
S obzirom da je ovo jako dobar i zabavan strip, moram apelirati na izdavače da porazmisle o izdavanju istog. Nema razloga misliti da ovo ne bi išlo.
Barker Posted - 07/10/2016 : 11:19:24
Procitao prvih devet kjniga. Da je jebeno dobro skapirao sam jos preko Lavirintovih NeOM izdanja (nikad prezaljenih, mada su i trejdovi ok), a ostali trejdovi su samo potvrdili to. Toliku kolicinu teskobe, muke, tragedije i zelje za zivotom na jednome mestu nisam sreo nikad pre.
Ovih 9 knjiga su prakticno zaokruzena celina i covek bi mogao tu i stati (kao sto su neki pominjali da nadalje serijal pocinje da tapka u mestu), ali ja idem dalje!
Mr. Bushido Posted - 18/08/2016 : 14:52:54
Robert Kirkman je najavio kraj serijala Invincible.

http://www.comicbookresources.com/article/robert-kirkman-announces-the-end-of-invincible
Mr. Bushido Posted - 11/04/2014 : 10:07:22
Nedavno sam pročitao komentare kako se The Walking Dead izlizao i da se Kirkman počeo vrtiti u krug.

Moram priznati da se nimalo ne slažem s tim tvrdnjama. Upravo suprotno, čitajući posljednje brojeve serijala The Walking Dead i Invincible, moram priznati da Kirkman itekako zna kako dva dugovječna stripa održavati svježima i zanimljivima. Mislim, status quo praktički ne postoji.
Obi-wan Posted - 22/03/2014 : 11:56:05
Ima li ikakvih vijesti da bi netko od domaćih izdavača počeo sa Invincible ?
Smomo8 Posted - 18/12/2012 : 15:10:27
ma evo već sam ga stavio na aukcije. Šta se tiče kvalitete,stvarno je dobra,za tu cijenu odlična !
swamp thing Posted - 16/12/2012 : 22:52:12
quote:
Originally posted by Rada13

quote:
Originally posted by Paka01

reci par riječi o kvaliteti tih compendiuma, onako s tehničke strane.



neće se smomo ljutit ako i ja kažen 2-3 riči, čisto da imaš više dojmova:
imam walking dead 1. compendium i kvaliteta je izvrsna, proša je kroz 3-4 ruke odtkad ga imam i ništa mu ne fali, uvez je odličan, strip se lako otvara, stranice stoje ravno di god se otvori, papir je kvalitetan, format je standardni trejd, odnos količine materijala i cijene i više nego dobar...

na putu mi je drugi compendium pa kad stigne javim ako se šta radikalno promijenilo iako sumnjam...


Ja imam Invinc.comp. i stvarno, što se tiče količine materijala, kvaliteta i cijene, palac gore. Masni papir, trejd veličina, boja, oko 1000+ strana za 40 baksa. I strip je solidan, ništa više od toga..
Paka01 Posted - 16/12/2012 : 17:41:25
Jebeno jebeno, dobro je znat buden li kojim slučajem uzima... Fala ti.
Već dugo vagam oću li uzet Walking Dead compendium jer bi volija skupljat taj serijal, a neman volje uzimat trejdove ni HCe, a osim toga sam vidija da su izbacili i Spawn compendium, al nekako mi se to ne da čitat bez boje.
Rada13 Posted - 16/12/2012 : 17:29:49
quote:
Originally posted by Paka01

reci par riječi o kvaliteti tih compendiuma, onako s tehničke strane.



neće se smomo ljutit ako i ja kažen 2-3 riči, čisto da imaš više dojmova:
imam walking dead 1. compendium i kvaliteta je izvrsna, proša je kroz 3-4 ruke odtkad ga imam i ništa mu ne fali, uvez je odličan, strip se lako otvara, stranice stoje ravno di god se otvori, papir je kvalitetan, format je standardni trejd, odnos količine materijala i cijene i više nego dobar...

na putu mi je drugi compendium pa kad stigne javim ako se šta radikalno promijenilo iako sumnjam...
Paka01 Posted - 16/12/2012 : 17:03:32
Reci mi kakav si sa posuđivanjem stripova?
Volija bi to pročitat, a internet mi je kriminalan u Zagrebu, pa ne mogu downloadat skenove... I daj reci par riječi o kvaliteti tih compendiuma, onako s tehničke strane.
Smomo8 Posted - 16/12/2012 : 17:00:11
Baš sam danas ponovno pokušao čitati Invincible Compendium i nikako da se natjeram. previše isfurano i dosadno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000