forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Magični Vetar topic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
quaresma Posted - 04/01/2008 : 01:58:07
Magični Vjetar djelo je Gianfranca Manfredija koji je odlučio spojiti dva popularna žanra, western i horror, stvarajući tako izvrsnu podlogu za prepričavanje stvarnih povijesnih događaja, miješajući stvarnost sa fantazijom ne definirajući jasnu granicu između ta dva svijeta. Crtački kreator glavnih likova je Bruno Ramella a serijal je u Italiji originalno izlazio između 1997. i 2010. godine a u 2019. objavljene su nove epizode. Crtačka ekipa je impresivna, puna velikih imena, između ostalih tu su: Ivo Milazzo, Pasquale Frisenda, Goran Parlov i José Ortiz.
Vrijeme radnje postavljeno je u prerije Sjeverne Dakote u razdoblju nakon Građanskog rata, prije velikih indijanskih ratova, oko 1870. godine.
Serijal je kod nas dostupan u izdanju Libellusa i Golconde.

Magični Vjetar - tekst o junaku

Magični Vjetar - recenzije

Magični Vjetar - Sergio Bonelli Editore

Magični Vjetar - Libellus

Zanima me sta mislite o ovom stripu,od kad sam procitao prwi broj molio sam swe i swakoga da mi nadje ostale epizode jer mi je strip prejak,nekako mjesavina Zagora i Dylan Doga a pun mistike i uzbudjenja...definitivno uz Lazarus Ledda nesto najzanimljiwije bar meni...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ivan Liverpool Posted - 20/01/2022 : 19:49:40
Mene isto veseli vidjeti recenzije ovog serijala. Procitao sam prosle godine na proljece serijal u cijelosti i bas me odusevio!
Sad sam pomalo krenuo s ponovnim citanjem i ostavljanjem komentara pa kad dodem vec jednog dana do ove epizode svakako i ja ostavim komentar
going going Posted - 20/01/2022 : 18:41:59
Ja pre par dana procitao i spomenuo iznad ovu epizodu i evo ga Igor s recenzijom! Bas prijatno iznenadjenje! Drago mi je sto se polako vraca Magicni s recenzijama, moooozda se jednog dana i ja pridruzim pisanju, ali samo moooozda. Vec imam brdo drugih zapocetih ili rezervisanih recenzija.
U svakom slucaju sa zadovoljstvom cu procitati ovih dana igorovu recenziju i onda se podsetiti epizode da bih je i ocenio.
Spock Posted - 20/01/2022 : 07:37:20
Igor nastavlja s recenzijama Magičnog Vjetra:

https://www.stripovi.com/recenzije/magicni-vjetar-mv-lib-5b-ples-duhova/2756/
going going Posted - 12/01/2022 : 04:49:16

#12 Olovno nebo

Manfredi/Ortiz

Najbolja epizoda Magicnog vetra do sad! Sta reci a da svi ostali nisu vec rekli pre mene. Manfrediju je bas bila potrebna jedna ovakva cistokrvna western epizoda bez elemenata horora. Sto rece neko u komentaru iznad ovo je vestern-noir! I istina! Maestralno je ovo izveo Manfredi od prvog kadra ulaska u grad, preko dve paralelne radnje, (Poovih podjednako zanimljivih dogodovstina kao i Nedove, mada je Pou bilo jos i lepse) i nevremena koje se neumitno priblizava i najavljuje tragican (po meni neocekivan, sto je dodatni plus!) rasplet !

I mislim da je ovo prva epizoda Magicnog Vetra koja se ne zavrsava sa dva kadra u poslednjem kaisu vec sa jednim sirokim, sto je mnogo prirodnije i prikladnije za ovu epizodu a i za vecinu drugih.

Sta reci o crtezu Josea Ortiza! Kakav je to majstor bio. Njegov prljavi i mracni stil u potpunosti pristaje atmosferi Magicnog Vetra a za ovu epizodu je nadmasio samog sebe. Bukvalno osecam vlaznost u vazduhu i kisu kako se cedi sa stranica stripa.

Takodje i naslovna strana ove epizode je najbolja do sada u serijalu i odlicno oslikava atmosferu price. Drago mi je sto je Golkonda odabrala ovu naslovnu stranu da pretvori u poster koji sada krasi zid moje sobe (a nikad nisam bio preveliki fan postera).

Jedina zamerka zbog koje je scenario dobio 9ku jeste to kako je malo neuverljivo kako je glavna junakinja zavrsila u vodi, ali ajde nije to toliko strasna zamerka, zato samo 9ka, inace sem toga scenario je perfektno vodjen.

Prica: 10
Scenario: 9
Crtez: 10
Naslovna strana: 10

97%

--------------------------------------

#13 Demon obmane
Manfredi/Barbati-Ramella

Iktiomi kao mitolosko bice i koncept (varalica, nekada apsolutno istinito bice koje je odbaceno i proterano, kao neki pandan Luciferu cak, kada je u predgovoru Manfredi pitao na sta nas asocira varalica meni je pao na pamet Lucifer a on je mislio na televiziju! danas je to mnogo pogodnije za internet kao najmasovniji medij i najlakse podlozan manipulaciji) je verovatno najinteresantnija pojava s kojom se do sada susreo Magicni Vetar. Stata sto je ovako dobra pocetna premisa i mitoloska podloga protracena na ovako neambiciozno i nekako rutinski odradjen scenario, naravno kao i uvek zavrsni obracun je najvece razocarenje. Ali opet nije ova epizoda toliko losa kao sto se pise u recenziji i u komentarima. Svidjaju mi se mitoloske epizode Neda, ali za sad mi je najbolja cistokrvna vestern prica Olovno nebo, tako da se nadam da ce biti i vise ovakvih prica.

Tandem Barbati/Ramella je odusevio u sceni vizije Ubice Samog Sebe, stvarno su maestralno docarali tu sekvencu i ona cudovisna stvorenja, manifestacije predaka Indijanaca. Steta sto cela epizoda nije nacrtana na tako visokom nivou. U pojedinim kadrovima Nedove oci su samo dve tacke, kao da su neka deca crtala. Neverovatno mi je kako je moguce da imaju toliku oscilaciju u crtezu u okviru samo jedne price. Ali oni su ocigledno vrlo pouzdani, brzi i dobri crtaci i zato ih ima ovoliko na serijalu. Volim da vidim njihov crtez, ali ne moraju stvarno ovoliko cesto da crtaju, ali ocigledno su cesti zbog prethodno pobrojanih kvaliteta.

Naslovna strana je kao sto neko rece ET-evska, neobicna. Mogla je da bude bolje izvedena ali nije ni toliko losa.

Prica: 9
Scenario: 5
Crtez: 8
Naslovna strana: 7

73%

-----------------------

#14 Ples duhova
Manfredi/Frisenda

E ovu epizodu sam procitao pre neki dan pred spavanje i nisam zapisao svoje utiske odmah i onda video sutradan da nema recenzije i na kraju sam i zaboravio svoj utisak za ovu pricu tako da cu je ostaviti neocenjenu. Ali sveukupno mi je u secanju kao jako dobra prica s odlicnim scenama vizije i zanimljivim likovima koji su puni potencijala za buduca pojavljivanja. Konkretnije ocene nakon drugog citanja.

--------------------------

#15 Blizard
Manfredi/Barbati-Ramella

Pocelo je odlicno s pravom horor atmosferom ali posle se razvodnilo. Mada nije losa sama epizoda, brzo se cita, ima dobre akcije, ali ima i glupe motivacije i potpuna suluda transformacija i karakterizacija oca Sebastiana u potpuno drugacijeg Groddeka. Kada sam video naslovnu stranu i coveka sa kapuljacom ocekivao sam da je to otac Sebastian (sto se ispostavilo da je tacno) ali sam se nadao da ce prica vise biti u fazonu da je Hogan naredio ocu Sebastianu da nakon neuspeha iz prethodne epizode (Ples duhova) nadje Poa i njegovog saveznika i ubije ih i da ce se to sve izdesavati u Blizzardu pa se zato epizoda zove Blizzard (ili da je na neki nacin to povezano s Blizzardom a ne na ovaj manje vise glup nacin). Ovako ispada krvolocne ubice poubijale celo selo Blizzard na jedan bizaran nacin onda proveli par godina u manastiru i sad su odlucili opet da haraju po istoj teritoriji. Malo je cudno sve to. Visoka ocena za scenario jer strip nije dosadan i naporan i brzo se cita.
Barbati i Ramella standardno vrlo dobri iako mnogo osciliraju u okviru samo jedne epizode. Moram da priznam da mi postaju malo dosadni jer su stvarno precesto na serijalu.
Naslovna strana vrlo efektna, odlican kolor. Sve u redu.

Prica: 5
Scenario: 8
Naslovna strana: 8

71%

---------------------------------

#16 Velika vizija
Manfredi/Parlov

Neobicna epizoda, puna introspekcije, suocavanja sa sopstvenom (i tudjom) prosloscu. Najpoeticniji od svih dosadasnjih Manfredijevih pokusaja, zajedno sa Olovnim nebom. Meni se epizoda jako svidela. Vidim da je vecini bolji deo sa Poom, koji je meni ipak bio slabiji (iako ima vrlo efektan i poetican epilog u sadasnjosti na kraju epizode) od Nedove introspekcije i prozivljavanje secanja Crvenog oblaka (odlicna prica) i Ludog konja (takodje odlicna, ali ne toliko dobra). Na kraju bi trebalo da je pouka onoga sto je Ned doziveo artikulisana u recima Sepavog konja koji se prividja Nedu na vrhu stene a to je da (kao sto je i recezent napisao) onaj ko traži samog sebe mora okusiti tuđa iskustva, tuđe sumnje, patnje i mora hodati ka budućnosti umeesto prošlosti da bi spoznao svoj put. Malo prosireno, rekao bih da je jos jedna pouka price da ne treba suditi o drugima jer ne znamo kroz kakve nedace ih je zivot proveo. Ono sto je takodje upecatljivo je izricito upozorenje Sepavog konja da Ned mora da se usredsredi na svoju buducnost i buducnost svih ravnicarskih indijanaca koji se moraju ujediniti, a ne da se bavi istrazivanjem sopstvene proslosti i da je moguce da ako se odluci za tako nesto izgubiti moci vizije. I onda na samom kraju epizode Ned kaze Pou da je odlucio da mora da otkrije svoju proslost, dok mu Po iz svoje perspektive kaze da je proslost nekad najbolje ostaviti onakvu kava je - zakopanu. Vrlo dobro je Manfredi obradio temu price (proslost) kroz ove tri price koja svaka na svoj nacin govori razlicite stvari. Ja sam jako zadovoljan epizodom. Crtacki Parlov je ovde jos bolji i jaci nego sto je bio u Uramljenom kosmaru, zadovoljstvo je gledati ga kako se oslobadja i napreduje, a i Venturijeva naslovna strana je odlicna.

Scenario: 9
Naslovna strana: 9

93%

going going Posted - 11/01/2022 : 19:59:50

#9/#10 Kameno lice/Kosturi
Manfredi/Ramella-Barbati

Prvo pohvala odlicnoj recenziji clana Fantoma, koncizna, zabavna, konkretna, ekonomicna, stvarno je odlicno izanalizirao sve sto je vazno u prici bez odugovlacenja ili odlazenja u presitne detalje.

Inace ovo je stvarno skoro pa odlicna prica. Trebalo bi da Manfredi u neki od predgovora ubaci mapu gde se sve odvijaju Nedove avanture, malo me ovo zbunjuje cas su u Dakoti, cas u Vajominju, cas na Stenovitim planinama, treba neka mapa da se malo bolje orijentisemo i shvatimo kolike kilometraze oni u stvari prelaze.

Kao sto su mnogi istakli ovu epizodu podize njen glavni negativac cija je psiha vrlo podrobno analizirana i okolnosti koje su dovele do toga da on danas bude takav. Ta psiholoska dubina i bolja, temeljnija karakterizacija koju Manfredi daje svojim likovima svakako umnogome podize utisak pricama i vidi se da on to radi promisljeno i studiozno. Ipak fali neki ,,vau" trenutak da nas u potpunosti odusevi i obori s nogu, to jos uvek nedostaje. I malo napetiji finalni obracun izmedju Magicnog i negativca epizode.

Inace scenaristicki vrlo tecno i pored velike kolicine teksta i vise paralelnih radnji na razlicitim lokacijama. Ne znam da li je bas bio potreban onaj podzaplet sa Morrisom (ili kako se vec zove momak one devojke) i njegov odlazak u ono drugo mesto u Vajomingu i njegov glupi pokusaj raskrinkavanja i orksaja sa Kamenim Licem.

Crtez Barbatija i Ramelle je vrlo odgovarajuc, kao sto je neko vec spomenuo taj mračan i masan i prljav stil lezi Magicnom, a ocigledno ovaj dvojac i najbrze crta od svih jer od dosadasnjih 10 epizoda oni su nacrtali polovinu 5 epizoda.

Ovde su mi i naslovne strane odlicne i dobro predstavljaju ono sto nas ocekuje unutar korica.

Prica: 8
Naslovne strane: 10

82%

----------------------------------

#11 Uramljeni kosmar
Manfredi/Parlov

Izuzetno vesto scenaristicki ispricana prica. Od in media res pocetka za koji se ispostavlja da je Nedova vizija koja ce mu mnogo pomoci da se na kraju izvuce iz te naizgled bezizlazne situacije, zatim upoznavanje sa okolnostima price i svim gostujucim likovima je jako dobro izvedeno. Ono sto skripi je donekle sama zavrsnica i objasnjenje povezanosti Topa i Mildred, mislim da bi bilo bolje da je objasnjeno na jedan od dva nacina ili kao u potpunosti natprirodna pojava da je Top iza svega kriv ili u potpunosti prizemnom objasnjenju da je ustvari Mildred za sve kriva i namestala da ispadne da je slika mozda natprirodna pojava, pa da na poslednjim stranama Manfredi odradi Chiaverotti foru i napravi mozda obrt da se pitamo sta se zapravo desilo. Ovako je Manfredi pokusao da iskombinuje oba resenja, kriv je Top koji je iskoristio Mildred kao zrtvu i medijum jer ona vec ima motiv, i to je jako dobro resenje ali ga Manfredi nije dovoljno dobro izveo. Mada je odlicno sto Ned na kraju oprasta Mildred i pusta je na slobodu.
Takodje bih pohvalio uvodjenje lika Fride, devojke iz bordela zaljubljene u glavnog sporednog lika Spensera, koja kao lik uopste i nije vazna za glavnu pricu ali pojava nje dodatno ilustruje psihologiju Spensera i situaciju u kojoj se on nalazi, sto daje dodatnu notu uverljivosti i ljudskosti price. Manfredijevi likovi nisu likovi smisljeni za svrhu price, vec su likovi dobro osmisljeni i oni (njihove zelje, strahovi, traume, ciljevi) pokrecu i vode pricu. To je jako vazno i velika prednost ovog serijala.

Vidim da mnogi nisu odusevljeni prvencom Gorana Parlova ali meni se izuzetno dopada njegov stil. Jos uvek nije izbrusen i onako siguran crtez kakav je kasnije postao ali izuzetno je zanimljivo videti njegov pocetak i pratiti njegovu evoluciju. Ovde se vec vidi da je u pitanju veliki crtac pun talenta, ali kome treba jos rada da se u potpunosti oslobodi stega koje zadrzavaju njegov stil.

Naslovna strana direktno preslikava glavni i najnapetiji kadar iz stripa i volim ovakve naslovne strane koje vrlo direktno prenose ono sto ce nas zateci u stripu (Ferri je bio jako poznat po ovakvim naslovnim stranama pogotovo u drugoj polovini svoje karijere, bukvalno uzme i skoro da precrta neki kadar iz unutrasnjosti sveske).

Crtez: 9

86%

going going Posted - 11/01/2022 : 05:45:58
DNEVNIK CITANJA

Konacno mi se ispunila davnasnja zelja da se Magicni vetar pojavi na domacem trzistu u meni pristupacnom izdanju i Golconda mi je ispunila zelju. Pre ovog izdanja procitao sam nekih 10ak prica Magicnog Vetra i vecinom sam bio odusevljen. Sem prvog broja, ispod navedene price sve citam po prvi put i ocenjujem po prvi put i nisu na onom najvisem nivou onih prica koje sam prvo citao ali za sad mi je Magicni stvarno drag serijal kome se jako radujem i jedva cekam da Golkonda izbaci i 14. i narednu knjigu sada nakon sto su spojili rupu medju knjigama. Nadam se da ce tempo objavljivanja ostati odlican kao sto je bio tokom 2020. i 2021. godine tokom kojih su objavili 13 knjiga odnosno nova knjiga na svakih mesec i po dana (posto su prve knjige Magicnog izbacili ako se dobro secam u aprilu/maju 2020.).
Prvu epizodu nisam ponovo ocenjivao ostavio sam onu ocenu od pre nekoliko godina kada sam bio odusevljen njom, sada mi nije toliko dobra ali je i dalje odlicna prva epizoda nekog serijala.

-------------------------

#2 Kandze
Manfredi/Ramella-Barbati

Pocetak i kraj epizode su odlicni. Kada je prica fokusirana na indijansku mitologiju, simboliku orla i njegovu dualnost u tome sto nosi samo dva jaja sto po Indijancima znaci da je dva mera svega- muskarac i zena, predmet i senka, telo i dusa; i kraj gde otkrivamo pokusaj bratoubistva i Nedovo pa ne bih mogao da kazem oprastanje jer se ovaj nije pokajao, ali Nedovo prihvatanje da ga pusti da bi ostao mir i radost u Indijanskom selu umesto novih razdora.

Ono sto mi se ne svidja i deluje nekako kao preuzeto iz neke druge epizode je sredisnji deo price sa zivim drvecem, vrtlogom vode i zastrasujucim vukodlakom, nekako mi je to u potpunosti na silu ubaceno, bolje da je taj sredisnji deo epizode sacuvan za posebnu samostalnu pricu nego sto je ovde zbrzano upotrebljen bez skoro ikakve veze s glavnom pricom, ali ocigledno Manfredi nije znao kako da popuni stranice u sredini izmedju postavke zapleta i otkrica na kraju.
Crtez Barbatija i Ramelle vrlo dobar.

Prica: 7
Scenario: 6

71%

---------------------------

#3Milostiva Gospa/Lady Charity
Manfredi/Ortiz

Jako dobra epizoda!

Prica: 7

80%

------------------------

#4 Cudoviste
Manfredi/Frisenda

Kao sto su mnogi istakli pre mene, pomalo pogubljena epizoda da li je prica o ogromnom cudovistu crvu, ili mormonima, ili plesacicama, ili plesacicinom bratu... Frisenda skoro pa odlican i on dize epizodu ali zavrsni obracun sa crvom je nezgrapno nacrtan tako da mi nije najjasnije sta se desilo, je l crv prevrnuo onu kociju na sebe pa se presekao na pola pa su nastala dva ili sta? Moglo je to malo bolje i jasnije da se nacrta. Osrednja epizoda. Okej za procitati ali nista spektakularno. Indijanci s pocetka price potpuno nebitni, bolje da se nisu ni pojavljivali a da smo umesto toga bolje i vise upoznali plesacice i one mi deluju kao likovi koji bi mogli da se vrate u serijalu. Steta sto i Po nije omastio brk.

Prica: 5
Scenario: 5
Naslovna strana: 7

64%

--------------------

#5 Vopi
Manfredi/Mastantuono

Slazem se s acestrokom, uopste ovo nije toliko lose. Prica mi je drzala paznju. Crtez Mastantuona je jako dobar, prica napeta, puna akcije, cak mi je i kraj s odletanjem u nebo dobar. Neobicna epizoda ali svakako dobra i mnogo bolja od prethodne.

Scenario: 7

77%

-----------------------

#6/#7 Dugi nož/Zmijski sin
Manfredi/Ramella-Barbati

Dosta dobra prica, ambiciozna. Kao i sve epizode Magicnog do sada prica ima delove koji bas dobro funkcionisu i delove koji ne (kao sto je uvek zbrzana i nedovoljno efektna zavrsnica). Lik ludog povampirenog juznjackog generala je izuzetno dobra ideja, scene flesbeka iz logora su odlicne (podseca me pomalo na sjajnu atmosferu koju je napravio Serdjo Leone u logoraskoj sekvenci u Dobar, los, zao) takodje i to razdvajanje price da Magicni juri Bomonta na groblju i kasnije, a Po da pokusava da raksrinka Hogana i njegove saradnike, ali nesot tu fali da zada poslednji udarac efektnosti i odousevljenosti price. Motivacija a jos vise ciljevi Bomonta su prilicno nejasni, nepotrebno su ubaceni oni Indijanci njegovi pomocnici, njegov zavrsni obracun sa Magicnim je poceo odlicno sa transformacijom u zmiju i odsecanjem samom sebi glave, ali opet je falio neki duzi i ubedljiviji obracun sa njim. Vidi se ambicioznost price, vidi se da je pokusana da bude ispricana zanimljivo i sve to stoji i ima dosta dobrih elemenata ali me strasno nervira to sto nema te efektnosti i toga da te odusevi na kraju.

Davno sam citao epizode iz knjige #8 i #9 i one su me tada odusevile, nadam se da ce i sada kada dodjem do njih ostaviti tako jak i dobar utisak kao sto su pre mnogo godina.

Naslovne strane: 9

78%
-------------------------

#8 Vendigo
Manfredi/Frisenda

Posle par solidnih epizoda evo jedne iznad proseka. Vendigo je skoro pa odlicna epizoda. Vec sam znao za Vendiga iz Zagorovog serijala ali taj prikaz Vendiga i ovaj se jako razlikuju i Manfredijev je vise utemeljen u pravom predanju i legendama dok je Bosseli vise masti pustio na volju i od Vendiga napravio nesto svoje.

Prvo sto treba pohvaliti jeste crtez, osecaj za dinamiku i kontinuitet akcije se bez greske prenosi iz kadra u kadar (tu pogotovo mislim na pad Indijanca niz padinu pa u reku pri pocetku epizode). Sto se tice scenarija opet se Magicni prelako oslobodio zastrasujuceg glavnog negativca, ali ovde je to donekle opravdano iz dva razloga jer je 1.) Po unistio ledeni kip u pecini sto je verovatno uticalo na to da glavni Vendigo krene da gubi snagu i da se ta moc pretvaranja u Vendiga tada pocela da prebacuje na cerku poglavice i 2.) jer su Vendigo i Magicni upali u ledenu vodu a vise puta je receno da se Vendigo plasi vode i gubi snagu u vodi. Nije mi los ni taj obrat na kraju da ona Indijanka postaje novi Vendigo i da je Po sredi. Takodje pohvale za izgled Indijanca kepeca koji je pljunuti Pingvin (De Vito) iz Batman Returns. Vidim da mnogima smeta ,,homoseksualna" scena izmedju Poa i Neda, ali je ona potpuno logicna kako drugacije da Ned zagreje Poa, a i ispala je fino komicna situacija kad se Po ujutru probudio. Podsetilo me na scenu izmedju Stiva Martina i Dzona Kendija iz filma Planes, Traines and Automobiles. Inace clan Ivan Liverpool je lepo naveo u kojim jos epizodama likovi pribegavaju istoj metodi da spasu jedni druge od smrzavanja.

E sad jeste ostalo nejasno zasto Pingvin zivi tamo sa onim indijankama, koja je motivacija poglavičine kći, zasto je ona poželela da bude Vendigo, ali nekako u celoj akciji i atmosferi price te stvari postaju nebitne i ne smetaju za citanje i uzivanje u prici. Mozda je mom utisku doprinelo i klimatsko stanje koje sam zatekao pogledavsi kroz prozor, sneg veje u Beogradu, temperatura je -2 Celzijusa a subjektivni osecaj -6. Prelepo.

Naslovnica jeste minimalisticka i mislim da je to namerno uradjeno a ne iz lenjosti Andree Venturija. Belina i sneg prikazuju izolovanost i usamljenost, Magicni zabezeknuto gleda u saku cudovista kog smo i mi tek pred kraj epizode videli u svojoj punoj monstruoznosti, tako da je po meni ovo jako dobra naslovna strana.

Naslovna strana: 9

84%

To be Continued...
Spock Posted - 22/10/2021 : 12:09:04
Skoro četiri godine su prošle od zadnje recenzije Magičnog Vjetra, možda i najboljeg novijeg Bonelli junaka. Tu nepravdu je odlučio prekinuti Igor sa svojom novom recenzijom:

https://www.stripovi.com/recenzije/magicni-vjetar-mv-lib-2c-3a-dugi-noz/2710/
going going Posted - 02/09/2021 : 01:15:35
Izasao Magicni Vetar #6

Jos samo jedna knjiga i popunice se rupa i tako cemo imati vec lep i zavidan broj knjiga Magicnog Vetra, pretpostavljam da ce u medjuvremenu izaci jos koja knjiga sa novim pricama pa cemo imati knjige 1-15 odnosno prvih 45 brojeva Magicnog vetra (otprilike trecina serijala) za 2 godine objavljivanja! Nadam se da ce Golkondjani nastaviti ili u istom ili u jos jacem ritmu i da za 4 do 5 godina, Boze zdravlje, imamo ceo serijal.

going going Posted - 24/02/2021 : 22:23:49
quote:
Originally posted by Golconda

GOLCONDA / MAGIČNI VETAR #12 (epizode 34-36)

🎩 Dragi prijatelji!

Sigurnim koracima, nova, dvanaesta knjiga vašeg i našeg omiljenog junaka pristiže na sva prodajna mesta!

Magični Vetar već od danas u Књижара ПУТ ДО КЊИГЕ, koliko sutra kreće dalja distribucija.

U ovoj knjizi očekuju vas tri odlične epizode koje potpisuju vrhunski majstori serijala: Hoze Ortiz, Barbati i Ramela, ali i neponovljivi Ivo Milaco!

Nekih desetak dana nas deli od naredne knjige (4) sa nekim malo starijim epizodama, a do tada uživajte u maestralnim radovima proslavljenih autora...

Javljamo se ponovo za par dana!

going going Posted - 10/12/2020 : 21:20:57
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by going going

Ja sam oduvek zeleo Magicnog u pristupacnom izdanju i poceo sam sa Libellusom ali sam video da ne mogu to da izvedem. Pa sam nabavio one System Comicsove i Wizardove. I sad konacno sa Golkondom mi je svanulo.
Nabavljam sve knjige i cekam da popune rupu do 9. knjige pa da krenem sa citanjem od pocetka sve redom. Samo da nastave ovim tempom (ili boljim) i to ce biti vrhunska kolekcija!

Pa one nazovi oštećene Libellusove, a i ove neoštećene možeš nabaviti po jeftinijoj cijeni nego što je Golcondina.

Znam, i znam da iako to nije dostupno u Srbiji, ima kolega stripasa iz Cro koji su spremni da pomognu u ,,distribuciji" preko granice.
Ali neka za sad se drzim Golkonde, drzim im palceve, kupujem i pratim. Neka samo tako nastave.
mikado Posted - 10/12/2020 : 10:35:05
quote:

Pa sto si prodao Libellus komplet, Mikado?

Dobio dobru cenu, a Golcondino izdanje mi odgovara po više parametara.
Libellus je skup sport, tako da sam prodao i komplete Texa, Martija i Dragonera.
Otprilike na 5-6 godina redefinišem kolekciju. Trenutno sakupljam BD školu, a od Bonellija samo ono što me veseli i što smatram vrhom ove izdavačke kuće a to su Ken Parker, Magični Vetar i Julija. Kupujem i Texa u izdanju Strip Agenta iz nekog, meni još uvek nerazumljivog razloga. Takođe, kupujem i jednopuce i mini serijale u izdanju Čarobne knjige.
Imao sam i sva izdanja Veselog četvrtka do pre nekoliko godina, a onda sam i to prodao, jedino je sin zadržao Zagora odabrane priče.
Pored stripova imam još dva hobija koja iziskuju dosta novca, a kao kod svih problem su i vreme i prostor.
sumohrvat Posted - 09/12/2020 : 22:28:56
A i dostupno je odmah, ne moraš čekati Golcondu možda i nekoliko godina.
sumohrvat Posted - 09/12/2020 : 22:27:50
quote:

Ja sam oduvek zeleo Magicnog u pristupacnom izdanju i poceo sam sa Libellusom ali sam video da ne mogu to da izvedem. Pa sam nabavio one System Comicsove i Wizardove. I sad konacno sa Golkondom mi je svanulo.
Nabavljam sve knjige i cekam da popune rupu do 9. knjige pa da krenem sa citanjem od pocetka sve redom. Samo da nastave ovim tempom (ili boljim) i to ce biti vrhunska kolekcija!

Pa one nazovi oštećene Libellusove, a i ove neoštećene možeš nabaviti po jeftinijoj cijeni nego što je Golcondina.
going going Posted - 09/12/2020 : 22:09:47
Pa sto si prodao Libellus komplet, Mikado?
mikado Posted - 09/12/2020 : 21:44:58
Ja sakupio komplet Libellusa, pa prodao, pa sada opet uzimam od Golconde.
going going Posted - 09/12/2020 : 20:18:30
pcoro Posted - 09/12/2020 : 14:22:57
Ja sam bio kupovao te prve knjige Magičnog. Tad još nije bilo toliko stripova na sve strane. Kupio bi ih, pročitao, i poslije prodao. Jer, bio mi je dobar ali ne sad za kolekciju. A onda, nakon nekog vremena, neke knjige su i došle u knjižnicu (dolazile su na preskok), a i malo sam izgubio interes pa sam stao s kupnjom. Po meni, dar je serijal ali nakon nekog vremena osjeti se zamor materijala. Ne nešto strašno, ali ima ga. I sad, da to izlazi na kiosku, kupio bi. Možda ne svaki, ali kupovao bi. A ovako, trebaš naručivat, pa bi izlazile 4 knjige odjednom, što nije jeftino, pa izlazi hrpa drugih stvari i eto..
sumohrvat Posted - 09/12/2020 : 14:08:11
quote:
Originally posted by Edi B

Tako sam i ja razmišljao, ali opet s druge strane svi hvale MV, pa mi je malo čudno da je toliko knjiga ostalo neprodano. Pa sam pomislio da možda iskusniji znaju neku "caku" zbog cega je tako.
A što se knjige tiče, imaš na Strip agent shopu, glanc novu, neotvaranu i zapakiranu u celofan za 120kn, zajedno sa svim knjigama od 1-20. Ne znam o čemu je riječ, možda su ponovo tiskali, mozda neka vrsta povrata ili nešto trece.
A ovu moju je bidao naš dragi DjDjuro😁

Ne znam, mislim da je 500 ipak prevelika brojka... Zato su i smanjivali tiraž vremenom na 400,300 koliko već...
A ovo je vjerovatno onaj početni zanos bio pa ljudi odustali vremenom. Ja sam prodao komplet u jednom trenutku pa kad je Golconda odlučila izdavati otpočetka sam kupio od broja 9 na dalje, a Golcondine ću od 1 do 8 koje ne nabavim od Libellusa.
Edi B Posted - 09/12/2020 : 12:41:41
Tako sam i ja razmišljao, ali opet s druge strane svi hvale MV, pa mi je malo čudno da je toliko knjiga ostalo neprodano. Pa sam pomislio da možda iskusniji znaju neku "caku" zbog cega je tako.
A što se knjige tiče, imaš na Strip agent shopu, glanc novu, neotvaranu i zapakiranu u celofan za 120kn, zajedno sa svim knjigama od 1-20. Ne znam o čemu je riječ, možda su ponovo tiskali, mozda neka vrsta povrata ili nešto trece.
A ovu moju je bidao naš dragi DjDjuro😁
sumohrvat Posted - 09/12/2020 : 11:33:30
quote:

Postoji li nekakvo logično objašnjenje, zbog čega je prvih 20 knjiga od LL rasrodano i "teško" dostupno, a od 21. knjige pa nadalje su sve dostupne, neke i po 100 komada u webshopu?? Naklada je ista za sve 44 knjige, to me najviše i buni. I

Nedostupno je samo prvih 8.... Od devete knjige možeš normalno kod njih navaviti ona izdanja olfo oštećena. Ali nebitno.... Zašto ovih viših brojeva ima je možda što ljudi uvijek kupe obe prve brojeve, da vide o čemu se radi pa onda polako kupuju više brojeve. Ako im se svidi... Neki odustanu, a oni koji su zakasnili na prve brojeve nemaju želju krenuti sa desetom, dvadesetom knjigom....
P. S. Jel imaš još onu Zagor knjigu broj 1 od Ludensa po 99 kn?
logo111 Posted - 09/12/2020 : 11:31:34
quote:

Postoji li nekakvo logično objašnjenje, zbog čega je prvih 20 knjiga od LL rasrodano i "teško" dostupno, a od 21. knjige pa nadalje su sve dostupne, neke i po 100 komada u webshopu?? Naklada je ista za sve 44 knjige, to me najviše i buni. I

Jedino logično objašnjenje bi bilo da su kupci/kolekcionari koji su na početku serijala uredno kupovali knjige negdje na pola puta odustali iz nekog razloga (nezadovoljstvo pročitanim ili dr.) te nisu upotpunili svoje kolekcije ovog serijala.
Drugi potencijalni kupci ne žele kupovati dostupne brojeve jer su im prvi nedostupni i nalaze se u nepotpunim zbirkama ovih gore.
Edi B Posted - 09/12/2020 : 11:15:59
morski Posted - 15/11/2020 : 12:13:57
aha
znaci kad je krenuo dvomesecno
okej
hvala
Cromwell Posted - 15/11/2020 : 11:44:40
Stoti broj je zadnji koji ima standardni broj stranica. Poslije idu sa tridesetak više.
morski Posted - 15/11/2020 : 11:26:42
zasto ova tema ne izlazi kada unesem pojam "magicni" u search?

pitanje za poznavaoce i kolekcionare: da li sve epizode osim poslednje imaju 96 stranica?

edit: *typo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000