forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Torpedo Integral Bernet

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Raymond Posted - 06/01/2008 : 00:35:46
Znam da je sav Torpedo od 15 HC knjiga izdan od Strip-Agent koje i ja imam, ali bi bilo mocno kad bi to opet izdali u integralu kao sto su uradili u Fr i cini mi se Spaniji [oko 640 stranica jedna knjiga]...i vise naroda bi tako imalo sansu da procita na jednom mjestu taj mocan strip. Strip Agent, Fibra, Libellus....
http://www4.fnac.com/Shelf/article.aspx?PRID=1882203

Ne bi bilo lose i dimenzije malo smanjiti za nekoliko centimetara jer ne bi skodilo u ovoj situaciji jer se Bernetov crtez ne upropastava puno kad se smanji.

Sta mislite? Ako je ovo bilo na neki drugi tred, slobodno brisite.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
axle munshine Posted - 10/01/2008 : 19:21:56
quote:
Originally posted by Renky

Bar po logou znamo koja su dva izlazila u paru



...mda,cetiri para,he,he...
Renky Posted - 10/01/2008 : 13:46:19
quote:
Originally posted by kico
Pogledaj Iznouguda!
To je tipičan primjer kako izdavač može sjebati strip za vijek vjekova.



I po visini i po širini
wiskey Posted - 10/01/2008 : 13:28:44
A, je li itko primjetio da ponovo izdani broj 3 (tvrdi) nema nikakve veze sa brojem 3 koji je prije objavljen (meki)?
kico Posted - 10/01/2008 : 10:50:27
quote:
Originally posted by axle munshine

Ne verujem da ce tako biti,ja imam sve njihove HC Blueberryje i sem logoa koji se menjao ostalo je sve odlicno,dimenzije,font, a i brojevi na rikni su odgovarajuci.Ma samo nek oni krenu sa tim integralima pa ce sve biti ok...


Pogledaj Iznouguda!
To je tipičan primjer kako izdavač može sjebati strip za vijek vjekova.
Renky Posted - 10/01/2008 : 00:42:54
Bar po logou znamo koja su dva izlazila u paru
axle munshine Posted - 10/01/2008 : 00:16:19
Ne verujem da ce tako biti,ja imam sve njihove HC Blueberryje i sem logoa koji se menjao ostalo je sve odlicno,dimenzije,font, a i brojevi na rikni su odgovarajuci.Ma samo nek oni krenu sa tim integralima pa ce sve biti ok...
BiDi Posted - 10/01/2008 : 00:07:35
Kot Bookgloba u vreme kad završi bilokoji serial integralima več 3 puta če se promeniti logo i dimenzije, a da o misteriju brojeva na hrbatu ni ne pričamo :)
axle munshine Posted - 09/01/2008 : 21:48:56
Pa nek je i po jedan godisnje od svakog serijala(to su ipak najmanje tri albuma)pa cemo biti zadovoljni...kako su krenule najave mislili smo da ce nas preplaviti sa njima a ono corak,mrka kapa,bar za sada...
kico Posted - 09/01/2008 : 18:54:34
quote:
Originally posted by jaki

Bookglobovi integrali su najavljeni sa po tri epizode.
Evo jedna Grunfova;
Bolje jedan integral godišnje sa tri epizode nego jedan album u tri godine!


Nije ni čudo da Bernard ispisuje Grunfove parole po leđima.
jaki Posted - 09/01/2008 : 18:43:39
Bookglobovi integrali su najavljeni sa po tri epizode.
Evo jedna Grunfova;
Bolje jedan integral godišnje sa tri epizode nego jedan album u tri godine!
kico Posted - 09/01/2008 : 18:39:44
quote:
Originally posted by Aco

Po meni,izdavanje integrala ima smisla jedino ako je ritam izlaženja najmanje 2-3 knjige odnosno 8-10 epizoda godišnje jer se na taj način što prije zaokružuje serijal.Što mi vrijedi npr. Marketprintov integral Blueberryja ako će ići jedna knjiga godišnje?S time ne dobijam ništa.Isto vrijedi i za najavljivani Tangi i Lavedir,XIII itd.


To je to.Ritam izlaženja.Konrtola ritma izlaženja.
Uvid kupca u sigurnost drugog,trećeg,šesnaestog toma.
Zato sam i rekao da željno očekujem Bookglobeove integrale.Samo da vidim koliko će vremena proći od prvog do drugog integrala.
Jer nikakva smisla nema ako izdavač izbaci prvi integral(pet albuma)sad,a drugi za pet godina.Ili nikako jer nitko (ili nedovoljno njih)nije pokazao zanimanje za ovaj proizvod.
Aco Posted - 09/01/2008 : 18:29:55
Po meni,izdavanje integrala ima smisla jedino ako je ritam izlaženja najmanje 2-3 knjige odnosno 8-10 epizoda godišnje jer se na taj način što prije zaokružuje serijal.Što mi vrijedi npr. Marketprintov integral Blueberryja ako će ići jedna knjiga godišnje?S time ne dobijam ništa.Isto vrijedi i za najavljivani Tangi i Lavedir,XIII itd.

U vezi Torpedovog integrala,možda još nije vrijeme za to izdanje kod nas jer albumi su lako nabavljivi(osim možda prvog).Naravno da bih volio da to izađe jer se radi o možda najdražem mi stripu,ali to bi trebalo izdati kao što je Marko izdao Metabarune.Dakle tehnički besprijekorno,sa puno pažnje prema najsitinij detaljima,a trebalo bi dodati i brdo ilustracija koje je Bernet nacrtao i sve što ima veze sa serijalom.
kico Posted - 09/01/2008 : 18:23:24
quote:
Originally posted by axle munshine

Nisi u pravu Kico.Vise od dva integrala godisnje nekog serijala tesko da bi ijedan izdavac uspeo da izda.To je dakle recimo sest pojedinacnih albuma za isti period.Preracunaj tih sest albuma u odnosu na dve knjige koje sigurno ne bi kostale toliko koliko ti kazes.U Srbiji je kasta Metabarona oko 20 eura po knjizi,a samo u drugoj ima skoro pet BD albuma,i to u kakvom izdanju,megaluksuznom...


Iskreno,volio bih da nisam.
Zato i čekam tako željno Bookglobeove integrale.
axle munshine Posted - 09/01/2008 : 16:46:01
Nisi u pravu Kico.Vise od dva integrala godisnje nekog serijala tesko da bi ijedan izdavac uspeo da izda.To je dakle recimo sest pojedinacnih albuma za isti period.Preracunaj tih sest albuma u odnosu na dve knjige koje sigurno ne bi kostale toliko koliko ti kazes.U Srbiji je kasta Metabarona oko 20 eura po knjizi,a samo u drugoj ima skoro pet BD albuma,i to u kakvom izdanju,megaluksuznom...
kico Posted - 09/01/2008 : 15:31:59
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by axle munshine

Odakle ti samo takva procena?Axle Munshine ili Aster Blistok je sigurno jedan od najpopularnijih serijala na prostoru exYu...



Netko je gore napisao da vjerojatno niti jedan stripofil nebi dao odmah npr. 1500 kuna za te integrale ili koliko bi već koštali. Eto, što se tiče Aster Blistoka, ja bi.


Ja sam napisao.
No,ti si samo kap u moru stripofila od kojih se očekuje da takvo što kupe.
Vjerovatno bih i ja sam bio još jedan koji bi to kupio.
Međutim,prodaja bi od tiskanih 500 primjeraka po cijeni integrala od 250 kuna išla na kapaljku.Ljudi bi usred predočene cijene za koju im se nudi otkup,vjerovatno otkupili samo zadnji integral di su neobjavljene epizode,a jeftiniju varijantu bi radili zamjenskim stripovima u Stripoteci i sličnim magazinima.
Fanovi Astera bi bili prezadovoljni.Vrhunsko izdanje,divno prevedeno,luksuz,divota,krasota al čekaj malo....1500 kuna odjednom.
Izdavač bi ponosito se busao u prsa kao ja sam to objavio,dok bi plakao u skladištu moleći svemogućeg da se razina knjižurina,sa kojima ionako ne bi znao di,barem smanji za metar-dva.
Raymond Posted - 09/01/2008 : 14:14:11
Pa integrali bi trebalo da kostaju dosta jeftinije nego albumi nasamo...samo naprimjer 15 knjiga Torpeda koliko je tu samo tvrdih korica [30] a jedan dobar integral samo 2 tvrde korice, plus produukcije/prodaja/distribucija itd sve odjednom i cijena i sve drugo opada drasticno. Ne kazem da treba integrali za sve stripove ali za neke nebibilolose? Pozdrav.
Dalen Posted - 09/01/2008 : 13:55:28
quote:
Originally posted by axle munshine

Odakle ti samo takva procena?Axle Munshine ili Aster Blistok je sigurno jedan od najpopularnijih serijala na prostoru exYu...



Netko je gore napisao da vjerojatno niti jedan stripofil nebi dao odmah npr. 1500 kuna za te integrale ili koliko bi već koštali. Eto, što se tiče Aster Blistoka, ja bi.
wiskey Posted - 09/01/2008 : 09:39:04
Znam, vidio sam te...
William_Wallace Posted - 08/01/2008 : 23:30:27
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by William_Wallace

quote:
Originally posted by wiskey

I ja sam se zezao onom upadicom i stvarno ne bih želio da mi se opet desi da upadnem u bilo kakav konflikt prilikom "razmjene" mišljenja, a pogotovo sa susjedom (ja sam naime na Blatinama). Pozdrav!


Gde su Blatine?



kvart u Splitu .između Škrapa,Firula,Splita 3. i Plakaluše


Vidim ja nesto mi poznato! Sto ne rece pre, to mi je omiljeno mesto za...!
lwood Posted - 08/01/2008 : 22:39:03
opet topic otiša u .....
lwood Posted - 08/01/2008 : 22:36:49
quote:
Originally posted by William_Wallace

quote:
Originally posted by wiskey

I ja sam se zezao onom upadicom i stvarno ne bih želio da mi se opet desi da upadnem u bilo kakav konflikt prilikom "razmjene" mišljenja, a pogotovo sa susjedom (ja sam naime na Blatinama). Pozdrav!


Gde su Blatine?



kvart u Splitu .između Škrapa,Firula,Splita 3. i Plakaluše
lwood Posted - 08/01/2008 : 22:31:48
quote:
Originally posted by wiskey

I ja sam se zezao onom upadicom i stvarno ne bih želio da mi se opet desi da upadnem u bilo kakav konflikt prilikom "razmjene" mišljenja, a pogotovo sa susjedom (ja sam naime na Blatinama). Pozdrav!



ma kakvi konflikti!
pa upoznali smo se mi ,uzea san one Bluberije u tebe.
imaš onog lipog crnog mačka.
William_Wallace Posted - 08/01/2008 : 22:30:37
quote:
Originally posted by wiskey

I ja sam se zezao onom upadicom i stvarno ne bih želio da mi se opet desi da upadnem u bilo kakav konflikt prilikom "razmjene" mišljenja, a pogotovo sa susjedom (ja sam naime na Blatinama). Pozdrav!


Gde su Blatine?
axle munshine Posted - 08/01/2008 : 22:24:58

[/quote]
Mislim da je publika Aster Blistoka jako mala.
[/quote]

Odakle ti samo takva procena?Axle Munshine ili Aster Blistok je sigurno jedan od najpopularnijih serijala na prostoru exYu...
wiskey Posted - 08/01/2008 : 22:02:22
I ja sam se zezao onom upadicom i stvarno ne bih želio da mi se opet desi da upadnem u bilo kakav konflikt prilikom "razmjene" mišljenja, a pogotovo sa susjedom (ja sam naime na Blatinama). Pozdrav!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000