forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Largo Winch

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
flamboyant soul Posted - 13/01/2008 : 16:10:43
Zanima me dali netko ovo čita redovito, kakvi su dojmovi, šta se može očekivati i tako to...

Pročitao sam dosad dva broja. Onako, čini mi se kao nekakav elitni špijunsko-krimički strip na šemu Bruce Wayne-James Bond. Nije loše, mada ja baš ne otkidam na takve stvari. Koliko čujem, u Francuskoj, Belgiji i okolici serijal žari i pali, pa me interesira mišljenje cijenjenih forumaša.

Dakle?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 15/03/2021 : 00:54:12
quote:
Originally posted by Peyo

Van Hamme se vraća Largu i to njegovim precima:



https://www.bedetheque.com/BD-Fortune-des-Winczlav-Tome-1-Vanko-1848-418068.html



Ovo izgleda vrlo interesantno.
Peyo Posted - 12/03/2021 : 15:38:33
Van Hamme se vraća Largu i to njegovim precima:



https://www.bedetheque.com/BD-Fortune-des-Winczlav-Tome-1-Vanko-1848-418068.html
Peyo Posted - 12/03/2021 : 15:33:30
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Tonto

Pa da, za tebe je korisnije da razumijes neke druge pojmove poput "infantilan".


misliš?




anto Enfant terrible !
anto Posted - 12/03/2021 : 15:23:35
quote:
Originally posted by Tonto

Pa da, za tebe je korisnije da razumijes neke druge pojmove poput "infantilan".


misliš?


quote:
Originally posted by vukozec


5/10


na kojoj skali (1-10 ili onoj mojoj,"studentskoj")??
DiSkAcH Posted - 12/03/2021 : 05:30:13
quote:
Originally posted by jaki

uskoro novi largoi



To od S-A ili u FR ili samo zezaš....il su u šumi?
vukozec Posted - 11/03/2021 : 19:38:18
quote:
Originally posted by anto

ugnjaviste više sa tim - ja i ne kapiram šta je to preskakanje rampe;niti želim da znam.



5/10
Peyo Posted - 11/03/2021 : 18:55:24
Ime Largo inače potječe od large.

Čudi me da i njegovo ime nisu cenzurirali, pa ga preimenovali u npr. Modeste (Skromni ili Dobrica kako je prevedeno).
jaki Posted - 11/03/2021 : 18:27:10
uskoro novi largoi
Tonto Posted - 11/03/2021 : 18:05:18
quote:
Originally posted by anto

ugnjaviste više sa tim - ja i ne kapiram šta je to preskakanje rampe;niti želim da znam.

Pa da, za tebe je korisnije da razumijes neke druge pojmove poput "infantilan".
anto Posted - 11/03/2021 : 17:27:31
ugnjaviste više sa tim - ja i ne kapiram šta je to preskakanje rampe;niti želim da znam.
vukozec Posted - 11/03/2021 : 16:59:16
Moj dojam kod ovog primjera iz Larga kojeg sam okačio je da je razlog za preskakanje rampe bio jednostavno to što je crtaču bilo dosadno nacrtati 2 ista kadra za redom u kojima 2 lika samo stoje i razgovaraju. No nije se dosjetio baš najboljeg rješenja.
Tonto Posted - 06/03/2021 : 00:35:38
Ovaj kaiš Larga nije toliko konfuzan jer se praktički ne događa ništa, ali gubi na tečnosti...zato kažem - jednostavno nepotrebno što se mene tiče.

... a problem to goinže u stripu može biti itekakav.

alexts Posted - 06/03/2021 : 00:13:08
Pa da going going, ali sa ciljem da se ne zbunjuje gledalac.

Ako ne primećuješ, kao što ti reče, nije greška. Ili samo misliš da ne primećuješ, jer si kao naviknut, a ipak ti režija scene deluje malo konfuzno, onda jeste greška.

Ne znam šta si po struci, ali postoje primeri gde su mnogi veliki reditelji preskakali rampu, što nije posledica neznanja, nego svesne odluke. Moji omiljeni reditelji su uglavnom reditelji klasičnog Holivuda, a u njihovo vreme nisu postojale filmske škole, nego su se naknadno na osnovu baš njihovih filmova izvlačila pravila i teorija za filmske škole i akademije. Tako da je ono kako su oni pravili odlične filmove jače od teorijskih pravila, jer je majka tih pravila, sa sve odstupanjima.
going going Posted - 05/03/2021 : 23:31:17
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by going going


Da, ovakvo preskakanje rampe je strogo zabranjeno na svim studijama rezije i filma.
Medjutim sad u modernim filmovima i serijama se to dosta cesto desava (bez motiva s namerom da to doprinese razvoju price, nego cisto onako) a mi smo kao gledaoci toliko navikli na to, da ni ne primecujemo takve stvari kao gresku vise.



Ako ga ne primećuješ kao grešku, nije prava greška.

Preskakanje rampe se ne radi, kako ne bi zbunjivalo gledaoca (Na primer: da pomisli kako se vozilo vraća unazad, a ono nastavlja istim smerom i sl.).

U gornjem slučaju bi preskakanje rampe zbunjivalo gledaoca da je na filmu, jer bi nagli rez doveo do toga da deluje kao da su likovi odjednom zamenili mesta. U stripu to može i da prođe, jer gledalac/čitalac ima vremena da vidi da je to ista poza iz suprotnog smera, pomaže ovde ne samo belina između kadrova, već i novina u Largovoj desnoj ruci koja daje dodatnu informaciju da nema promena položaja.

Ne kažem da bih preporučio početnicima crtačima da rade tako, samo kažem da ne izaziva zabunu, a bode oči samo malo...



Slazem se da to u stripu nije problem nikakav. Niti bi trebalo da bude, niti se ta pravila postuju.

Ali na filmu je to strogo zabranjeno i postoje tacno pravila kako se moze preskociti rampa: pomocu inserta detalja, pomocu novog opsteg plana kojim se iznova uspostavljaju prostorno vremenski odnosi, pomeranjem kamere itd. A to sto smo se mi navikli na to i ne bode nam oci toliko, ne znaci da nije greska.
Tonto Posted - 05/03/2021 : 16:22:22
Jos me od tog preskakanja (koje je ovdje apsolutno neopravdano i nepotrebno) vise nervira sto nije izvukao okvire kadrova do kraja pa izgleda kao da su oblacici spojeni, a izgovaraju ih dva razlita lika.
alexts Posted - 05/03/2021 : 16:05:51
quote:
Originally posted by going going


Da, ovakvo preskakanje rampe je strogo zabranjeno na svim studijama rezije i filma.
Medjutim sad u modernim filmovima i serijama se to dosta cesto desava (bez motiva s namerom da to doprinese razvoju price, nego cisto onako) a mi smo kao gledaoci toliko navikli na to, da ni ne primecujemo takve stvari kao gresku vise.



Ako ga ne primećuješ kao grešku, nije prava greška.

Preskakanje rampe se ne radi, kako ne bi zbunjivalo gledaoca (Na primer: da pomisli kako se vozilo vraća unazad, a ono nastavlja istim smerom i sl.).

U gornjem slučaju bi preskakanje rampe zbunjivalo gledaoca da je na filmu, jer bi nagli rez doveo do toga da deluje kao da su likovi odjednom zamenili mesta. U stripu to može i da prođe, jer gledalac/čitalac ima vremena da vidi da je to ista poza iz suprotnog smera, pomaže ovde ne samo belina između kadrova, već i novina u Largovoj desnoj ruci koja daje dodatnu informaciju da nema promena položaja.

Ne kažem da bih preporučio početnicima crtačima da rade tako, samo kažem da ne izaziva zabunu, a bode oči samo malo...
going going Posted - 04/03/2021 : 16:15:30
quote:
Originally posted by vukozec

Tonto, što kažeš da ovu rampu:





Da, ovakvo preskakanje rampe je strogo zabranjeno na svim studijama rezije i filma.
Medjutim sad u modernim filmovima i serijama se to dosta cesto desava (bez motiva s namerom da to doprinese razvoju price, nego cisto onako) a mi smo kao gledaoci toliko navikli na to, da ni ne primecujemo takve stvari kao gresku vise.
vukozec Posted - 03/03/2021 : 22:34:36
Da, baš ničim izazvano je ovo okretanje i bode oči.
Tonto Posted - 03/03/2021 : 22:24:05
...a što reći, sve je jasno. Školski primjer crtačkog debilizma.
vukozec Posted - 03/03/2021 : 22:08:42
Tonto, što kažeš da ovu rampu:

DiSkAcH Posted - 06/01/2021 : 16:04:41
quote:
Originally posted by vukozec

Nema cenzure sisa u SA.



Evo ih:





@Peyo: Fulao si. I labavi ume da zabavi :

Peyo Posted - 06/01/2021 : 15:07:27
Nije ovo iz Larga, ali kao primjer sve govori:

vukozec Posted - 06/01/2021 : 14:31:05
Nema cenzure sisa u SA.
jaki Posted - 30/12/2020 : 23:29:48
Memorija u nas starijih...
Nemam SA albume ali imam BG album.
Za neupućene:Bookglobe je izdao prvi album davno,davno a onda je Strip Agent nastavio sa albumima a i reprintirao prvi album.
U BG albumu ima sisa pa ne vidim razloga da u SA albumima bude ikakve cenzure.
corto33 Posted - 30/12/2020 : 22:55:33
I od mene glas za necenzurisane sise.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000