forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Hulk

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Vlaadisha Posted - 29/08/2007 : 23:17:25
World War Hulk - "na cijoj si ti strani?" LOL

Salu na stranu, kako vam se cini? Eye candy ili more than meets the eye?

Kako ce pobediti Hulka? Ups, spoiler. Da li ce Illuminati izvuci Infinity Gauntlet?

Sta je sa Black Boltom? Hocemo li ga napokon "cuti kako vristi"? Ili su one dve strane sve sto cemo ikad videti?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlaadisha Posted - 19/05/2022 : 04:46:08
kakva ložana ovaj fajt, sigurno najbrutalniji do sada

Vlaadisha Posted - 27/04/2022 : 21:45:45
samo da tetki odnesem lek
naker Posted - 27/04/2022 : 21:33:38
Je li bre Vladiša oćemo mi već jednom dobiti povratnu informaciju da li Ewingov Immortal Hulk valja ili ne
Vlaadisha Posted - 27/04/2022 : 21:24:52
iz današnjeg spajdermena

naker Posted - 07/02/2022 : 18:55:32
Mnogo mi se nešto vas dvojica nećkate oko Planete Hulk

Hulk je rođen da bude gladijator i čitanje ovog stripa stvara osećaj kao da smo gledaoci u drevnom Koloseumu gde nam ne preostaje ništa drugo do da kličemo i tapšemo dok ovaj ratnik pokazuje svoje vrhunsko umeće. Ali da li neko treba da sledi poziv samo zbog toga što ima predispozicije za to ili treba sam da bira svoju sudbinu? Ono što je na mene ostavilo najveći utisak je to što ovaj strip ima diskutabilno jednog od najjačih sporednih likova koji se mogu sresti i zaista je bilo uživanje pratiti Mika i njegov uspon i pad koji će kulminaciju doživeti u Svetskom ratu Hulku. Planeta Hulk je stripčina

Darkwoodovo izdanje takođe tehnički odlično odrađeno sve sa onom enciklopedijom i bonus tekstovima na kraju stripa. Ovo im je jedan do najbolje odrađenih amera
PaoloRivera Posted - 07/02/2022 : 12:24:31
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by PaoloRivera

quote:
Originally posted by going going
Planetu Hulk sam poceo i nikad zavrsio, mogao bih konacno da je procitam u celosti)


Procitaj ako vec nisi u meduvremenu, ja sam isto tako procitao pola pa stao i dugo otezao s nastavljanjem, ali jednom kad sam se natjerao, procitao sam tu preostalu polovicu u dahu i kad sam dosao do kraja, zadnjih nekoliko stranica me izulo iz cipela. Najezio sam se koliko je kraj efektan. Prije toga sam se bio dvoumio dal da ga prodam, ali na kraju je pala definitivna i cvrsta odluka da ostane u kolekciji.



Jos uvek nisam procitao, eno ga stoji na polici. Ali hocu i javljam utiske ovde! Ohrabruje me to sto si imao slican problem kao i ja ali se na kraju ispostavilo da je vredno truda procitati tu Hulk knjizurinu!


Za mene je definitivno bilo, javi i ti svoje dojmove
going going Posted - 07/02/2022 : 03:46:49
quote:
Originally posted by PaoloRivera

quote:
Originally posted by going going
Planetu Hulk sam poceo i nikad zavrsio, mogao bih konacno da je procitam u celosti)


Procitaj ako vec nisi u meduvremenu, ja sam isto tako procitao pola pa stao i dugo otezao s nastavljanjem, ali jednom kad sam se natjerao, procitao sam tu preostalu polovicu u dahu i kad sam dosao do kraja, zadnjih nekoliko stranica me izulo iz cipela. Najezio sam se koliko je kraj efektan. Prije toga sam se bio dvoumio dal da ga prodam, ali na kraju je pala definitivna i cvrsta odluka da ostane u kolekciji.



Jos uvek nisam procitao, eno ga stoji na polici. Ali hocu i javljam utiske ovde! Ohrabruje me to sto si imao slican problem kao i ja ali se na kraju ispostavilo da je vredno truda procitati tu Hulk knjizurinu!
PaoloRivera Posted - 05/02/2022 : 20:17:49
quote:
Originally posted by going going
Planetu Hulk sam poceo i nikad zavrsio, mogao bih konacno da je procitam u celosti)


Procitaj ako vec nisi u meduvremenu, ja sam isto tako procitao pola pa stao i dugo otezao s nastavljanjem, ali jednom kad sam se natjerao, procitao sam tu preostalu polovicu u dahu i kad sam dosao do kraja, zadnjih nekoliko stranica me izulo iz cipela. Najezio sam se koliko je kraj efektan. Prije toga sam se bio dvoumio dal da ga prodam, ali na kraju je pala definitivna i cvrsta odluka da ostane u kolekciji.
going going Posted - 05/02/2022 : 16:25:19
Bas mi je drago da ti se svideo Hulk Sivo, odlicni su Leob i Sale!
don_draper Posted - 01/02/2022 : 10:17:31
Gray

Moj prvi susret s Hulkom, likom koji me baš i ne interesira previše, ali Loeb/Sale su mi ipak drag dvojac.
Brzo se ovo čita i nakon svega imam dojam da je ovo dobar način da se upozna s nastankom Hulka, njegovim značajnim osobama u životu te glavnim konfliktom koji bi trebao Hulka učiniti zanimljivim likom. Scenaristički je ovo bilo za svaku pohvalu. Kao i u Blue i ovdje se radi o retrospektivi, no, ovdje stvari nisu tako jasno pripovjedane i posložene te se puno toga bazira na mentalnom stanju Bannera/Hulka.
Crtački jako dobro, iako možda grubi obrisi sivog Hulka djeluju nekako nedovršeno.
U suštini vrlo sam iznenađen, i to ugodno. Radi se o jako dobrom one-offu. Ima akcije, ima dobrih dijaloga i sukoba te puno psihološke karakterizacije, što je sami plus. Imam osjećaj da je ovaj dvojac ušao dosta duboko u suštinu lika i time su pogodili te umjesto bjesomučnog razbijanja, uistinu dali na težini Hulku kao antipodu svega što Banner želi biti.
4.5/5
alexts Posted - 17/02/2021 : 22:15:33
HULK: SIVO
Hulk: Gray)

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg646611#msg646611
going going Posted - 17/02/2021 : 04:26:56


HULK: SIVO
Loeb/Sale

Izdavac: Pheonix Press


Bas mi odgovaraju ovi obojeni radovi Loeba i Salea. Daredevil Zuto me je pre par godina odusevio, Spajdermen Plavo me doduse nije odusevio, cak me je malo i razocarao ali to je bilo zbog mojih previsokih ocekivanja, sto ne znaci da strip nije vrlo dobar scenaristicki, a crtacki maestralan.
Na red je konacno dosao i Hulk Sivo! I ovo je odlican strip! Bolji mi je od Spajdermena Plavo, ali ipak malo slabiji od Derdevila Zuto.
Loeb i Sale imaju jednu posebnu sinergiju i savrseno odgovaraju jedan drugom i nadopunjuju jedan drugog. Posebno bih izdvojio Saleov izbor boja i kadriranja. Vrlo efektno!
Samo ako neko od iskusnijih Hulkovaca moze da mi objasni sta je bilo sa Beti pa Hulk oseca krivicu?

Hulk Sivo kao i ostali naslovi iz ove obojene edicije, odlicno mogu da posluze i kao origin prica za one neupucene(koji zele da saznaju pocetak Hulka a da ne moraju da citaju stripove iz 60ih), ali i za one koji su upoznati s likovima.
Takodje preporucujem ovo i onima koji nisu ludi za superherojstinom, jer ovo nije klasican superherojski strip.
Sigurno najbolji Hulk kog sam citao (Hulk:Kraj nije ostavio neki utisak na mene, a Planetu Hulk sam poceo i nikad zavrsio, mogao bih konacno da je procitam u celosti)

Odlican strip! Nabavljajte narode dok ima!

9/10

Zeljno iscekujem Kapetana Belo u izdanju Pheonix Pressa i jos njihovih Amera, jer bas umeju da pogode sa odabirom naslova iz Marvel kuhinje!
Ocene za ostale obojene:
Daredevil Zuto: 9,5/10
Spajdermen Plavo: 7,5/10
Mr. Bushido Posted - 20/05/2015 : 09:32:55
Marvelova edicija Visionaries bilo je zamišljena kao kolekcija knjiga koje bi reprintale neke od najboljih radova koje je kompanija ikada objavila, poput Millerovog Daredevila, Simonsonovog Thora, Byrneovog Fantastic Four (čak 9 knjiga), Ellisovog Excalibura, itd.

Kao najveći zalogaj edicije pokazao se Incredible Hulk Petera Davida, čiji rad na pustolovinama zelenog golijata obuhvaća dobrih dvjestotinjak epizoda. Od 2005. do 2011. godine objavljeno je osam knjiga, što pokriva oko polovice Davidovog opusa. U međuvremenu su Visionaries, kao i ostale Marvelove reprint-edicije ugašene i zamijenjene novom po imenu Epic Collection.

Incredible Hulk Epic Collection br. 19 nastavlja se točno tamo gdje je stao Incredible Hulk Visionaries br. 8.

quote:
INCREDIBLE HULK EPIC COLLECTION: GHOSTS OF THE PAST TPB
Volume #19 in the Incredible Hulk Epic Collections
Written by PETER DAVID, RON MARZ, ROY THOMAS & MORE
Penciled by DALE KEOWN, JAN DUURSEMA, CHRIS BACHALO, GARY FRANK, KEVIN MAGUIRE, JAMES FRY, TOM MORGAN, MC WYMAN & MORE
Cover by GARY FRANK
As one Leader falls, another rises! An epic clash between the Hulk, the Leader and the U-Foes is going to end very badly for the Gamma-brained villain. Rick Jones’ girlfriend, Marlo, won’t fare any better: She dies! But thankfully, that’s not the end of her story. As for the Hulk, he’s about to get an offer he can’t refuse — one that puts him in charge of the Pantheon! He’ll have his hands full with the Juggernaut, the Avengers and Doc Samson. But when Dumb Magician, Fish-Man and Shiny-Face show up, it can only mean one thing: the return of the Defenders! Collecting INCREDIBLE HULK (1968) #397-406 and ANNUAL #18-19; and material from NAMOR THE SUB-MARINER ANNUAL #2, SILVER SURFER ANNUAL #5, DOCTOR STRANGE, SORCERER SUPREME ANNUAL #2 and MARVEL HOLIDAY SPECIAL #2.0.
480 PGS./Rated T …$34.99


Mr. Bushido Posted - 14/04/2015 : 23:23:45
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Umro je Herb Trimpe, koga americki citaoci najbolje znaju po runu na Hulku, u okviru kojeg je izasla i prva epizoda sa Wolverinom. Meni je ostala u secanju prica Raj je malo mesto (iz magazina Hulk! a zapravo reprint bekapa iz redovne serije). Setice se svako ko je citao: ono kad se Hulk usred pustinje naizgled nadje u gradicu punom duhova. Slicno se i sam Trimpe osecao u Marvelu devedesetih, kada su poslovi a i poznati mu likovi bivali sve redji. Sad je valjda na boljem mestu, gde, kako pesma kaze, svako zna svacije ime...




Kvragu.
Vlaadisha Posted - 14/04/2015 : 23:06:58
Umro je Herb Trimpe, koga americki citaoci najbolje znaju po runu na Hulku, u okviru kojeg je izasla i prva epizoda sa Wolverinom. Meni je ostala u secanju prica Raj je malo mesto (iz magazina Hulk! a zapravo reprint bekapa iz redovne serije). Setice se svako ko je citao: ono kad se Hulk usred pustinje naizgled nadje u gradicu punom duhova. Slicno se i sam Trimpe osecao u Marvelu devedesetih, kada su poslovi a i poznati mu likovi bivali sve redji. Sad je valjda na boljem mestu, gde, kako pesma kaze, svako zna svacije ime...

mr murdoc Posted - 01/02/2015 : 14:19:10
Kraj:Posljednji Titan

Hulk je uvijek bio stvorenje od nekoliko zelja, no one koje su se uvijek nametale su bile djetinjasta zelja da bude najjaci i ona malo komplexnija koja spaja asocijalnost i spoznaju sopstvene moci ,naime zelja da ga se ostavi na miru.
Uzrecica Be careful what you wish for 'cause you just might get it se perfektno uklapa u ovaj strip i napokon nam pokazuje sto se dogodi kada Hulkove zelje bivaju ostvarene.
Sila koju su oslobodili ljudi i koja je stvorila Hulka postaje sila koja unistava svoje tvorce i posteduje samo bice koje je njen simbol.
U ovoj se prici moderne i aticke mitologije naslanjaju jedna na drugu pokazujuci nam kako su univerzalne stvari vjecne i primjenjljive na svaki vremenski period naseg postojanja.
Japanci su svoju nuklearnu traumu personificirali kroz lik Godzille,dok je za Amerikance (ako izuzmemo lik dr manhattan iz Watchmena) to bio Hulk.
Ako izblize pogledamo Dr. Bruce Banner bi mogao biti jedan od naucnika koji je radio na Manhattan-Projekt i stvorio najubojitiju silu koja je ikad postojala A bombu.
Banner bi dakle mogao biti onaj koji je stvorio to oruzje a Hulk produkt njegovog rada i sto je jos vaznije ,njegove savjesti.
Banner je naime taj koji kroz sve ove procitane stripove zeli sprijeciti Hulkovo postojanje, ali u tome nikad ne uspijeva jer je taj cudovisni produkt koji je stvorio dio njega.
Hulk mrzi Benera jer je slabic i ne zeli preuzeti odgovornost niti stajati iza svog djela,i sto je najbitnije,ne zeli priznati da je on ustvari Hulk.
Autori ovog stripa Hulka vrlo vjesto dovode u poziciju antickog Prometeja i to je pun pogodak i ljepota ove price.
Zelje su ostvarene,Hulk je najjaci i Hulka su svi ostavili na miru,Hulk je jedina na svijetu...i Hulku je hladno.

Prelijepo DW izdanje, prelijepa prica.


mr murdoc Posted - 20/01/2015 : 17:22:47
Hercules, mada u proslosti prilicno zapostavljen heroj, mi je bio jedan od drazih medu snagatorima.
Zacijelo cu prelistati , ovo sto si spomenuo
Mr. Bushido Posted - 20/01/2015 : 17:11:28
Po meni, najveća vrijednost stripova Planet Hulk i World War Hulk nisu te sage same po sebi, već ono što je uslijedilo nakon njih. A to je superzabavan serijal Incredible Hercules, jedan od najboljih Marvelovih stripova u posljednjih desetak godina.



















mr murdoc Posted - 20/01/2015 : 16:38:25
Planeta Hulk---Svjetski Rat

Napokon uhvatih vremena da i ovo procitam
Ova dva Darkwoodova izdanja su vrlo impozantna i stilski lijepo uradena.
Planeta Hulk neizbjezno vucu na klasicnu gladijatorsku pricu sa primjesama Spartacusa ili legendu kako jedan slobode liseni ratnik na kraju postaje kralj.
Strip je jako dinamican i extremno se brzo cita, tako da ova debela knjizurina biva puno brze zavrsena negoli smo se tome nadali.
Uvodenje sporednih likova (Hulkova gladijatorska druzina) je u potpunosti uspjelo, tako da do kraja stripa i zavolimo neke od njih , u mom slucaju one kojei mi se u pocetku uopce nisu svidali, sto opet govori o kvaliteti scenarija.
Planeta Hulk je cisti akcijski popcorn strip i preporucam ga svim ljubiteljima zelenog diva, ali i onima koji jednostavno vole americki superherojski strip.

Svjetski Rat
Naravno....vec sam dugo iscekivao da netko arogantnom Iron Man-u i njegovim ljigavim Iluminatima polomi pi..... , i drago mi je sto je to upravo bio Hulk.
Borbe su odlicne, vizualizacija predobra , prica mada plitka uopce ne igra ulogu jer ovdje se sve svodi na obracun kod OK korala.
Hulk je ljut , Hulk je napizden i Hulk Smash..to je to.
Likovi iz hulkovog bratstva rata koji u planeti hulk tako dobro funkcioniraju su ovdje gotovo suvisni.
Strip je akcijska nuklearka koja pred sobom sve pustosi.
Losiji od PH , ali jos uvijek dovoljno dobar za akcijski superlativ popcorn koktel.
To je hulk kojeg volimo, to je hulk kojega znamo..to je hulk uz kojega smo nepobjedivi.
Ipak se na kraju zapitah, kako to da sa toliko ushicenja uzivam u stvorenju kojega pokrece iskljucivo mrznja i bijes...hmmm

King Warrior Posted - 02/12/2014 : 09:56:56
Slazem se za Franka, medjutim u to vrijeme meni, kao tipu koji je tek odmakao iz tinejdzerskih godina, on je bio hit.
Mada, nije to onaj pravi Hulk, sto mi je tek s vremenom postalo jasno. Ipak, Frank je tom periodu "pametnog" Hulka odlicno odgovarao.

Frank:


McFarlane:


Mr. Bushido Posted - 02/12/2014 : 09:11:38
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Dobri su oni dijelovi koje potpisuju Todd McFarlane


Vidis, iako sam veliki McFarlaneov fan, meni uopste nije dobro sjeo na Hulku. Upavo imam pred ocima njegovog sivog Hulka,sjecam se da je izgledao kao neko mutirano cudoviste, mada Hulk i nije daleko od toga. :D
Mada, davno je bilo kada sam citao te epizode.
Devedesetih sam naprosto obozavao verziju Garyja Franka.



David posjeduje dobar talent da u svojim pričama stvori balansiran odnos ozbiljnog i komičnog. Rekao bih da je uglavnom imao sreću s crtačima koji su to trebali dočarati.

Nisam neki ljubitelj McFarlanea, ali rekao bih da se njegov crtež u toj kreativnoj fazi dobro slagao sa Davidovim scenarijem.

Kod Franka mi je bilo problematično što je njegov crtež na određeni način previše naginjao ka onom komičnom, a i nekako mi se nije sviđao način na koji je crtao Hulka.
King Warrior Posted - 01/12/2014 : 11:51:02
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Dobri su oni dijelovi koje potpisuju Todd McFarlane


Vidis, iako sam veliki McFarlaneov fan, meni uopste nije dobro sjeo na Hulku. Upavo imam pred ocima njegovog sivog Hulka,sjecam se da je izgledao kao neko mutirano cudoviste, mada Hulk i nije daleko od toga. :D
Mada, davno je bilo kada sam citao te epizode.
Devedesetih sam naprosto obozavao verziju Garyja Franka.
Mr. Bushido Posted - 01/12/2014 : 11:17:41
quote:
Originally posted by J.Stickman

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Pretpostavljam da je mnogima na ovom forumu prvi susret s Hulkom u izvedbi Petera Davida bio strip Kraj: Poslednji Titan u izdanju Darkwooda.

Koliko god da je taj strip dobar, treba ga promatrati kao dio jedne veće tapiserije koju je David ispleo o Hulku. Naime, svoju prvu epizodu redovnog serijala napisao je 1987. godine i zadržao se na njemu punih 12 godina (a nakon tih 12 godina vraćao mu se nekoliko puta). David je pritom dao jednu viziju lika koja je u mnogočemu postala definitivna. Naravno, koliko god je to kod Hulka moguće ustvrditi. Jer, ako je išta stalno kod Hulka, onda je to mijena, a to nije nigdje toliko vidljivo kao kod stripova koje potpisuje Peter David.

...





Zabavan i inteligentan strip koji potiče na razmišljanje i raspravu.
Dobro si ovo rekao.
David je briljirao na ovom stripu toliko da se ponekad nije mogao primjetiti ni tanak crtež u nekim epizodama.


Da, neki dijelovi Davidovog Hulka obilježeni su prilično slabim crtežom. Ali u globalu, mislim da je većina epizoda popraćena dobrim, odgovarajućim crtežom. Dobri su oni dijelovi koje potpisuju Todd McFarlane, Dale Keown i Adam Kubert, dok su nešto slabiji oni koje potpisuju Jeff Purves, Gary Frank i Mike Deodato. Iako bih za Deodata više rekao da je u toj kreativnoj fazi imao više elemenata u svom crtežu koji su odgovarali Hulku, nego onih koje nisu, dok Purves i Frank nisu bili sami po sebi loši, koliko mi se činilo da njihov crtež nije u potpunosti odgovarao pričama.

A opet, treba istaknuti i pojedine bisere. Kao što su one kratke epizode koje potpisuju John Romita stariji i Travis Charest. Te posebno mini-serijal Future Impefect, koji je maestralno ilustrirao George Perez. Također, Lee Weeks, Jae Lee, Jorge Lucas i Adam Kubert su vrlo dobro pratili Davidov povratak na serijalu.

Općenito, mislim da je Dale Keown najbolje dočarao ozbiljno-komičan balans Davidovih scenarija. Drago mi je što je on ilustrirao strip The End, jer smatram da je on najviše zaslužio nacrtati Davidovu priču o Hulkovom kraju.
J.Stickman Posted - 29/11/2014 : 14:38:14
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Pretpostavljam da je mnogima na ovom forumu prvi susret s Hulkom u izvedbi Petera Davida bio strip Kraj: Poslednji Titan u izdanju Darkwooda.

Koliko god da je taj strip dobar, treba ga promatrati kao dio jedne veće tapiserije koju je David ispleo o Hulku. Naime, svoju prvu epizodu redovnog serijala napisao je 1987. godine i zadržao se na njemu punih 12 godina (a nakon tih 12 godina vraćao mu se nekoliko puta). David je pritom dao jednu viziju lika koja je u mnogočemu postala definitivna. Naravno, koliko god je to kod Hulka moguće ustvrditi. Jer, ako je išta stalno kod Hulka, onda je to mijena, a to nije nigdje toliko vidljivo kao kod stripova koje potpisuje Peter David.

...





Zabavan i inteligentan strip koji potiče na razmišljanje i raspravu.
Dobro si ovo rekao.
David je briljirao na ovom stripu toliko da se ponekad nije mogao primjetiti ni tanak crtež u nekim epizodama.
jaki Posted - 28/11/2014 : 00:04:04
Jesam neke i nije me se nešto dojmilo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000