forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Gil Jourdan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TinK2 Posted - 06/01/2008 : 19:32:30
Jedno važno pitanje za sve one koji znaju odgovor ili rade u Bookglobeu, ali posebno za Tallyja:
Kad izlazi prva knjiga Gila Jourdana 'Prve pustolovine', jer najavljena je još u ljetu 2007., a još je nema?!?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
krsta misic Posted - 24/08/2014 : 13:17:31
Posto nam dragi Bukglob ipak nije propao (daleko bilo) kako su zli jezici suskali, mogao bi da se umilostivi i pocasti nas nastavkom avantura legendi Gila Jourdana, Libellula i inspektora Croutona.
Serijal je cist klasik i bila bi prava steta da ga prekinu na pola puta.
Uostalom, obzirom da su prvi integral izbacili 2008. godine a drugi 2011, sad je taman zgodno vreme za treci da se pojavi, sa zanimljivim pricama smestenim od Juzne Amerike, preko Arabije pa sve do Kine.



anto Posted - 21/05/2012 : 15:52:42
Pročitao sam drugi integral Žil Žurdana - ko voli BD humoristički strip trebalo bi da "overi" ovaj album.
Moje oduševljenje sa Žilom nije kao nekada kada sam se sa njim prvi put susreo u Biser stripu, ali i dalje je štivo koje mi pruža dobru uživanciju!

Mr. Bushido Posted - 21/05/2012 : 12:18:02
quote:
Originally posted by anto

pitanje za poznavaoce tematike:
zašto je u drugom integralu preskočena peta originalna epizoda?


Nije preskočena. Trebala bi biti objavljena u trećem integralu.

http://www.bedetheque.com/serie-1842-BD-Gil-Jourdan-Tout.html
fikus Posted - 21/05/2012 : 11:09:50
Ako misliš na "L'enfer de Xique-Xique" (The Hell of Xique-Xique) u pravu si. Na francuskom izdanju 2. integrala to je prva epizoda (ima 240 stranica). Zašto su naši izbacili stvarno neznam.
anto Posted - 21/05/2012 : 10:44:20
pitanje za poznavaoce tematike:
zašto je u drugom integralu preskočena peta originalna epizoda?
risbozg Posted - 18/05/2011 : 08:07:59
ovo se uzima pod hitnoooo
Mr. Bushido Posted - 17/05/2011 : 10:19:19
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.f79c2df07dbb46058ae2a00174e75a93.gil-jourdan-integral-2-francuske-istrage.aspx

quote:
GIL JOURDAN - #2 INTEGRAL
FRANCUSKE ISTRAGE, drugi svezak ove GIL JOURDAN zbirke, sadrži policijske priče čije je mjesto radnje Francuska: TERETNJACI U SUMRAKU (1960.-1961.), TULUM NA 4 KOTAČA (1961.-1962.), CRVENI REDOVNICI (1962.). Kao dodatak, malo poznata novela Maurice Tillieuxa (MUMIJE IZ SAINTSULPICEA).

160 stranice / kolor / tvrdi uvez

199 kn


Lord Vader89 Posted - 19/08/2008 : 16:09:25
quote:
Originally posted by Vid

Izači če otprilike u ono vrijeme kada integral Gastona od Belog puta.






@TinK2
Odgovor bi glasio otprilike nikada....mada, ni to nije 100% sigurno
kico Posted - 19/08/2008 : 14:54:14
quote:
Originally posted by The Road Warrior
No što se tiče objavljivanja da li itko zna kojim će ritmom izlaziti ovi integrali ?


Nitko,
pa ni izdavač.
The Road Warrior Posted - 19/08/2008 : 12:07:32
Upravo sam završio sa čitanjem i mogu reći da sam oduševljen,za svakog stripoljubca must have!!.No što se tiče objavljivanja da li itko zna kojim će ritmom izlaziti ovi integrali ?
axle munshine Posted - 26/03/2008 : 16:47:45
quote:
Originally posted by Renky



Možda je XIII najpoznatiji i najpopularniji serijal, uz Tangija, ali je lova utrošena na ovaj integral uz, opet Tangija, najbolje utrošena lova a dodatnu draž daju korice koje pomalo zijevaju i kao da pozivaju na čitanje. Vrhunska dizajnerska caka... gledajući s vedrije strane.



Allways look at the bright side of life...rekose Monthy Pythonsi...i odletese letecim cirkusom...
mladjo Posted - 26/03/2008 : 15:30:13
a dodatnu draž daju korice koje pomalo zijevaju i kao da pozivaju na čitanje. Vrhunska dizajnerska caka... gledajući s vedrije strane.


Renky Posted - 26/03/2008 : 12:48:43
Mislim da je ovo najbolji Integral u ovoj turi. Možda zato što mi je to premijerno čitanje ovih epizoda a i sama činjenica da sam ih ukupno pročita samo par raduje me i s nestrpljenjem očekujem numero due.
Crtež je pomalo još sirov ali niti malo ispod prihvatljivog standarda a napredak se vidi već u trećoj epizodi ( drugoj priči ). Odlično!
Što se tiče prijevoda... sve san razumija a vrckavo-cinični dijalozi glavnih protagonista, započeti ovdje, tek slijede sa razvojem serijala ( sudeći po onih nekoliko epizoda koje san ranije pročita a pozivajući se i na izjave onih koji su serijal čitali u originalu ) i to će biti dodatna draž.

Možda je XIII najpoznatiji i najpopularniji serijal, uz Tangija, ali je lova utrošena na ovaj integral uz, opet Tangija, najbolje utrošena lova a dodatnu draž daju korice koje pomalo zijevaju i kao da pozivaju na čitanje. Vrhunska dizajnerska caka... gledajući s vedrije strane.
TinK2 Posted - 26/03/2008 : 11:38:53
Pročitao sam jutros prve dvije epizode Gil Jourdan integrala od četiri i moram priznati da je serijal odličan! Mislim, kad sam vidio cijenu, malo sam se zamislio, ali ipak sam ga na kraju kupio, ne mogavši odoljeti. Uz cijenu, iznenadio me i format, jer je nešto manji od ostalih francusko-belgijskih albuma. Međutim, pročitao sam prvo i tu uvodnu epizodu, koja me i nije toliko oduševila, ali kad sam pročitao drugu, vrlo sam se ugodno iznenadio i shvatio koliko je ona prva važna za priču. Nadasve, lijepo. Crtež je malo nedorađen, koliko mi se čini, ali za prvu ruku sasvim solidan. Valjda će se i to malo popraviti s brojevima. Ipak, svaka strana sadrži pregršt kvadratića, pa svaka ima poprilično sadržaja. Radnja je bogata, dosta logična, iako ne toliko ozbiljna kakvom se čini pod prvim dojmom, ali nadasve zanimljiva, uzbudljiva i privlačna. Ipak su pravo bogatstvo serijala legendarni dijalozi, sarkastični, drski i komični. Svakako pročitajte.
kico Posted - 08/02/2008 : 07:36:42
Znam,
za točno 21 dan...
ako sve bude u redu s tiskarom ;-)
wiskey Posted - 08/02/2008 : 00:16:55
Bit će, Kićo, vjeruj mi na riječ.
kico Posted - 05/02/2008 : 20:17:55
...još malo...pa da vidimo jel bilo vrijedno čekanja....
kico Posted - 09/01/2008 : 15:34:52
Ma ja sam optimist.
Uvijek i zauvijek.
Samo bih htio okviran datum izlaska prvih 4 integrala Bookglobea i prvog integrala Strip Agenta,pa da mogu izračunati koliko nam godina ili mjeseci ostaje do Plavih Bluza ili Krcka.
wiskey Posted - 09/01/2008 : 09:36:07
Glavno da je najavljeno. Da vidiš s čim možeš računati u slijedećem razdoblju. E sad, koliko si tolerantan ili optimist, to razdoblje je duže ili kraće...
kico Posted - 09/01/2008 : 07:28:10
quote:
Originally posted by Vid

Gdje su plave bluze, ne mogu ih nači, a najavljene su odavno ?


Najavljeno za 2008.godinu,kao i Krcko.
Al kako svi integrali kasne,tako će i datum izlaska ovih biti pomaknut.
Godina,dvije....zar je važno?
axle munshine Posted - 08/01/2008 : 22:27:31
Neki od pomenutih naslova u najavi od Bookglobea mogu se videti u SMG!
Vid Posted - 08/01/2008 : 21:43:38
A nema ni Krcka :(
Vid Posted - 08/01/2008 : 21:40:57
Gdje su plave bluze, ne mogu ih nači, a najavljene su odavno ?
jaki Posted - 08/01/2008 : 20:38:56
I ti su najavljeni i željno ih isčekujem(barem Murenu i UWO)!
Mr. Bushido Posted - 08/01/2008 : 16:24:55
Po pitanju Bookglobevih izdanja, svi su naslovi u registru NSK (i Gil Jourdan, i Ramiro, Bruce Hawker, Durango, Bruno Brazil, Tangy i Laverdure, itd.), tako da će sigurno izaći, samo je pitanje kada.

Nego, u registru ima par naslova za koje nisam 100% siguran jesu li najavljeni.

quote:
Autor: Yann
Naslov: Biljela tigrica : u službi Velikog kormilara / scenarij i crtež Yann & [Didier] Conrad ; [prijevod Sanda Katalenić]
Impresum: Zagreb : Bookglobe, 2007.
Materijalni opis: 48 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm
UDK: 741.5
Vrsta i oblik građe: tekst
Napomene: Prijevod djela: Tigresse blanche : au service secret du grand timonier.
Strip.
Ostali autori: Conrad, Didier



quote:
Autor: Crisse
Naslov: Kookaburra : planet Dakoi / scenarij i crtež Crisse ; [prijevod Vanja Kranjčević]
Impresum: Zagreb : Bookglobe, 2007.
Materijalni opis: 48 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm
UDK: 741.5
Vrsta i oblik građe: tekst
Napomene: Prijevod djela: Kookaburra : planete Dakoi.
Strip.



quote:
Autor: Delaby, Philippe
Naslov: Murena : grimiz i zlato / crtež [Philippe] Delaby ; scenarij [Jean] Dufaux ; [prijevod Vlatka Briški]
Impresum: Zagreb : Bookglobe, 2007.
Materijalni opis: 48 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm
UDK: 741.5
Vrsta i oblik građe: tekst
Napomene: Prijevod djela: Murena : la pourpre et l’or.
Strip.
Ostali autori: Dufaux, Jean



quote:
Autor: Bajram, Denis
Naslov: Universal war one / scenarij i crtež Denis Bajram ; prijevod Vlatka Briški
UDK: 741.5
Impresum: Zagreb : Bookglobe, 2007- .


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000